Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
706
Cevap
38
Favori
520.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

Kurutmalı çamaşır makinesi alacağım.
    Araştırmalarıma göre 3 marka ve model öne çıktı.
    Hangisini alayım sizce? Kullananlardan yorum rica edebilir miyim?
    Hava yoğuşturma yerine su yoğuşturma tercih ediliyor, nedendir?

BOSCH - WVG30460TR (8/5)

SIEMENS - WD15G460TR (8/5)

AEG - L87695WD (9/7)

hangisi sizce? birde bunların hangisi su hangisi hava yogusmalı nerden anlıyoruz?

Hocam sizin de yorumlarınızı alabilir miyim? @candogan62

Bende bosch u almayi dusunuyorum. Kullanan arkadaslar yorum yaparsa seviniriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mart ayında Vestel akıllı 9914tt aldık. Kurutmalı ve en son model. Saati çik hızlı ileri gidiyordu ve zaman ertelemeli program seçemiyorduk. Müşteri temsilcisi ana kart ve displayi hemen degiştirelim dedi. Kabul etmedim, o halde yeni makine gonderelim dediler.

En az on kez de özür dilediler. Yenisi geldi, bunda da kurutmalı program seçtiğimizde pompa motoru matkap gibi ses çıkarıyordu. Yine hemen ya pompayı ya da makineyi değişelim dediler.

Sorunların fabrikasyon olabileceğini söyledim ve eşim artık bu ürünü istemiyor dedim. Taksitle aldığım makinenin parasını hesabıma peşin yatırdılar. Mükemmel bir servis ve geri dönüş sistemleri var.

Neyse biraz araştırma yapıp telefon hediyeli Samsung wd90k6410 modelini (yine kurutmalı) satın aldık. Eşim memnun Vestel'i de (9914 hariç) Samsung'u da tavsiye edebilirim.

• burst B kullanıcısına yanıt
    bilgilendirmeniz için teşekkür ederim .Electrolux EWW1685HDW2 modelini aldık bimeksten. biraz uygun geldi denemeye değer diyerekten aldık bakalım bizde 2si bir arada makina nasıl bir performans verecek göreceğiz.
  • yakopsi Y kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. İzlenimlerinnizi yazarsanız almayı düşünenler için bilgi olur.

• Merhaba arkadaşlar,

Kurutmalı çamaşır makinası ihtiyacımız var.

2000 ₺ civarı düşünüyoruz ancak çok iyi tavsiyeleriniz varsa üst limitimiz 2500 ₺ olabilir.

Aradığımız kriterler 9lt/6lt olan yıkama ve kurutmada sorunsuz ve en önemlisi sessiz bir makina olmalı.
  • Kardeş bir su alırken bir de sıkarken duyarsın. Vestel'i bir ay kadar kullandık iade ettik, Samsung aldık. Vestel'e göre oldukça sessiz geldi bize. Kalan program süresi tamamen doğru. Vestel'de kalan süre 20 dakika yazardı ve 8-10 dakika değişmezdi, ne zaman biteceğini kestiremezsin.

Samsung WD90K6400OW aldık. Şimdilik eşim memnun.

Programlamak çok kolay led ekran büyük ve parlak. Açılışta kapanışta kendine özgü melodi, sonradan çamaşır ekemek için mini kapak, (add wash) sıcak hava ile koku giderme ve sterilizasyon Samsun'a özgü olan enerji tasarrufu için soğuk suda köpükte bekletme ve yıkama gibi güzel özellikleri var.

Biz alırken telefon hediye kampanyası vardı, devam ediyorsa kaçırmayın derim. 2500 tl civarında.

Servis kurulum için geldiğinde eşim yoktu, bu yüzden elemanlarla muhabbet edip önce ben makineyi öğrendim, sonra da eşime anlattımda bu yüzden konuya hakimim. :)

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeHMeT AtA -- 9 Nisan 2017; 21:41:32 >

• 2.790 TL'ye Siemens WD15G460TR - IQ 500 model kurutmalı çamaşır makinesini aldım.
    8kg yıkama, 5 kg kurutma

umarım memnun olurum.
  • Merhaba arkadaşlar. 1 aydan uzunca bir süredir combo makineleri araştırıyorum. Yer olmadığı için yıkama ve kurutmayı ayrı ayrı alamıyorum. Bütçemi sınırlı tuttuğum için bosch-siemens modellerini değerlendirme dışında tuttum. LG ve Samsung arasında kaldım. Araştırmamı ingiltere kökenli sitelerde de sürdürdüm. Samsung için iyi diyorlar ama LG için test edilenlerin arasında en iyisi olduğundan bahsediliyor. Unutmadan ingilterenin ikliminin nemli olduğunu ve combo makine kullanıcısının bizden çok çok fazla olduğunu düşünürsek değerlendirmelerini doğru kabul edebiliriz. Ancak ülkemizde alacağımız sonuçlar farklı olacaktır. Aşağıda linklerini paylaştığım 2 model hakkında değerleri görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

LG

http://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-FH4U2TDHP1N

Samsung

http://www.samsung.com/tr/washing-machines/combo-wd80j5410aw/

• quote:

Orijinalden alıntı: thefunk

Merhaba arkadaşlar. 1 aydan uzunca bir süredir combo makineleri araştırıyorum. Yer olmadığı için yıkama ve kurutmayı ayrı ayrı alamıyorum. Bütçemi sınırlı tuttuğum için bosch-siemens modellerini değerlendirme dışında tuttum. LG ve Samsung arasında kaldım. Araştırmamı ingiltere kökenli sitelerde de sürdürdüm. Samsung için iyi diyorlar ama LG için test edilenlerin arasında en iyisi olduğundan bahsediliyor. Unutmadan ingilterenin ikliminin nemli olduğunu ve combo makine kullanıcısının bizden çok çok fazla olduğunu düşünürsek değerlendirmelerini doğru kabul edebiliriz. Ancak ülkemizde alacağımız sonuçlar farklı olacaktır. Aşağıda linklerini paylaştığım 2 model hakkında değerleri görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

LG

http://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-FH4U2TDHP1N

Samsung

http://www.samsung.com/tr/washing-machines/combo-wd80j5410aw/

Teknolojisinden (Direct Drive) ötürü LG'yi tercih etmiştim, internet sitesinin azizliğine uğradığımdan dolayı siparişi iptal ettirdim. LG alacaksanız FH4U2TDHP5N modeline de bir bakın, ben bu rengi seçmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeHMeT AtA

Kardeş bir su alırken bir de sıkarken duyarsın. Vestel'i bir ay kadar kullandık iade ettik, Samsung aldık. Vestel'e göre oldukça sessiz geldi bize. Kalan program süresi tamamen doğru. Vestel'de kalan süre 20 dakika yazardı ve 8-10 dakika değişmezdi, ne zaman biteceğini kestiremezsin.

Samsung WD90K6400OW aldık. Şimdilik eşim memnun.

Programlamak çok kolay led ekran büyük ve parlak. Açılışta kapanışta kendine özgü melodi, sonradan çamaşır ekemek için mini kapak, (add wash) sıcak hava ile koku giderme ve sterilizasyon Samsun'a özgü olan enerji tasarrufu için soğuk suda köpükte bekletme ve yıkama gibi güzel özellikleri var.

Biz alırken telefon hediye kampanyası vardı, devam ediyorsa kaçırmayın derim. 2500 tl civarında.

Servis kurulum için geldiğinde eşim yoktu, bu yüzden elemanlarla muhabbet edip önce ben makineyi öğrendim, sonra da eşime anlattımda bu yüzden konuya hakimim. :)

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..?

hocam merhaba bende almayı düşünüyorum fakat samsungta bü üründen 2 üretim mi var çözemedim enerji tasarrufu hem A ile hem de A++ olarakta geçiyor bu konuda bilgi varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daniali -- 10 Nisan 2017; 21:38:33 >

• Enerji verimliliği sınıfı kullanım klavuzunda A olarak belirtilmiş.

Soğuk suda köpükte bekleterek yani suyu ısıtmadan yoğun kiri çıkarma özelliğinden dolayı (süper eko proğram) sanırım A++ ibaresini ticari olarak kullanmışlar.

Çoğu çamaşır makineleri yıkamada A sınıfı iken kurutmada B, Samsung yıkama ve kurutmada da A sınıfı.

Kurutma kullanmadan 1.17 KWsaat

Yıkama+kurutma 6.12 KWsaat

• quote:

Orijinalden alıntı: MeHMeT AtA

Enerji verimliliği sınıfı kullanım klavuzunda A olarak belirtilmiş.

Soğuk suda köpükte bekleterek yani suyu ısıtmadan yoğun kiri çıkarma özelliğinden dolayı (süper eko proğram) sanırım A++ ibaresini ticari olarak kullanmışlar.

Çoğu çamaşır makineleri yıkamada A sınıfı iken kurutmada B, Samsung yıkama ve kurutmada da A sınıfı.

Kurutma kullanmadan 1.17 KWsaat

Yıkama+kurutma 6.12 KWsaat

telefon kampanyası ile çok iyi olur fakat şöle bir durum var ben ürünü 25 nisanda alıcam , 1 haziranda servis çagıracam ve fatura adresi ile kurulum adresi farklı samsung fatuta adresi ile kurulum adresi farklı olamaz diyor şu kampanyayı 1 ay daha uzatsalar ya
  • LG'nin sitesini beğenmedim. Ürünlerin özelliklerine bakıyorum sadece kapasiteleri ve renkleri farklı. Ama birinin başlığında true steam diğerinde hybrid steam yazıyor, Hybrid yazanın özelliklerinde de true steam yazıyor. Neyin ne olduğu belli değil. "Karşılaştır" linki ise hiç bir işe yaramıyor. Deneyin.

Müşteri hizmetleri yetersiz. Kurulumla ilgili bişey sormak için MH arıyorum, ; kurulum için şu numarayı arayın diyor. O numarayı arıyorum :" servisiniz kurulum için makineyi eve çıkarıyor mu" diyorum, hayır aldığınız bayi çıkarır diyor??? Nası lan? olmaz öyle şey diyorum, o zaman aldığınız bayinin servisle anlaşması lazım diyor. Biz bi işe yaramayız, maaşı var dediler oturduk burda telefonlara bakıyoruz diyor anladığım kadarıyla.

Sizde servis kurulum için makineyi getirip çıkardı mı? Apartmanda asansörle eşya taşımak yasak, 6. kattayım.
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    servis taşıma yapmaz, kurulum yapar sadece.
    çamasır makinesini apartmana kadar kim getirdiyse, kapıya kadarda o çıkarmak zorundadır.
    kargo firması getirdiyse onlar kapıya kadar getirmeli, bayi getirdiyse onlar kapıya kadar getirirler.
    daha sonra servis aranır, kurulum talep edilir, servis gelir kurulumu yapar ve gider.
    servis çamaşır makinesini A noktasından B noktasına taşımaz.
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Online alışverişten önce bayiden aldığım beyaz eşyaları hep servis getirip kurdu. Bayi bana ben getiririm, ya da al kendin götür demedi.

Online alışveriş yaparken ise kargoyla gönderim yapılacağından 30kg.nın üzerindeki paketler bina önünde teslim ediliyor.

Servisin yapacağı kurulumu ben zaten kendim yaparım, zahmet etmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 11 Nisan 2017; 11:18:37 >
  • bundan almak istiyorum. Hotpoint RDPD 107617 JD TK Yeni Nesil Kurutmalı Çamaşır Makinesi fiyat kampanyalar ile 1600 civarlarına geliyor. Kurutmalı çamaşır makinelerinden her kurutmalı yıkamadan sonra havların temizliği gerekir mi?

Birde makinede enerji olarak A-%10 yazıyor. yani yıkama A+++ , kurutma C sınıfı ikisinin ortalamasını mı almış.

http://www.hepsiburada.com/hotpoint-rdpd-107617-jd-tk-yeni-nesil-kurutmali-camasir-makinesi-p-HBV000003G9H6?magaza=Bedavacim&wt_gl=cpc.elk.beyazesya.pla&gclid=CjwKEAjwoLfHBRD_jLW93remyAQSJABIygGpAlI1Q0qA8uWeIoW_5IEJLjvv-uAdyswsD-WehygkiRoCytjw_wcB

• quote:

Orijinalden alıntı: baris81

bundan almak istiyorum. Hotpoint RDPD 107617 JD TK Yeni Nesil Kurutmalı Çamaşır Makinesi fiyat kampanyalar ile 1600 civarlarına geliyor. Kurutmalı çamaşır makinelerinden her kurutmalı yıkamadan sonra havların temizliği gerekir mi?

Birde makinede enerji olarak A-%10 yazıyor. yani yıkama A+++ , kurutma C sınıfı ikisinin ortalamasını mı almış.

http://www.hepsiburada.com/hotpoint-rdpd-107617-jd-tk-yeni-nesil-kurutmali-camasir-makinesi-p-HBV000003G9H6?magaza=Bedavacim&wt_gl=cpc.elk.beyazesya.pla&gclid=CjwKEAjwoLfHBRD_jLW93remyAQSJABIygGpAlI1Q0qA8uWeIoW_5IEJLjvv-uAdyswsD-WehygkiRoCytjw_wcB

Kardeş markayı kötülemek gibi olmasın ama bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz daha kaliteli bir makineye bakmanızı önerebilirim.

• beyler siemens kurutmalı çamasır makinesi aldım, bunun garanti süresi 3 yıl.
    fakat garanti süresini 7 yıla çıkarabiliyorum ve bunun için 200 TL ekstra ücret istiyorlar.
    sizce değer mi? 7 yıl yapayım mı yoksa 3 yıl bittikten sonra mı uzatayım?
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Montaj anında en uygun fiyata yaptırabilirsiniz.
    Makine kurulumdan itibaren 6 ay içerisinde yaptırmanız gerekiyor, bildiğim kadarıyla 6 aydan sonra ek garanti yaptırma şansınız kalmıyor,
    200/4 derseniz aslında göze alınmayacak bir rakam değil, çünkü garanti bittiğinde servis sadece gelip gitmek için 50 tl ücret alıyor zaten :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Merhaba, Montaj anında en uygun fiyata yaptırabilirsiniz.
    Makine kurulumdan itibaren 6 ay içerisinde yaptırmanız gerekiyor, bildiğim kadarıyla 6 aydan sonra ek garanti yaptırma şansınız kalmıyor,
    200/4 derseniz aslında göze alınmayacak bir rakam değil, çünkü garanti bittiğinde servis sadece gelip gitmek için 50 tl ücret alıyor zaten :)

teşekkür ederim cevabınız için, garanti yaptırınca servisin sadece gelip-gitmesi için aldıgı ücret bedava olmuyor ki?
    farz edelim 7 sene garantim olsun, bu garanti süresi içerisinde servis gelsin, misal tahliye borusundan bozuk para çıkarsın, bunu garanti kapsamında saymayacaktır ve servis ücreti isteyecektir.

10 yıl motor garantisi varken, 4 yıl daha ayrıca ürünün garantisini neden uzatayım tam bunu oturtamıyorum kafamda, parasından kaçmıyorum sadece anlam veremiyorum.. biraz da markaya güvendiğimiz için alıyoruz bu ürünü, yedek parçası mı çok pahalı?

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.