Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
38
Favori
520.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ürün Boyutları (GxYxD)(mm): 600x850x540

9 kg'lık Samsung (GxYxD): 600x850x650

Derinlik 11 cm daha fazla ama 9 kg'lık.Mantıken Hoower'in 7 kg'lık olması gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeHMeT AtA

Ürün Boyutları (GxYxD)(mm): 600x850x540

9 kg'lık Samsung (GxYxD): 600x850x650

Derinlik 11 cm daha fazla ama 9 kg'lık.Mantıken Hoower'in 7 kg'lık olması gerekir.

Derinliğin 54cm olması benim için iyi aslında .
  • Evet arkadaslar lg fh4a8fdhk4n alarak kurutmali camasir makinasi alimini tamamladim gercekten cok sessiz gece actik makinayi vede guzel kurutuyor daha once kurutma makinam vardi beko d80hp ve camasir makinamda bosch vario perfect 7 bu ikisine gore cok sessiz sayilir kurutmasida hemen hemen aynidir diger yandan yika kurut ek durulamali 6 saat yaziyo normal ayro ayroda o sekilde biz begendik

• vasel kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

• Daha iyileri sizin olsun tesekkur ederim

• bosch wvg30460tr model kurutmalı çamaşır makinasını aldık 4 ay önce. aldığımızdan beri denemediğimiz pragram, ayar kalmadı. servis 2 kez geldi, bölge müdürlüğünden geldiler, temiz tüketici diye bi yerden geldiler. ne dedilerse denedik. ama hala makina, çamaşırları yıpratıyor hatta yırtıyor. asıl büyük problem ise çamaşırları boyuyor. bütün renkler birbirine giriyor baskılı tişörtler battı mahvoldu. gömlekler kırış kırış. gömlekleri kurutmayın, diğer çamaşırları da hassas/ipek programında yıkayın dediler. onu da denedik yine açık pembe tişört koyu pembe oldu. mix programda %50 keten %50 pamuk gömleği 30 derece de siyah siyah çizgilerle çıkardı. çözemediler şimdi de bosch bölge müdürlüğü bize tüketici hakem heyetine gidin diyor. ben böyle rezalet bir makina böyle makinasının arkasında durmayan bir marka görmedim. tam bir rezalet. sakın bosch almayın zira tavsiye etmiyorum. yine de almak isteyen varsa da benimle iletişime geçsin.

adem kırçiçek 5353687985

• Geçmiş olsun kardeş. Vestel gibi çalışan yok inanın. Kolay kolay hiç bir marka para iadesi yapmaz. Ama Vestel nakit olarak ödedi.Bana sorunlu model gelmemiş olsaydı Vestel'den vazgeçmezdim...

Hakkınızı arayın. İnşallah kısa sürede sorununuz çözülür.

• Merhaba herkese , ben bu yıkama ve kurutma arasındaki KG uyumsuzluğuna takmış vaziyetteyim arkadaş

8 kg yıkıyorsan neden 8 kilogramı da kurutmuyorsun bu aradaki farkın en az olduğu marka ve modeli

bilen varsa yazabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Merhaba herkese , ben bu yıkama ve kurutma arasındaki KG uyumsuzluğuna takmış vaziyetteyim arkadaş

8 kg yıkıyorsan neden 8 kilogramı da kurutmuyorsun bu aradaki farkın en az olduğu marka ve modeli

bilen varsa yazabilir mi ?

Çamaşırlar kurutulurken yıkandığına kıyasla 2 kata kadar daha geniş iç hacme ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden aynı kapasitede yıkama ve kurutma yapabilmek günümüz teknolojisi ile mümkün değil.

Şimdiki makinelerde yıkama-kurutma kilogram dengesinin tutması daha da zor. Çünkü enerji etiketi eskiden tam yük yıkama, ardından yükü ikiye bölerek 2 kez kurutma şeklinde ölçülüyordu. Şimdi ise yönetmelikte enerji etiketi değerleri maksimum yıkama kapasitesi ile yıkama; maksimum kapasite ile kurutma ve ardından artan çamaşırı kurutma şeklinde ölçülüyor. Mesela eskiden 8 kg yıkama 7 kg kurutma özellikli makineler vardı. Onlar şimdi 9 kg yıkama 6 kg kurutma oldu. Enerji etiketi yönetmenliğinden dolayı yıkama ile kurutma kapasitesi birbirine çok yakın makine bulmanız bu yüzden zor.

Kurutmalı makinede önemli olan tambur hacminin geniş olmasıdır, bu durumu mutlaka göz önünde bulundurun. Kilogramlara çok takılmayın.

Benim şahsi önerim yıkama ve kurutma makinelerinin ayrı alınmasıdır. Zamandan, enerjiden ve kıyafetlerin korunmasından avantajı oldukça fazla. Birinde yıkayıp birinde kurutarak haftalık çamaşır işini halletmek oldukça kolaylaşıyor. Diğer türlü 1 posta beyaz, 1 posta renkli yıkamak için bile minimum 8-10 saat vakit lazım. Hafta sonu 3-4 posta çamaşır yıkayan benim için oldukça zor. Çamaşırların tozunu ayıklamaması ve yüksek ısı ile daha çok yıpratması da cabası.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için Teşekkür ederim. Aslında benim tercihimde ayrı ayrı kullanım fakat malesef

yer sıkıntım o yüzden biraz fazla araştırıp bu işteki en iyi verim alabilceğim makinayı almam lazım
  • vector x-31 kullanıcısına yanıt
    kesinlikle bosch alma. sakın!! hem makinaları hem servisleri çok kötü. hani alıdğın makinada sorun olmasa bile yarın öürgün bi arıza vs. durumunda yine bu adamların ellerine düşeceksin. aman diiym. mallarının arkasında durmuyorlar. yine de bosch isterim diyorsan bizim makinayı vereyim sana uygun fiyata...
  • shovalye_2 S kullanıcısına yanıt
    Bosch aslında o kadar da kötü değildir özellikle HomeProfessional ürünlerini çok tavsiye ediyolar.

Benim aklıma şu makina yattı gibi kullanan varmıdır acaba ?
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Mrb Can hocam peki AEG nin şu modelini tavsiye edermisin
  • LG almada dostum sen bilirsin ama bosch da son dönemde problemli
  • Beko yu tavsiye ettiler bana hem de en düşük modelini. Ama elektriği çok sarfettiğini okudum internette...

• Samsung WD90K6410OS modelini kullanıyorum 1 haftadır. Aslında mayısta almıştım ama yeni taşındık. Yıkamada ve kurutmada bir sorun görmedim. İlk kurutmada hafif nemli çıkmıştı ama dün akşamki yıkamada makinenin işi gece yarısından sonra bittiği için sabah baktım kupkuru çıktı giysiler. Serme derdi olmayınca iyi oldu iyi ki almışım dedim.

Bir ara bornoz ve havluları deniyeceğim- esas bunu merak ediyorum : acaba kazanın içinde tiftik bırakır mı diye.

Havayla yıkama işini sevdim gün içinde kirlenmeyen ama ter kokusu sinen giysiler için suya deterjana gerek kalmadan hem vakitten hem paradan kazanıyorsunuz. Bunun aslında kurutmadan farklı bir şey olduğunu sanmıyorum aynı özelliğin sadece adını değiştirip ilave özellikmiş gibi sunuyorlar. Aynı add wash özelliğinin aslında sadece başlat-duraklat düğmesinin bir fonksiyonu olması gibi.

Ama şimdilik netice olarak memnunum iyiki almışım modundayım.

Bir de dün akşam çalışırken android telefonla ses şiddetini ölçtüm :80dB çıktı! Makinenin teknik verilerine göre
    Ses Seviyesi (Yıkama)
    54 dB
    Ses Seviyesi (Sıkma)
    73 dB
    Ses Seviyesi (Kurutma)
    62 dB
    yazıyor ama bendeki ölçüm sonucu bu. Bilmiyorum ne kadar doğru tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 14 Temmuz 2017; 15:27:24 >

• Merhaba, arçelik kurulmalı çamaşır makinesi kullanan var mı? 9146 yk modelini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG kurutmalı çamaşır makinesi anatomisi

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/974787/94dc3c31-6ffa-4aa9-a485-be02b943b14d.jpg[/simage[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/974787/25295288-ac9e-4cf3-95a8-b5540477ee04.jpg[/simage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 17 Eylül 2017; 3:33:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: agah07

Hotpoint RDPD 107617 JD TK Yeni Nesil Kurutmalı Çamaşır Makinesi
    Yıkama 10kg kurutma 7 kg
    http://www.hepsiburada.com/hotpoint-rdpd-107617-jd-tk-yeni-nesil-kurutmali-camasir-makinesi-p-HBV000003G9H6

Bu makineyi tavsiye eder misiniz arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: vasel

Hotpoint RDPD 107617 JD TK Yeni Nesil Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Yıkama 10kg kurutma 7 kg

Bugun bu makinayi aldim internetten yorumlari mi yazarim kullanirken bakalim 1749 liraydi 100 tl bonus hediyeli 1649 a geldi bakalim kismet

Memnun musunuz makineden acaba?

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.