Şimdi Ara

Kürt Sorunu Diye Bir Şeyin Olmaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babala tv gergerlioglu yayinini dun 2 saat izledim

Adamlarin elle tutulur tek bir yapici elestirisi yok

Onu geç ne istedikleri de belli degil

Hani net bir talepleri bile yok bize ozerklik verin yada ne bileyim firsat eşitliği icin doguya yatirim yapilsin vs çünkü olay zirva Kürtler bu ülkede cumhurbaskani onu gec genel kurmay baskani bile oldu ayrim diye bir sey yok ki neyi savunacak bu kuklalar ellerinde hicbir sey yok 3 5 teroriste zamaninda karakolda mapusta dayak atmislar hala onun kinini guduyorlar

Sadece sjw sloganlari insan haklari baris falan sloganlari hicbir mantıklı önerileri yok hani şunu yapin deseler yapalim desek yapamayiz cunku adamin talebi yok aslında

Yayindan anladigim hakikaten Kürt sorunu yokmuş amerika satellite state kurmak icin bunları kafasina gore oynatiyor kaynak dışarisi olunca ve emirler surekli degisince net bir ideoloji de olmuyor adama soru sorunca cevap alinamiyor çünkü cevap amerika ne derse o aslında

Hdpye oy veren insana kim olursa olsun saygi duymam su saatten sonra bu arada feto da amerikan örgütü oldugu icin feto komple hdpye kaymis bunu da anladim yayindan insallah amerika tez zamanda batar gider de asya halklari bu boluculuk sacmaligindan kurtulur

Bakin sovyetleri böldü amerika sovyetlerde kardesce yasayan
    Rus-ukri
    Azeri-ermeni
    Kırgız -tacik
    Halklari an itibariyle birbiriyle savaşıyor bunlarin hepsi abd mikro milliyetciliginin suçudur tr de komple bolunse sorun bitmez ayni bu ulkeler gibi sinir catismalari olur surekli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• diyarbakır cezaevi kürt sorunu mu?

nasıl ki bir Türkün yaşadığı yabancı ülkede kendi kültürünü dilini unutturulması bize rahatsız edici geliyorsa. Kürtlerin de elbette kendi dilini yaşatması kendi kültürünü yaşatmasına saygı duyulur buna kimsenin itirazı yok en azından benim. Bu ülkede Kürt Cumhurbaşkanı bile oldu

sorun Amerika güdümündeki ayrılıkçı hareketler. bu kürt sorunu değil vatana ihanet

Bizim komşu birincilikle bitirdi üniversiteyi, ödülünü aldı, büyük bir şirkette çalışıyor şu an.

3 ablası büyük bir altın firmasında senelerce çalıştı, biri şu an mali müşavir, kendi ofisini açtı.

En ufak kız kardeşi, 5. Kız kardeşi, bir telefon operatöründe yazılımcı.

Hadi oradan, bu insanlar yokluktan geldi, baba seyyar manav, en büyük abi ayakkabı boyacısı idi.

Geç bunları, sizin derdiniz başka.

ben ona 1 saat zor dayandım, izlerken kriz geçirdim, bunların amacı kesinlikle bölücülükten başka bir şey değil, tek amaçları insanları kavga ettirmektir, kafası normal çalışan biri bunu görür anlar...

izlediklerimi unutmuştum ne güzel yani aklıma getirdin bak yine kötü oldum, tansiyonum çıktı... böyle insanları kesinlikle kürsülerde orada burada konuşturmamalılar zira halkı kin ve nefrete sürüklüyor... yemin ediyorum ki halkı kin ve nefrete sürüklüyorlar, allah belamı versin ki kin ve nefrete sürüklüyorlar halkı.

gergerli bilmem neyisi zaten soru soranlara cevap vermedi desem yeridir, çıktı vızıldadı gitti... yani konuklar soru soruyor ama gergerli "cevap vermiyorum" demek yerine başka şeyler anlatıyor, abi rezillik görmek isteyen açsın izlesin.

--kürt halkının dertlerini dinleyelim,

--kürt halkının uğradığı haksızlıkları görmezden gelemeyiz,

--kürt halkının önemsenmemesi,

ağır saçmaladı, dediğim gibi tam kanser olmalık bir programdı, oğuzhan uğur çok zor bir iş başarıyor.

Kusura bakmayın hocam ben PKK aslında haklı , siz bize zulüm yapıyorsunuz söylemi içinde birinden cekinirim.

Bu Kürt lafindan da gına geldi. Senin kurt olmanın hiçbir anlamı yok . Bomboş ırkçılık uğruna insanları polarize ediyorsunuz. . Bu saçmalıklar yüzünden insanları öldüren katleden bir örgüt var bu ülkede.

Bunu aşmanın yolu insanları Kürt Türk diye sizin yaptiginiz gibi ayırmak değildir. Bu ırkçı söylemi terkedip olaya vatandaşlık yönünden yaklasmaktir.

Ben ortalıkta kurt , zulüm diye fır dönen bir adamın ülkede kritik bir konuma gelmesini istemem şahsen. Güvenmiyorum çünkü bu kafadaki adamlara.

Ayrıca eskilerde bu ülkede pekcok muhalif zulüm gördü. Ancak sadece bu ülkede değil dünyanın her ülkesinde bunlar oldu ve oluyor. Bundan çıkış yolu sizin yaptığınız gibi ırkçılığı körüklemek ve boş soylemlerde buluak değil. Vatandaşlık temelinde demokrasiyi tartışmaktır.

• ben ona 1 saat zor dayandım, izlerken kriz geçirdim, bunların amacı kesinlikle bölücülükten başka bir şey değil, tek amaçları insanları kavga ettirmektir, kafası normal çalışan biri bunu görür anlar...

izlediklerimi unutmuştum ne güzel yani aklıma getirdin bak yine kötü oldum, tansiyonum çıktı... böyle insanları kesinlikle kürsülerde orada burada konuşturmamalılar zira halkı kin ve nefrete sürüklüyor... yemin ediyorum ki halkı kin ve nefrete sürüklüyorlar, allah belamı versin ki kin ve nefrete sürüklüyorlar halkı.

gergerli bilmem neyisi zaten soru soranlara cevap vermedi desem yeridir, çıktı vızıldadı gitti... yani konuklar soru soruyor ama gergerli "cevap vermiyorum" demek yerine başka şeyler anlatıyor, abi rezillik görmek isteyen açsın izlesin.

--kürt halkının dertlerini dinleyelim,

--kürt halkının uğradığı haksızlıkları görmezden gelemeyiz,

--kürt halkının önemsenmemesi,

ağır saçmaladı, dediğim gibi tam kanser olmalık bir programdı, oğuzhan uğur çok zor bir iş başarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D65A48858 -- 18 Eylül 2022; 9:13:12 >

• Ülkede Türk sorunu var başka hiçbir etnik grubun sorunu yok olmadı da. En büyük acıyı kederi sıkıntıyı Türkler çekti, çekiyor, çekecek...

• Kürt müsün hayır.

Hayatın boyunca Kürt nüfusunun daha yoğun olduğu yere gittin mi hayır.

La siz kimsiniz karar verici mevkide misiniz de kafadan var yok diyorsunuz. Gergerlioğlu yayınını pek bir tarafsız izlemiş vay be çözdün o zaman her şeyi.

Bak benim görüşüm kürt sorunu denen şeyin fakirlik, eşitsizlik, kadın hakları sorununu ve ciddi demokrasi eksikliği olduğu, bunlarda ülkenin sorunu ama doğuda daha büyük sorun,. Ama kesin böyledir dersem zırva olurl

Kürt sorunu var ya da yok yargısını veremem, kürt değilim doğuda yaşamıyorum. Nereden bileceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kürt değilim ama olay bir kaç terörist kürtün öldürülmesi değil. 1980 de diyarbakır da yaşananlara bakmak lazım. Kürt başbakan olmuş diyen ergenlerle bu sorun aşılamaz.

Klavye başında atıp tutmayla olacak olsaydı çoktan biterdi

• Ülkemizde Türk sorunu var. Sadece Türk'te değil hatta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanan üstü kapalı bir ırkçılık var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 18 Eylül 2022; 14:41:58 >
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    80de nolmus sayin ergen ilan edici anlat bakalim

3 5 tane hain diyarbakir cezaevinde kaldi diye 50 senedir bir tarafinizi yirtiyorsunuz

• Birader 80 de olanın öncesinde zaten doğuda pkk var niye hala bu diyarbakır cezaevi muhabbetinden bahsediyorsunuz ki sanki hapse giren lavuklar suçsuz a

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • central CEE kullanıcısına yanıt
    Hepsini assalar nolur 3 5 eşkıya iste

• Ortadoğu'da emperyalistlerin kullandığı 2 toplum var Kürtler ve Araplar. Arap isyanlarıyla Osmanlı'yı yıktılar Kürt isyanlarıyla da Türkiye'yi yıkmaya çalışıyorlar. Bunların ne istedikleri açıkça belli bölgesel özerklik sonra da bağımsızlık. Ama şu anda açıkça ifade edemiyorlar sadece zamanını bekliyorlar.

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt

diyarbakır cezaevi kürt sorunu mu?

nasıl ki bir Türkün yaşadığı yabancı ülkede kendi kültürünü dilini unutturulması bize rahatsız edici geliyorsa. Kürtlerin de elbette kendi dilini yaşatması kendi kültürünü yaşatmasına saygı duyulur buna kimsenin itirazı yok en azından benim. Bu ülkede Kürt Cumhurbaşkanı bile oldu

sorun Amerika güdümündeki ayrılıkçı hareketler. bu kürt sorunu değil vatana ihanet

• Türkçü Kayı kullanıcısına yanıt
    Özerklik salakça bir sey hem ayrilacaklar hem de hala sirtimiza binecekler

Delikanli gibi bagimsizlik + NÜFUS MÜBADELESİ istesinler

Doguya duserim diye memur olamiyor buranin gencleri omg

Ama kurulsa da dedigim gibi sscb ve yugoslavyadan sonra kurulan ulkeler nasil surekli birbiriyle savastiysa aynisi yaşanır

Yani abdnin oyununa gelmemek lazim

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

Bana kalsa Sivas'tan doğusu umrumda değil. Ama olası bir bağımsızlıkta bunların ilk üstlerine İran çöker buralar bizim tarihsel topraklarımız diye. Biz o toprakları koparmak için İran merkezli devletlerle onlarca yıl savaştık. Ha bağımsız oldular diyelim ilk iş batı şehirlerindeki kürtlerinde her şeylerini toplayıp geldikleri yere gitmeleri gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 18 Eylül 2022; 16:24:12 >
  • hatayda arap nüfus öne geçerse hatay da özerk olsun.. o zaman dünyyanın herhangi bir ülkesinde bir şehirde çoğunluğu oluşturmayı başaran insanlar o şehri o ülkeden ayırabilsin.. bunlar geri zekalı

• he_man kullanıcısına yanıt
    Avrupanin mantigi hep bu oldu

Çekoslovakya ve avusturya Macaristani bile böldüler

Amaclari hep büyük ulkeleri parcalamak

Ruslar ve ukriler ayni Türkler ve Mogollar gibi kuzen halklar bak sscbyi böldüler 2 kardes halki birbirine soktular 10 milyona yakin kisi goc etti ukrayna nufusu 45 milyondan 35in altina indi

Amerika ve avrupa dünyayı bölerek dizayn ediyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Zaten yokluk olan topraklara Saddam zamanı bir sürü insan göç etti.
    Arkadaş, zaten yoktu, bir anda var olamaz.

Bu ülkede bir kürdün herhangi bir üniversiteye gitmesine engel var mı?
    Herhangi bir iş yerinde çalışmasına engel?
    Internette eşek yerine eğitim videoları izlemesine engel?
    Engel yoksa fakir olmak onların seçimidir, çalışıp iyi yerlere gelmelerine engel yok.

Zengin olup memleketlerine yatırım yapabilirler.

Coğrafi ve ekonomik sebepler ile imkanlar kısıtlı olabilir, orada sorun var Ege'de Akdeniz'de yok mu?

Asgari ücret alacak kapasitede çaba gösterip sonra şikayet etmesin kimse. Internette her bilgi var.
    Azmeden gündüz işe gider, akşam eve gelir yemeğini yer çalışır kendini geliştirir.

Bak burda jandarma uzman var, adam 24 saat çalışıyor, olay olursa daha uzun, 24 saat dinleniyor, 3. Üniversiteyi bitirecek, üstüne dalgıç brovesi ve paraşüt lisansı aldı.

Zaman yok diyene örnek olsun.

• central CEE kullanıcısına yanıt

Bak bakalım pkk ne zaman kurulmuş ne zaman büyümüş. 80 de 3 5 kişiye ne yapılmış ? Yapılanlar 3 5 kişimiy miş. Gerçi önenli değil dimi 3 5 kişi de geç ölsün de geç. Sonra bir şey oluncada abd suçlu o suçlu bu suçlu de.

• he_man kullanıcısına yanıt

cezaevinde suçu olmayan birçok insana işlkence edildi. suçlularda olabilir aralarında ama ciddi işkencelerden geçtiler. kürt olduklarından dolayı yasşadıkları bu durumda aslında insanları zorla dağa çıkardılar.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt

Bu ülkede PKK gerçeği var. Bu ülkede şehirlerin orta yerinde bomba patlatilma riski var.

Ülkenin PKK sempatizanlarini araştırması ve onlara tavır alması kadar doğal birşey olamaz .

Bir Çerkes veya başkası istediği şeyi yapar bu ülkede çünkü terorist organizasyonları ile bağları yok.

Ancak öte yandan doğuda çok ciddi derecede ırkçılık propagandası ve PKK'ya destek var. Dolayısıyla hiçbir ülke böyle bir topluluk varken onlemsiz biçimde herkesi her konuma getiremez. İnsanları arastirurlar.

Ben şahsen bir HDP sevdalisinin kamuda görev almasını doğru bulmam. Nitekim Hdp'nin ülkeyi fiziki olarak çökertmek için çalışan , asker polis sivil demeden öldürmüş bir örgütle bağlantısı var. HDP sevdalisina kamunun görev vermesi bu durumda oksimiron bir durum oluşturur.

PKK bu açıdan iki tarafı keskin bıçak. Hem Türkiye'ye zarar veriyorlar hemde neyi savunuyorlar da o topluluğa zarar veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 18 Eylül 2022; 17:57:37 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.