Şimdi Ara

Kumho Lastikler nasıldır ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
270.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende alali 5 gun oldu deneme surecindeyiz bakalim, sahinde kullaniyorum onceki lastiklere gore biraz yakitina etkisi oldu yol tutusuda guzel, yagmurlu havaya bi dun denk gelebildim yagmurlu havadada yol tutusu guzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım Opel vectra 2004 model. üzerindeki lastikler lassa impetus. EBAT 215/55/16. Şimdi lastik değiştireceğim ve kumho hakkında olumlu yorumlar duyuyorum, fiyat olarak ta çok uygun. bugün adana da bir bayi 190 TL ye bıraktı tanesini. Michelin, continental, lassa, goodyear markaların fiyatları 320TL - 360 TL arası değişiyor. Alıp kullanan arkadaşlarım ne dersiniz? Takım olarak kumho 760 TL. diğerleri 1300TL %50 bir fiyat farkı var. Aracım 1400 kilo civarı. Sizce kumho alsam bir sorun yaşarmıyım beni memnun eder mi? Kumho sert lastikmi yumuşakmı ? baktıgım model KH31.
     Kumho Lastikler nasıldır ?

• caner88 C kullanıcısına yanıt
    ust konuda resimdeki 4 adet lastigi 600 tl ye aldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xtreme28

ust konuda resimdeki 4 adet lastigi 600 tl ye aldim.

Nasıl lastiklerin kullanımı memnun musunuz ? Lastikler sert mi yumuşakmı yani konfor olarak nasıllar ?
  • 17lik ecsta spt 4 adet almıştım 5 ay önce. Harika bir lastik gerçekten aracın yola tutunduğunu zaten anlıyorsunuz. Gidiş esnasında tekerleklerden gelen o kalın ses çok tatminkar güven verici. Kuruda tutuşu çok iyi. Çok dişli ve kolay eriyen bi tekerlek değil. Sert olmasının avantajı benim arabam spor olduğu için süspansiyon takımıda sert yapıda bu yüzden eksta bir rahatsızlık vermiyor. Islakta yazlık lastik olduğu için patinaj ve fren mesafelerine biraz dikkat etmelisiniz parasının 2 kat hakkını veren lastik
  • Ford Kuga aracım için bir takım (4 adet) 235 55R 17 ebadında KU15 kış lastiği aldım. Tanıdık vasıtasıyla toptancısından oldukça da uygun fiyata aldım.
    Michelin, Bridgestone gibi lastiklerin yarı fiyatına geldi. Karda kullanınca görüşlerimi yazarım.
    Bu arada aklıma takılan bir soru var. Adam dünyanın bir ucu Kore'de lastiği imal edip, Türkiye'ye getirip satıyor. Kötü bir lastik de değil.
    Yine de Lassa gibi yerli lastiklerden çok ucuza geliyor. Üstelik Kumho gibi bir markanın uluslararası bilinirliği ve testlerde değerlendirmesi de var.
    Bu yerli markalar neyin kafasını yaşıyor anlayamıyorum.
  • caner88 C kullanıcısına yanıt
    benim jantlar lastige gore genis oldugundan yanaklari biraz sisik gibi duruyo jantta, lastik ise ne sert ne yumusak, yumusaga yakin orta halli diyebilirim lastiklerden memnunum gayet hosuma gitti.

edit: jantin genisliginden dolayi lastiklerin durusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 22 Aralık 2014; 11:11:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: poyraz5561

195 55R 16 ebatını kullanıyorum gayet memnum.. yumuşak lastik olması benim için iyi.

Arac Citroen c3 mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sallaso

Yakın zaman öncesinde uyarılara rağmen bilerek aldığım hesaplı bir lastik.
    Ben 8 senede 72500km yapmış bir araca taktım. İlk görüntü tamam, umarım kazasız belasız kullanırım. Bundan sonra alacaklara referans olsun diye paylaşıyorum.

Bugün aynısından aldım. Çok yumuşak ve sessiz bir lastik. Fiyat / performans olarak çok iyi bence.

• bu lastikten bende almayı düşünüyorum suan hb de ve n11.com da inidirimde sizce almalımıyım..
  • Beklentinize bağlı tabii, ama ben memnunum ve bir sorunum yok. Kliksa'da kargo ücretsizdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sallaso

Yakın zaman öncesinde uyarılara rağmen bilerek aldığım hesaplı bir lastik.
    Ben 8 senede 72500km yapmış bir araca taktım. İlk görüntü tamam, umarım kazasız belasız kullanırım. Bundan sonra alacaklara referans olsun diye paylaşıyorum.

en azından ses olarak karlı çıkmışsınız bu işten.
  • focus aracıma 4 adet 205/55/16 430 liraya aldım fiyatına göre çok çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: neronidas

focus aracıma 4 adet 205/55/16 430 liraya aldım fiyatına göre çok çok iyi

Hocam lastikleri nerden aldınız? Fiyat iyi gibi. Ben bir arkadaş vasıtasıyla 185 60 15 için 4*115 teklif aldım bir lastikçiden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 115 lira cok cok iyi fiyat bi hayli dusmus kullanan olarak gayet memnunum lastiklerden yol tutusu guzel yumusak lastik 6-7 ay kadar once 4*150 tl ye almistim

• Lastikçi akrabam Kumho'yu önermişti. Mesafe uzak olduğundan kendisinden alamadım.Kh17 modelini geçen yıl aldım. Yumuşak lastik şu ana kadar iyi durumda. Havaların sıcak oluşu nedeniyle ses yapıyor. İyi lastik ses yaparmı yapmaz mı bilemedim.

• 2011 1.4 85 HP VW Polo aracımıza 2013 Kışında taktırdık, bu 3. kışı olacak. Gayet memnunum, kesinlikle güven veriyor. Çok öznel bir yorum olacak ancak, geçen gün lastikleri takarken orada çalışan usta, mevsiminde kullanın 8 yıl sizi çok rahat götürür, harikulade lastik diye övdü.
  • Aracima sifir 4 kumho sonho mu nedir tam aklimda degil, sifir jantlarla taktirdim. Su an icin pek guven vermiyor, ve cok sert. Ufacik sigiller, yol bozuklukluklarinda sanki ince yanak lastik varmis gibi aracta. Yanak 60. Soyle soyleyeyim petlas ve starmax bunlardan daha iyi lastikled.

• Bir yıl önce Renault twingo aracıma (835 kg) kumho bayi fethiye çarıklılardan 4 adet 165x70x13 taktırdım..
    Senesi dolmadan lastiklerin iç kısmında jant kenarına parelel ve 1 cm kadar uzağında parelel cember şeklinde yarılmalar oldu.
    Bayiye gidip durumu söyledim aşırı hız nedenlı diye palarvalar sıktı.
    Lastikleri gönderdiğimiz Kumho Türkiye ÜSTÜNDAĞ ise kullanım hatasından ve ön düzen ayarsızlıgından ve aşırı havadan lastiklerin dıştan aşınma olduğuna dair rapor yazmış kullanıcı hatası demiş.
    Oysa lastiklerin yarılmaları olduğu için lastikler gönderilmişti.Yazdıkları Raporun lastikteki asıl sorun ile alakası yoktu.
    Tlefonla iletisime gectik. bu kez (kıvırıp) düşük hava ile kullandıgınız için lastikler yarılmış diyip yine kullanıcı hatası diye ısrar ettiler.
    Kumho Türkiye temsilcisi ve bayileri ürünlerinin arkasında durmuyor Bilgilerinize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sxysl

Bir yıl önce Renault twingo aracıma (835 kg) kumho bayi fethiye çarıklılardan 4 adet 165x70x13 taktırdım..
    Senesi dolmadan lastiklerin iç kısmında jant kenarına parelel ve 1 cm kadar uzağında parelel cember şeklinde yarılmalar oldu.
    Bayiye gidip durumu söyledim aşırı hız nedenlı diye palarvalar sıktı.
    Lastikleri gönderdiğimiz Kumho Türkiye ÜSTÜNDAĞ ise kullanım hatasından ve ön düzen ayarsızlıgından ve aşırı havadan lastiklerin dıştan aşınma olduğuna dair rapor yazmış kullanıcı hatası demiş.
    Oysa lastiklerin yarılmaları olduğu için lastikler gönderilmişti.Yazdıkları Raporun lastikteki asıl sorun ile alakası yoktu.
    Tlefonla iletisime gectik. bu kez (kıvırıp) düşük hava ile kullandıgınız için lastikler yarılmış diyip yine kullanıcı hatası diye ısrar ettiler.
    Kumho Türkiye temsilcisi ve bayileri ürünlerinin arkasında durmuyor Bilgilerinize.

Bende de oldu. Belki de düşük hava ile kullandım. En kısa zamanda değiştireceğim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.