Şimdi Ara

Külbütör Conta Değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracımın külbütör contasını değiştircem usta yarım günlük işi var dedi bide itecekleri falan temizlerim dedi böyle bişey gerek varmı bide bunun maliyeti ne kadar tutar tahminen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2017 yılında 250 lira ödemiştim conta değişimi ve sübap ayarına
    3 saat sürmüştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

2017 yılında 250 lira ödemiştim conta değişimi ve sübap ayarına
    3 saat sürmüştü
    İtecekleri falan temizliycem dedi gerek varmı böyle bişeye

• Literaryy L kullanıcısına yanıt
    Conta neden değişiyor ki? Yağ mı kaçırıyor?

Toplasan yarım saatlik işi yok ki? Ve iticiler ne alaka? Veya iticileri temizlemek ne demek

Toplasan yarım saat sürer ve en en fazla 100 liralık işi var. İtici meselesine gelince bence temizleme falan yapmasın. Egzantriklerin sökülüyor olsa gerek iticiler İçin. Usta kendine iş arıyor olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

Conta neden değişiyor ki? Yağ mı kaçırıyor?

Toplasan yarım saatlik işi yok ki? Ve iticiler ne alaka? Veya iticileri temizlemek ne demek

Toplasan yarım saat sürer ve en en fazla 100 liralık işi var. İtici meselesine gelince bence temizleme falan yapmasın. Egzantriklerin sökülüyor olsa gerek iticiler İçin. Usta kendine iş arıyor olabilir
    Conta kuruması gerekiyormuş yağ değişimi falanda yapılcak üst kapağı açmışken itecekleride temizlerim dedi bilmiyorum ne alakaysa

• Niye kulbutor contayi degistiriyorsunuz terleme mi var? Kulbutor conta degisimi 1 saat surmez bile ama diger olayi bilemem

• Motorda yağ kaçırma terleme vb bisey yoksa kendinize masraf yaratmayın bence külbütör kapak contası yağ kaçırmıyorsa işlevini yapıyor demektir.

Ama sübap ayarı yapılması gerekiyorsa yaptırabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: geleceginmühendisi

Motorda yağ kaçırma terleme vb bisey yoksa kendinize masraf yaratmayın bence külbütör kapak contası yağ kaçırmıyorsa işlevini yapıyor demektir.

Ama sübap ayarı yapılması gerekiyorsa yaptırabilirsiniz.
    Conta yağ kaçırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaplannn14

Niye kulbutor contayi degistiriyorsunuz terleme mi var? Kulbutor conta degisimi 1 saat surmez bile ama diger olayi bilemem
    Conta yağ kaçırıyor hocam

Conta kaçırıyorsa degistirin hocam ama iticilere falan ellemeye gerek yok bence işçilik olarak da 5 6 ay önce 150tl fiyat almıştım ben

• quote:

Conta kaçırıyorsa degistirin hocam ama iticilere falan ellemeye gerek yok bence işçilik olarak da 5 6 ay önce 150tl fiyat almıştım ben
    Iticileri temizlemesinin faydası olmaz mı hangi mantıkla dedi acaba onu

Benim şu ana kadar öğrendiğim sanayide çalışan bir şeyi gerekmiyorsa kurcalatmamak hocam iticilerin temizlenmesini ilk defa duyuyorum usta hakkında kötü konuşmak gibi olmasın ama ekstradan iscilik olarak değerlendirip fiyat arttırmak istedi bence

• quote:

Benim şu ana kadar öğrendiğim sanayide çalışan bir şeyi gerekmiyorsa kurcalatmamak hocam iticilerin temizlenmesini ilk defa duyuyorum usta hakkında kötü konuşmak gibi olmasın ama ekstradan iscilik olarak değerlendirip fiyat arttırmak istedi bence
    İtici sesi var biraz ondanmı öyle dedi acaba

• Üst kapak contası değiştir 3 saat falan sürer motor soğuk olmalı lifterlerde temizlensin motor rahat çalışır 300 lira civarı tutar

• Çokta basit işlem değil triger kayışı vs sökülüyor yarım gün sürer tabi yağ falanda değişecekse maliyeti toplam 600 700ü bulur yağ değişimi ile beraber

Aracınız japon Kore grubundan bir araç sanırım.
    Japon Kore grubunda çok zor değil bu işlemleri yapmak.
    Havalı somun sökme makinesi olsa ben rahatlıkla kendim yaparım.
    İticileri bozmadan nasıl yapacağını bilen bir usta ise, temizleyebilecekse faydası olur.

İticiler çek valf gibidir. Tek yönde yağ girişine müsade eder, çıkışına izin vermez. Mengeneyle sıkıştırıp boşaltmaya çalışırsanız zarar verebilirsiniz, sağlam olan parça bile ses yapmaya başlayabilir, içerisindeki yaylar zarar görebilir. Yağ boşaltma işlemini iğne gibi sivri bir cisimle, iticinin iç pistonundaki dolum yerine bastırarak rahatça bosaltabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kostantin

Aracınız japon Kore grubundan bir araç sanırım.
    Japon Kore grubunda çok zor değil bu işlemleri yapmak.
    Havalı somun sökme makinesi olsa ben rahatlıkla kendim yaparım.
    İticileri bozmadan nasıl yapacağını bilen bir usta ise, temizleyebilecekse faydası olur.

İticiler çek valf gibidir. Tek yönde yağ girişine müsade eder, çıkışına izin vermez. Mengeneyle sıkıştırıp boşaltmaya çalışırsanız zarar verebilirsiniz, sağlam olan parça bile ses yapmaya başlayabilir, içerisindeki yaylar zarar görebilir. Yağ boşaltma işlemini iğne gibi sivri bir cisimle, iticinin iç pistonundaki dolum yerine bastırarak rahatça bosaltabilirsiniz.
    Aracım volkswagen iticilerin bazıları zaten bozuk 16 valf arabam iticiler şıkır şıkır ses yapıyor değiştirme gereği duymadım aracımın yağını falan erken değiştiriyorum zaten

• 1 saatlik iş diyenlerin mevzudan haberi yok.

O arabanın motoru 1 saatte soğumaz zaten bu mevsimde. Motor soğuyacak ondan sonra işlem başlar. Motora göre işlem süresi 1 saat de olabilir 2 saat de olabilir. Ustan yarım günlük diye doğru konuşmuş yani. Bakma sen buradaki klavye ustalarına.

Külbütör contası ya çok kaliteli bir marka kullan ya da mümkünse orjinal kullan. Yan sanayi ortalama malzemeler çoğunlukla 6 aya kalmaz yağ sızdırmaya başlar. Conta maliyeti hariç ustasına göre 50-100 TL hakkıdır.

Ciddi bir rahatsızlığın yoksa lifterleri elletme. Sonradan çok pişman olabilirsin. Her temizlik iyi değildir. Ustan gerçekten çok iyiyse o zaman yapılabilir. Şimdiki arabamın eski sahibi sübap sesini kesmek için bir ustaya ayar yaptırayım demiş. Aylarca problem çözülmediği gibi birçok farklı usta sonrası mevzu yetkili servise ve üst kapak sökümüne kadar gitmiş. Ancak yetkili servis sonrası bir dünya masrafla iş çözülmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

1 saatlik iş diyenlerin mevzudan haberi yok.

O arabanın motoru 1 saatte soğumaz zaten bu mevsimde. Motor soğuyacak ondan sonra işlem başlar. Motora göre işlem süresi 1 saat de olabilir 2 saat de olabilir. Ustan yarım günlük diye doğru konuşmuş yani. Bakma sen buradaki klavye ustalarına.

Külbütör contası ya çok kaliteli bir marka kullan ya da mümkünse orjinal kullan. Yan sanayi ortalama malzemeler çoğunlukla 6 aya kalmaz yağ sızdırmaya başlar. Conta maliyeti hariç ustasına göre 50-100 TL hakkıdır.

Ciddi bir rahatsızlığın yoksa lifterleri elletme. Sonradan çok pişman olabilirsin. Her temizlik iyi değildir. Ustan gerçekten çok iyiyse o zaman yapılabilir. Şimdiki arabamın eski sahibi sübap sesini kesmek için bir ustaya ayar yaptırayım demiş. Aylarca problem çözülmediği gibi birçok farklı usta sonrası mevzu yetkili servise ve üst kapak sökümüne kadar gitmiş. Ancak yetkili servis sonrası bir dünya masrafla iş çözülmüş.
    Aynen motorun tam soğuması lazım dedi itecekler ne alaka olabilir hocam ses yapıyor diye temizleyip takayım demiş olabilir mi bazılarında ses var ama problem etmiyorum temizlenip takılması yararlı olur mu?

Lifterler zamanla tıkanabiliyor, araç çalışırken çıt çıt çıt diye ses yapar tıkanınca. Ses harici bir problem yaratmaz. Sökmüşken temizleyeyim diye teklifte bulunması aslında iyi bir yaklaşım. Genellikle değiştirmeyi teklif eder ustalar. Temizlemekle uğraşmazlar pek. Gerçekten temizleyecekse ve işini düzgün yapacaksa, ücreti de sana makul geliyorsa temizletmek iyi olur. Ama bak tekrar uyarayım, usta iyiyse yaptır. İyi değilse yaptırma. Lifterlerin tam sökülüp parçalanıp temizlenip yağlanarak geri takılması lazım çünkü. Temizlikten sonra da sıfır ses olması lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.