Şimdi Ara

Kulak Çınlamasından Kurtulan Var Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 7 yıldır kulak çınlaması var. Son zamanlarda daha da arttı gibi. Doktora hiç gitmedim. Bazıları bunun tedavisinin olmadığını, hatta ilaçların daha da arttırdığını söylüyorlar. Tedavisi mi var mı sizce?

• "Allah Teâlâ Hazretleri hastalığı da ilacı da indirmiştir. Ve her hastalığa bir ilaç varetmiştir. Öyleyse tedavi olun. Ancak haram olan şeyle tedavi olmayın." [Ebu Dâvud, Tıbb 11, (3874).]
  • Çölyak gluten d vitamini eksikliği bunlara bakarken hep kulak çınlamasıyla karşılaşıp duruyordum . Bir bak istersen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubilaymen78

Çölyak gluten d vitamini eksikliği bunlara bakarken hep kulak çınlamasıyla karşılaşıp duruyordum . Bir bak istersen

Çölyak bağırsaklarla ilgili bir sıkıntı galiba. Benim bağırsaklarda aşırı sorunlu. Şişkinlik ve gaz oluyor. Hamur işi falan yiyemiyorum.
    Doktor bi ara b12 ve d vitamini yazmıştı ama kullanmadım. Onların etkisi var mıdır olmadı devam edeyim.

Bugün internette tinnitus sound diye bir şey dinledim. Dinledikten sonra 1 saat çınlamayı kesti diyebilirim. Yarın tekrar deneyeceğim. Geçici bir çözüm olabilir.
  • Yüksek tansiyondan kulak cınlar nörölajikte olabilir.

• Kulak çınlaması bir hastalık olmayıp hastalık habercisidir yani senin vücudunda
    birşeylerin yolunda gitmediğini söylüyor, çınlamayı susturmaya çalışmak evdeki
    yangın alarmını kapatmaya benzer, önce bir KBB doktoruna giderek muayene ol,
    eğer kulaklarda kireçleme varsa en basit bir rahatsızlıkta bile çınlama oluşur.
    daha sonra genel sağlık kontrolü yaptır, çınlamayı değil çınlama sebebini bulup
    onu tedaviye çalış. B12 ve D vitamini vücudun olmazsa olmazıdır, derhal kullan
    (iğne formu daha etkilidir) eksikliğinde hasta olur ve antibiyotik kullanırsın.
    Allah şifa versin, geçmiş olsun.
  • DH izin almam gerektiğini bilmiyordum.Nasıl izin alabilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: isay963

DH izin almam gerektiğini bilmiyordum.Nasıl izin alabilirim ?

Merhabalar

https://www.donanimhaber.com/reklam/
  • Bende de var 10 seneyi filan geçti.Hiç gitmedim doktora.Bazen çınlama sesi azalıyor hiç duymuyorum.Bazende şiddeti artıyor rahatsız ediyor.Şu an mesela hiç duymuyorum sesi.

Bende sanırım tansiyonda var emin değilim.Mesela yataktan kalkarken sürekli başım dönüp,gözüm kararır.5 saniye içinde geçer.Yıllardır böyle.Bir bağlantısı var mı bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.