Şimdi Ara

KUDEB Reddedildi Ve Yol Ayrımındayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
6.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Foruma selamlar, KUDEB'e başvurmuştum ve yurt bursunun her türlü çıkacağını düşünüyordum. Hayatım gayet güzel relax giderken az önce bir mail geldi ve başvurumun reddedildiği söylendi. Ve şimdiden belirtmeliyim ki Koç'ta paralı yurtlarda okumam maddi açıdan imkansız. Koç'ta okuyan, bu konu hakkında fikir sahibi olan üyelerin yardımına ihtiyacım var. Koç'a yüzde yüz burslu girdikten sonra şuanda elimde kalan alternatfiler neler? Koç üniversitesinin çevresinde eve çıkmak çok mu pahalı, üniversiteye girdikten sonra tekrar herhangi bir yurt vs için başvurabiliyor muyuz? Dh'nin bu konuda bana yardımcı olacağını düşünüyorum ve bu konu hakkında çok az veri var. Diğer Koç düşünenler için de faydalı bir başlık olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• koç’ta kudeb çıkmayan arkadaşlar,yarın kurumu arayıp gerçekten ihtiyacınız olduğunu anlatıp yanlışlık olduğunu,gerçekten masrafları ailenizin karşılayamayacağını bildirirseniz kudeb çıkabilir.çevremdeki bazı kişiler ilkte çıkmamasına rağmen bu şekilde kabul aldılar.peşini bırakmayın.
    kardesim yurtta kalacak paran bile yoksa okuyamazssin kocta.
    psikolojin bozulur benden sana abi tavsiyesi.
    bu arada herseyi devletten,unilerden beklemeyi birakin,cebinizden 1 tl cikmadan devletin,universitelerin tum imkanalrini somurmek istiyorsunuz,okul bitincede hadi ben yurtdisina kacar diyip gideceksiniz.
    devletin ilk yapmasi gereken sey amerika gibi egitimi paralk yapmak olmali,sadece cok basarili ogrencileri ulkede min 10 sene kalacak sekilde burslu okumali.

bunlari senin nezdinde yazmadim yanlis anlama.
    ama yurtta kalacak bile paran yoksa yazmayacaksin kocu bu kadar basit
    Saçmalık resmen. Bu derecede fizik okumak isteyen birine nasıl yurt vermezler. Bütçeniz ne kadar? Rumelifeneri ya da Sarıyer Merkez taraflarında ev tutup öğrencilerle paylaşırsanız uyguna gelebilir. Hatta Facebook grupları vardı Koç Housing gibi bir şeydi. Oradan da hazır bulabilirsiniz. Ama ayıp etmişler. Bilkent'i elediniz galiba. Cep harçlığı, yurt garanti orada.
    Hocam 7. sınıftan beri yolumu çiziyorum, şirket bile açtım daha 11'de. Her şey gittikçe rayına oturuyor ama şuan karmakarışığım. Kafamdaki şey için bilgisayar, ee, ekonomi, işletme, nöroloji, fizik gibi bölümlere hakim bir yapı lazım. Tabi hepsine abanmak zorunda değilim. Şuanda bilgisayar ee gibi kısımlar kritik. Hadi bilgisayar kısmını kendim hallediyorum evde. Daha birinci bölümden kollarımı bağlayan bir üni olursa o bölümü okumamın bir anlamı yok zaten. (Dehşet çalışmayı çoktan göze aldım) Biraz abartı geliyor ve öyle zaten ama aktarabilmek için faydalı.
  • Arkadasa destek lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıralamanız kaç? Eskiden burslulara yurt veriyorlardı diye biliyorum. Yeni uygulama mı?
  • Algorithmus kullanıcısına yanıt
    Sayısalda 1335 hocam, fizik yazmak istiyorum zaten

• Hocam ben de çıkacağını düşünürken reddedildim. Virüsten dolayı 600 kişi yurt kontenjanı azaltılmış bundan dolayı İstanbul içi alımları reddetmiş olabilirler. En azından benimkinin öyle olduğunu düşünüyorum. Evden 1 saatte ulaşım sağlayabildiğim için ilk sene o şekilde deneyeceğim. Zaten 1 hafta online 1 hafta yüz yüze eğitim olacakmış. Sonrası için de bazen vakıflar ev açabiliyor, arkadaşlarımla onu deneyimleyebilirim yahut seneye başvurabiliyorsak tekrardan yurda başvurabilirim.

Sizin durumunuz içinse ilk sene eve çıkmak vs tanıdığınız yoksa zor olabilir. Kendi başınıza düşünürseniz de baya külfetli olur. Gerçi biriyle düşünseniz de maliyetli olur. Çünkü o çevre biraz pahalı bir muhit. Yurda ödeyeceğinizden daha fazla olur diye tahmin ediyorum en kötü aynıya gelir. Yine oralarda okuyan, ev tutan vs birilerinden bilgi almak lazım.

• Asikaloy kullanıcısına yanıt
    Hocam o Sıralamaya fizik napacaksınız, Yurtdışı düşünmüyorsanız yazmayın bence. Müh. neden istemiyorsunuz?

• bateren kullanıcısına yanıt
    Fizik bilgisayar çap yapmak istiyorum hocam, asıl amacım ne fizikçi olmak ne bilgisayarcı olmak zaten

• bateren kullanıcısına yanıt
    Bu sıralama için bölüm tavsiyelerinize de açığım

• Hocam Fizik yazacaksanız Bilkent'i de düşünün derim. İlk 10.000'den tam burslu yerleşenlere 2 kişilik yurt ücretsiz sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Saçmalık resmen. Bu derecede fizik okumak isteyen birine nasıl yurt vermezler. Bütçeniz ne kadar? Rumelifeneri ya da Sarıyer Merkez taraflarında ev tutup öğrencilerle paylaşırsanız uyguna gelebilir. Hatta Facebook grupları vardı Koç Housing gibi bir şeydi. Oradan da hazır bulabilirsiniz. Ama ayıp etmişler. Bilkent'i elediniz galiba. Cep harçlığı, yurt garanti orada.
    Hocam aylık 1.500 TRY'den fazla harcayamam diye düşünüyorum yurda.

• Bilkent EE diyorum. Tabi ilgin varsa yoksa yazma.

Araştırmam lazım fakat multidisipliner bir yapıya ihtiyacım var, tabi bunu çevremden duyduğum ezbere bir söz olarak söylemiyorum. Kafamda çok şey var ama maddi durumum beni eliyor. Anladığım kadarıyla Bilkent bu multidisipliner yapıyı bana vermiyor. (Çap imkanları kısıtlı anladığım kadarıyla) Ama şu kritik zamanda bana ne kadar bilgi verseniz kardır.

Hocam okul çevresindeki yurtlara da bakabilirsiniz bir de kykya başvurabilirsiniz

Boğaziçi peki? Multidisiplenirlik açısından en iyi okullardan biri. Yandal ve çap programları da var. Kafanızda nasıl bir eğitim var? Vakit varken tartışalım.
    Hocam çap hayalleri uzun sürmüyor diyorlar Koç adına konuşuyorum. Zaten çok zor diyorlar bölümlerine

• Bilkent Ee tam burs gelmez ki arkadaşa

• Hocam bana her şey lazım, hepsiyle ilgilenicem bir şekilde. Normalde sabancı yazıcam fakat tutmama ihtimali var. 4 5 aydır her şeyim sabancı zaten. Sabancı olmazsa s**tım gibi hissediyorum. Bu önerilerinizin hepsini değerlendiricem daha açığım fikirlerinize.

Hocam sizi çok iyi anlıyorum benim de nihai hedefim fizik benim de multidisipliner bir eğitime ihtiyacım var bu yüzden bilkenti ben de eledim bence alacağınız eğitime bakın,okula girdikten sonra bir şekilde yurt olayını halledersiniz belki bu sene olmaz ama seneye bir şans çıkabilir hocalarla durumunuzu konuşursunuz

• Multidisipliner okumak istediğinizi varsayarak Sabancıyı öneriyorum. Yurdunuz ücretsiz olur böyle bir durumda. Ayrıca Bilgisayar seçip Fizik yandal yapanlar var. İkisi de zaten benzer okullar, böyle bir durumda Sabancı'yı seçmek üzmez.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.