Şimdi Ara

TYT Türkçe en az kaç dakikada bitirilebilir? Hızlı okuma egzersizleri fayda sağlar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
4.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TYT Türkçe kısmını 15-20 dakikalara çekmek mümkün müdür? Her gün hızlı okuma egzersizleri yapmam zaman kaybı mı olur? Zamanı kısaltmak ve netlerimi arttırmak için günlük Türkçe denemesi çözüyorum.

• Bence sinav senesinde hizli okuma ile vs ugrasmak zaman kaybi olur. En hizli olarak ben 22 dakika gormustum, 15 20 yapan da vardir muhtemelen
  • son sene olacak iş değil bence o, geçmişte kitap okuma alışkanlığı altyapısına sahip olmak gerekiyor. ben 24-25 civarı görmüştüm geçmişten gelen okuma alışkanlığım sayesinde. ama son sene kurtarır mı, sanmıyorum.

• 30-40 dk arasi ideal bence fazla hizli gitmek yanlis sayinizi artirir kendinizi baski altina lamis olursunuz.

Turlayarak 35dk turkce 10-12dk sosyal 13-15 dk fen 50-55 dk mata harcarsiniz ortalama 20dk donmeye vaktiniz kalir

• 15-20 dakika nedir? Şaka mı yapıyorsunuz cidden yoksa bu dakikalarda Türkçeyi bitiren süper zekilerden mi gördünüz bunu? 40 dakikanın altına indirmek iyidir. İdeali 33-35 dakika olur. 30 dakikanın altı pek mantıklı durmuyor verim açısından. Hızlı okuma gibi saçmalıklarla vakit kaybetmeyin derim ayrıca. Sınav anında o Türkçe sayfasını ilk çevirdiğinizde zaten adrenalin patlaması yaşayacaksınız birkaç dakika. Denemede yaptığınızın üstüne birkaç dakika koymakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusteMilieu -- 3 Mayıs 2021; 13:6:55 >
  • The Killing Road kullanıcısına yanıt
    hocam 2020 tytde kac dakikada bitirmistiniz?
  • 15 dakikada bitemez 20-25 olabilir benim o kadar sürüyordu ama önermem arada patlıyorsun çünkü ondan 25-30 en iyi nokta sınav anını katarsak

• osmancakar123 kullanıcısına yanıt

Ufak bir problem yüzünden 30 dakika neredeyse hic soru cozemedim (4 yanlisimin 3u o arada cozmeye çalıştığım sorulardan zaten), 135te bitti o yüzden, yoksa normalde 100 dakikayi gecmiyordu.

• 15 20dk çok ya sen 5dkda bitir türkçeyi. yoksa mezuna kalırsın bak
  • Ben bir ara 25 e indirmiştim ama dikkat hatası çok çıkıyordu genelde 28-30 geliyordu 30-33 e çektim 35 oluyor
  • 40-45 dakikada 35+ yaptıktan sonra 135 dakikadan kısa sürede çok rahat biter. Fazla atraksiyona gerek yok.
  • 35-40 ideal 45 üstü olursa mat sorularından yersin
  • istesem otuz dakikadan kısa bitiririm yanlışsız bitirecekken beş altı yanlış olur ama ne gerek var böyle bi şeye otuziki net otuz dakika olacağına otuzaltı net otuzbeş kırk dakika olsun

ekleme yani bu mat da değil dilbilgisi hariç daha önce aynı soruyu görmüş olma ihtimaliniz çok düşük şans olmadan yanınızda soruda önemli hiç bi yeri gözden kaçırmadan on yirmi dakikada bitirmek her zaman olmaz. hatta hiç olmaya da bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurtçu Restrop -- 3 Mayıs 2021; 14:6:0 >
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

Olmuyo zaten oyle bir sey hizli okuma da burda ise yaramaz hizli okumada fotografik hafizaya alip belli basli yerleri akilda tutma var.

Paragraflarda ise tam anlamiyla fikirleri ozumsemen gerekiyor mavradan ibaret 15dk diyenler

• hızlı okuma fotografik hafızaya atıp belli başlı yerleri hatırlamayla alakalı değil ki göz kaslarını geliştirip görme odağını arttırmak. hızlı okumacılara metin hakkında detaylı sınav yapıyorlar fullüyorlar.
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

Hocam bir anlamda fotografik hafiza gibi oluyor. Normal insan saniyede 5 kelime gorup algiliyorsa. Adam calisip onu 8 kelimeye cikariyor mesela hem fotografik zekasini arttirmis oluyor algisi gelisiyor hem de goz kaslari daha genis cerceveyi goruyor.

• 30-35 ideal bence
  • 30 un altında biter bitmesine de paragrafları sindiremessin 20 dakikayı görmüştüm ben ama 2-3 tane paragraf mutlaka kaçıyor 40 ideal ama 30-35 olsa tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yksmagduruyum -- 3 Mayıs 2021; 16:9:54 >
  • Bana fayda etti açıkçası. 30 35 arası bitiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.