Şimdi Ara

KÜÇÜK YİĞENİM PARA YUTTU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
17.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet yiğenim para yuttu nefessiz kaldı çok korktuk annem falan kafayı yiycekdi neyse hemen arabayla hastaneye götürdük rötken çekildi doktor bağırsaklardan inmiş dedi sizce bişe olurmu adam gibi cevap verin lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim bogazıma duduk kaçmış.bi keresinde de çamaşır suyunu kafaya dikmişim bişi olmaz yolunu bulur o

• Bunu bize değil doktora soracan
  • arka mahallede yangin cikabilir

• oradaki doktora sorsaydın keşke

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben misket yutuyordum.Hiçbir sorun olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: isimsiz44

Bunu bize değil doktora soracan

Ne yazıkki soramıyorum çünkü ben evdeyim annem babam ablam gittiler hastaneye bende diğer yiğenime bakıyorum uyuyor da şuan

• Kardes gecmis olsunda;doktora gitik diyosun. Doktor bagirsaklarina indi dedikten sonra baska bisey demedimi? Sonuc surpriz mi olucakmis?
    Yine de cevap veriyim sıcarken cıkartır parayı bisey olmaz

• Çıkabilirse çıkar, çıkamazsa ameliyat yapacaklar doğal olarak. Bu soruları burada sormak yerine, doktoruna sorabilirdiniz.

- Sindirim sistemine zararı olur mu?

- Yuttuğu para (kaç kuruşsa) ebattan dolayı, sindirim yoluna zarar verir mi?

- Ameliyat gerekirse, nasıl bir ameliyat yapılacak.

- Ameliyattan kaç saat sürer?

gibi.
  • Para s*çan kardeşin var.

• Black Sabbath kullanıcısına yanıt
    Kardeş ben evdeyim annem babam ablam götürdüler hastaneye yanlış anlatmışım olayı problem bende özür diliyorum

• Geçmiş olsun. Ciddi bir şey olacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: master011

Kardeş ben evdeyim annem babam ablam götürdüler hastaneye yanlış anlatmışım olayı problem bende özür diliyorum

Oyleyse problem degil. Dedigim gibi en fazla 25 kurustur yuttugu para. 1 gune cikartir parayi. Kardesim 2mm Heavy penami yutmustu. Mideye inene kadar cok agri yapmis ama sonra cıkarttı yani

• Benimde abim yutmuştu.. Merak etme bisey olmaz... O zamanlar eşsek kadar 1000 lira vardı hemde

• kandorfeyta kullanıcısına yanıt
    Sağol kardeşim inşallah dediğin gibidir

• Geçmiş olsun doktara gitmişken sorsaydın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nape

arka mahallede yangin cikabilir

arka kapı gıcırdıyabilir bi süre
  • Sağol hocam yukardaki cevaplarımı okursan sevinirim

• İnternetten bulduklarım google diye bir şey var kimse bakmamış.

Oğlum evde oynarken ağzına bir vida alıyor.Ağzında oynarken vidayı yutuyor.Ağlamaya başlayan oğlumu yan odada annesi ne olduğunu soruyor.oğlum vida yuttuğunu ve boğazının ve karnının acıdığın söylüyor.Annesi hemen oğlumu hastaneye yetiştiriyor.Bunlar olurken bende işten eve hızla geliyordum.Hastenede çekilen ilk filmde vida net gözüküyordu.Vida şans eseri mide altındaki ilk bağırsağa indiği görülüyor.Doktor şu andan sonra çocuğun kontrol altında olacağını yarın tekrar kontrol için rontgene gelmemizi söyledi ve eve gönderdi.Annesi ile birlikte evde biz telaş içindeyiz tabi.Acaba bağırsağı delermi,acaba çıkarmı?Bağırsağı delip oğlumu zehrilermi diye annesi ile kendimizi iyice stres ve üzüntü altına soktuk.Aramadığımız doktor kalmadı.Ortak olarak hepsinin dediği bağırsğa indiyse %90 çıkar.Hiç merak etmeyin.Takılma olaslılığı veya bağırsağı delme olasılığı çok çok az.Sürkli kontrol edilmesi gerektiği ve 3-4 günden dışkısı ile çıkacağı söylendi.Fakat anne-baba yüreği böyle söylemiyor.
    2.gün tekrar rontgen çekildiğinde vidanın ucunun doğudan batıya döndiğinü gördük.Fakat çok az ilerlediğini gördük.Çok az ilerleme olunca doktor hastaneye yatırmamız gerektiğini söyledi.Hastaneye yatırdık oğlumuzu.Doktor takılma ihitmali varmı diye yatırmıştı.Çünki bayağı yavaş ilerliyordu.Ne de olsa kolay değil 3 cmlik vida.Ucuda sivri yani.Bağırsakta dönmesi bayağı zahmetli işti.Bu arada dışkılaması için lifli gıdalar ve muz gibi dıskısını katı yapacak besinler vermeye devam ettik.3. gün sabahı hastenedeyiz.Sabah oğlum tekrar dışkısını yaptı.Yine sonuç olmadaığını gördük.Doktor sabah özel odaya kontrole geldi.Vidanın çıkmadığını söyledik.Çünki sürekli dışkı kontrolu yapıyorduk mecburen.Doktor hemişreye bağırsağa bir sıvı verilmesini popodan söyledi.Galiba bu sıvı bağırsağı boşaltmak içindi.Sonra rontgene getirlmesini söyledi.Hemişre oğlumun poposundan sıvıyı verdi.Oğlumun 3 dk sonra tuvaleti geldi.Tuvalete oturan oğlum bu sıvı ile epey bir dışkı yaptı.Yaptığımız kontrolde ilk akışta vidayı göremedik.sonra eşim vidayı farketti bir göreseniz çocuklar gibi sevindik.Vida simsiyah olmuştu bağırsak içinde.Eşim stresi üzerinde attıki bir sevinç çığlıkları atıyor.O anın hiç unutmuyorum.Sözknusu evlatsa insan çok üzülüyor hemde çok seviniyor.

Kısaca edindiğimiz bu acı tecrübe sonucu.Çocuk para,vida,düğme ve hatta iğne bile yutsa bağırsaktan çıkıyor.Yeterki soluk borusuna kaçmasın.Bağırsak ne hikmetse herşeyi dışarı atıyor.Sürekli rontgen kontrolu yaptırmanız gerekiyor bu süreçte.Bağırsağa inerse korkmanız gerek yok.Bol bol posalı yemek yedirmek inmesine yardım ediyor nesnelerin.Bu konuda hiç bir anne-babanın korkmasına gerek yok.Ama bunlardan önce evlerde küçük ve ağzına atacakları nesneleri çocuktan uzak tutmak şart.

a.slm canm

benim yeğenimde yutmuştu ama biz bilmiyorduk yuttuğunu
    yaz ayları üstünde bi tişört altta bişi yok ( pişmesin diye öle duruyor) çişi gelmiş
    sölüyemiyorda
    mutfakla salon arasına çişini yapmış ( ıcak diye halılarda yoktu yoksa batırmıştı) -hihi
    çişini temizlerken gördük bazouk para yutmuş
    ve para hafif siyahlanmıştı

bizim çocukta böle oldu umarım çişiyle çıkartır
    ne zaman nasıl yuttuğunu bilmediğimiz için ,kaç günde çıkartı bilmioruz malesef
    belki oda çıkatır olmazsa doktora sölersiniz
    laum veriyorlar gazlı bebeklere arkadan
    içinde ne var ne yok temizliyor olmadı öle yapabilirler

geçmiş olsun..

Merhabalar;

öncelikle geçmiş olsun.benim yeğenim de bozuk para yutmuştu.4-5 gün beklediler ve dışkı yoluyla çıkmayınca doktorları onları çocuk gastroentroloğuna götürdüler.ve 15 dakikalık bir operasyonla endoskopi yöntemi le kolayca parayı çıkardılar..
    Benim size tavsiyem sakın her hekime inanıp ameliyat ettiemeyin. çocuğunuza boşuboşuna ufak yaşta sıkıntıya sokmayın..
    endoskopi konusuna gelince de hiç korkmayın. kızım benim 11 aylık ve 1 ay önce midesinde ki reflüden dolayı en son doktorumuz endoskopi yaptı ve çok şükür ne olduğunu öğrendik..
    hangi şehirde oturuyorsunuz bilmiyorum ama izmir de ya da izmir e yakın oturuyorsanız size özelden doktorumuzun bilgilerini gönderebilirim..
    Tekrar geçmiş olsun...

geçenlerde benin kızım da 25 kuruş ve yuvarlak piller olur ya onlardan yutmuş yanlışlıkla.hatta söyledi anne para yuttum çıkar diye.ertesi gün tuvaletini yaptığında çıkmıştı korkmayın paniklemeyin takip edin.ufak paraysa sorun değilde umarım 50 kuruş ya 1 lira değildir onlar doğal yollarla biraz zor çıkar.

• 1 liraysa işi zor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.