Er
03 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Beyler 17 yaşındayım lise 2 ye gidiyorum tarih hocamız herkesin bir tarihi roman alıp ona anlatmamızı istedi bende son güne bıraktım pazartesi günü anlatımım var işte neyse evde bir roman buldum yazarı Tolstoy kitabın ismi Hacı Murat ben anlayamadım bu kitap tarihi romanmı anlayan varsa bi yardımcı olsun şimdiden teşekkürler abilerim kardeşlerim...
Şimdi arkadaşlar öncelikle merhaba.
Sizlere bir sorum olacak bugün okulda biyoloji hocamla biraz tartıştık ve aramızda şöyle bir diyalog geçti.
Ben (O) hoca (H)olarak belirlenmiştir

O:hocam sınıftaki herkese hakaret ediyorsunuz. sınıfa girdiğinizde suratınız beş karış bizimde ders işliyesimiz gelmiyor

H:öğretmene saygınız yok büyünüze saygınız yok bende böyle davranırım

O:hocam o zaman deniyelim siz bize insan gibi davranın bizde size insan gibi davranalım.

H:sene sonu görüşcez zaten kalmanız için elimden geleni yapıcam.

O:hocam biz sizin düşmanınızmıyız ya yalnız söyliyeyim bizim düşmanlarımız çok yaşamıyor hocam (gülerek bunu söyledim şaka misali)

H:ne tehditmi seni savcılığa vericem görürsün memura tehditden 6 yıl

SORUMDA ŞU BU HOCA SAVCILAĞA GİDERSE SONUÇ OLARAK BANA NE ZARAR VEREBİLİR. ŞAKA OLDUĞUNU ANLATTIM HOCAYA AMA NAFİLE GİDECEM DİYOR HAYIRLISI CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER
Aek atina v Olympiakos maçı ilk yarı 0-0 bitti. İkinci yarı dk 88 de gol oldu olympiakos attı. atina taraftarları olay çıkardı maçı tatil ettiler ben 3 maç oynadım 3 de geldi bu maça da 0/2 vermiştim neoldu şimdi bu maç
Beyler İstanbul da yaşıyorum maddi sıkıntılarımız var meslek lisesinde 2.sınıfım bölümüm makina büyük ihtimalle en fazla 2 yıllık üni okucam sizce okulu bırakıp işe girsemmi çok şey kaybeder miyim pişman olurmuyum abilerime soruyorum
Kesinlikle öyle. bir zamanlar durumumuz iyiydi babam tüm akrabalarımıza zor zamanlarında yanında oldu borçlarını ödedi ceplerine para koydu. biz en büyük kazığı en yakınımızdan yedik (amcamdan) iflas etmişti ağlıyordu babam kıyamadı yanına aldı ortak etti peki o ne yaptı kumar oynadı hesap kitap tutmadı babamdan habersiz hisse sattı anlıcağınız bizi dolandırdı iflas ettik sonunda evimizde 3 ay su, elektrik yoktu ödeyemedik kestiler babam o yardım ettiği akrabalardan yardım istedi herkes arkasını döndü. Dedem bile evden kovdu tarla satmasını rica edince bizde son çare Adanadan taşındık İstanbul'a beni çok zor zamanlar bekliyordu sevgilime hiç birşey diyemedim Adanadan ayrılırken sustum ağladım sadece. Arkadaşlarımla vedalaştım ve artık İstanbul'daydım aradan 1 yıl geçti annemin hastalığı ortaya çıktı ama tedavi ettirecek paramız yok. ablamın psikolojisi bozuldu anlıyacanız akrabalar hayatımızı bitirdi şimdi ben ne yapayım gideyim Adanaya bunları vurayımmı kendimi artık kontrol edemiyorum herşey üst üste geliyor. Herşeye rağmen siz halinize şükredin...

NOT:ZEBANİ FALAN YOKTUR İÇİMİ DÖKTÜM OKUYAN HERKESE TEŞEKKÜRLER DUALARINIZI BEKLİYORUM :)
Anlamıyorum 4 günlük ban yedim sonra 8 e yükseldi ertesi gün.zaten çok saçma birşey yüzünden ban yemiştim saçmalık cevap yazmaya konu açmaya korkar olduk adminler..
Arkadaşlar merhaba 17 yaşındayım İstanbul da yaşıyorum Anadolu yakasında maddi sıkıntılarımız var babamdan para istemeye çekiniyorum hatta utanıyorum iş arıyorum her türlü iş yaparım okuldan saat 4 5 de çıkıyorum bazen daha erken gece 1 2 ye kadar çalışırım. Varsa bildiğiniz biyer vea siz iş verebilirseniz özelden yazın ilginiz için teşekkürler.
Öncelikle yaşım 17 İstanbul'da yaşıyorum Adanalıyım bazı maddi problemlerimiz var. Şimdi geçmişe dönelim bundan 4 yıl önce babamın tekstil fabrikası vardı durumumuz çok iyidi Adana'da yaşıyorduk hatırlıyorum da annemin kollarında kilolarca altın bilezik vardı. Nasılmı iflas ettik bir gece amcam bize geldi bende uyuyordum yardım istiyordu bağırıyordu ağlıyordu babamda kardeşim ben sana tabiki yardım edeceğim biz kardeşiz demişti o zamanlar amcam iflas etmiş beş krş suz kalmıştı borçları vardı. Babam bunu yanına alıp ortak etti tüm mala mülke çevresindeki arkadaşlarıyla tanıştırdı. Neyse iyi güzel gidiyor aradan 1 yıl geçti babam ağlıyarak eve geldi içmiş neoldu baba dedim. Babam dediki herşey gitti hiçbirşey kalmadı dedi nasıl baba dedim amcam hesap kitap tutmamış kumar oynamış herşeyi kaybetmiş dedi dondum kaldım. Ama babam asla boyun eğmedi. Gitti fabrikalara defolu perde, yorgan yastık alıp pazarlarda satıyordu ama yetmiyordu geçinemiyorduk zaten alıştığımız zenginlik rahatlıktan vazgeçmiştik özel okula gidiyordum ayrılmak zorunda kaldım en sonunda babam Adana'dan taşınmaya karar aldı amcamdan uzaklaşmak için yada İstanbul'da belki bir iş kapısı çıkar diye taşındık alışmam çok zor oldu Çamlıcada oturuyoruz kira tabiki babam şuan Gazete dağıtıcılığı yapıyor aylık 1650 alıyor bunun 700TL si kiraya gidiyor benim okul harçlığım falan derken eve bişe kalmıyor. Babama bende çalışmak istiyorum diyorum ama izin vermiyor çok üzülüyorum gece saat 03.00 da çıkıyor evden saat sabah 08.00 da geliyor bazen daha geç havalar çok soğuk kar falan yayıyor evden ne zaman çıksa işe ağlıyorum. İstanbul da kimseyi tanımıyorum dertleşemiyorum kafayı yiycem. Halinize şükredin vede asla içinizde acıms duygusu olmasın bir laff var acıma yetime gelir koyar ...... (İyi geceler)

Edit:Daha neler varda çok uzun olur yazmadım okumazsınız diye
Ben başlıyorum.

Edit:Arkadaşım fifada 2-0 öndeyken benim sonra o maçı 3-2 çevirmem paha biçilmez.
Evet arkadaşlar yaşım 27 şuana kadar hiç sevgilim olmadı yalnızım artık çareyi izdivaç programlarında buldum bakıcaz artık yarın yayındayım izlerseniz sevinirim ss ler yarın yayında DH selamlar dicem
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 471
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 17.859 (Bu ay: 2)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 277 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.