Şimdi Ara

KTM'de asteğmen ile er farkı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 500 kişilik koğuşlarda aynı yerde mi kalıyoruz nasıl oluyor bilen varsa söylesin. not: diyarbakır ktm'ye zorunlu olarak gidecek olan bir asteğmenim.

• hiç gitmedim fakat asteğmenlik yapmış biri olarakfikrim; ktmde astsubay-er farkı yada teğmen-er farkı neyse sizin de o'dur.
  • aynı soruyu bende merak ediyorum bende van ktm ye gideceğim asteğmen olarak. Van ktm hakkında pek iyi şeyler söylemiyorlar.
  • Benim bildiğim yani asteğmenimden duyduğum, rütbeliler ile erler aynı yerde tutulmuyor. Erler' in şartları çok kötü, yaşayan bilir, biliyor.... Ki ben ktm deki binlerce er'in içinde görevli rütbeli dışında rütbeli görmedim.

Sizin için çok sıkıntılı olacağını sanmıyorum, en azından yatacak yatak ve tuvaletinizi yapacak tuvalet bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yonetmenbey

Benim bildiğim yani asteğmenimden duyduğum, rütbeliler ile erler aynı yerde tutulmuyor. Erler' in şartları çok kötü, yaşayan bilir, biliyor.... Ki ben ktm deki binlerce er'in içinde görevli rütbeli dışında rütbeli görmedim.

Sizin için çok sıkıntılı olacağını sanmıyorum, en azından yatacak yatak ve tuvaletinizi yapacak tuvalet bulabilirsiniz.

Rutbelimisiniz
  • Ben 339 KD. Erbaş' ım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yonetmenbey

Ben 339 KD. Erbaş' ım. :)

Astegmenimden duydum deyince asteğmenden yüksek bir rütbelisin sandım:)
  • Yok yok değilim, iyiki de değilim.. :) Allah yüzümüze bakı da kısa dönem olduk. Ben 12 gün sonra giderken devrem olan asteğmen 7 ay sonra gidecek.. Allah sabır versin.
  • ktmdeki kalabalık galiba dönemine göre de değişiyor. uzun dönemlerin dağıtımına denk gelirsek yanarız ama gideceğimiz gün az asker olma ihtimali var. kısa dönemler de zaten dağıldı. 10 güne kimse kalmasın rahat olsun
  • Malesef, ktm nin sakin olacağını sanmıyorum. Çünkü uzun zamandır araç konvoyu yapılmıyor. Yollar tehlikeli.. 1 aydır ktm de çile çeken ve bir türlü birliğine teslim olamayan bir arkadaşımız var. Aynı şekilde yeni gelecek 2 kişi de onunla beraber uzun zamandır bekliyor.

Kendi ülkemizde, kendi şehirlerimize güvenli bir şekilde götürülmek için bekleyen malesef ki binlerce askerimiz var.
  • bu ktm olayını çok fazla abartıyorsunuz gibime geliyor. 3 hafta sonra bende diyarbakır ktm ye gidicem. adamla aynı yerde askerlik yapıyorum ve nispeten rahat yapıyoruz adam öyle bir şikayet ediyor ki, yok çok kötü, öldüm, bittim, bi daha buranın yanından geçmem gibilerinden anlatıyor. ktm nin de kötü yönde abartıldığını düşünüyorum.
  • Evet doğrusun, genelde abartırız toplum olarak... Belki Diyarbakır ktm yi ben biraz fazla abarttım. Sana sadece şunu söylüyorum; abartıp abartmadığımın kararını ktm de tuvaletin geldiğinde verirsin. Bu yazıyı da hatırlarsın. Umarım zor geçmez, abartıldığı gibi çok sıkıntı çekmezsin...:)
  • Gerçi sen asteğmen olarak katılacaksın sanırım o zaman sıkıntı yok, yukarıda yazdım zaten. Sadece bütün rütbeliler aynı yerde yatarsınız, aynı tuvaleti kullanırsınız o da topu topu en fazla 200-300 kişi olursunuz..:)

Er' ler binlerce kişi ve dediğim gibi uzun zamandır araç konvoyu yok, saldırılardan dolayı. Saldırılar hep konvoylara oldu biliyorsunuz. İnanın 1 aydır ktm de konvoy bekleyenler var ki birlikerine tesim olabilsinler.

Tabi her şeye rağmen dirençli olmak lazım senin de dediğin gibi abartmamak lazım aslında.:)
  • van daki ktm de er ve asteğmen için ayrı koğuş var.... izin gidiş gelişlerinde yada hastane gidişlerinde hakkari konvoy beklemeleri sirasında misfirhanede kalıyorduk...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.