Şimdi Ara

Acemi birliğinde ziyaret kabul oluyor mu? Kısa dönem.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
46.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir arkadaşım kısa dönem askerlik için geçen cumartesi birliğine teslim oldu.
    Kendisine sürpriz ziyaret yapmak istiyorum. Ama ziyaretçi kabul ediliyor mu, bilemiyorum? Nasıl öğrenebilirim?
    Ve hangi saatler arası oluyor?

• çok ciddi bir sebebiniz yoksa görüştürmüyorlar acemi birliğinde.çünkü devamlı yanaşık düzen eğitiminde oluyorlar.
  • cumartesi, pazar için söylüyorum, hafta içi değil. Kendisi geliboluda, boşuna gitmeyim, Kendisine de soramıyorum sürpriz olsun diye.
    Bu konuda nerden bilgi alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yken -- 15 Aralık 2009; 13:24:57 >
  • Askeriyeyi ara, sor. En mantıklısı bu
  • görüştürmek zorundalar..
    kısa da olsa eğer o anda eğitimleri yoksa görüştürürler
    görüştürmezler diye birşey yok ordu bu konuda çok hassas..
  • Net bilgisi olan var mı bu konuda? Telefonunu bilmiyorum sorarım da....
  • Erzurumda bize ziyaretçi gelmesi serbestti
  • Ben kısa donem olarak yaptım (319 KD)
    Bizim birlikte sorun olmuyordu.

Ankara/Polatlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yken

Bir arkadaşım kısa dönem askerlik için geçen cumartesi birliğine teslim oldu.
    Kendisine sürpriz ziyaret yapmak istiyorum. Ama ziyaretçi kabul ediliyor mu, bilemiyorum? Nasıl öğrenebilirim?
    Ve hangi saatler arası oluyor?

Kardescim, mutlaka ama mutlaka gitmelisin, gorustureceklerdir bir sorun olmaz. Hele ki ilk haftasonu surpriz bir ziyaret, ona yapacagin en buyuk bir iyilik olacaktir, bunu omru boyunca unutmaz. Sabahtan git, adamini al ziyaret alanina, aksama kadar oturun muhabbet edin, birseyler yiyin icin, bu sayede o gunku egitimden de yirtar, safak da atmis olur.
  • haftasonu gidersen problem olmaz cumartesi günü bazı yerlerde sabah spor eğitimi oluyor ögleden sonra eğitim filan olmaz acemi asker olduğu için çarşıyada çıkamazlar, onun için nöbetçi subay bölük içinde görüşmenize izin verir ve asker arkadaşın içinde süper olur..
  • Ya ne güzel yaşmışsın, "aksama kadar oturun muhabbet edin" var mı böyle şey yav? Ben 1 saat bile görüşsem kârdır diyordum. Tam da isteğim bu yav. Çünkü çok sevdiğim bir kardeşim kendisi.

Bir de tek bildiğim Dağ başı gibi bir yerde, Gelibolu İstihkam alayında olduğu. Sürpriz olsun diye de sormak istemiyorum kendisine. Bu kadar bilgi yeter mi yoksa başka şeyleri bilmem gerikir mi?

istanbuldan gitcem, sıkıntı olmasın.
  • Selam eşimi yeni ziyarete gittim. Sorun olmadı, haftaiçi gittim hemde öğle arası falanda degildi. Biraz bekledim ictima varmış ama görüştüm no problemo :)
  • Ne kadar süreyle görüşebildiniz? Yani bir iki saat falan olabiliyor mu? Yoksa kısa mı tutuyorlar.
    Ta kalkıp İstanbuldan gideceğim, gitmişken de bir iki saat olsa yani
  • Selam bende taaaa Ankaradan gittim ama bir saat görüştüm :)
    Aslında belli bir saat vermemişlerdi. Kimi gelip 2-3 saat görüşüyor kimini 15 dk. tutuyorlarmış. O anki duruma, üstündeki adama göre değişiyor. Biz bir saat rahat görüştük daha da uzun kalabilirdik ama dedik ne olur ne olmaz eşime sıkıntı olmasın diye daha fazla durmadım.
    Her yerde hersey değişiyor. Sende gitmeden bilemezsin kanımca... Bekleme ne olacaksa göze alıp gideceksin. Şunu söylüyorum ben 10 dk bile olsa herseye değer...
  • bende adıyaman jandarmadayım 329. ksd acemilikte babam geldi ziyarete yarım gün çarşıya bile çıkartmıştı bölük komutanı
  • konu güncellenmiş oluyor ama bende bir şey soracağım arkadaşlar..

kuzenim acemi birlikte 2.haftası bende yarın ziyaretine gideceğim de dışardan yemek alıp götürsem sorun olur mu? kimi almazlar kimi alırlar diyor.sizlerin içinde bilen mutlaka vardır diye burada danışmak istedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _sude_

konu güncellenmiş oluyor ama bende bir şey soracağım arkadaşlar..

kuzenim acemi birlikte 2.haftası bende yarın ziyaretine gideceğim de dışardan yemek alıp götürsem sorun olur mu? kimi almazlar kimi alırlar diyor.sizlerin içinde bilen mutlaka vardır diye burada danışmak istedim :)

Yemek degil de pasta/borek gotursen belki kabul ederler ama belli olmaz. Ziyaret alaninda cok ucuza birseyler yiyip icebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _sude_

konu güncellenmiş oluyor ama bende bir şey soracağım arkadaşlar..

Bizim birlikte dışarıdan her türlü yiyecek getirmek serbestti. Daha doğrusu teoride yasaktı da göz yumuyorlardı. Misafir görüşme alanında annemle oturup dürüm yemiştik mesela. Ayrıca annem 1000 km mesafeden gelmişken, hem de usta birliğinde olduğum halde, beni çarşıya çıkartmayıp kışla içinde kendisiyle görüştüren komutanlarıma da buradan selam ederim :)
  • yerine göre değişiyor,eğer denizciyse hiç sorun olmaz. ben arkadaşa her hafta gidiyordum takılıyorduk orda.
  • gecen cuma yemin töreni vardı bu cuma ziyarete gitsem sorun olur mu acaba ? hasta olmuş zaman giyicek bişiler götürmem gerekiyo:(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.