Şimdi Ara

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.062
Cevap
136
Favori
453.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amuleth

7950'ler piyasaya ne zaman gelecek bilen var mı? Millet peynir ekmek gibi kapışmış. Biraz da biz fakirler kazanalım aç gözlülük yapmayın!

Hocam haberiniz olsa bile alabileceğinizi pek sanmıyorum zira, benim gibi vatan bilgisayar ile devamlı haşır neşir olanlar çoktan satış temsilcilerini kafaladı bile... Yani bu şu demek kartlar daha raflara çıkmadan biz dükkanın kapısında olacağız...

• Alibaba üzerinden bir satıcı ile irtibat kurdum.

100Adet 1x to 16x riser molexli fiyat aldım.

gelen cevabı paylaşıyorum

quote:

For 100pcs, we provide you US$ 4.6/pcs.

DHL (3-7 days) shipping cot Turkey, US$ 130.

Total: US$ 590.

Payment: Western Union, T/T, Escrow.

Lead time: if you make an order now, we are able to deliver it on January 15th -18th.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi www.jj.am -- 30 Aralık 2013; 10:05:37 >
  • Yani tanesi 15 liraya gelmiş oluyor,çok bişey değil aslında (tabi gümrüğü hesaba katmadım). Ama 130$ kargo ücreti nedir ya :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: apulunas

arkadaşlar, sapphire r9 280x vapor var, ne yaptıysam 650 kh/s'nin üstünü göremedim.
    win 8.1 64, sdk 2.9 ve en son sürücüleri kullanıyorum.
    scriptte budur,
    --thread-concurrency 8192 -g 2 -w 256 --gpu-engine 1032 --gpu-memclock 1500 --gpu-fan 65 -I 13 --gpu-powertune -20

nasıl kıvırıyorsunuz bu 700+ kh/s anlatın bizde faydalanalım.

Faydasi olurmu bilemeyecem ama bendeki ayarlar ile sonuc assagidaki gibi , bu arada PC de rahat kullaniliyor hatta basit oyunlarida rahatlikla oynayabiliyorum.

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
    setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
    cgminer --scrypt -o stratum+tcp://ltc.give-me-coins.com:3333 -u isim.isim -p sifre --shaders 2048 --thread-concurrency 8192 -g 2 -w 256 --lookup-gap 2 -I 13 --gpu-powertune -20

• quote:

Orijinalden alıntı: www.jj.am

quote:

Orijinalden alıntı: azasio

quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

quote:

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/powercolor-axr92702gbd5-tdheoc-r9-270-turboduo-gddr5-oc-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71305 bu kart nasildir ?

Güç olarak 7950'nin yarısı kadar performans alırsınız, aynı orada da düşük güç tüketimi...

7950 kalmadi piyasada hatta hic ust duzey amd card lar kalmadi para var urun yok. Urun oldugundada para olmaz

Hocam biraz bekleyin derim, bir kaç gün önce kuşlar bana bu durumdan vatan Bilgisayar'ın dikkatini çektiğini ve ufak bir araştırmadan sonra yüklü miktarda 79xx ve 280x sipariş ettiğini söyledi, ancak kesin bilgi değildir...

Beklemedeyim. Bu arada aramizda kalsin bu dun konustugum eleman la bu isi konustuk biraz arada agzindan kacirdi ocak ayinda cok saglam amd card stokliyacaklarmis demekki bilginin dogrulu var ve guvenirligi artti

Bu arada seytan diyorki kur bi 5000 tl lik bir rig varsin kazsin

Bu arada su feather coin nasildir ? Eger saglam olmasaydi bit ve lite coin in arasinda olmazdi diye dusunuyorum.

Aynı şeytan bana da uğradı

İntel G2020 135TL
    Gigabyte Z77X-UD3H 460TL
    Gskill 4gb ram 120TL
    High power 1600w 930TL
    3x 280x toxic 2750TL
    6x 1xto16x riser 65TL

Riser'lar elime ulaşınca 2 tane daha 280x toxic alcam 1840TL de o yapıyor.

Mevcut maliyet: 4460TL
    Toplam maliyet: 6300TL

Ayni seyi su anda ben dusunuyorum :))) ama ben amd olarak kuracam sistemi fx6300 kullanicam mboard olarak gigabyte in 3 tane pci ex 16 olan modelini alicam birde 1200 w psu takicam ekran karti olarak asus dcu2 7950 alicam eger olmazsa msi twin frozr 280x alicam. Bench leri gayet guzel khas olarak ta 750 850 arasi kasiyor.3 tane yeter bana simdilik aldiklarimin parasini cikartinca bi 3 atne daha eklerim :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• azasio kullanıcısına yanıt
    FTC en buyuk butun havuzlarda kabul gormus uc coinden biridir.Genelde buyuk havuzlarda BitCoin , LTC ve FTC bu ucude mutlaka oluyor.

Bu arada 7950 stoklara girince hemen hucum etmemek lazim cunku ederi en fazla 600TL dir daha fazlasini haketmiyorlar.O yuzden %30 indirimini yani haftasonunu beklemekte fayda var.Daha dogrusu nerede 600TL ve assagisina bulabilirsek diyelim.
  • quote:

quote:

7950'ler piyasaya ne zaman gelecek bilen var mı? Millet peynir ekmek gibi kapışmış. Biraz da biz fakirler kazanalım aç gözlülük yapmayın!

Hocam haberiniz olsa bile alabileceğinizi pek sanmıyorum zira, benim gibi vatan bilgisayar ile devamlı haşır neşir olanlar çoktan satış temsilcilerini kafaladı bile... Yani bu şu demek kartlar daha raflara çıkmadan biz dükkanın kapısında olacağız...

Böyle uyanık geçinerek sadece siz de dahil hepimiz zarar etmiş oluruz. Ben sadece tek bir kart almak istiyorum sizlerden birden çok kart alarak bizlerin hakkını yemiş oluyorsunuz. Ayrıca çok kısa sürede para kazanma hırsı yine sizi zarara uğratacak çünkü bu hareketiniz mining difficulty artırmaktan başka bir şeye yaramıyor. Bir süre sonra karınca hızında kazanmaya başlarken o kartları satmak için yer arayacaksınız.

• amuleth kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katiliyorum.Bu kartlarinda fiyatini arttiriyor ne yazikki , ikinci elde en fazla 500 sifirida en fazla 600 eden bu kartlar ne yazikki cok yuksek fiyatlardan satilmaya calisiliyor.
    Dun mining difficult 2.8 ken bugun 3.2 ye cikmis durumda.Eger soylendigi gibi AMD Ocak ayinda tum dunyada yaygin olarak 7950 , 7970 , 280x ve ustu modelleri satisa cikarirsa hizli bir sekilde mining difficult 4 ve yukarisini gorecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Kesinlikle katiliyorum.Bu kartlarinda fiyatini arttiriyor ne yazikki , ikinci elde en fazla 500 sifirida en fazla 600 eden bu kartlar ne yazikki cok yuksek fiyatlardan satilmaya calisiliyor.
    Dun mining difficult 2.8 ken bugun 3.2 ye cikmis durumda.Eger soylendigi gibi AMD Ocak ayinda tum dunyada yaygin olarak 7950 , 7970 , 280x ve ustu modelleri satisa cikarirsa hizli bir sekilde mining difficult 4 ve yukarisini gorecektir.

Difficulty olayı çok can sıkmaya başladı
  • quote:

quote:

quote:

Böyle uyanık geçinerek sadece siz de dahil hepimiz zarar etmiş oluruz. Ben sadece tek bir kart almak istiyorum sizlerden birden çok kart alarak bizlerin hakkını yemiş oluyorsunuz. Ayrıca çok kısa sürede para kazanma hırsı yine sizi zarara uğratacak çünkü bu hareketiniz mining difficulty artırmaktan başka bir şeye yaramıyor. Bir süre sonra karınca hızında kazanmaya başlarken o kartları satmak için yer arayacaksınız.

Öncelikle bu yazdıklarımın uyanıklık ile alakası yok, o zaman ps4 için mağaza önlerinde geceden kuyruğa girenleride uyanık, çakal v.s sıfatlarlamı nitelendireceğiz ? Hayatınızda bir tanıdığınıza hiç mi işinizi gördürmediniz? Gördürmedim diyen adam yalan söyler çünkü burası Türkiye, bu ülkede bazı noktalarda işinizi gördürebilmek adına ya rüşvet vereceksiniz yada tanıdığınızı devreye sokacaksınız, başka çıkar yolu yok... Bir altınızdaki arkadaşda sizin gibiler yüzünden kart fiyatları yükseliyor demişte, nedense durumdan istifade edip 2. elde yüksek fiyat yazan ve satan satıcılardan kimse bahsetmiyor asıl uyanık ve çakal olan onlardır, hemde tok satıcı alıyorsan al almıyorsan dükkanın önünü kapama havasındalar. Benim bir ürüne ihtiyacım varsa ve onun için belirli insanlara samimiyetime güvenerek bir şey rica ediyorsam bu uyanıklık değildir, ayrıca kimsenin de hakkına girdiğimizde yok ha ben o arkadaşa desemki ürün geldi onu bana ayır gelip sorana yok de tamam haklısınız ben sizin hakkınıza girmiş olurum ancak benim dediyim geldiğinde bana haber ver erkenden gelip alıcam, hepsi bu... Siz hala uyanıklık olarak görüyorsanız yapabileceğim bir şey yok.

• Lacano kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar gereksiz yere konu içinde çatışmalara girmeyelim. Sonuçta bu konuda herkes kararınca madencilik yapmak istiyor. Zaten Ocak ayı geldi. 2. haftası tüm raflar AMD kartlarla dolacak. Bunu almanya ve hollanda'da ki mağazalarda tasdik etmiş durumda. Tüm dünyada şu an AMD kart sıkıntısı yaşanıyor bu bir gerçek. Ama az kaldı sabredin. Kardeş kardeş herkese yetecek kadar kart çıkacak.

SEN MADENCİSİN ! BÜYÜK DÜŞÜN! BİRLİK OL! =))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Arkadaşlar gereksiz yere konu içinde çatışmalara girmeyelim. Sonuçta bu konuda herkes kararınca madencilik yapmak istiyor. Zaten Ocak ayı geldi. 2. haftası tüm raflar AMD kartlarla dolacak. Bunu almanya ve hollanda'da ki mağazalarda tasdik etmiş durumda. Tüm dünyada şu an AMD kart sıkıntısı yaşanıyor bu bir gerçek. Ama az kaldı sabredin. Kardeş kardeş herkese yetecek kadar kart çıkacak.

SEN MADENCİSİN ! BÜYÜK DÜŞÜN! BİRLİK OL! =))

Hocam çok haklısı ancak arkadaşın dediği uyanık geçinmek kelimesine çok kırıldım. Bu lafı söylediğide bu güne kadar toplumda uyanık diye nitelendirilen insanlarla uğraşmaktan başı devamlı derde giren bir insan...

• Yine finans kismina donuyoruz ama simdi gidip 280x ya da 290 almayi planliyorum .mevcuttaki 2 6950 ile toplamda 750khash aliyprum yanlarina bir de 280x koysam 1 haftada bana ne getirir bu kartlat kabaca?ve son olarak 290 mi 280x mi

• Lacano kullanıcısına yanıt
    Onun adına ben özür dilerim. Gönüller bir olsun. Hepimiz kardeşiz.
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    650+750=1.4m o da 0.5LTC civarı getiri günde * 30 = 15LTC ayda getirir o da şu an ki fiyatla 15*17.5$ = 352,5$ kazandırır Elektriği düşünce 300$ kalır aylık.

zorluk seviyesi sabit tutuldu. 1LTC = 23.5$ olarak sabit tutuldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Yine finans kismina donuyoruz ama simdi gidip 280x ya da 290 almayi planliyorum .mevcuttaki 2 6950 ile toplamda 750khash aliyprum yanlarina bir de 280x koysam 1 haftada bana ne getirir bu kartlat kabaca?ve son olarak 290 mi 280x mi

Paraniz yetiyorsa almisken yeni nesil GPU kullanan 290 alabilirsiniz.Hem oyunlarda hemde miningde daha performansli olacaktir.Ama oncelikli amac ve hedef miningse 280x rahatlikla yetecektir.
    Aceleniz yoksa eger ozel sogutmali 290 lardan alin ocakta gelecek sanirim
  • Hd 7750 ile mining felan yapılmaz dimi .d aylık 5 10 euro yeter bana saçma bi soru oldu ama.d

• Murt82 kullanıcısına yanıt
    En iyi şartlarda bir ay kasarsan 1LTC = 17eu kazanırsın o kartla.
  • Deniztns kullanıcısına yanıt
    Ovv tsk ettim bende başlayım araştırmaya.d

• amd kartlar piyasada kalmadı
    madencilik olsun f/p olmaları olsun kapış kapış gidiyor kartlar
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.