Şimdi Ara

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.062
Cevap
136
Favori
453.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Deniztns

Değerlerimiz birbirine yakın sıcaklık olarak. Benim kartlar 81 84 derece arası geziniyorlar diyeyim. İkisi de kapalı sistem. Ben TR dışındayım evet. Ama bulunduğum ülke de teknoloji olarak Türkiye'den farksız yani dışa bağımlı.. O yüzden birşey sipariş edince Türkiye'yle aynı vakitlerde elime ulaşıyor.

Hocam inşallah 5 dolardan fazla vermemişsinizdir kablolara millet kafayı yedi 5 dolarlık kabloları 25 hatta vatandaşın birisi 50 dolara satiyor, hani acaba dedim belki 10 tanesi 50 dolar filandir.dedim ama yok tanesi 50 dolar, ebay da durum böyle birde şansımı alibaba dan denicem....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben riser siparişini 12 aralıkta verdim halen beklemedeyim. 5 kartın 4ünü kullanabiliyorum o yüzden. 2 bilgisayar var 2şer 2şer duruyor kartlar. 3. kartı 1. sisteme dahil ettim mi makinayı buzdolabına filan koymam gerekiyor o yüzden malesef mecbur bekleyeceğiz şu kabloları =/

Daha fazla kart almayacağım ama 5 kart yeterli bence 3,650Khash/s civarı bir güç ve 1500w elektrik ortalama fiyatla ayda 2 kart parasını geri iade ediyor (kartları 250eu ya almıştım) . Şu an tabi 5. kart çalışmadığı için 1,5kart parası çıkıyor ayda ortalama. şu ltc 25eu ya dönse de herşey günlük güneşlik olsa en azından moraller tazelenir piyasa ciddileşir.

Aynen hocam ben de 12 aralıkta sipariş verdim fakat hala bekliyorum.

• Merhaba hocam bende Wu değeri 340 larda neye göre belirleniyor.
  • Deniztns kullanıcısına yanıt
    Bende 7850 2 adet mevcut.Bu kart için en performanslı ayar hangisidir sence.Gpu-memory hızı-voltaj gibi değerleride .bat dosyasına nasıl girebilirim? Ayrıca birden fazla kart için gene farklı kod girmek gereklimi?
  • Alibabadan toplu riser mı alsak acaba :D
  • Drumevo_DI kullanıcısına yanıt
    Bana uyar kimler istiyor ona göre adet belirleyelim...
  • maegline M kullanıcısına yanıt
    Kullandığım makina. Ama usb sticke linux kurup onda da kastırabilirim eğer performans , sıcaklık, güç tüketimi ile ilgili bir gelişme olacaksa. Bu tip bir bilgi mi vardır?
  • Lacano kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 adet 16xden 16x e riser 2 adet 1x den 16x e riser siparişi geçtim. Hepsine 27euro ödedim. Ama işte aldığım yer 2 hafta içerisinde en erken gönderebiliriz demişti. Hala bekliyoruz bakalım.

• Hocam ben buradan bilmiş bilmiş konuşmayayım en iyisi sen bu verdiğim siteye bir bak.https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison buradan modele göre aratsan hemen ayarları çıkarırsın.

gpu clock hızı --gpu-engine xxxx
    gpu mem hızı --gpu-memclock xxxx
    gpu vdd --gpu-vddc x.xx

bu yukarıdaki ayarları da verdiğim şekilde xxx leri kendi deneyeceğin değerlerle değiştirerek bat dosyasının sonuna eklemen yeterlidir. Değişiklikleri gpu-z dan takip edebilirsin..

Birden fazla kart için ben hep birden fazla değer giriyorum. mesela --thread-concurrency 8192,8192 gibi

Kolay gelsin.

• Deniztns kullanıcısına yanıt
    Linux da biraz daha fazla güç harcanıyormuş ancak win anca 4 karta kadar çalıştırıyor linuxta 6 kart çalıştıranlar var diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi ben elimdeki 1LTC yi btc-e sitesinde BTC ye dönüştürdüm.Bunu da paraya dönüştürmek istiyorum fakat btce den btcturk hesabıma bitcoin nasıl atacağımı bulamadım?

btc-e üzerinde iken Funds kısmından deposit dediğimde bir adres cıkıyor L583asda........ gibi onu koyalayıp Bilgisayarımda kurulan olan LiteCoin programından Al butonuna tıklayıp adresi buraya mı kopyalamam gerekiyor,sonrasında btcturk'e nasıl aktarıcam btc lerimi onu anlayamadım yardımcı olur musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

şimdi ben elimdeki 1LTC yi btc-e sitesinde BTC ye dönüştürdüm.Bunu da paraya dönüştürmek istiyorum fakat btce den btcturk hesabıma bitcoin nasıl atacağımı bulamadım?

btc-e üzerinde iken Funds kısmından deposit dediğimde bir adres cıkıyor L583asda........ gibi onu koyalayıp Bilgisayarımda kurulan olan LiteCoin programından Al butonuna tıklayıp adresi buraya mı kopyalamam gerekiyor,sonrasında btcturk'e nasıl aktarıcam btc lerimi onu anlayamadım yardımcı olur musunuz

Btcturk sitesindeyken Yatırma sekmesine tiklayacaksiniz size bir adres vercek.Daha sonra btc-e sitesinden deposit demiyeceksiniz withdraw diyeceksiniz ve btcturkten aldiginiz adrese gonderim yapacaksiniz.
  • Sicaklik 70 oldugunda fanin otomatik devreye girmesi icin hangi komutlar kullanilmali ve fan hizinin %70 olmasini istiyorum.Kisaca 70 derecede fan %70 hizda otomatik olarak devreye girecek istenen bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Sicaklik 70 oldugunda fanin otomatik devreye girmesi icin hangi komutlar kullanilmali ve fan hizinin %70 olmasini istiyorum.Kisaca 70 derecede fan %70 hizda otomatik olarak devreye girecek istenen bu.

Bence kademe kademe yapsan daha iyi,örneğin; 30 derecede %30, 40 derecede %40 ...... 70 derecede %70 gibi. Ekran kartının yazılımından (Asus GPU Tweak, MSI Afterburner, Sapphire Trixx vb.) profil oluşturabilirsin bu konuda. Ama sen bunu sormuyordun sanırım :) Config dosyasından nasıl yaparsın onu bilmiyorum,denemedim hiç :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drumevo_DI

Alibabadan toplu riser mı alsak acaba :D

Benim şimdilik ihtiyacım yok ancak, satmak için toplu alım yapayım dedim kredi kartımın limiti dolmuş alamadım...
  • btcturke gonderdıgım bitcoinler onay bekleniyor diyor onay sayısı 2 oldu ne zaman aktaracaklar hesaba btc leri ?

bu arada kart için 290 mı 290x mi yoksa 280x mi tavsiye ediyorsunuz?

bir de şu cmd ekranında en sağda WU:500 atıyorum o alan nedir?o anki harcanan watt miktarı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 28 Aralık 2013; 10:50:30 >
  • maegline M kullanıcısına yanıt
    Hocam win7 de max 4 kart evet. win 8 de 6 kart çaly?yyor.
  • BTC-e den para transferi yaparken direk BTCTurk sitesine para transferi yapmayın. Önce kendi lokaldeki adresinize (bitcoin qt indirip kurduğunuzda receive butonuna tıkladığınızda göreceğiniz adres) bitcoini gönderin. Sonra btcturk e gönderirsiniz kendi lokal hesabınızdan. Rehberde bu şekilde anlattım. Para lokalinize inince bir usb ye wallet.dat dosyasının yedeğini alın ayrıca.

Direk 3. parti siteden başka bir 3. parti siteye para aktarımı yaptığınızda paranın kontrolü hiçbir zaman size geçmez. Sonra bir sorun olduğunda kala kalırsınız. Atıyorum Btce der ben gönderdim btcturk der ben almadım vsvs. Bunları olacağından değil sadece temkinli hareket edin diye söylüyorum.

Bekleme süresi 3ila10 onay arası olması lazım. 10 onay yaklaşık 2 saat sürüyor. 3 onay yarım saat. kaba bir hesapla bir ay litecoin birikti diyelim. LTC yi btc-e sitesine göndermek 2 saat tutsa (fazla fazla yazdım) , parayı hemen dönüştürüyoruz BTC ye sonra kendi hesabımıza 2 saatte yollasak. Yedek alıp btcturk e de 2 saatte yollasak 6 saat içerisinde litecoin i türk lirasına çevirmiş oluyoruz en güvenli yöntemle. Sonra zaten btctürkün banka hesabınıza havalesi 2 gün sürecek. Ben TR de olmadığımdan bunu tecrübe eden arkadaşlar yorum atarsa iyi olur. Ben bitonic.nl den para çıkışı yapıyorum. Banka hesabıma ilk anlaştığım satış fiyatından 3 gün içerisinde parayı yatırıyorlar.

• quote:

BTC-e den para transferi yaparken direk BTCTurk sitesine para transferi yapmayın. Önce kendi lokaldeki adresinize (bitcoin qt indirip kurduğunuzda receive butonuna tıkladığınızda göreceğiniz adres) bitcoini gönderin. Sonra btcturk e gönderirsiniz kendi lokal hesabınızdan. Rehberde bu şekilde anlattım. Para lokalinize inince bir usb ye wallet.dat dosyasının yedeğini alın ayrıca.

Direk 3. parti siteden başka bir 3. parti siteye para aktarımı yaptığınızda paranın kontrolü hiçbir zaman size geçmez. Sonra bir sorun olduğunda kala kalırsınız. Atıyorum Btce der ben gönderdim btcturk der ben almadım vsvs. Bunları olacağından değil sadece temkinli hareket edin diye söylüyorum.

Bekleme süresi 3ila10 onay arası olması lazım. 10 onay yaklaşık 2 saat sürüyor. 3 onay yarım saat. kaba bir hesapla bir ay litecoin birikti diyelim. LTC yi btc-e sitesine göndermek 2 saat tutsa (fazla fazla yazdım) , parayı hemen dönüştürüyoruz BTC ye sonra kendi hesabımıza 2 saatte yollasak. Yedek alıp btcturk e de 2 saatte yollasak 6 saat içerisinde litecoin i türk lirasına çevirmiş oluyoruz en güvenli yöntemle. Sonra zaten btctürkün banka hesabınıza havalesi 2 gün sürecek. Ben TR de olmadığımdan bunu tecrübe eden arkadaşlar yorum atarsa iyi olur. Ben bitonic.nl den para çıkışı yapıyorum. Banka hesabıma ilk anlaştığım satış fiyatından 3 gün içerisinde parayı yatırıyorlar.

hocam bu mesajınızı gormeden btc*e den turke yolladım suanda paranın havale olması asamasındayım.

anlamadıgım nokta kusuruma bakmayın lütfen

btc-e den localime nasıl cekeceğim coinleri?

receive dedikten sonra o ekranda benim give me coins accountım gozukuyor.oraya bşrde new address diyip btc-e deki btc depositindeki adresi mi kopyalayacagız ne yapacağız?

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.