Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba arkadaşlar ben de Finansbank müşterisi olarak aranızdayım.

Kartı alırken özellikle yıllık hesap ücreti olmayacağının taahhütünü almıştım ve geçen sene müşteri hizmetlerini aradığımda başlangıçta "Hayır efendim bütün kartlarımızdan kesinlikle hesap ücreti alınmaktadır." diyen çağrı merkezi elemanı ısrarlarım sonucu "Kartınızı 6 ay kullanacağınızın taahhütünü verdiğiniz takdirde yıllık ücreti geri alacağız" demişti.

Bu ayın ekstresinde 25tl yıllık ücreti görünce daha önceleri yaptığım gibi müşteri hizmetlerini aramak yerine internetten bankaya bir yazı yazdım ve sıkıntımı ilettim. Bana döndükleri mailde:

Sayın cenk_6161,

Bankamıza iletmiş olduğunuz kart ücretlerinin iadesine ilişkin talebiniz değerlendirilmiş olup, .
    .
    .
    .
    .
    Saygılarımızla,
    Finansbank A.Ş.
    Şikayet Yönetimi

Kopyala-Yapıştır Ctrl C-Ctrl V

Sayın Txxxx Exxxx ,

Bankamıza iletmiş olduğunuz kart ücretlerinin iadesine ilişkin talebiniz değerlendirilmiş olup, olumlu sonuçlandırılamamıştır. Kart hamillerinden alınan kart ücreti ve yıllık üyelik aidatı sözleşmeye ve yasal düzenlemelere istinaden belirlenerek tahsil edilmektedir. Konu hakkında bilgi ve açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Kart ücretleri sadece plastik kart bedeli olmayıp,.
    .
    .
    .
    .
    Borçlar Kanununun 66. maddesinde; “Haksız surette mal iktisabından dolayı ikame olunacak dâva, mutazarrır olan tarafın verdiğini istirdada hakkı olduğuna ıttılaı tarihinden itibaren bir sene müruriyle ... sakıt olur.” Hükmü gereği; kart bedellerinin ödendiği tarihten bu güne bir yıllık zaman aşımı süresi dolmuş geçmiş yıllara ait kart ücretleri varsa, iadesi bu kapsamda da mümkün değildir.

Saygılarımızla,

Finansbank A.Ş.

Şikayet Yönetimi

• arkadaşlar garanti bankasının flexi kartı nasıl acaba.
    Yıllık Paket Ücreti: 3,99 TL ve 150 TL arasında değişen, sizin belirlediğiniz bir ücrettir. yazıyor..acaba hiç bir işlem yapmayınca mı 150 tl oluyor..
    bu kart garanti bonusun bütün özelliklerini taşıyor mu? birde mesela 1200 tl ye taksitle telefon alınca her ay ödeyeceğim taksit tutarı işlem yerine geçiyor mu(İşlemsizlik ücreti: 7,99 TL'dir yazıyorda)
  • Garanti bankası daha önce k.k için para kesmişlerdi.Telefon açıp konuşup iade etmişlerdi.

Şimdi de 39,50TL hesap işletim ücreti adı altında para kesmişler.

Daha yeni kesmişler.

Bunun iadesi var mıdır ?
  • yaklaşık 5 ay önce tüketici hak. gittim.önceden geçmişe dönük paraları almıştım.yine alırım diye gittim.yeni bir kanun çıktığını , alamayacağımı, sonra tekrar gelmemi söylediler.

şu an sanırım iade etmiyolar (garanti bank.)

bu hafta içi unutmazsam arıycam.buraya da yazarım
  • Biraz önce hsbc online işlemlerde detayları incelerken bi baktım 50TL kesmişler, hemen aradım itiraz ettim, başladı saçmalamaya, puan verelim şöyle yapalım dediler ama genede hiçbirşey istemediğimi ve paramın iadesini istedim, tamamdır vermeseydiler kartı iptal ettirirdim
  • Yargıtay 13. Hukuk Dairesi bu konuda görüş değiştirdiği için bir süre alınması mümkün gözükmüyor.

Genel olarak Hakem heyetleri "iade edilsin" kararı veriyor. Banka avukatları itiraz etmek için dava açıyor, kazanıyor vs. Sıkıntılı bir süreç, ilk etapta başvuranlar alabiliyordu ama dediğim gibi görüş değişikliği söz konusu.
  • benim de bankamatik kartımdan 6 ayda bi 12 lira civarı para kesiliyor,bugün baktım kesilmiş yine.buna engel olamıyor muyuz öğrenci adamız kesinti olmasın diye hesap açtırıyoruz yatırım işlerini ilgili şubeden yapıyoruz şu yaptıklarına bak.
  • bendede garanti hesap kartıma 40tl kesmiş kredi kartım olmamasına rağmen...yarın ilk işim bankayla ilişiğimi kesmek iptal etmek.
  • YKB adios karttan 70 TL ücret kesmişlerdi. İtiraz edip kartı kapattırdım. Bir bakayım bu ayki ekstrada geri iade etmişler:) Bende kartı yeniledim.
  • Garanti Bankası'ndan hiç ummazdım şaşırttılar beni akşam akşam Arayıp ekstreme kart aidatı yansımış bu ay dedim.Hanımefendi direk " 30 dk içinde geri alıyoruz,30 dk sonra kontrol edebilirsiniz.Ancak 1 sene boyunca kartınızı kapatmayın" ben de canıma minnet dedim Hiç bu kadar kolay olacağını zannetmemiştim,kavga falan ederiz telefonda diye kendimi hazırlamıştım Helal be Garanti

• quote:

Orijinalden alıntı: hie

Biraz önce hsbc online işlemlerde detayları incelerken bi baktım 50TL kesmişler, hemen aradım itiraz ettim, başladı saçmalamaya, puan verelim şöyle yapalım dediler ama genede hiçbirşey istemediğimi ve paramın iadesini istedim, tamamdır vermeseydiler kartı iptal ettirirdim

vay adiler geçen ay bende aradım aynı ayakları yaptım.. banada 20 lira puan verelim dediler ben kabul etmedim iptal edicem dedim.. iade etmediler.. öyle kaldı.. bu iyi oldu alıcam geri paramı.. teşekkürler.
  • TAKİP
  • garanti, hesabımdan 39,50 TL hesap işletim ücreti çekmiş habersiz, yok mudur bunun bir çaresi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

Selam herkese,,Kredi kartı yıllık aidat ücretleri ve Normal bankamatik kartlarının hesap işletim ücretlerinin geri alınması (geriye dönük olarak)
    Yapmamız gerekenler
    1- Bankanızın müsteri hizmetlerini arayarak,,(kredi kartı yada bankamatik kartı) geçmişe dönük hesap ekstrenizi istiyorsunuz,,(email,fax)
    2- Gelen ekstrelerde kesilen yıllık aidat ücretlerini yada hesap işletim ücretlerinin çıktısını alıyorsunuz
    3- İkamet ettiğiniz ilçeye bağlı,, tük.hak.heyetine gidip,,Matbu Evrak dilekçesini dolduruyor,, arka tarafına çıktılarınızı ekliyorsunuz,,
    4- Pul parasını ödeyip (yazışmalar için alınıyor),, işlemin nezaman biteceği sorulup,,tük.hak.hey.telefon numararasını alıyor,, tşk edip ayrılıyoruz
    5- Nasıl haberimiz olacak sorusunada,,Posta ile bize haber gönderiyorlarmış,,(gerçi bana posta hiç gelmedi,,ama arkadaşıma gelmişti) telefonla arada bir arayıp soruyoruz,, yada bulundukları binada
    sonuçları panoya asıyorlar,,gelsin paracıklar
    6- Bu emek veren arkadaşınızada,, bir Allah Razı olsun demeniz yeterli,,

Aldıklarım
    bonus card :125 TL
    world card :100 TL
    yapıkredi bankamatik :105 TL
    TOPLAM: 330 TL

Çabalarınız Meyvelerini vermeye başladı,,Aşağıdaki ekstre BuMé®@NG Arkadaşımızın Ekstredir,,Tebrikler BuMé®@NG
    İade Edilen miktar
    Garanti: 60 TL
    Akbank: 52 TL
    TOPLAM: 112

tesekkurler ben axess veede world u tel acarak ıptal ettırdım...

ama hesap kartım ıcın bunu yapabılırmıyım bılmıyorum..??

• arkadaşlar bişe sorcam başına gelen varsa cevap verebilir mi? bu ay son kullanma tarihi biten kartı yanlışlıkla atm ye soktum, tabi atm de alıkoydu kartı, ekranda bi şube adı yazdı oraya başvurun dedi, yeni kart geçen ay gelmişti, alıkonulan eski kartı kesip atacaktım unutmuşum, kartın peşine düşmeye gerek var mı sizce sorun yaşar mıyım? atm tek başına duran atmlerden, banka önünde olanlardan değil..

bu arada bu yıl 75 TL hesap işletim ücreti kesildi ama mecburen ödemek zorundayım, şu an işsizim ve işsize kart kolay kolay vermiyorlar, bu kartı öğrenciyken vermişlerdi..elimiz mahkum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csimurat -- 12 Ocak 2012; 23:56:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: csimurat

arkadaşlar bişe sorcam başına gelen varsa cevap verebilir mi? bu ay son kullanma tarihi biten kartı yanlışlıkla atm ye soktum, tabi atm de alıkoydu kartı, ekranda bi şube adı yazdı oraya başvurun dedi, yeni kart geçen ay gelmişti, alıkonulan eski kartı kesip atacaktım unutmuşum, kartın peşine düşmeye gerek var mı sizce sorun yaşar mıyım? atm tek başına duran atmlerden, banka önünde olanlardan değil..

bu arada bu yıl 75 TL hesap işletim ücreti kesildi ama mecburen ödemek zorundayım, şu an işsizim ve işsize kart kolay kolay vermiyorlar, bu kartı öğrenciyken vermişlerdi..elimiz mahkum

kart için endişe etmeyin, zaten hiç bir şekilde kullanılabilirliği kalmadığından atmler kartı alır ve iade etmez. sorun yok yani.

• Kart iadesi taleplerinde 90 gün olayına dikkat
    Başımdan geçen olayı anlatayım ki başkası aynı duruma düşmesin
    worldcard kullanırım yıllardır her sene kart ücreti keserler bende telefon açarım ve ücreti iade ederler biraz mırın kırın ederlerse kapatırım haa derim tamam tamam derler bazı seneler harcama taahütü de istedikleride oldu ben taahhüt vermeyeceğimi ama ücretin iadesini para veya puan olarak istediğimi söylerim tamam derlerdi.
    Bu senede kestiler kart ücreti eylül ayında ekstre gelince aradım ekimde "iade talebinizi şu an da işleme alamıyoruz sistemde sorun daha sonra tekrar arayın" dediler. Biraz sinirlendim (çünkü aramak ulaşmak müşteri temsilcisine dert, 444 lü numaralar para yazıyor ayrı dert) neyse dedim sonra arıyayım. aradan zaman geçince tekrar aradım ne tesadüf sistemde yine arıza var dediler, aradan zaman geçince bu sefer işi uyandım kart ücreti meselesini açmadan önce sistemlerinde arıza olup olmadığını sordum yok dediler iyi dedim böyle böyle aaa dediler size ücret yansıyalı 90 günü geçmiş dolayısıyla yapacak bi şey yok o zaman kapatın kartımı dedim hay hay dediler kapattılar. Daha sonra müşteri hizmetlerine internet üzerinden mesaj attım durumu anlatan kartımı kapattığımdan dolayı kart ücretimi iade edeceklerini söylediler. velhasıl kart ücretini geri alıyorum ama kredi kartımdan da oldum.

• arkadaşlar şimdi thh leriyle kredi kartı ve yıllık hesap işletim ücretlerinden hangisini geri alabiliyoruz?
    akbank eve 2 si içinde kağıt yollamış alamazsınız diye.
  • Bonus kartta:

- 55 lira aidat gelir.

- Hemen ilgili müşteri temsilcisine arayıp aidatı iptal edin denir.

- Mümkün değil cevabı üzerine o zaman kartımı hemen iptal edin denir.

- Tabi işleminizi yapalım ama isterseniz 30 lira bonus yukleyelim bir kısmını karşılayalım denir.

- Hayır zaten 2. kartım var gerek yok, aidat ödemek istemiyorum, iptal edin denir.

- Müşt. temsilcisi tamam talebinizi gireyim, der ve iptale ilişkin bilgiler verir.

- Tam o sırada, sistemde size özel bilgilendirme çıktı, 1 yıl daha müşterimiz olun aidatınızı iade edeyelim, der..

- Hafif hımm'lanır.. tamam o zaman madem öyle, iptal edilmesin, denir..

- Her iki taraf da memnun telefon kapatılır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raskolnikov77 -- 13 Ocak 2012; 15:22:25 >
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.