Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

maksimum kartım var işte'üniversiteli idi .

bendende kesmiş
    nisana kadar bi ödemem var. ondan sonra iş bankasıyla hayatta işim olmaz
  • KOnu 2009'da açılmış aşşağıdaki işlem sırası hala geçerlimi? Farklı birşey var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

Selam herkese,,Kredi kartı yıllık aidat ücretleri ve Normal bankamatik kartlarının hesap işletim ücretlerinin geri alınması (geriye dönük olarak)
    Yapmamız gerekenler
    1- Bankanızın müsteri hizmetlerini arayarak,,(kredi kartı yada bankamatik kartı) geçmişe dönük hesap ekstrenizi istiyorsunuz,,(email,fax)
    2- Gelen ekstrelerde kesilen yıllık aidat ücretlerini yada hesap işletim ücretlerinin çıktısını alıyorsunuz
    3- İkamet ettiğiniz ilçeye bağlı,, tük.hak.heyetine gidip,,Matbu Evrak dilekçesini dolduruyor,, arka tarafına çıktılarınızı ekliyorsunuz,,
    4- Pul parasını ödeyip (yazışmalar için alınıyor),, işlemin nezaman biteceği sorulup,,tük.hak.hey.telefon numararasını alıyor,, tşk edip ayrılıyoruz
    5- Nasıl haberimiz olacak sorusunada,,Posta ile bize haber gönderiyorlarmış,,(gerçi bana posta hiç gelmedi,,ama arkadaşıma gelmişti) telefonla arada bir arayıp soruyoruz,, yada bulundukları binada
    sonuçları panoya asıyorlar,,gelsin paracıklar
    6- Bu emek veren arkadaşınızada,, bir Allah Razı olsun demeniz yeterli,,

Aldıklarım
    bonus card :125 TL
    world card :100 TL
    yapıkredi bankamatik :105 TL
    TOPLAM: 330 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur2005

quote:

maksimum kartım var işte'üniversiteli idi .

bendende kesmiş
    nisana kadar bi ödemem var. ondan sonra iş bankasıyla hayatta işim olmaz

iste universiteli karti ücretsiz. karti alali 4 yili gectiyse ucret alinmis olabilir. ogrencilik devam ediyorsa ogrenci belgesini subeye goturun paranizi iade alin.
  • 1 Ocak'tan itibaren kanun değişikliğimi oldu?
    MHH dilekçe alamıyoruz artık diyor. Ona göre Cumhuriyet Savcılığına gidip ''görevi kötüye kullanmaktan'' suç duyurusunda bulunacağım MHH'de duran adam için. Bana geçerli bir sebep te söyleyemedi. Sanki bankalar gidip ayarlamış amcayı ''aman kart ücreti için gelenleri geri çevir''diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpcan1903 -- 18 Ocak 2012; 17:15:51 >
  • Garanti Bankası için Tüketici Heyeti sonucu isteyen varsa yollayabilirim. Özel mesaj ile e-mailinizi yollayın istediğinize dair. Ben 4 senelik geriye dönük almıştım. Hatta harcama sözüyle bonus yüklemişlerdi 2011 aidatı için. Onu da geri aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Bonus kartta:

- 55 lira aidat gelir.

- Hemen ilgili müşteri temsilcisine arayıp aidatı iptal edin denir.

- Mümkün değil cevabı üzerine o zaman kartımı hemen iptal edin denir.

- Tabi işleminizi yapalım ama isterseniz 30 lira bonus yukleyelim bir kısmını karşılayalım denir.

- Hayır zaten 2. kartım var gerek yok, aidat ödemek istemiyorum, iptal edin denir.

- Müşt. temsilcisi tamam talebinizi gireyim, der ve iptale ilişkin bilgiler verir.

- Tam o sırada, sistemde size özel bilgilendirme çıktı, 1 yıl daha müşterimiz olun aidatınızı iade edeyelim, der..

- Hafif hımm'lanır.. tamam o zaman madem öyle, iptal edilmesin, denir..

- Her iki taraf da memnun telefon kapatılır..

yada iade etmezler

iptal edin dersin iptal ederler

1 ay sonra hafta 2 defa olmak üzere aranırsın puan yükleyelim tekrar açalım diye

hayır dersin olur biter

• quote:

Orijinalden alıntı: alpcan1903

1 Ocak'tan itibaren kanun değişikliğimi oldu?
    MHH dilekçe alamıyoruz artık diyor. Ona göre Cumhuriyet Savcılığına gidip ''görevi kötüye kullanmaktan'' suç duyurusunda bulunacağım MHH'de duran adam için. Bana geçerli bir sebep te söyleyemedi. Sanki bankalar gidip ayarlamış amcayı ''aman kart ücreti için gelenleri geri çevir''diye.

Muhtemelen görevli değildir hakem heyetleri, mahkeme kararı filan vardır göreve ilişkin, o yuzden almak istemiyordur.. gerçi almak zorunda kural olarak ama böyle bir durum varsa sana zaman kaybı olur.. tabi bunlar benim tahminlerim..

• quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

Orijinalden alıntı: Samsung-İstanbul

geçmişe dönük hesap ekstrelerini bankadan istiyorsunuz demisşsiniz ama biz isteyince vereceklerini sanmıyorum tabi deneyeceğim... 10 senede bana 2 bankamdan 120+120 ekstre geldi neredeyse

benim bildiğim mahkemeye başvurmamız ile bankalar istenen belgeleri oraya vermek zorunda kalıyor
    TEŞEKKÜRLER...

Bana ve arkadaşlarıma ,, o konuda hiç bir zorluk çıkarmadılar,,
    en geç 3 gün içinde gönderdiler,,yasal olarak vermek zorundalarmış,,sadece bankamatik kartımda sorun çıkarttılar,,
    yapıkrediye gittim,,vadesi hesap ekstremi istiyorum dedim,,bana demezmi sayfa başına 1 tl ücret alıyoruz dedi,,
    bir hesapladı,,dünya para çıktı,,bende şöyle söyledim,,bana ücretsiz veremediğinize rağmen bir kağıt verin deyince,,
    Aptallaştı kaldı,,onu veremiyoruz dedi,,neden dedim,,bakın burda yazıyor dedi,,duvara çerçeveletmişler,,ücretlidir diye,,
    Bende müş.hizm.işimi halletim,,
    TÜK HAK.HEYETİNDEKİLER,,YASAL OLARAK BANKALAR HESAP EKSTRELERİNİ ÜCRETSİZ OLARAK VERMEK ZORUNDA OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

çok sağol kardeş yarın o zaman babamla basalım yapıkredi ile garantiyi :D ne kadar sürede sonuçlanıyo bu iş

Y.K.'den 2011 yılını komple istedim.ücrete tabii değildir.Rahat rahat isteyin

• bu nasıl bir bankadır yazıklar olsun sana Yapıkredi 75 tl kart ücreti almışlar arayınca da 90 gün içinde 2100 tl harcayın iptal edelim dedi müşteri hizmetleri bir sürü saydırdıktan sonra kapattırdım kartımı vadesiz hesabımdaki otomatik ödemeleri de iptal ettim şimdi diğer hesaplarımı kapatacağım tüm bağlantımı kesiyorum lanet banka yapıkredi le
  • 55 tl aidatı olan cardfinans kartımı iptal ettirdim. ve 2-3 gün sonra mh. aradı ve bana 15 tl vercekmiş ve 6 ay boyunca kapattırmama sözü istedi yok size nakit avansta 12 ay boyunca faiz almıyacağını söyledi. Düşüneceğimi söyledim.Bunlardan Parayı nasıl geri alacam.
  • World kart 45 tl kesmiş. Geri yatırın diye aradım. Yatıramıyoruz dediler. Bende kapatın o zaman dedim. Kapattılar. Tüm bu işlemler müşteri temsilcisine ulaştıktan sonra 1 dk sürdü.
    Kartıda borcu öderken makine yuttu. Kartsız işlem için kart numarasınıda bilmiyorum. Bağlı olduğu şube başka ilde.

Teşekkürler Yapı Kredi. Başka bir arzum yok.
  • 15 Mayısta Bonus kartıma yansıltılan kk ücreti için 22 Ağustosta thh ye başvurdum...karar 14.12.2011 de lehime çıktı...15 günü bekledim ama iade olmadı...Önce mail ile durumu anlattım...Herkese gelen c/p cevap geldi...Daha sonra telefonla ulaştım, bize öyle bir karar gelmedi dediler...Bende buradan bulduğum fax numarasına kararı faxladım geçen hafta, ama bugün baktım hala iade etmemişler...Artık karar falanda sallamıyor bu garanti...taksitler olmasa lanet olsun diyip iptal edeceğim...
  • TEB Banka kartı ne zaman para yatırsam 5-10-15 hemen çektiler..Ne sürede çekiyorlar anlamıyorum..Öğrenci kartım olduğu halde çekiliyor..Sorduğumda da otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde kesilmez deniyor ! Şimdi 50 lira daha aktaracağım TEB hesabına ..Fakat banka hemen yutar diye aktaramıyorum
  • 2 tane öğrenci bankasi var: ziraatbank ve işbankası.
  • Yapı kredi babamın kartına 55 TL kart ücreti yansıtmıştı arayarak iptalini istedik. Onlar da 3 ayda 750 TL harcayın paranız kartınıza geri yatsın dediler. Biz de kabul ettik. Zaten o kadar harcanıyor.
  • Benden de garanti 55 tl kredi kart ücreti çekmişler aradım garantiyi, 1 yıl iptal ettirmeyin 30 tl'si yükleyelim dedi. Bende iptal ettirin bilmem ne yapın sürecine girmemek için 30 tl'yi kabul ettim. Bonus puan 1 hafta içinde yükleniyor 1 ay içerisinde de harcanması gerekiyormuş.
  • Geçen ay da yapı kredi 50 tl kart ücreti kesmiş, onun içinde şimdi aradım ve teklifleri 3 ay içinde 4050 tl harcayın dediler puanı yükleyelim oldu. Ee dedim "çoğu kişiye 750 tl harcayın yükleyelim demişsiniz bana niye 4050 tl, sizin harcama trafiğiniz yüksek" diyor utanmadan. Önümüzdeki günlerde 4000 tl'lik alışveriş yapacağımdan kabul ettim.
  • Off of ben de merakla bekliyorum
    Cardfinans ve Garanti'nin kart aidat ücreti kesmelerini...

Hakem heyeti kararıyla paramı
    2 kez garantiden aldım.
    1 kez finansdan aldım.

1 kez garanti, 2 kez de cardfinans telefonla iade yapmışlardı. Yani iki kartı da 3 yıldır kullanıyorum daha hiç kart ücreti ödemedim, çok şükür... Üstüne kestikleri kart ücreti kadar para bile kazandım

Buraya yazılan, hakem heyetine gittim dilekçeyi biz almıyoruz dediler ayaklarını falan görünce, daha da bi heyecanla bekler oldum. Bakalım ne olacak
  • En son ben gittim yeni bilirkisi raporu verdi almaya hakları varmıs sözleşmede yazıyo dedi kös kös döndüm (tüketici mahkemesine gittimdi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Geçen ay da yapı kredi 50 tl kart ücreti kesmiş, onun içinde şimdi aradım ve teklifleri 3 ay içinde 4050 tl harcayın dediler puanı yükleyelim oldu. Ee dedim "çoğu kişiye 750 tl harcayın yükleyelim demişsiniz bana niye 4050 tl, sizin harcama trafiğiniz yüksek" diyor utanmadan. Önümüzdeki günlerde 4000 tl'lik alışveriş yapacağımdan kabul ettim.

aynı olayla ve aynı miktarla ben de karışılaştım bugün. bana da 4050 TL dediler, neden diyince de bu otomatik olarak hesaplanıyor, son 6 ayda yaptığınız harcamaların ortalaması alınıyor ve bu şekilde hesaplanıyor. yani son 6 ayda yapılan tüm harcamaların (taksitli işlemlerde miktar toplam olarak hesaplanıyor) 6ya bölünüp 3 ile çarpılmasıyla elde ediliyor. ben de kabul ettim ancak 4050 TL harcayacağımı hiç sanmıyorum. tekrar yansıtırlarmış böyle bir durumda, tekrar arayın yansırsa, o zaman bir daha görüşürüz dedi müşteri hizmetlerindeki çalışan.

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.