Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekdellal

garanti, hesabımdan 39,50 TL hesap işletim ücreti çekmiş habersiz, yok mudur bunun bir çaresi?

2 adet faturayı otomatik ödeme talimatı ver bana müşteri temsilcisi söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Bonus kartta:

- 55 lira aidat gelir.

- Hemen ilgili müşteri temsilcisine arayıp aidatı iptal edin denir.

- Mümkün değil cevabı üzerine o zaman kartımı hemen iptal edin denir.

- Tabi işleminizi yapalım ama isterseniz 30 lira bonus yukleyelim bir kısmını karşılayalım denir.

- Hayır zaten 2. kartım var gerek yok, aidat ödemek istemiyorum, iptal edin denir.

- Müşt. temsilcisi tamam talebinizi gireyim, der ve iptale ilişkin bilgiler verir.

- Tam o sırada, sistemde size özel bilgilendirme çıktı, 1 yıl daha müşterimiz olun aidatınızı iade edeyelim, der..

- Hafif hımm'lanır.. tamam o zaman madem öyle, iptal edilmesin, denir..

- Her iki taraf da memnun telefon kapatılır..

bana geldi yok iade edemem dedi,tamam kapatalım tüm kartları dedim,şimdi telefon bekliyorum garantiden

• quote:

Orijinalden alıntı: senersen

arkadaşlar şimdi thh leriyle kredi kartı ve yıllık hesap işletim ücretlerinden hangisini geri alabiliyoruz?
    akbank eve 2 si içinde kağıt yollamış alamazsınız diye.

İkisini de alan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6582

quote:

Bonus kartta:

- 55 lira aidat gelir.

- Tabi işleminizi yapalım ama isterseniz 30 lira bonus yukleyelim bir kısmını karşılayalım denir.

- Hayır zaten 2. kartım var gerek yok, aidat ödemek istemiyorum, iptal edin denir.

- Müşt. temsilcisi tamam talebinizi gireyim, der ve iptale ilişkin bilgiler verir.

- Tam o sırada, sistemde size özel bilgilendirme çıktı, 1 yıl daha müşterimiz olun aidatınızı iade edeyelim, der..

bana geldi yok iade edemem dedi,tamam kapatalım tüm kartları dedim,şimdi telefon bekliyorum garantiden

Ararlar merak etme

• quote:

Orijinalden alıntı: hie

Biraz önce hsbc online işlemlerde detayları incelerken bi baktım 50TL kesmişler, hemen aradım itiraz ettim, başladı saçmalamaya, puan verelim şöyle yapalım dediler ama genede hiçbirşey istemediğimi ve paramın iadesini istedim, tamamdır vermeseydiler kartı iptal ettirirdim

Az önce aradım HSBC'yi 50 TL nin iadesini istedim.Başta geri iade etmediklerini söylediler.Eğer iade olmaz ise kartın iptalini istiyorum dedim. Bir bakayım geri iade olabiliyor mu dedi karşıdaki bayan. 10 snye sonra onay istedi ve geri yüklendi kartıma :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bomanti

quote:

Orijinalden alıntı: hie

Biraz önce hsbc online işlemlerde detayları incelerken bi baktım 50TL kesmişler, hemen aradım itiraz ettim, başladı saçmalamaya, puan verelim şöyle yapalım dediler ama genede hiçbirşey istemediğimi ve paramın iadesini istedim, tamamdır vermeseydiler kartı iptal ettirirdim

Az önce aradım HSBC'yi 50 TL nin iadesini istedim.Başta geri iade etmediklerini söylediler.Eğer iade olmaz ise kartın iptalini istiyorum dedim. Bir bakayım geri iade olabiliyor mu dedi karşıdaki bayan. 10 snye sonra onay istedi ve geri yüklendi kartıma :)

Çok acayipler ya, resmen soyguncular

• merhaba arkadaşlar geçen senelerde k.kartı aidatı adında ve h. işletim ücretin diye kesilen tüm ücretlerin iadesini almıştı. Bu yıl yeniden kesildi tüketici haklarına başvurmaya gittim başvuru almıyoruz diyip yolladılar bende ona istinaden bankayı aradım kredi kartımı iptal etmek istiyorum sebebini sordular aidattan olduğunu söyledim. Temsilci tamam hemen iade ediyorum kartınıza kontrol ettiğimde iade edilmişti bu taktiği uygulayabilirsiniz[

• quote:

Orijinalden alıntı: barancel1

merhaba arkadaşlar geçen senelerde k.kartı aidatı adında ve h. işletim ücretin diye kesilen tüm ücretlerin iadesini almıştı. Bu yıl yeniden kesildi tüketici haklarına başvurmaya gittim başvuru almıyoruz diyip yolladılar bende ona istinaden bankayı aradım kredi kartımı iptal etmek istiyorum sebebini sordular aidattan olduğunu söyledim. Temsilci tamam hemen iade ediyorum kartınıza kontrol ettiğimde iade edilmişti bu taktiği uygulayabilirsiniz[

Peki sordunuz mu neden almadıklarını?
    "Geçen yıldan bu tarafa ne değişti de almıyorsunuz?" diye...

• quote:

merhaba arkadaşlar geçen senelerde k.kartı aidatı adında ve h. işletim ücretin diye kesilen tüm ücretlerin iadesini almıştı. Bu yıl yeniden kesildi tüketici haklarına başvurmaya gittim başvuru almıyoruz diyip yolladılar bende ona istinaden bankayı aradım kredi kartımı iptal etmek istiyorum sebebini sordular aidattan olduğunu söyledim. Temsilci tamam hemen iade ediyorum kartınıza kontrol ettiğimde iade edilmişti bu taktiği uygulayabilirsiniz[

iki gün önce ben thh ye dilekçe verdim aldılar. lehime karar çıkmazsa iptal ettirecem ben de kartı

• finansbanktan geçen ay 55 tl lik aidat kesmişlerdi.
    bende internet üzerinden mesaj yazdım, telefonuma cevaben gelen mesajda isteğimi kabul edemeyeceklerini bildirdiler.
    bende telefon ederek müşteri temsilcisi ile görüştüm.
    geçen yıllarada olduğu gibi iade etmelerini istedim.
    bu yıl öyle bir şey yapamacaklarını söyledi bayan; bende o zaman iptal edin kartımı demiştim.
    1 hafta sonra telefonla aradılar 50 tl lik puan yükleyebileceklerini söylediler.
    bende kabul ettim, bu yılıda bu şekilde atlattık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

quote:

tabikide yıllardır o banka ile çalıştığımdan dolayı ortalama 93 yılında beri tek banka ile çalışıyorum oda yeterli bir cevap

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

tabikide yıllardır o banka ile çalıştığımdan dolayı ortalama 93 yılında beri tek banka ile çalışıyorum oda yeterli bir cevap

Yok ben banka için değil HAKEM HEYETİ için demiştim. Neye dayanarak almıyoruz diyor? Geçen yıldan bu tarafa ne değişmiş de geçen yıl dilekçenizi alırken, bu yıl almıyoruz diyorlar.

NOT: Kaldı ki almıyoruz deme gibi bir şeyin olmaması lazım. Dilekçe hakkı diye bir düzenleme var (Anayasa m.74).
  • quote:

Bonus kartta:

- 55 lira aidat gelir.

+ 1 AYnısını yaşadım. Israrla kartımı kapttırdım 3-4 gün sonra aradılar ve kestikleri ücreti iade ettiler. 1 yıl daha müşteri kalmak şartıyla. Benimde işime geldi böylesi

• Bu arada başımdan geçen bir olayıda sizlere anlatıyım belki farkında olmayanlar olabilir.

Card Finan Nakit kart kullanıyordum 1 seneden uzun bir zamandır. İçinde 20küsür lira borç vardı kapattırmak için gittim. Bankaya girmeden öncede atm den borcuma bakıp bi değişiklik olmadıgını gördüm. İçerde kadına iade için gittim hiç ikilemeden iade işlemlerine başladı. Sonra bana 47 küsür ödeyin gelin kapatalım dedi. Nasıl olur borcum 20 lira dedim işte hesap işletim ücreti yansımış kartınıza dediler. Az önce atm den baktım yoktu böyle birşey ? orda görünmez beyefendi burda sistemden cıkıyor. Neyse biraz konuştukdan sonra asıl şoku yaşadım. Meğer bu cf nakit kartın 3 aylık 21 lira olarak kart parası varmış. Bunu duyunca beynimden kaynar sular döküldü. Yılda 84 lira eder dedim kart limitinin tam olarak %30'u 300tl limitli bi kart dedim bu ! ama ordaki kadının üstüne atlamamak için zor durdum yemin ederimki... Böyle oldugunu bilseydim geldiği gün kırardım dedim acılı bi ses tonuyla. Neyse ödedim ve kapattım kartımı. Bu kartı kullanan varsa dikkatli olsun çünkü yılda 84 lira 300tl limitli bi kart için çok fazla.

Sonra kredi kartımıda iptal ettirmek istiyorum dedim onu müşteri hizmetleriyle yapıyorsunz dedi. Yemin ederimki bu kadar a.ağılık bi banka olmaz. Ama dedim kartı bu bankadan açtırdım ? benim şubem burası ? kart ücretlerini burdan kesiyorsunuz ? nasıl oluyoda burdan kapattıramıyorum kartı ? ya böylesine mantık yoksunu bi banka olamaz. Sonra müşteri hizmetlerini aradım kart iptal bölümüne bağlanıyorum 6 haneli bi şifre istiyor. Zamanında vermişler bana galiba bende hatırlamıyorum doğal olarak sende bir kez bile lazım olmayan bu saçma şifreyi. Kendi kartımın şifresinide istemiyor bilmem ne zaman bana verdiği 6 haneli bir şifre. Kısacası kredi kartımı daha kapattıramadım öylece duruyor.

Arkadaşlar burda tanıdığım tanımadığım herkes benim abim kardeşimdir. Ne olursunuz bu finansbank denen soyguncu bankadar uzak durun. Sizlerin 1 liranızın o bankanın cebine girmesi sizden cok bana dokunur.. Ben uyarmış oluyum sizleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlıtzKrıeg -- 15 Ocak 2012; 13:09:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlıtzKrıeg

Bu arada başımdan geçen bir olayıda sizlere anlatıyım belki farkında olmayanlar olabilir.

Card Finan Nakit kart kullanıyordum 1 seneden uzun bir zamandır. İçinde 20küsür lira borç vardı kapattırmak için gittim. Bankaya girmeden öncede atm den borcuma bakıp bi değişiklik olmadıgını gördüm. İçerde kadına iade için gittim hiç ikilemeden iade işlemlerine başladı. Sonra bana 47 küsür ödeyin gelin kapatalım dedi. Nasıl olur borcum 20 lira dedim işte hesap işletim ücreti yansımış kartınıza dediler. Az önce atm den baktım yoktu böyle birşey ? orda görünmez beyefendi burda sistemden cıkıyor. Neyse biraz konuştukdan sonra asıl şoku yaşadım. Meğer bu cf nakit kartın 3 aylık 21 lira olarak kart parası varmış. Bunu duyunca beynimden kaynar sular döküldü. Yılda 84 lira eder dedim kart limitinin tam olarak %30'u 300tl limitli bi kart dedim bu ! ama ordaki kadının üstüne atlamamak için zor durdum yemin ederimki... Böyle oldugunu bilseydim geldiği gün kırardım dedim acılı bi ses tonuyla. Neyse ödedim ve kapattım kartımı. Bu kartı kullanan varsa dikkatli olsun çünkü yılda 84 lira 300tl limitli bi kart için çok fazla.

Sonra kredi kartımıda iptal ettirmek istiyorum dedim onu müşteri hizmetleriyle yapıyorsunz dedi. Yemin ederimki bu kadar a.ağılık bi banka olmaz. Ama dedim kartı bu bankadan açtırdım ? benim şubem burası ? kart ücretlerini burdan kesiyorsunuz ? nasıl oluyoda burdan kapattıramıyorum kartı ? ya böylesine mantık yoksunu bi banka olamaz. Sonra müşteri hizmetlerini aradım kart iptal bölümüne bağlanıyorum 6 haneli bi şifre istiyor. Zamanında vermişler bana galiba bende hatırlamıyorum doğal olarak sende bir kez bile lazım olmayan bu saçma şifreyi. Kendi kartımın şifresinide istemiyor bilmem ne zaman bana verdiği 6 haneli bir şifre. Kısacası kredi kartımı daha kapattıramadım öylece duruyor.

Arkadaşlar burda tanıdığım tanımadığım herkes benim abim kardeşimdir. Ne olursunuz bu finansbank denen soyguncu bankadar uzak durun. Sizlerin 1 liranızın o bankanın cebine girmesi sizden cok bana dokunur.. Ben uyarmış oluyum sizleri
    quote:

Kısacası kredi kartımı daha kapattıramadım öylece duruyor.

Eğer illa kapattırmak istiyorsan fazla durma, direk "kayıp çalıntı" kısmına bağlan.

"Kartımı kaybettim, nerede kaybettiğimi de hatırlamıyorum kullanıma kapatın de" taksitin falan yoksa sorun yok ama taksitlerin varsa sana ekstre gelir ödemeyi yaparsın. Yeni kart falan yollarlarsa da kabu etmezsin

Artık bir kartın olmadığı için harcama yapamıyorsun, taksitin kalmamış, haliyle sana aidat ücreti de kesemezler. En kestirme yoldan ilişiğini sonlandırmış olursun

• Bugun fish kredi kartıma 50 yıllık ucret kesmısler.bende musterı hızmetlerını aradım.Hatta ne derlerse nasıl tepkı verecegımı bıle ayarlamıstım.Adama dedım yıllık ucretı ıptal ettırmek ıstıyprum adam hemen tamam iptal edıyorum dedı.Dumur oldum.Beklemıyordum mır kır ederler ıptal edrım fılan deyınce anca ederler dıyordum ugrastırmadılar.Ya madem ugrastırmadan gerı verıyorsunuz hemencecık neden kesıyorsunuz bırader anlamıs degıl.Hrealde 50 tl kesıp gerı yansıtınca en azından 50 tl yı o kartla harcamıs oluyorsun
  • Arkadaşlar olay gayet basit !!! 50 tl yi kart aidatı olarak kesiyorlar eğer itiraz etmezsen kuzu kuzu ödüyorsun itiraz edersen büyük ihtimalle iptal ettiriyorsun ve geri aldım diye seviniyorsun ancak 50 tl yi o ay ödüyorsun bir sonraki ay geri alabiliyorsun buda bankanın o parayı 1 ay kullanmasını sağlıyor .. her halükarda banka işini biliyor:))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnekrn

Arkadaşlar olay gayet basit !!! 50 tl yi kart aidatı olarak kesiyorlar eğer itiraz etmezsen kuzu kuzu ödüyorsun itiraz edersen büyük ihtimalle iptal ettiriyorsun ve geri aldım diye seviniyorsun ancak 50 tl yi o ay ödüyorsun bir sonraki ay geri alabiliyorsun buda bankanın o parayı 1 ay kullanmasını sağlıyor .. her halükarda banka işini biliyor:))))

aynen öyle.bu konuda yapı kredi hakkında kendilerine ve şikayetvar.com a defalarca şikayet yazdım.paramı öğrenci hesabı olduğu halde her 6 ayda 1 alıyorsunuz 1 ay sonra yatırıyorsunuz kullanıp diye ama ses seda çıkmadı.ama biz 2 gün ekstreyi geciktirdikmi faizi geçiriyolar.
  • 10 dk. önce garanti müşteri hizmetlerini aradım kart aidatını nasıl iptal edebiliriz diye sordum .. aldığın cevap: ''bir yıl kart kullanmayı taahüt ederseniz (bizde siz siz yolmaya devam edelim ) kart ücretinizi hemen hesanbınıza iade ediyoruz'' ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knnekrn -- 16 Ocak 2012; 14:01:15 >
  • İçinde küçük bir miktar para bulanan vadesiz hesap kapatılırsa içindeki para geri alınabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.