Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mobil
  • dün gece kapattırdığım hsbc kartı için 2 defa aradılar. AMa bilgisayardan telesekreter konuşuyor Siz bıdı bıdı iseniz 1 e değilseniz 2ye bilmemneyse 3 e basın. Neyse bastık 1e. Kartınızı iptal etmişsiniz size özel bir teklifimiz var. Yeni kart gönderelim içinede 50 nakitpuan yükleyelim. Kabul ediyorsanız 1e etmiyorsanız 2ye basın dedi. 1e basıp kabul etmedim
  • arkadaslar konuda ilk mesaj 2009 yilinda atilmis bugun de ayni dedigini islemleri yapmak suretiyle paramizi geri alabilir miyiz?
  • Arkadaşlar çok basit bir soru, kredi kartı alırken imza attığımız sözleşmelerde artık bu ücretler açık açık
    belirtiliyor hatta Gold kartsa şu kadar vs.. diye detay bile var, neticede bu sözleşmelere imza atarsak
    daha doğrusu annemiz, kardeşimiz vs... sonuçta itiraz hakkımız kalmıyor diye düşünüyorum, haksız mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Arkadaşlar çok basit bir soru, kredi kartı alırken imza attığımız sözleşmelerde artık bu ücretler açık açık
    belirtiliyor hatta Gold kartsa şu kadar vs.. diye detay bile var, neticede bu sözleşmelere imza atarsak
    daha doğrusu annemiz, kardeşimiz vs... sonuçta itiraz hakkımız kalmıyor diye düşünüyorum, haksız mıyım?

Sözleşmelerde zaten var ama yasal dayanağı yok işte olay o zaten.
    Sözleşmede olmasa banka zaten alamaz o parayı çok daha ciddi yaptırımlar uygulanır o zaman, resmen hırsızlık olur yani.
  • işbankası yeni kartları ne zaman gönderir? ocak ayı son kullanma tarihi gelen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

dostlar garanti bonus card tüketici hakem heyeti kararı ile kart aidatı ücretini iade ediyor mu acaba?

benim 2007-2008-2009-2010-2011leri iade etti :) karar lehime sonuçlandı 15 gün geçmesini bekledim. Garanti şikayet hattına mesaj attım. Onlarda fakslayın dediler belgeyi. Ben fakslamadım ama yatmıştı 2-3 güne mesaj attıktan sonra.

ben herşeyi yaptım, kararı faksladım, hatta bankalar birliğine şikayet bile ettim. ama hala 23 ağustos'ta lehime sonuçlanan mahkeme kararının gereği olarak 70 TL. iademi yapmadılar.. sözde karara itiraz etmişler.. 15 gün değil 75 gün geçti üzerinden... hala yatırmadılar paramı...

konuyla ilgili olarak haklı müşteri hattını aradım, 4440338 numaralı. kararı 0212 6301668 nolu numaraya kararı faks çekmem istendi. ben daha önce 2 defa kararı fakslamıştım ama garanti genel müdürlüğünün faks numarasına.. meğer doğru numara buymuş.
    her neyse biraz geç de olsa en nihayetinde 70 TL. kart ücreti iadesi bugün yapılmış.

• Ben Garanti paracard Hesap işletim ücretini almamın yolu var mı ?
  • bu konu sabitlenmeli
  • Beyler akbank geriye alabiliyor muyuz? alabilen varsa bi yazsında ona göre ugrasalım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: riquelme76

Beyler akbank geriye alabiliyor muyuz? alabilen varsa bi yazsında ona göre ugrasalım lütfen

direk müşteri hizmetlerine bağlan de ben ödediğim aidatları geri almak istityorum diye. bir sonraki ekstre de görüyorsun yatırılan parayı (bir arkadaşıma aidatınıza 6 ay içinde itiraz etseydiniz geri verebiliyoruz demişler.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

maaş kartımda

yapı kredi 48 tl hesap işletım ucretı kesmiş

aradım ykb dedım 10 yıllık mş.

kesınlıkle ıadesı yok muş yasal zorunlugu varmış

anca 2 faturaya 40 tl word puan yuklerım dedı

bende kızdım al o wold puanı...........

hocam, siz ödediniz mi üyelik ücretini? 50 TL 'de bana gelmiş...

• hesap işletim ücreti diye yaptığı kesintiler için garantiye dilekce yolladım, bugün cevap yollamışlar:

"Sayin Gokhan Sahin,

Hakli Musteri Hatti’na iletmis oldugunuz 25539154 numarali mesajiniz degerlendirilmistir.

Her bir vadesiz hesabin bankamizda acma, kapama, isletme ve arsivleme gibi maliyetleri bulunmaktadir. Bu maliyetlerin bir kisminin karsilanabilmesi amaciyla Ocak ve Temmuz aylarinda yilda iki kez hesap isletim ucreti alinmaktadir.

Hesap İsletim Ucreti 2011 yili 1.yariyili icin Bireysel Bankacilik Musterilerimizin vadesiz TL hesaplarindan 38 TL, doviz cinsinden acilmis vadesiz hesaplarindan ise 7 Euro karsiligi doviz olarak tahsil edilmistir. Bu uygulama tum bankacilik sektorunde uygulanan bir uygulama olup, Bankamızla imzalamıs oldugunuz "Bankacilik Hizmetleri Sozlesmesi " nin ilgili maddesi geregince alinmaktadir.

Bankamizin hesap isletim ucretinden istisna tuttugu hesaplar asagidaki hesaplar olup, hesabiniz istisna kapsamina girmemektedir"

velhasıl ödemeyiz diyolar, bakalım thh ne diyecek bu işe

• Arkadaşlar garanti vadesiz hesabıma bir kere 5TL para yatırmıştım ücret kesmişlerdi simdi hesabı aktif olarak kullanmak istiyorum ancak korkuyorum kesecekler o parayı diye:) Bunun için önceden otomatik ödeme talimatı versem sonra parayı yatırsam keserlermi sizce? Böyleyse direk kapatayım daha iyi:) Bir de kredi kartı ücretimden dolayı kartımı iptal ettirmiştim. Aradılar aradan 2 hafta geçince simdiye kadar alınan 45 TL ücretin tamamını bonus olarak yükleyelim dediler. Kabul ettim ancak 2 ay oldu hala yeni kredi kartım gelmedi. Bankaya gidiyorum kart sistemde gözükmüyor diyorlar 3 kez yeniden istedim ancak hala elime geçen birşey yok. Bir de bu bonus yükleme muhabbetinde kol center:) 444 lü numaradan sonra *a basıp bir numara tuşlayın dedi ama 2 kez sormama rağmen kızın ne dediğini anlamadım kapattım telefonu. Birdaha bu şekilde ücret kesildiğinde direk bizi arayın demişlerdi:) Kısacası ne kart var elime gelen ne de bir telefon numarası. Şu zıkkımı bulsam arıcam tekrar ama bilen varsa yardımcı olsun lütfen:)

Bir de konuyla alakalı değil ancak nike ayakkabı almıştık 5-6 ay önce. yanlarından patladı ve garantiye yolladık kullanıcı hatası dediler sonra telefonla aradık bir kez daha yollayın dediler ve sonuç yine kullanıcı hatası oldu. Bunu THH'ye bildirmek istiyorum yarın. Ne yapmam gerekiyor hangi belgelerle gideyim acaba? Konuya yakınsınız diye size sorayım dedim. Kusura bakmayın bunun için lütfen =(

• Cartfinas kart aidatını iade adiyor diye kullanıyorum, Yoksa kapattırırım zaten... Biz onlar için müşteriyiz ve bizden bir ücret talep etmeleri benim için haksız.
  • Yuh diyorum artık. 2 hafta önce 50 TL yatırmıştım, 48 TL çektiler. 2 TL kaldı. Bugün de bir 48 daha çekmişler. 1. ve 2. iki hafta arayla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil-111 -- 17 Aralık 2011; 22:12:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Yuh diyorum artık. 2 hafta önce 50 TL yatırmıştım, 48 TL çektiler. 2 TL kaldı. Bugün de bir 48 daha çekmişler. 1. ve 2. iki hafta arayla.

Hangi Banka Garanti mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6582

quote:

Yuh diyorum artık. 2 hafta önce 50 TL yatırmıştım, 48 TL çektiler. 2 TL kaldı. Bugün de bir 48 daha çekmişler. 1. ve 2. iki hafta arayla.

Hangi Banka Garanti mi ?

Akbank

• quote:

Orijinalden alıntı: z740

Vermezler..Bu konu tamamen birkaç arkadaşın toplanarak geyik olsun da eğlenelim; aynı zamanda da milletin okuma alışkanlığının ne kadar zayıf olduğunu tespit edelim diyerek açtığı bir konu.

peki biz paramızı aldık diyen bu kdr adam yalan mı soyluyor sana gore dostum vermez demesini biliyosun buna da bi açıklama yap o zaman hemen hemen basvuranların %75 i almıs parasını bıtek garantı problem yapmıs o da karsı dava acmıs ondan??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 6582

quote:

Hangi Banka Garanti mi ?

Akbank

kredi kartlarında direk itiraz edince ödediğiniz aidatınızı geri alabiliyorsunuz da acaba itiraz etseniz. alamazmısınız.

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.