Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferfecir06
    Yapı Kredi Bankası 5 ay önce yazdığım dilekçe sonucu kart aidatı olan 55 TL yi iaede etmişti. Bu ay 55 TL yi geri koymuş. Aradım müşteri hizmetlerini, 3 aydır 750 TL harcamadığınız için yeniden koyulmuş diyor. Eee kime danıştın 750 için, kime bilgi verdin diyorum, sistem kendi koyuyor diyor ne sistemi ise artık.
    Şikayetar a yazım cvp yok. Bugün bir şubye gittim dilekçe yazdıkm tekrar bakalım ne olacak.
    Yapı Krediden kesinlikle uzak durun arkadaşlar.....

öyle diyosun da hocam, ben bu hafta tüketici hakem heyetine tüm kartlarım için başvurdum
    yapıkrediyi arıyorum, ara ara 10 yıllık ekstrelerde aidat bulamadım, ama inanmadım
    başka bi yerden çıkarttılar kesin diye müşteri temsilcisini aradım,
    kadın dedi ki sizden bi kere kart bedeli almışız o da 2001 yılında 3 kuruş bişey.
    Niye dedim, ben hiç ödememiş miyim kart bedeli, hayır dedi kız.

2010 dan itibaren maaşım ypk ya yatıyor diye kart bedeli almamışlar.
    Ondan önce de üniversite hesabım var diye sanırım.
    Bende 10 senelik kart bedeli talep edicem diye hesap yapıyodum:D
    helal yapıkredi dedim valla
    akbankla garanti tam aç

• yapıkredi bu ay 45 tl kredi kartımdan kesinti yapmış. müşteri hizmetlerini aradım iade edemeyiz dediler. geçen hafta müşteri şikayet bölümüne yazmıştım. dedimki iade edin yoksa hem alırım hemde kartı kaptırım. bugün iade etmişler.

geçen yıl telefonla iptal etmişlerdi. bu yıl etmediler. neyseki beni uğraştırmadılar. yoksa hakem heyetindekilere benden gıaa geldi artık :)
  • arkadaşlar yapı kredi bankasında hesabım vardı ocak ayından beri işlem ücreti kesmesinler diye gelen parayı takip edip saniyseinde başka bankaya aktarıyordum. geçenlerde dalgınlığıma geldi ve adamlar aralık ayında ocak-haziran arası 45 tl, temmuz aralık arası 50 tl hop çekmişler. bağır cağır şikayet ettim hakem heyetine gideceğim dedim sonunda ikisini birden hesabıma nakit olarak iade ettiler. ykb na ve garanti bankasına neredeyse düşman oldum. isteyen arkadaşlara şubelerine göstermeleri için hesabımdan alınan işlem ücreti dekontlarını ve hesabıma geri iade edilen işlem dekontlarını yollayabilirim. beter olsunlar herkes alsın parasını. şimdi sıra ykb için ipotek fek ücreti 350 tl iade alma savasımda. bu arada ykb maaş müsterisi felanda değilim. herkes bağırsın çağırsın şubesine söke söke alsın parasını. bu arada bazı kaymakamlık şikayet hakem heyetleri bankalarla ilgili şikayet başvurusu almıyorlar. banka yandaşları mı oldular ne ama internmetten <http://www.tbb.org.tr/hakemheyeti/default.htm> internet adresinden ve 0 (212)282 09 73 numaralı telefondan şikayet alınıyor ve mücadelenizi kazanıyorsunuz.

• arkadaşlar ....

2011 yılında kendime ve aileme ait KREDİ KARTLARINDAN kesilen tüm kredi kartları aidatlarını geri aldım, finansbank, yapıkredi , ing ,hcbs

ve finansbank 'tan KREDİ KARTI OLMAYAN , normal boş duran banka hesabımdan içine para konmaya görsün hortum gibi çektikleri için ve bunu 2011-1. dönem hesap işlet, ücreti... 2011-2. dönem....2011 -3. dönem... 2011-4. dönem.... diye çekiyorlar hep normal hesabımdan CARDFİNANS kartından.... yani kredi kartı falan değil...

onunda bu geri almaların dilekçelerini turkiye.gov.tr sanayi bakanlığı tüketici hakları şikayet formu doldururken yapmıştım şikayet... hepsini bölgemin sorumlusu altındağ tük. haklarına teslim ettim KAYMAKAMLIKTA.... nüfüs cüzdanı fotokobisi ve kart aidatı kesim ücreti diye yazan kesilen paraları gösteren dekont ile...

hepsini aldım...

normal banka hesabımdanda kesilen HESAP İŞLETİM ÜCRETİNİDE aldım 2011-1 . döneme ait 15 TL 'yi

10 gün önce yine baktım... 2011-2.dönem ,3. dönem , 4. dönem diye hesap işletim ücretlerini sıralamış finans bank... yine aynı prosedürü yaptım ,ama tük. hak. hakem .heyeti red kararı verdi...

HESAP İŞLETİM ÜCRETİ 'ne onay vermiyoruz... kredi kartına ait KREDİ KART AİDADI FALAN OLUNCA olumlu karar çıkartıyoruz , AMA BANKA HESAPLARINA AİT HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİNE RED VERİYORUZ DEDİ tük. hakları....

AVUKAT ARKADAŞLAR VARSA SORUYORUM, yasa değişikliği olduğu doğrumu? hesap işletim ücretleri için BANKA HESAPLARIMIZDAN ÇEKİLEN PARALARA SES ÇIKARAMIYACAKMIYIZ?

RESİM 1 ... finansbanka ilk 2011-1.dönemin kararını alıp finansbanka faxlayınca bana yolladıkları yazı...
    resim 2 .... tüketici hakları heyetinin bugün bana verdikleri RED KARARI

• RESİM 2

• İş bankası bana da bu ay 40tl geçirdi bankaya itiraz ettim kabul etmediler. TSHH ine gittim dilekçe vermek için bana önce ptt aracılığı ile bankaya iadeli tahattütlü dilekçe gönderin gelen cevapla başvurun dedi. şimdi onu yapacam
  • bu akbank beni deli edicek 2 defa ücretimi geri aldım en az 3 defa öğrenci belgemi götürdüm hala hesap işletim ücreti kesmeye devam ediyolar bu sefer hesap işletim ücretini geri alır almaz karttaki chip paralarıda harcayıp hesaptaki parayı kuruşu kuruşuna çekip işbankasından öğrenci hesabı açtırmayı düşünüyorum.
  • benimde yapıkredi worldcarda 55 tl yıllık ücret geldi geçen hafta...aradım itiraz ettim...3 ay içinde 5700 tl harcayın almayalım/iptal edelim yıllık ücreti dediler...oha çüşşşş falan deyip (içimden) kapatın kartımı dedim...bugün arayıp yok efendim yanlış anlama olmuş kartınızı açalım 2013'e kadarda bidaha yıllık ücret yansıtmayalım falan dediler...baktım burunları sürtmüş tamam ulennnn deyip açtırdım kartı...demem o ki ilk başlarda kapatın deyince tamam diyorlar sonra kuzu olup 180 derece dönüyorlar...taktikleri şu: yerse...
  • Kredi kartı ücretimi iade edin.
    Edemiyoruz beyfendi
    O zaman kapatın
    Tamam kapatıldı...

Denizbank bonus müşteri hizmetleri ile son konuşmam :) Eskisi gibi bonus vs verelim ayağı bile yapmadı adiler:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: merzer

Kredi kartı ücretimi iade edin.
    Edemiyoruz beyfendi
    O zaman kapatın
    Tamam kapatıldı...

Denizbank bonus müşteri hizmetleri ile son konuşmam :) Eskisi gibi bonus vs verelim ayağı bile yapmadı adiler:)

sabırlı olun biraz...geri dönüş yaparlar...şimdiye kadar bana geri dönüş yapmayan olmadı, keza çevremdeki arkadaşlarımada...
  • Hüküm
    TÜK. ŞİK. VE TALEBİNDE HAKLI BULUNDU.

Anladığım kadarıylar karar benim lehime. Bundan sonra sadece beklemem mi gerekiyor arkadaşlar?
  • thh'den lehime karar çıktı banka kartı ile alakalı (kredi kartının sonucu gelmedi :S) kararı banka şubeme gönderdim ama hala gelişen birşey yok.
    ne bu garanti bankasından çektiğimiz yahu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wiwaldicarlos

Hüküm
    TÜK. ŞİK. VE TALEBİNDE HAKLI BULUNDU.

Anladığım kadarıylar karar benim lehime. Bundan sonra sadece beklemem mi gerekiyor arkadaşlar?

o bankanın ana merkezinin fax numarasını bul internetten, sitesindede yazar... kararı iletişim merkezine faxla ...1-2 güne işleniyor hesaba "+" olarak...
  • birkaç aydır kullanmadığım akbank neo kartıma dün ailemden 50lira havale istedim. İstemez olaydım. 48lira hesap işletim ücretimi ne almşlar . Kaldm parasız. Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ederek bu parayı ve/veya geçmişte kesilen paraları alabilirmiyim, yoksa illa elden mi başvurmam gerekli?
  • Agalar mevzuya bakın hani derler ya haydan gelen huya gider hesabı ama ben bu huyun başlicam çarkına!!! Dün iddaa'dan kupon yaptım hesapta kalan 3 tl ile baktım hepsi gelmiş 117tl almışım neyse hemen YKB hesabıma aktardım dedim dolar yapiyim dolar hesabımda biriksin sonra yine yapar atarım dedim 60 dolar yaptımbugün internetten girdim hesabıma bi baktım 30 dolar var!Abiler hemen yıllık 30 dolar hortumlamışlar peki ben aynı zamanda maaş müşterisiyim e bunlar normal hesabımdanda kesiyor!Şimdi son karar nedir arkadaşlar KREDİ KARTLARINDAN KESİLEN AİDATLARI ALABİLİYORUZ FAKAT HESAPLARDAN KESİLEN HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİNİ ALAMIYORMUYUZ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murd3R

birkaç aydır kullanmadığım akbank neo kartıma dün ailemden 50lira havale istedim. İstemez olaydım. 48lira hesap işletim ücretimi ne almşlar . Kaldm parasız. Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ederek bu parayı ve/veya geçmişte kesilen paraları alabilirmiyim, yoksa illa elden mi başvurmam gerekli?

aynı olay ASKERDEYKEN başıma geldi... para yollayın demiştim bizimkilere, garanti bankası NORMAL BANKA HESABIMDAN, pusuya yatmış ÇAKAL GİBİ 96 tL HORTUMLAMIŞ HEMEN ,hesaba para yatmasını dört gözle bekliyormuş.... bakıyom hesapta 4 TL var... ne sövdüydüm garanti bankasına, askerden dönünce hemen kapattıydım garantiyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Agalar mevzuya bakın hani derler ya haydan gelen huya gider hesabı ama ben bu huyun başlicam çarkına!!! Dün iddaa'dan kupon yaptım hesapta kalan 3 tl ile baktım hepsi gelmiş 117tl almışım neyse hemen YKB hesabıma aktardım dedim dolar yapiyim dolar hesabımda biriksin sonra yine yapar atarım dedim 60 dolar yaptımbugün internetten girdim hesabıma bi baktım 30 dolar var!Abiler hemen yıllık 30 dolar hortumlamışlar peki ben aynı zamanda maaş müşterisiyim e bunlar normal hesabımdanda kesiyor!Şimdi son karar nedir arkadaşlar KREDİ KARTLARINDAN KESİLEN AİDATLARI ALABİLİYORUZ FAKAT HESAPLARDAN KESİLEN HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİNİ ALAMIYORMUYUZ?

şans gülmüş yüzüne,ne güzel tutturmuşun, çatır çatır yiyecektin ,yedirecektin yazık etmişin .... bankaya haraç vermişin gibi hissediyon dimi....

• arkadaşlar kredi kartına yansıtılan hesap işletim ücretini yatırdıktan sonra mı başvuralım yoksa yatrımadan başvurabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

worldcard kredi kartıma bu ay 45 liralık üyelik ücreti masrafı kestiler. en son kestiklerinde 2009 yılının sonlarıydı ve itiraz etmiştim. itirazımı kabul etmediler, ben de kartı iptal ettirdim. 1-2 ay sonra aradılar ve "2011 yılının aralık ayına kadar üyelik ücreti kesmeyeceğiz, yeniden açalım, isterseniz 2011 aralık ayında kestiğimizde kartı iptal için başvurabilirsiniz yine" dediler. kabul ettim. o anki üyelik ücretini iade ettiler. söz verdikleri gibi 2010 yılında da kesmediler.
    fakat bu ay günü geldi ve 45 lira kesildi. aradım, itiraz ettim. "dilerseniz worldpuanlarınızdan karşılayın, dilerseniz de 3 ay içerisinde 1050 liralık harcama yapın, o zaman iade edelim dediler". kabul etmedim, çünkü 3 ay içinde 1050 liralık alışveriş yapamam. itiraz talebimi not aldılar, beni bilgilendireceklerini söylediler.
    derken bugün, bilgilendirmek için yeniden aradılar. itirazımı kabul edemeyeceklerini söyleyerek, geçenki konuşmamızdaki tekliflerini yinelediler. yine kabul etmedim. kartı iptal edersem ücretin iade edilip edilemeyeceğini sordum. iptal edilirse, kart kullanımda olmayacağı için, 3 gün içerisinde iade edeceklerini söylediler. ben de iptal ettirdim. artık -yeniden- worldcard sahibi değilim.
    aslında worldcard'ı seviyordum, lakin 2009 yılından beri benden -belki başkalarından da- almadıkları bu ücret gayet kesilmeyebiliyormuş. yani worldcard benden bu ücreti almadı da battı mı? hayır. tamtersi, kartı kullandığım süre içerisinde hem ben faydalandım, hem de onlar kazandı.
    yani kapattırmayabilirdim belki ama teklifleri hiç de inandırıcı olmadı. evet kartı kullanıyorum, ama 3 ay içinde 1050 lira da harcayamam yani. worldpuanlardan karşılamak da çok saçma ki zaten önümüzdeki seneye kadar da 45 lira worldpuan kazanılamaz çok büyük ihtimalle. e biraz da inada bindi tabii...

bende ayrıca, işbankası maximum kart var. bankamatik hesabıma bağlı olduğu ve maaşlar da buraya yattığı, dolayısıyla çalıştığım şirketle anlaşmalı olduğu için kart ücreti kesmiyorlar. yani kart ücretsiz, kafam rahat bir şekilde maximum kartla idare edebilirim. belki ilerde worldcard arayıp -tıpkı 2009 senesinde olduğu gibi- lehime bir teklifle yeniden kartı açarlar. olmazsa da sağlık olsun.

vadaaa'yı özleyeceğim, güle güle worldcard.

edit: imla

7 Aralık günü yazdığım bu mesajdan sonra, mesajın içerisinde belirttiğim kısır döngü bugün itibariyle yeniden yaşandı.
    kartımı iptal ettikten sonra, 45 lira olan üyelik aidatı tarafıma iade edilmişti.
    bugün yapı kredi'den aradılar. "2013 aralık ayına kadar sizden hiçbir aidat ücreti alınmayacak, dilerseniz kartınızı yeniden açalım" dediler.
    ben de kabul ettim... birkaç mesaj yukarıda da bir arkadaş aynısını yazmıştı, bu sabah okumuştum. "eli kulağında beni de ararlar" diye düşünmüştüm..

2013 aralık ayına kadar kısır döngümüzün bu safhasına ara vermiş durumdayız, 2 sene sonra yeniden yaşayacağız büyük ihtimalle :)

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Agalar mevzuya bakın hani derler ya haydan gelen huya gider hesabı ama ben bu huyun başlicam çarkına!!! Dün iddaa'dan kupon yaptım hesapta kalan 3 tl ile baktım hepsi gelmiş 117tl almışım neyse hemen YKB hesabıma aktardım dedim dolar yapiyim dolar hesabımda biriksin sonra yine yapar atarım dedim 60 dolar yaptımbugün internetten girdim hesabıma bi baktım 30 dolar var!Abiler hemen yıllık 30 dolar hortumlamışlar peki ben aynı zamanda maaş müşterisiyim e bunlar normal hesabımdanda kesiyor!Şimdi son karar nedir arkadaşlar KREDİ KARTLARINDAN KESİLEN AİDATLARI ALABİLİYORUZ FAKAT HESAPLARDAN KESİLEN HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİNİ ALAMIYORMUYUZ?

ikisinide alabilirsin arkadaşım. hesap işletim ücreti aidat kullanım ücreti vs. hepsi alınabiliryor. denendi alındı tecrübeyle sabit emin olabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.