Şimdi Ara

Kredi Kartı Aidatını Geri Almak (Kesin Çözüm) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
134
Favori
35.917
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

Bankacıyım.

Kredi kartı konusunda aidat var mı diye soran asla kredi kartı vermem.

Ben adamın cebine 8000-10.000 TL kullansın diye kart veriyorum adam yıllık 80-100 lirayı soruyor. Alma kardeşim o zaman git para biriktir ne alırsan al.
    Sizler neden insanlara yalan söylemeyi normal birşeymiş gibi görüyorsunuz.Eşimle dün akbank ve garantiye hesap açtırmaya gittik,özellikle söylememize rağmen kredi kartı girmişler akılları sıra.Hayır istemiyorum diyoruz birde diyor ki sistem onu otomatik yapıyor.Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor.

Aylık kotanızı doldurmazsanız size kırbaçla felan işkence mi ediyorlar yada istediğiniz primi veya parayı vermiyorlar mı ? birine zorla kredi kartı verince veya avans hesap açınca yada otomatik ödeme talimatı alınca merak ediyorum ne kazancınız oluyor.

Sizin gibiler yüzünden şubeye gitmiyorum artık çok elzem bir durum olmadıkça,adam kredi çeker abuk sabuk sigorta satmaya iteleme çalışırsınız,bireysel emeklilik yaptırma çalışırsınız.Yarın borcu ödemeyincede taciz telefonları açarsınızi,çoğu vatandas'da bizim kadar detaylı bilmediği için ağınıza düşüyor sonra ömrür boyu bankayla uğraş.Çevremdekileri bilinçlendiriyorum sizib gibilere karşı

Üç kuruş prim alacam diye yalan söylemenin alemi yok,daha yazacak çok şey varda aklıma gelenler bunlar,allah kimseyi sizin elinize düşürmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senseman62 -- 21 Ocak 2022; 16:3:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: senseman62

Sizler neden insanlara yalan söylemeyi normal birşeymiş gibi görüyorsunuz.Eşimle dün akbank ve garantiye hesap açtırmaya gittik,özellikle söylememize rağmen kredi kartı girmişler akılları sıra.Hayır istemiyorum diyoruz birde diyor ki sistem onu otomatik yapıyor.Gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor.

Aylık kotanızı doldurmazsanız size kırbaçla felan işkence mi ediyorlar yada istediğiniz primi veya parayı vermiyorlar mı ? birine zorla kredi kartı verince veya avans hesap açınca yada otomatik ödeme talimatı alınca merak ediyorum ne kazancınız oluyor.

Sizin gibiler yüzünden şubeye gitmiyorum artık çok elzem bir durum olmadıkça,adam kredi çeker abuk sabuk sigorta satmaya iteleme çalışırsınız,bireysel emeklilik yaptırma çalışırsınız.Yarın borcu ödemeyincede taciz telefonları açarsınızi,çoğu vatandas'da bizim kadar detaylı bilmediği için ağınıza düşüyor sonra ömrür boyu bankayla uğraş.Çevremdekileri bilinçlendiriyorum sizib gibilere karşı

Üç kuruş prim alacam diye yalan söylemenin alemi yok,daha yazacak çok şey varda aklıma gelenler bunlar,allah kimseyi sizin elinize düşürmesin

Alıntıları Göster
    3 aylık performans döneminde hedef tutmadığında toplantılarda rezil edilirsiniz yaşına başına bakmazlar. Sabah akşam bayram seyran haftasonu tatil cenaze denilmez taciz edilirsiniz. Bu 3 aylık dönemlerde istenilen satışı yapmazsanız borcu harcı çoluk çocuğu var mı başka iş bulabilir mi diye sorulmaz kapı dışarı edilir o dediğin bankadaki arkadaslar. Elbette kimseye kırbaç vurmazlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gøød chãrlotté kullanıcısına yanıt
    Yani diyorsun ki; kendi kıçımızı rahat etsin diye, binlerce müşteriye yalan söylüyor, kandırıyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    hocam biraz serzenişte bulundum,bankarla çok haşır neşir olduğumdan artık nerdeyse herşeylerini gördüm diyebilirim.3 ay gibi bir süre'de yapı kredi'de güvenlik olarak çalışmıştım çok şey gördüm midem bunaldı inanın.Ziraat bankasına gidiyorum 5000 tl kredi için adam bana aylık 170 tl ödemeli bes satmaya çalışıyor.

Dün gişedeki personel yüzünden az daha trafik cezası yiyordum bir hesap açacaklar kredi kartı girmiş,kartlar geldiği gibi iptal edeceğim'de ne bilim iyice sinir olmaya başladım bu konulara.5-6 tane kredi kartım vardı şükür kapattım 1 tane bıraktım.Nakit varsa kullanıyorum en azından borçlanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hp_anka

Yani diyorsun ki; kendi kıçımızı rahat etsin diye, binlerce müşteriye yalan söylüyor, kandırıyoruz
    Bana yalan söylemeyen meslek söyler misin

• senseman62 kullanıcısına yanıt
    Sen anlarsın işte halden :)

Yalan söylemek meslekle değil, kişinin karakteri ile alakalıdır. Şayet ben kendi mesleğimi icra ederken hiç yalan söylemem

• Öğrenci kart vardı aradım 6 ay kalma sözüne tam ücret iadesi teklif edildi. Kabul ettim. Daha fazlasını alabilme ihtimalim var mıdır acaba gibi diye düşünmedim değil hemen kabul edilince-chippara olarak. Ama sormadım.

Edit: Akbank

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inanlı -- 26 Mayıs 2020; 18:16:3 >
  • inanlı kullanıcısına yanıt
    hangi banka?
  • Bonus 164 tl bindirmiş, biraz önce kapattım 40 tl verelim dediler kabul etmedim, şimdi iade almak için dilekçe vs uğraşacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: r__kara

Bonus 164 tl bindirmiş, biraz önce kapattım 40 tl verelim dediler kabul etmedim, şimdi iade almak için dilekçe vs uğraşacağım
    Merhaba.

Uzun süredir yoğun olarak kullandığım axess kartımı geçen ay kapattım. Daha önceleri de aidat yansıtırlardı, telefon edince sonraki ay iade edilirdi. Bu sene ise nisan ekstresinde 189 TL üyelik ücretini görünce telefon ettim ama bu sefer yarısı kadar chippara verebiliriz dediler. Kabul etmedim. Kartı kapattırdım. Bu konuyu görünce, geçen hafta, akbank'ın internet sitesi üzerinden konu sahibi arkadaşın belirttiği şekilde başvuru yaptım. Bugün 189 TL'nin tamamını geri yatırdılar.

Araya bayram girmese daha da çabuk sonuçlanacaktı. Uğraşacak bir şey yok. 2 dakikalık bir işlem.

Konu sahibi hp_anka'ya teşekkürler.

• std350 S kullanıcısına yanıt
    İnsanların hakkını alabildiğini görmek beni mutlu ediyor.
    Her türlü tüketici hakları konusunda, dilediğiniz zaman bilgi alabileceğiniz Facebook'taki tüketici başvuru merkezi isimli grubumuza da bekleriz.
    https://www.facebook.com/groups/tuketicibasvurumerkezi/?ref=share

• quote:

Orijinalden alıntı: std350

Merhaba.

Uzun süredir yoğun olarak kullandığım axess kartımı geçen ay kapattım. Daha önceleri de aidat yansıtırlardı, telefon edince sonraki ay iade edilirdi. Bu sene ise nisan ekstresinde 189 TL üyelik ücretini görünce telefon ettim ama bu sefer yarısı kadar chippara verebiliriz dediler. Kabul etmedim. Kartı kapattırdım. Bu konuyu görünce, geçen hafta, akbank'ın internet sitesi üzerinden konu sahibi arkadaşın belirttiği şekilde başvuru yaptım. Bugün 189 TL'nin tamamını geri yatırdılar.

Araya bayram girmese daha da çabuk sonuçlanacaktı. Uğraşacak bir şey yok. 2 dakikalık bir işlem.

Konu sahibi hp_anka'ya teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun darısı benim başıma :) ilk olarak bankaya yazdım bende , telefonla ararlarsa yazılı şekildede iletmelerini isteyeceğim.Daha sonra e devletteki işlemleri halledeceğim.

• GSbonus kart kullanıyorum Garantiden, alt tarafı 1300 liralık limiti var arkadaşlar az önce aylık asgariyi öderken bir baktım 164 lira yıllık kart ücreti kesmişler. İçim acıdı ya. 1300 lira yahu limit,20 binlik kart değil. Ben adamlara hem kart kullanarak para kazandırıyorum hemde yıllık ücret kesiyorlar. Hadi kes babacığım 50 kes. 164 nedir? Arayacağım birazdan. Olmadı kapattırıp Enpara ya başvuru yapacağım

• quote:

Kredi kartı aidatından değil, hesap işletim ücretinden bahsediyorsunuz sanırım. Danıştay tarafından iptal edildiği için, geriye dönük 10 yıl alabilirsiniz. Ben Garanti ve iş bankası'ndan hakem heyeti kararı ile aldım. Tabii bu konu ile alakası yok. bu yazımı gören arkadaşlar kredi kartı aidatı ile karıştırmasın
    Hocam peki ortalama 6-7 yıldır veya daha uzun kullandığım kredi kartının kart aidatlarını alabilirmiyim yukardaki belgeyi doldurup bankaya yolladığımda? Her sene ortalama 100-150 tl ödemişim :\ bu konuyu görünce baktım ki geçirmişler hep bende taksitler maksittir diye ödemişim:\
  • ozkan_mee O kullanıcısına yanıt
    Kartı kullanmaya devam ettiyseniz alamazsınız

• Dedeli28 kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki yöntemi izleyin alırsınız

• Klasik yöntemi uygulayıp aidata 10 gün kala kartı kapattım. Arayıp aidat almayacağız, kartı açalım derseler açtırırım, demezseler bir kart eksilmiş olur.
  • quote:

Kartı kullanmaya devam ettiyseniz alamazsınız
    :) ettik valla hocam. Yinede cevap için teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.