Şimdi Ara

Kredi Kartı Aidatını Geri Almak (Kesin Çözüm) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
134
Favori
35.885
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hakem heyetine gitmeyin. Kapıdan geri çeviriyor çoğu. Yukarıdaki bahsettiğim yöntemi kullanın ve bankalar birliği bireysel hakem heyetine gidin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bot Player Tr B kullanıcısına yanıt
    180 gün işlem görmeyen karta aidat yansıtılmaz

• Aidatsız kart ne oluyor? Ben kredi kartı kullanıyorum. Yine kredi kartı mı veriyolar aidatsız olarak yoksa banka kartı vs. gibi şeyler mi?
  • hp_anka H kullanıcısına yanıt
    Hocam konu ve bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Akbank ile görüştüm. 2018 Ağustos ilk alışverişim- 2020 nisan kapanış. 2 kez kart ücreti ödemişim. Buna göre, 189tl/12ay üzerinden 4 ay iade alacağım gibi duruyor. Bir de bu konularda deneyim sahibi değilim hocam, bankaya email yoluyla ıslak imzalı dilekçe göndereceğim değil mi? Şimdiden çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3-4 gün önce axess kartı için ekstre de 150 lira aidat ücreti kesildiğini gördük, kart aktif kullanılıyor, her ay 1k üstü ödeme yapılıyor düzenli olarak. bankayı arayıp iptal edilmesini istedik kabul etmediler, kapatın kartı o zaman dedik, sonra 6 ay kalma sözü verirseniz 75 lirasını geri veririz dediler, tamamını verin dedik ama yasal olarak almak zorundayız dediler o parayı.. haliyle kapatmadık ve 75 lira aidatı almış oldular.

bu yöntemle kalan 75 lirayı alabilir miyiz? denesek mi acaba.
  • Tesekkür ederim 80 lira gecirmişlerdi hemen başvuru yapıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hp_anka

Hakem heyetine gitmeyin. Kapıdan geri çeviriyor çoğu. Yukarıdaki bahsettiğim yöntemi kullanın ve bankalar birliği bireysel hakem heyetine gidin
    Peki şunu sorayım hocam müsaadenizle. Hangi tarihten önce alınan kart ücretlerini geri almak için başvurabiliriz? Yani hangi tarihte Danıştay banka kartlarından para alınmaz dedi?

Yasal dayanağı nedir en az bir yıldır kullanmıyordum 80 TL aldı hemen iptal ettim

• Teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

Banka bu anonim şirket yani kâr amacı güder amme hizmeti yapmaz ki.

Olağanüstü giderler vardır çalışan maaşları,arge,kira bedelleri sonuçta hizmet sektörü. Hiç bir banka ara sokakta da olmaz 30-40 bin usd kirası olan şubeler var ve sayamadığım bir çok masraf.

Kredi veriyoruz müşteri ödeyecek mi ödemeyecek mi belli bile değil ama bunu yaparken bile bir takım masraflara giriyorsun.

Kamu bankaları kârları hazineye gider ordan da kyk,yaşlılık yardımı,öğrenci yurtları,fakirlik ödeneği bunlar halka gider.

İşte bu yüzden diyorum ben müşteriye güvenerek kredi kartı veriyorum yıllık 80-100 lira çok mu bilemiyorum..
    Hocam tamam sen buyuksn sen genel mudursun

• cemoktem C kullanıcısına yanıt
    Kredi kartının aidat almayanı

• srcn1905 S kullanıcısına yanıt
    Islak imzaya gerek yok. Bize ulaşın kısmından örnek yazıyı gönderin yeter

• :Fatih: kullanıcısına yanıt
    Alabilirsiniz tabiki

• Johny Constantine kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı aidatından değil, hesap işletim ücretinden bahsediyorsunuz sanırım. Danıştay tarafından iptal edildiği için, geriye dönük 10 yıl alabilirsiniz. Ben Garanti ve iş bankası'ndan hakem heyeti kararı ile aldım. Tabii bu konu ile alakası yok. bu yazımı gören arkadaşlar kredi kartı aidatı ile karıştırmasın

• tepetör T kullanıcısına yanıt
    Yasal dayanağı şudur;
    FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN ALINACAK ÜCRETLERE İLİŞKİN USÛL
    VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK:
    MADDE-11
    (6)Kesintisiz olarak, en az yüzseksen gün süreyle hareket görmeyen kredi kartları hareketsiz kart kabul edilir ve bu kartlara hareketsiz kaldığı müddetçe yıllık üyelik ücreti yansıtılamaz. Kuruluşlar, finansal tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla veya kaydı tutulan telefon ile önceden bilgi vermek suretiyle bu nitelikteki kredi kartlarını kapatma hakkına sahiptir.

• Deneyeceğim hocam yonteminizi yarin, aidati odeyip kapattirdigim bir kartim var is bankasindan, alalim paramizi geri :)

O zaman soru, yilin 6 ayi bir kredi kartini, oteki 6 ay digerini kullansak hic odeme yapmayacak miyiz? Taksit odemeleri de kullanim olarak degerlendiriliyor mu?

Kartın faizi olmaz gecikmeli ödemenin faizi olur hocam

• halkbank paraf için tüketici hakem heyetine başvurdum 6 ay oldu bankadan reddedildi tebligat geldi, hakem heyeti başvuru durumu sorgulama da savunma istendi yazıyordu

artık hakem heyeti başvuru durumu sorgulama çalışmıyor durum ne belli değil iki aydır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlara yapılacak en iyi şey, tanıdık bir avukat vasıtası ile THM'ye gitmek. Hem parayı faizi ile alacaksın, hem de vekalet ücreti ödeyecekler. Ancak o akıllandırır bunları.

Bana cevap geldi, Türkiye Bankalar Birliğine E-Devletten başvurabilirsiniz diye. Bu kadar kansız bunlar, yıllardır ceplerini doldurdular yine de yetmedi, şimdi de haksız kazanç peşindeler.

Ulan kartlarınızı kullandığımız için yapılan her işlemden zaten kamyon yükü ile para kazanıyorsunuz, yetmiyor işletmeye geç ödeme yapıp parayı işletiyorsunuz,o da yetmiyor işletmeye 10 liralık pos cihazını kamyon yükü paraya satıyorsunuz, komisyonlar bide bizden kart ücreti almaya kaldı iş.
  • Jlozde kullanıcısına yanıt
    Mutlaka başvurun. Kazanırsınız

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.