Şimdi Ara

kpss b tavsiye kitaplar tek başlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
16.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaş forumda baktımda çok başlık açılmış b çalışmışbiri olarak anlatayım

kpss tarih en önemlidir (genel olarak)

tarih için konu anlatımlı:ihtiyaç ya da yargı (ihtiyaç benim daha çok hoşuma gitti) elinde yargı olanlardaonadan çalışabilir tekrar almaya gerek yok
    tarih soru bankası:ihtiyaç+yargı+data+irem(kesin alın anayasa ve tarih bir olan va sadece tarih var ikiside alabilirsiniz)+beyaz kalem(eğer elinizde kitap kalmadıysa çözecek alabilirsiniz)+yediiklim(kesinlikle tavsiye etmem yanlış çok sorularda sıradan gelişi güzel hazırlanmış yazma nedenim yediiklim tavsiye edenler var herkezin kendi görüşü)
    tarih soru çözerken konudan sonra hemen çözmeyin en azında 2-3 konu bitirin öyle çözün

anayasa:murat(anayasa tarihi anayasa değişiklikleri güzel anlatmış mesala 2010 değişikliği gibi)+ihtiyaç(murat haricinde kalan konular)
    anayasa soru bankası :yukarda tarih için saydıklarımın aynısı

coğrafya:kayak olarak elinizde ne varsa yeterli soru bankası da : yukardakilerler aynı (irem bilmiyorum yanlız)

türkçe için bişey diyemiyecem benim türkçe iyi olmadığı için yanlış bilgi vermiyeyim bilen arkadaşlar varsa eklesin lütfen

matematik:konu anlatımlı kitap ihtiyaç olabilir yanlız mat çalışırken kendiniz çalışarak eğer mat kötüyse zor kendiniz çalışın bilmediklerinizi sorun sürekli bu şekilde devam edecek
    en önemli bana mesala ben öğrendim çözüyorum 30 soruyu 50 dk çözüyorsanız birişe yaramıyor önemliolan en kısa yoldan hızlı çözmek çözümü bilseniz bile şıklardan gitmek kolaysa şıklardan gidin(bunu yanlız sınavda yapın yoksa evde şıklarda gitmeyin )
    örnek olarak benim tarih arkadaşım var 30 sorudan 25 yapıyordu ama kaç dk 50-60dk arası alıyor işe yaramıyor süre kısıtlı sınavda malum
    kpss sınavına girdik mat :15 net çıkardı sorulara sonra baktım yaklaşık 25 çözdü işte önemli olan ben öğrendim artık olmuyor mat sürekli çözecenhızlı çözecen sınav mat çok zaman harcadığında diğer bölümleri yapsa da geri dönemedim dedi

deneme sınavı:murat+ihtiyaç+yargı(yanlız yargı alırken denemelerin üzerinde tarih yok 2yıllık denemede olabilir dikkat edin güncel sorularına bakın )

ben de kpss çok yüksek puan almadım 82,5 aldım benim bölümüm için yeterli
    beni yakan türkçe oldu 14,5 net yapınca diğelerini çok iyide yapsan belli puanın üzerine çıkmıyorsun
    beni kurtaran da mat oldu 29-1 yapınca (mat sen nasıl çalıştın diyen varsa çalışmadım arkadaşa anlattım arada ardada denem çözdüm o)

• güncel
  • Pegem tarih konu anlatımlı tek kitap 2014.

Sizce ilk kez tarih çalışmak için nasıl? Malum sayısalcıyım ve tarih bilgim neredeyse sıfır.
    Bi arkadaşım bu kitabı tavsiye etti, sizce nasıl? Ya da hangi kitapları tavsiye edersiniz.. (hedef en az 20 net, yapılabilir mi dersiniz?)

http://www.pegem.net/kitabevi/148345-KPSS-Tarih-Konu-Anlatimli-Tek-Kitap-2014-kitabi.aspx

örnek sayfalarını inceledim güzel gibi görünüyor ama tecrübeli arkadaşların yorumlarını alabilirsem çok sevinirim..
    Herkese kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hetecem

Pegem tarih konu anlatımlı tek kitap 2014.

Sizce ilk kez tarih çalışmak için nasıl? Malum sayısalcıyım ve tarih bilgim neredeyse sıfır.
    Bi arkadaşım bu kitabı tavsiye etti, sizce nasıl? Ya da hangi kitapları tavsiye edersiniz.. (hedef en az 20 net, yapılabilir mi dersiniz?)

http://www.pegem.net/kitabevi/148345-KPSS-Tarih-Konu-Anlatimli-Tek-Kitap-2014-kitabi.aspx

örnek sayfalarını inceledim güzel gibi görünüyor ama tecrübeli arkadaşların yorumlarını alabilirsem çok sevinirim..
    Herkese kolay gelsin.

pegem tarih hakkında bişe diyemem inceleme fırsatım olmadı
    bende sayısalcıydım tarih sıfır bütün dersleri toplsam tarih kadar çalışmadım 22 net falan yaptım
    eğer arkadaşına güveniyorsan alabilirsin

benim tavsiyem eğer almadıysan ihtiyaç ya da yargı derim ikisinide inceleme fırsatı buldum

tarih benim çalışma şeklim yazarak malum sende sayılcasın basmıyor kafa abartmıyorum belki baştan sona kadar 5 defa yazmışımdır kendi tuttuğum notları

bol soru çözmek yukarda dedim soru bankalarını( çözerken konudan sonra hemen çözme 2-3 kanu bitir toplu çöz nedeni mesal 19 yy çalıştın soru çözüyorusn zaten soruların cevapları %50 19 yy :) )

tarihte soru çözerken yapman gereken yanlış yaptığın soruları yaz bir a4 kağıt al yanına yaz
    örnek : istiklal marş hangi svaştan sonra kabul edildi yanlış yaptın
    hemen not al istiklal marşı I inönüden sonra kabul edildi(salladım da 2 de olabilir)

bu şekilde yaparak numurada verdim hepsinin başına yaklaşık 200 sorum olmuştu temizede çek arada hem tekrar açısından

bu kadar çalışmama rağmen 23 net yaptım aslında istediğim net gibiydi
    bende türkçe yok 14,5
    mat 29-1 28,75

başka sorun olursa cevaplarım kolay gelsin şimdiden

• İlgi ve alakan için çok teşekkür ederim. Pegemi verdiğim linkten inceleyebilirsin biraz, ilk konuyu incelemek için link vermişler.

tarih konusunda tamamen seninle aynıyım.. ilk konuyu kaç defa okudum bilmiyorum hala tam yerleşmedi konu kafamda. İhtiyacın setini almıştım ondan okudum..

Vatandaşlık ve güncel olaylar ve coğrafyadan kaç netin vardı? 85 üstü bi puan alabilirsem çok iyi olur. Matematikten 25in altına inmez.. Hemen hemen çok benzer durumdayız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hetecem

İlgi ve alakan için çok teşekkür ederim. Pegemi verdiğim linkten inceleyebilirsin biraz, ilk konuyu incelemek için link vermişler.

tarih konusunda tamamen seninle aynıyım.. ilk konuyu kaç defa okudum bilmiyorum hala tam yerleşmedi konu kafamda. İhtiyacın setini almıştım ondan okudum..

Vatandaşlık ve güncel olaylar ve coğrafyadan kaç netin vardı? 85 üstü bi puan alabilirsem çok iyi olur. Matematikten 25in altına inmez.. Hemen hemen çok benzer durumdayız..

verdiğin linkten baktım gayet güzel duruyor konu sonunda özet diye başlık var mesala aynı benim yanlış yapıp yazdığım sorular gibi güzel kitap alınabilir

anayasadan 2 boş 2 yanlış vardı (boşun biri güncel soru -yanlışın biri hızlı okundum zaman korkusundan ilk şıkkı direk işaretlemiştim)

murat ve ihtiyaçtan anayasayı çalışabilirsin yukarda yazmıştım

anayasaya son 2 ay çalışsanda yeterli ben öyle yaptım 2 haftada bitirebilirsin max

güncel sorlarada ben genelde haber ve gazete okurum şimdiden çalışmaya hiç gerek yok son 1 ay kalda bütün yayın evleri cep kitapcığı veriyor eğer dersaneye giden arkdaşın varsa onlardanda alabilirsin okursun
    güncel soruları bu şekilde yaparısn

• Daha önce hiç kpss denemedim araştırmadım açıkcası ama tecrübeli arkadaşlardan tavsiye almak doğru bir girişim olacağını düşündüm. Veteriner Hekim olarak sadece KPSS_B genel kültür genel yetenek sınavına girmemiz yeterli oluyormus sanırım. yukarıda sizin öncelik verdiğiniz kitapları almayı düşünüyorum. Yaşım 27 ilkinde kazanmasamda olur kendimi denemek istiyorum. Sizin 2014 sınavı için bana verebilceğiniz çalışma yönünden tavsiyeniz varmı? teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VetHek_353

Daha önce hiç kpss denemedim araştırmadım açıkcası ama tecrübeli arkadaşlardan tavsiye almak doğru bir girişim olacağını düşündüm. Veteriner Hekim olarak sadece KPSS_B genel kültür genel yetenek sınavına girmemiz yeterli oluyormus sanırım. yukarıda sizin öncelik verdiğiniz kitapları almayı düşünüyorum. Yaşım 27 ilkinde kazanmasamda olur kendimi denemek istiyorum. Sizin 2014 sınavı için bana verebilceğiniz çalışma yönünden tavsiyeniz varmı? teşekkürler şimdiden.

benimde yaş 27 de ilk kazanamassan 2016 kalıyorsun kpss b iki yılda bir yaş 29 olur :)

yukardaki tavsiyeler genel olarak

mat kötü ise kendin çalışarak zor sürekli yapamadığını sorman lazım
    ben artık yapıyorum bitti demeklede olmuyor hızlı çözmekte önemli sınavda zaman önemli
    30 soruyu 50 dk çözüyorsan bir işe yaramıyor

yukardakilerin haricinde başka sorun varsa

• hadi_be H kullanıcısına yanıt
    Allaha şükür matematiğim iyidir. tabikide körleşmiştir ama tekrarla iyi hale gelir. Zayıf olan yönüm tarihtir cografya anayasa gibi konulara yabancıyım daha puan agırlıkları dagılımınada bakıp ona göre çalışayım diyorum.

Başvurular nezaman başlar acaba ?
  • quote:

Allaha şükür matematiğim iyidir. tabikide körleşmiştir ama tekrarla iyi hale gelir. Zayıf olan yönüm tarihtir cografya anayasa gibi konulara yabancıyım daha puan agırlıkları dagılımınada bakıp ona göre çalışayım diyorum.

Başvurular nezaman başlar acaba ?

puan agırlıkları aynı ama genelde mat ve tarih biraz fazla puan getirir

coğrafya zor değil genelde direk bilgi 2 soru ya da max3 soru çıkar

anayasaya yukarda yazdım son 2 ay baksan 2 haftada biter

tarih bana göre en zor çok çalışman lazım :)

başvurular hakkında hiç bir bilgim yok nisan-mayıs gibi olur büyük ihtimalle
  • Bugün sağda solda internet ortamında filan 5-6 saatlik bir araştırmadan sonra İHTİYAÇ yayınlarını almaya karar verdim konu anlatımlı modüler setini... ayrıca 2013 indirimli ve yeni çıkan farklı yayınların ÇÖZÜMLÜ soru bankalarını alarak .. test üzerinden yüklenmeyi uygun gördüm.
  • quote:

Bugün sağda solda internet ortamında filan 5-6 saatlik bir araştırmadan sonra İHTİYAÇ yayınlarını almaya karar verdim konu anlatımlı modüler setini... ayrıca 2013 indirimli ve yeni çıkan farklı yayınların ÇÖZÜMLÜ soru bankalarını alarak .. test üzerinden yüklenmeyi uygun gördüm.

ben test çözerek konu çalışılacagını sanmıyorum
    konu arkası test
    genelde millette şöyle bir algı var deneme çözmek çok fazla gerek yok bir deneme seti alsan yeterli 20 sanırım içinde
    konu az çalışarak olmuyor

ihtiyaç iyi gerçektende bende ihtiyaçtan çalıştım

ama ihtiyacın anayasası tek başına yeterli olmuyabilir
    daha doğrusu murat anayasa daha anlaşılır anlatmış bazı konuları

• Beyler kitap alacaksaniz webdekitap.com öneririm donanım haber üyelerine %10 indirim veriyor. Zaten fiyatlar iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dersanemin verdiği kitapları kullanmayacağım için satıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=790365
  • hadi_be H kullanıcısına yanıt
    Herkes yerine "herkez"
    Yalniz yerine "yanliz" yazdiginiz icin dediginiz yayinlari almaya tereddüt ettim .

• Tavsiye ettiğim kitapların sayfalarını toplu olarak veriyorum, açıklamalı sayfalar tercih edilmiştir.

http://goo.gl/kbkFYZ

http://goo.gl/iFBMun

http://goo.gl/XljmGF

http://goo.gl/Wopm7H

http://goo.gl/c4TqxD

• Arkadaşlar bulduğum tarih dökümanları alttaki likte
    http://www.guncelkpssbilgi.com/category/tarih/tarih-dokuman-indir/

coğrafya dökümanları ise burada
    http://www.guncelkpssbilgi.com/category/cografya-2/cografya-dokuman-indir/

• Beyler kitap almayı düşünüyorum, amacım 0 dan matematiğe başladım meslek lisesi çıkışlıyım, başlangıç olarak önerebileceğiniz kitap var mı?
  • Haydin beyler konuyu canlandıralım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.