Şimdi Ara

KPSS 1.si Fizik öğretmeni açıkta kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 131 gün 18 saat 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • aksinaletinsan (4 mesaj) Reklamı_Geç (2 mesaj) Nicotinell (2 mesaj) Adalet (2 mesaj) Irondawn (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> KPSS 1.si Fizik öğretmeni açıkta kaldı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1630 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    KPSS BİRİNCİSİ NAZIM ÖZTUNALI KONTENJAN AÇILMADIĞI İÇİN AÇIKTA KALDI

243 bin kişiyi geçti, MEB"ye takıldı

ANKARA - ODTÜ Fizik Öğretmenliği bölümü mezunu Nazım Öztunalı, 2009 Kamu Personeli Seçme Sınavı"nın (KPSS) eğitim bilimleri dalında Türkiye birincisi olmasına karşın, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından fizik öğretmenliği için bu yıl kontenjan ayrılmaması nedeniyle açıkta kalacak. Bu duruma isyan eden Nazım Öztunalı, Din kültürü öğretmeni dahi 452 tane alınıyorken bir tane fizik öğretmeni almamaları çok enteresan dedi.

MEB, önceki gün 10 bini sözleşmeli, 5 bini kadrolu toplam 15 bin öğretmen kadrosuna yapacağı atamalar için başvuruların başladığını açıkladı. 2009 KPSSP10 puan türünde 243 bin 569 aday arasından 99 bin 627 puan alarak Türkiye 1."si olan Nazım Öztunalı ise MEB tarafından açıklanan 2009-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzunu incelediğinde büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Kılavuzda kontenjan ayrılan 46 alan arasında fizik öğretmenliği yer almıyordu.

Buna karşın söz konusu listede din kültürü ve ahlak bilgisine 452, İHL meslek derslerine 64 ve İHL meslek dersleri Arapça alanına ise 21 kontenjan ayrılması dikkat çekti.

Nazım Öztunalı, şunları söyledi:

Zaten sınav başlı başına saçma bir sınavdı. Ben fizik öğretmeni olacağım ancak bana tarih, coğrafya sordular. Tamam onları da yaptım. Türkiye birincisi oldum. Ona rağmen herhangi bir kazancım olmadı. Zaten artık devletten umudumu da kestim. Gidip özel sektörde iş bakacağım.

"BİLİME İHTİYAÇ YOK"

Baba Hüseyin Öztunalı tepkisini, Türkiye"nin hali bu. Türkiye"de bilime ihtiyaç yok şeklinde belirtirken emekli öğretmen anne Zehra Öztunalı da Milli Eğitim Bakanı"na bu gençlerin halini bir sorun dedi.

Cumhuriyet
    ALİCAN ULUDAĞ

|
    |

• Yarbay
    5258 Mesaj
    aslında doğru söylemiş fizik öğretmenine coğrafya tarih neden sorarlarsa. bilime ihtiyaç yok demiş ee sen öğretmensin bilim adamı değilsin ki okullarda ders anlatacaksın yada dersi birakip fizikle ilgili birşeyler yapmaya çalışacaksın
  • Yarbay
    2922 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

aslında doğru söylemiş fizik öğretmenine coğrafya tarih neden sorarlarsa. bilime ihtiyaç yok demiş ee sen öğretmensin bilim adamı değilsin ki okullarda ders anlatacaksın yada dersi birakip fizikle ilgili birşeyler yapmaya çalışacaksın
    Dün genç bakış'ı izledim kanald de.
    Adamlar diyor ki Türkiye de 200 bin öğretmene ihtiyaç var açıkta 200 bin öğretmen var...

Çelişkiye bak

Din dersine tarih hocası girerse sosyal bilgiler'e türkçe hocası girerse olacağı budur.

Nasıl düzelecek bu sorun çok merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reklamı_Geç -- 24 Eylül 2009; 21:57:45 >

• Yüzbaşı
    513 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reklamı_Geç

Dün genç bakış'ı izledim kanald de.
    Adamlar diyor ki Türkiye de 200 bin öğretmene ihtiyaç var açıkta 200 bin öğretmen var...

Çelişkiye bak

Din dersine tarih hocası girerse sosyal bilgiler'e türkçe hocası girerse olacağı budur.

Nasıl düzelecek bu sorun çok merak ediyorum

Alıntıları Göster
    burası Türkiye

• Yarbay
    8902 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: karasoyka

burası Türkiye

Alıntıları Göster
    Türkiye de öğretmen açığı çok ama devletin ayıracak bütçesi yok !( seçimlere harcarken,altlarına villa alıp köşklerde keyif çatarken iyi )

(Bu kadar söz söyleyeceksen başına da geçirmeyeceksin. Haberdeki şahısa yöneltilmiştir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 24 Eylül 2009; 22:29:35 >

• Yüzbaşı
    314 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Türkiye de öğretmen açığı çok ama devletin ayıracak bütçesi yok !( seçimlere harcarken,altlarına villa alıp köşklerde keyif çatarken iyi )

(Bu kadar söz söyleyeceksen başına da geçirmeyeceksin. Haberdeki şahısa yöneltilmiştir)

Alıntıları Göster
    ya anlamıyorum ben bu olayı kpss 1. si işsiz... oldu mu şimdi ? neden kimse birşey yapmamış bu zamana kadar ?
    şimdi bu hoca gidecekti ilim irfan sahibi bireyler yetiştirecekti ... yazık oldu adama... sınava da boşuna çalış
    boşuna zaman kaybet ,boşuna çalış , boşuna yaşa ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irondawn -- 24 Eylül 2009; 22:41:08 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Irondawn

ya anlamıyorum ben bu olayı kpss 1. si işsiz... oldu mu şimdi ? neden kimse birşey yapmamış bu zamana kadar ?
    şimdi bu hoca gidecekti ilim irfan sahibi bireyler yetiştirecekti ... yazık oldu adama... sınava da boşuna çalış
    boşuna zaman kaybet ,boşuna çalış , boşuna yaşa ...

Alıntıları Göster
    allahallaaa devlet kadro acmadıysa sorun yok

ıstersen 10dk coz tum soruları

bu kpss nası ısler bılmıyorum da devlet kpss olmadan once demesı lazım su kadar kısı alcam dıye yanlıs mıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gabartmatozu -- 24 Eylül 2009; 22:57:54 >
  • Yarbay
    9264 Mesaj
    odtü mezunuysan git özel sektöre. Senin açından daha rahat olur
    |
    |
  • Yüzbaşı
    314 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 2x+8=10 denklemi

bu kpss nası ısler bılmıyorum da devlet kpss olmadan once demesı lazım su kadar kısı alcam dıye yanlıs mıyım ?

belirtme zorunlulukları yokmuş demek ki ...
  • Yüzbaşı
    402 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Irondawn

quote:

Orijinalden alıntı: 2x+8=10 denklemi

belirtme zorunlulukları yokmuş demek ki ...

Alıntıları Göster
    Türkiyedeyiz yani pek şaşmadım ama adam için üzüldüm

• Yarbay
    2849 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kuantum21

Türkiyedeyiz yani pek şaşmadım ama adam için üzüldüm

Alıntıları Göster
    paso karalama.
    ya kardesim YILLARDIR fizike maximum 7 kişi alındı ya. her fizikçi bilir. bu odtu lude cok safmış.
    ayrıca zaten elimizde olan atanamamıs ogretmenleri atamak için yılda 1000 in uzerinde lise acmak gerekiyor yani o kadar mezun var. bunuda anlayamamıs bir odtulu. oda ilginç.

zaten kontenjanlar kısmen belli oluyo bir onceki atamadan. millet ayagını ona gore uzatıyo.

• Yarbay
    2922 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

paso karalama.
    ya kardesim YILLARDIR fizike maximum 7 kişi alındı ya. her fizikçi bilir. bu odtu lude cok safmış.
    ayrıca zaten elimizde olan atanamamıs ogretmenleri atamak için yılda 1000 in uzerinde lise acmak gerekiyor yani o kadar mezun var. bunuda anlayamamıs bir odtulu. oda ilginç.

zaten kontenjanlar kısmen belli oluyo bir onceki atamadan. millet ayagını ona gore uzatıyo.

Orda kal

Türkiye'nin şu anda 200 bin öğretmen açığı var ancak devlet atamıyor ek bütçe açmamak için

1000 Lise açmaya gerek falan yok

• Yarbay
    2849 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Reklamı_Geç

quote:

paso karalama.

Orda kal

Türkiye'nin şu anda 200 bin öğretmen açığı var ancak devlet atamıyor ek bütçe açmamak için

1000 Lise açmaya gerek falan yok

Alıntıları Göster
    ya cidden ole. (ayrıca zaten okullar doner sermayelerinden aldıkları parayı yeni ogretmen alımı çin kullansalar bunları konusmak zorundada kalmayız am amudur ler nasıl bince o merso lara.)
    basit hesap: misal fizik.

fef + egitim fak.; her yıl 30 mezun = 60 yeni mezun yapar.(her bolumden)(fef cok rahat formasyon alabiliyor)

80 üni; 80*60= 4800 yani her branstan en kotu olasılıkla bu kadar mezun veriliyor.
    bir okulda maksimum 3 fizikçi vardır. ki hayli hayli yeter.
    bu durumda bu kadar fizikçiyi yani yeni mezun fizikçiyi eritebilmek için 1600 okul acılması gerek ki. fef den formasyon
    almayanları kabaca dusundugun zaman 4000 mezun filan olur.
    oda 1300 yeni okul eder.

o 200bini neye gore soyluyolar anlamadım ama herhalde ogretmen bası 20 ogrenci diye hesaplıyolar. ki su an 25 ogrenci dusuyor. bence buda cok guzel bir rakam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksinaletinsan -- 25 Eylül 2009; 11:55:37 >

• Teğmen
    108 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

ya cidden ole. (ayrıca zaten okullar doner sermayelerinden aldıkları parayı yeni ogretmen alımı çin kullansalar bunları konusmak zorundada kalmayız am amudur ler nasıl bince o merso lara.)
    basit hesap: misal fizik.

fef + egitim fak.; her yıl 30 mezun = 60 yeni mezun yapar.(her bolumden)(fef cok rahat formasyon alabiliyor)

80 üni; 80*60= 4800 yani her branstan en kotu olasılıkla bu kadar mezun veriliyor.
    bir okulda maksimum 3 fizikçi vardır. ki hayli hayli yeter.
    bu durumda bu kadar fizikçiyi yani yeni mezun fizikçiyi eritebilmek için 1600 okul acılması gerek ki. fef den formasyon
    almayanları kabaca dusundugun zaman 4000 mezun filan olur.
    oda 1300 yeni okul eder.

o 200bini neye gore soyluyolar anlamadım ama herhalde ogretmen bası 20 ogrenci diye hesaplıyolar. ki su an 25 ogrenci dusuyor. bence buda cok guzel bir rakam.

Alıntıları Göster
    bence devlette öğretmen olmak için fizik yanlış alan hem ihtiyaç az hem zor bölüm. şimdi odtülü arkadaşı suçlayamam niye odtü fiziğe gittin diye ama özelde devletten daha iyi imkanlarda rahatça ingilizceside olduğu için iş bulabilir bence.
    bir de din kültürü öğretmenlerinin bu konuyla ne alakası var. din kültürü öğretmeni atanmaması gerekiyor diye bir sonuç mu çıkarmamız lazım. 450 tane ihtiyaç varsa 450 tane atanır.

• Yüzbaşı
    270 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sregath

bence devlette öğretmen olmak için fizik yanlış alan hem ihtiyaç az hem zor bölüm. şimdi odtülü arkadaşı suçlayamam niye odtü fiziğe gittin diye ama özelde devletten daha iyi imkanlarda rahatça ingilizceside olduğu için iş bulabilir bence.
    bir de din kültürü öğretmenlerinin bu konuyla ne alakası var. din kültürü öğretmeni atanmaması gerekiyor diye bir sonuç mu çıkarmamız lazım. 450 tane ihtiyaç varsa 450 tane atanır.

Alıntıları Göster
    din kültürü öğretmenliği bile demiş... ne sacma bi lafdır fizikte acık yoktur dinde vardır bu kadar basit... din kültürü hocası acıklıı varsa adam fizikçimi soksun din dersine asdasfasd
    |
    |

• Yarbay
    2849 Mesaj
    ya dostum zaten eger yukardaki hesabı yapamıyosa ondan ögretmen olmaz.nasıl soruları yorumlamayı ogretcek.

quote:

Orijinalden alıntı: Sregath

|
    |
  • Yüzbaşı
    718 Mesaj
    quote:

paso karalama.

saçmalama arkadaşım.böyle şeyler yazıp komik duruma düşme. hükümetimiz nedense hep din kültürü ve okul öncesine yatırım yapıyor. okul öncesinden 50 puanla atananlar var yahu,yazık günahtır.

buarada şu ücretli öğretmenlik denen zıkkım neden çıktı acaba bir de ona saçma bir yorum getir bakalım.gerçekten çok merak ediyorum ne yazacaksın!!!..

• Yarbay
    12858 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serkaN

quote:

paso karalama.

saçmalama arkadaşım.böyle şeyler yazıp komik duruma düşme. hükümetimiz nedense hep din kültürü ve okul öncesine yatırım yapıyor. okul öncesinden 50 puanla atananlar var yahu,yazık günahtır.

buarada şu ücretli öğretmenlik denen zıkkım neden çıktı acaba bir de ona saçma bir yorum getir bakalım.gerçekten çok merak ediyorum ne yazacaksın!!!..

Alıntıları Göster
    Ben aslında fizik öğretmenliği okumak veya fizik bölümü okuyup formasyon almak isterdim.

Ancak kime sorsam hep devlet okullarında atamalarının çok az olduğunu söylüyor.

Sırf bu nedenden ötürü soğudum. Aynı durum kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefe branşlarında da söz konusu.

• Çavuş
    83 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C1E9C52E6

Ben aslında fizik öğretmenliği okumak veya fizik bölümü okuyup formasyon almak isterdim.

Ancak kime sorsam hep devlet okullarında atamalarının çok az olduğunu söylüyor.

Sırf bu nedenden ötürü soğudum. Aynı durum kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefe branşlarında da söz konusu.

Alıntıları Göster
    fizik [ formasyon ile ] bölümüyle fizik öğretmenliği bölümü öğrencilerinin toplam kontenjanını toplasan senede 1000 den fazla fizik öğretmeni açıkta kalıyor yazık günah hocam 5 seneye yahu ... onca oku işsiz kal ...

• Yarbay
    7363 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BU KONU BENİ AŞAR

fizik [ formasyon ile ] bölümüyle fizik öğretmenliği bölümü öğrencilerinin toplam kontenjanını toplasan senede 1000 den fazla fizik öğretmeni açıkta kalıyor yazık günah hocam 5 seneye yahu ... onca oku işsiz kal ...

Alıntıları Göster
    öğretmen açığı var, bütçede para yok atama yapılamıyor. Gerçekten çok mağdur durumdalar.

Alın verin ekonomiye can verin demekle olmuyor, adamlara bir iş ver ki adam harcama yapsın. Kömür beyaz eşya makarna dağıtacağına, öğretmen ataması yapsaydın

2002'de hükümet işsizlik yüzünden yıkıldı bunların sonu da aynı olacak gibi
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant vp
valorant points
bankacılar
takipçi satın al
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

MAIL
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.