Şimdi Ara

Köye taşınacağım ve herkesi de taşınmaya davet ediyorum. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
9
Favori
11.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • reodentreomantik'i 2-3 yıl önce bloklamıştım, mesajlarını merak ettim hala aynı palavralar...

Başarılar hocam.

• Findiktan kalan paranin hepsi kendinemi kalacak saniyorsun? 1 Ton Findik tek basina toplanmaz. 20-25 kisilik isci lazim, daha bunun bakimi filizinin alinmasi otunun bicilmesi var. Diyelim 1 Ton findigi 30 binden sattin, iscilerin parasini ve bakim icin gereken parayi cikarsan asagi yukari 10bin TL gider. Dahasi findik 30 degil bile yani bu saydiklarim en iyimser kosullar. Findigi topladin evin onune serip kurutup harmanlatacaksin. Findikcilik guzeldir alin ter el emegidir ama son zamanlarda bu kosullar altinda pek degmiyor. Kendi basina toplayabilirsen en iyisi belki 3-4 haftani alir ama tum paran sana kalir, ne varki cok yorar.

Diger yonden dusuncelerin guzel TR de sehirde yasamak akil isi degildir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Daredevil

Hocam kabataslak bir hesap yaptım. Masrafları koymadım tabi ki. Patozuydu, İşçisiydi, Kurutmasıydı vs tabi bir sürü masraf gerekiyor. 10 bin tl masraf olsun 20 bin tl de iyi para hocam. En geç 1 haftada toplarsın fındığı kurutması falanda maximum 3 hafta sürsün diyelim 1 ayda eline 20.000 tl geçmiş olacak. Benim için bedava para hocam.

Alıntıları Göster

@_turbo_

haklısınız hocam önceden yazdığım mesajı da alıntıladım size. Fındığı ağaçtan toplamıyorlar burada. Ağacı sallayıp yere döküp yerden topluyorlar buda baya zaman kazandırıyor. Örnek 1 ayda toplanılacak yer az işçiyle bile 1 hafta toplanılabiliyor.

• Eisenmate doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar diye boşuna söylememişler dostum. Senin beni bloklaman daha çok mutlu ediyor biliyor musun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 27 Eylül 2021; 22:59:48 >
  • quote:

@reodentreomantik

Son olarak bir şey daha söyleyip senle tartışmayı sonlandırmak istiyorum. Biraz da haklısın diyerek egonu da okşayayım belki anlarsın yazdıklarımdan.

Senin çevren hep maaşlı çalışan bireylerden oluşuyor. Ben girişimci bir insanım. 20 yaşımda 100.000 TL de batırdım bundan 1 yıl sonra aldığım 1 proje ile bu zararı direkt telafi de ettim. Yani siz insanları maaşlarına göre derecelendiriyorsanız eğer çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Umarım kısa zamanda bu hatanızdan dönersiniz.

Selametle.

Ya bu dediklerini konuşmak için önce başarılı olman lazım hocam.

Microsoftta falan çalışan çok başarılı bir yazılımcı olsan millete kopyala sil yazılımcısı diyen biri olsan hadi hak veririmde.

Hiç bir şirket hayırına kimseye fazla maaş ödemez.

Sen işinde iyiysen sana fazla maaş öder boş yapmanın bir anlamı yok.

Çevremdeki çoğu yazılımcı bu şekilde refah içinde yaşıyor. Senin aldığın maaşa juniorlar işe başlıyor bunun farkında olmanı isterim.

Benim çevrem maaşlı ama yıllık 200 bin tl kazanıyor :)

Daha fazla tartışmanın bir anlamı yok hayırlı akşamlar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 27 Eylül 2021; 23:1:43 >

• @reodentreomantik

Hocam gerçekten yazık kafanıza. Yazdıklarımı hala çarpıtmaya devam ediyorsunuz üstelik bir de konuyu sonlandırmaya çalışmama rağmen.

Ben diyorum ki Türkiye'de yazılım şirketinde maaşlı çalışmak kölelik. Ne kadar maaş verirlerse versinler. Ben şu an yazılım alanında ayda 0 tl para kazanıyorum hiç bir proje almıyorum kendi projelerime odaklandım. Siz hala diyorsunuz ki arkadaşlarım şu kadar para kazanıyor bu kadar refah seviyeleri iyi cart curt diyorsunuz.

Kopyala yapıştır yapıyorlar demem de neden bu kadar zorunuza gitti ? Kimseyi aşağıladığım yok sizin gibi düşünmeye çalıştığım için böyle yazdım. Siz maaş karşılaştırması yapıyorsunuz ya hani. Ben de dedim ki yazılım şirketlerinde max 2 hafta çalıştım çünkü benimle aynı maaşı alan adamların işini bile ben yapıyorum. Bilgilerimiz aynı değil ama maaşlarımız aynı ?

Tamam en iyi yazılımcı sen ve arkadaşların hocam. Kusura bakmayın görüşmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korkusuz Daredevil -- 27 Eylül 2021; 23:10:16 >

• Benimde benzer planlarım olabilir ilerisi için ama şu an para biriktirmeye devam...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@reodentreomantik

Hocam gerçekten yazık kafanıza. Yazdıklarımı hala çarpıtmaya devam ediyorsunuz üstelik bir de konuyu sonlandırmaya çalışmama rağmen.

Ben diyorum ki Türkiye'de yazılım şirketinde maaşlı çalışmak kölelik. Ne kadar maaş verirlerse versinler. Ben şu an yazılım alanında ayda 0 tl para kazanıyorum hiç bir proje almıyorum kendi projelerime odaklandım. Siz hala diyorsunuz ki arkadaşlarım şu kadar para kazanıyor bu kadar refah seviyeleri iyi cart curt diyorsunuz.

Kopyala yapıştır yapıyorlar demem de neden bu kadar zorunuza gitti ? Kimseyi aşağıladığım yok sizin gibi düşünmeye çalıştığım için böyle yazdım. Siz maaş karşılaştırması yapıyorsunuz ya hani. Ben de dedim ki yazılım şirketlerinde max 2 hafta çalıştım çünkü benimle aynı maaşı alan adamların işini bile ben yapıyorum. Bilgilerimiz aynı değil ama maaşlarımız aynı ?

Tamam en iyi yazılımcı sen ve arkadaşların hocam. Kusura bakmayın görüşmek üzere.

Yok hocam estağfurullah sizin gibi ultra iyi ama github lınkedın kullanmayan bir yazılımcı yanında bizim ne haddimize öyle şeyler hadi hayırlı akşamlar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 27 Eylül 2021; 23:11:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

Yok hocam estağfurullah sizin gibi ultra iyi ama github lınkedın kullanmayan bir yazılımcı yanında bizim ne haddimize öyle şeyler hadi hayırlı akşamlar diliyorum.

Alıntıları Göster

hahaha vallahi merak ettim şimdi sen kullanıyorsun madem github ve linkedin atsana linklerini Allah aşkına

• Yolun açık olsun saygıdeğer dostum. Ben 35 yaşımdayım ve hayalini kurduğum ve imkansızlıktan yapamayacağım şeyi sen 25 yaşında yapma şansı bulmuşsun. Bu yüzden geçmişe ve olanlara dönüp kendini yorma. Güzel bir plan yapmış ve karar almışsın. Önünde çok uzun bir yol var. Bırak şehirdekiler birbirlerini yiyip dursunlar. Sen doğal bir ortamda huzur içinde yaşadığın sürece bazı kısıtlı olanakların hiçbir önemi yok.

Çünkü az çok gördün ki şu devirde artık huzurdan daha değerli bir şey yok.

Yolun bahtın açık olsun. Kendi iradesiyle karar veren bir insan genelde doğru olanı bulur.

• quote:

hahaha vallahi merak ettim şimdi sen kullanıyorsun madem github ve linkedin atsana linklerini Allah aşkına

Alıntıları Göster

Ben sektördeyim işi biliyorum diyen sensin ya senin atman gerekiyor ama sen kullanmıyorum diyorsun.

Neyse gerçekten daha fazla yazmayacağım iyi akşamlar.

O çok hevesle istediğin köy hayatından 1 ay sonra bıkacaksın çünkü gerçekten zor. Tüm samimiyetimle söylüyorum elinde ki parayı oraya yatırmadan önce iyi düşün derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 27 Eylül 2021; 23:16:9 >

• quote:

Ben sektördeyim işi biliyorum diyen sensin ya senin atman gerekiyor ama sen kullanmıyorum diyorsun.

Neyse gerçekten daha fazla yazmayacağım iyi akşamlar.

O çok hevesle istediğin köy hayatından 1 ay sonra bıkacaksın çünkü gerçekten zor. Tüm samimiyetimle söylüyorum elinde ki parayı oraya yatırmadan önce iyi düşün derim.

Alıntıları Göster

işi bilen insanların linkedin ve github açma zorunluluğu mu var ? Ben açık açık yok kullanmıyorum diyorum. Siz kullanıyorsunuz madem merak ettim github paylaşımlarınızı ve linkedin eklediğiniz bilgileri.

• quote:

Orijinalden alıntı: piyanist2014

Yolun açık olsun saygıdeğer dostum. Ben 35 yaşımdayım ve hayalini kurduğum ve imkansızlıktan yapamayacağım şeyi sen 25 yaşında yapma şansı bulmuşsun. Bu yüzden geçmişe ve olanlara dönüp kendini yorma. Güzel bir plan yapmış ve karar almışsın. Önünde çok uzun bir yol var. Bırak şehirdekiler birbirlerini yiyip dursunlar. Sen doğal bir ortamda huzur içinde yaşadığın sürece bazı kısıtlı olanakların hiçbir önemi yok.

Çünkü az çok gördün ki şu devirde artık huzurdan daha değerli bir şey yok.

Yolun bahtın açık olsun. Kendi iradesiyle karar veren bir insan genelde doğru olanı bulur.

Çok teşekkürler hocam güzel görüşleriniz için. Umarım size de istediğiniz şey nasip olur.

• quote:

işi bilen insanların linkedin ve github açma zorunluluğu mu var ? Ben açık açık yok kullanmıyorum diyorum. Siz kullanıyorsunuz madem merak ettim github paylaşımlarınızı ve linkedin eklediğiniz bilgileri.

Alıntıları Göster

Evet var şuan hangi şirkete başvurursan başvur lınkedın + github profilin değerlendirmeye alınıyor.

Ben şuan henüz öğrenci olduğum için çok iyi profilim yok clone projeler geliştiriyorum. İşinde çok iyi olduğunu iddia eden sizsiniz ben değilim.Benim github profilimde şuan için mini js projeleri var ama önümde daha 1 yıl var.

Ben kendimden tecrübeli senior meslektaşlarıma gayet saygılı davranıyorum ve onlardan birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Junior olarak tabi ki daha fazla çalışmak gerekiyor senior olmanın şartı bu zaten.

10 yıllık çalışan kişiye bakıp o çalışmıyor ben çok çalışıyorum diye düşünüyorsanız 1 adım ileri gitmeniz mümkün değil.

10 kere falan oldu heralde iyi akşamlar dediğim bu son mesajımdı gerçekten artık yazmayacağım.

Burda boşuna tartışıyoruz. Herkes mutlu olduğu hayatı yaşar umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 27 Eylül 2021; 23:30:20 >

• Güzel ve büyük bir tarım arazim olsa 5dk düşünmem anında giderim.
    Kendine yeterli olmak kadar iyi bir duygu olamayacağını düşünüyorum hiçbirşeye ihtiyacın yok su kuyun var, güneş panelin,tavukların,ekili sebzelerin,pick up'ın var diyelim muhteşem bir olay.
    Geriye verandada sallanan sandalye,puro birde tüfek kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 28 Eylül 2021; 11:23:4 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Evet var şuan hangi şirkete başvurursan başvur lınkedın + github profilin değerlendirmeye alınıyor.

Ben şuan henüz öğrenci olduğum için çok iyi profilim yok clone projeler geliştiriyorum. İşinde çok iyi olduğunu iddia eden sizsiniz ben değilim.Benim github profilimde şuan için mini js projeleri var ama önümde daha 1 yıl var.

Ben kendimden tecrübeli senior meslektaşlarıma gayet saygılı davranıyorum ve onlardan birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Junior olarak tabi ki daha fazla çalışmak gerekiyor senior olmanın şartı bu zaten.

10 yıllık çalışan kişiye bakıp o çalışmıyor ben çok çalışıyorum diye düşünüyorsanız 1 adım ileri gitmeniz mümkün değil.

10 kere falan oldu heralde iyi akşamlar dediğim bu son mesajımdı gerçekten artık yazmayacağım.

Burda boşuna tartışıyoruz. Herkes mutlu olduğu hayatı yaşar umarım

Alıntıları Göster

Benim şirketlere başvurma gibi bir niyetim olduğunu kim söyledi ? Hakaret edeceğim de gerçekten değmez bir insansın. Konunun içeriği köye taşınmak ve sakin kafa ile kendi projelerimi geliştirmek.

Ama çok bilgili arkadaşın biri çıkıp konu ile alakasız benim çalıştığım işi sorguluyor. Maaşıma laf ediyor yok juniorlar bilmem neler şu kadar maaş alıyor benim arkadaşlar 10 bin tl maaş alıyor yaww diyor. Konumuz bu değil bir kere buraya çeken sensin laf söylediğimde ise ukala oluyorum. Neyin kafasını yaşıyorsunuz hocam siz ?

Sizin anladığınız dilden konuşayım. Evet kardeşim kopyala yapıştır yapıyorsan kendine bir zahmet yazılımcıyım deme. Referans alınacak yerler vardır ama yazılımı baştan aşağı kopyala yapıştır yapıyorsan senin senior tecrübeli meslektaşlarının da bir şeyden çaktığını zannetmiyorum. Senden kalır yanları da yok bu senior meslektaşlarının. Proje sahipleri bu kadar parayı siz kopyala yapıştır yapın diye vermiyor. Sonra gelip bu insanlar bize ağlıyor dolandırıldım diye. Hani siz kabartıyorsunuz ya profillerinizi yazılımın içinden şöyle geçiyorum böyle çıkartıyorum diye. Bu insanlar da aldanıyor işte onlara.

Aldığım freelance projelerden o kadar çok kafamı kaldıramıyorum ki kusura bakma ya sana ihtişamlı bir linkedin hesabı atamadım. Kendi sitemi bile daha yapamadım. Belki site yapmayı bile beceremiyorumdur kim bilir.

Aynen bu kafada devam et. Senior meslektaşlarına da saygılar.

Sen de sağlıcakla kalma.

• quote:

Benim şirketlere başvurma gibi bir niyetim olduğunu kim söyledi ? Hakaret edeceğim de gerçekten değmez bir insansın. Konunun içeriği köye taşınmak ve sakin kafa ile kendi projelerimi geliştirmek.

Ama çok bilgili arkadaşın biri çıkıp konu ile alakasız benim çalıştığım işi sorguluyor. Maaşıma laf ediyor yok juniorlar bilmem neler şu kadar maaş alıyor benim arkadaşlar 10 bin tl maaş alıyor yaww diyor. Konumuz bu değil bir kere buraya çeken sensin laf söylediğimde ise ukala oluyorum. Neyin kafasını yaşıyorsunuz hocam siz ?

Sizin anladığınız dilden konuşayım. Evet kardeşim kopyala yapıştır yapıyorsan kendine bir zahmet yazılımcıyım deme. Referans alınacak yerler vardır ama yazılımı baştan aşağı kopyala yapıştır yapıyorsan senin senior tecrübeli meslektaşlarının da bir şeyden çaktığını zannetmiyorum. Senden kalır yanları da yok bu senior meslektaşlarının. Proje sahipleri bu kadar parayı siz kopyala yapıştır yapın diye vermiyor. Sonra gelip bu insanlar bize ağlıyor dolandırıldım diye. Hani siz kabartıyorsunuz ya profillerinizi yazılımın içinden şöyle geçiyorum böyle çıkartıyorum diye. Bu insanlar da aldanıyor işte onlara.

Aldığım freelance projelerden o kadar çok kafamı kaldıramıyorum ki kusura bakma ya sana ihtişamlı bir linkedin hesabı atamadım. Kendi sitemi bile daha yapamadım. Belki site yapmayı bile beceremiyorumdur kim bilir.

Aynen bu kafada devam et. Senior meslektaşlarına da saygılar.

Sen de sağlıcakla kalma.

Alıntıları Göster

Aynen öyle ayrıca hakaret edeceğim falan yazmışsın da böyle bir hakkın zaten yok hakaret falan edemezsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 28 Eylül 2021; 2:17:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Güzel ve büyük bir tarım arazim olsa 5dk düşünmem anında giderim.
    Kendine yeterli olmak kadar iyi bir duygu olamayacağını düşünüyorum hiçbirşeye ihtiyacın yok su kuyun var, güneş panelin,tavukların,ekili sebzelerin,pick up'ın var diyelim muhteşem bir olay.
    Geriye verandada sallanan sandalye,puro birde tüfek kalıyor.

Vallahi hocam yıllardır hayalimdi bu. İnşallah size de nasip olur. Maalesef dededen falan bir şey kalmadı bize.

• Hocam ülke için dünya için çok büyük bir şey yapıyorsunuz elinizi taşın altına koyuyorsunuz. Bana göre en kutsal meslek çiftçilik ve hayvancılıktir. Yemek yeme ihtiyacından daha önemli ne olabilir ? Siz o ihtiyaca cevap veriyorsunuz. Ben de hayvancılık yapmak isterdim ama ne bilgim ne tecrübem ne de ailemden biri var. Bir de hocam köyde nasıl kız bulucam diye düşünmüyor musunuz hiç :P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlısı olsun. Bende sıkıldım şehirden artık araba trafiğinden çok insan trafiği var keşke benim de imkanım olsaydı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.