Şimdi Ara

Köye taşınacağım ve herkesi de taşınmaya davet ediyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
9
Favori
11.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

2 inek bakıp onun sütünü peynir tereyağ yapanı anlatmayın bana ya gerçekten boş yazıyorsunuz.

6 ay otlattığın inekten günlük 10 kg süt alabiliyor musun ? Biz 25 litrenin altına düşen ineği sistemden çıkarıyoruz devir verimlilik devri ama sen bana sağdan soldan duyduklarını anlatıyorsun.

İnekler yeni doğduğu zaman günlük 200 lt civarı süt üretiyorum ben her gün bunun peyniri tereyağı ne kadar iş yükü biliyor musun ? + bunun pazarlaması

Kusura bakma ama gerçekten çok boş yorum yapıyorsun.

Alıntıları Göster

asılsen boş yapıyorsun. matematik bilimi ortada.

ben ineği 6 ay merada otlatıyorum yem masrafım olmuyor.

sen 1 inekten 25 litre süt alıp kilosunu 2,7tl den satıyorsun.

25x2.7tl=67,5tl

ben 10 kg süt alıyorum 7tl den satıyorum. 10x7=70tl.

matematik ortada kardeş kim karlı sence.biz daha az inekle daha çok kar edip daha az iş yükü.

ayrıca bak bizde inekleri de ucuza satan yok, bir simental düve 15000tl.

buzağı danalar ise 6000tl civarında

https://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-buyukbas-hayvanlar-inek-satilik-10-adet-damizlik-disi-simental-buzagi-956839753/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-buyukbas-hayvanlar-inek-simental-cinsi-duveler-954072482/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 27 Eylül 2021; 21:34:11 >

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Her gün 200 litre sütü nasıl pazarlıcaksın ? O gün pazarlayamadığın sütü ne yapacaksın ? Sattığın sütte müşteri hatalı kesilme problemi olacak ne şekilde geri dönüş yapacaksın ?

İneğin kızgınlaşması ve hamile kalması için gerekli enerji ihtiyaçları var bunları karşılayabilmek için KABA YEM VERMEK ZORUNDASIN. Arpa vs vermek zorundasın

Sadece otla beslediğin ineği 3-5 kere tohumlattırırsın 3 sene sonra anca doğar bu süre zarfında ineğin sütü önce günlük 2 litreye düşer sonrada biter. O 7 Tl'den kazandığın süt parasınıda veterinere verirsin ki pazarda sağda solda satacağın süt miktarı günlük maksimum 100 Litre

Ya ben sana niye laf anlatmaya çalışıyorum ki sen youtubeden köy videoları izlemeye devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 27 Eylül 2021; 21:40:48 >
  • @reodentreomantik

Asıl siz saygısızlık yapıyorsunuz hocam. Ben size sağdan soldan duyduklarımı yazmıyorum bizzat sektörün içinden yazıyorum. Siz de sektörün içine girseydiniz eğer bilirdiniz yazılım sektörünün nasıl olduğunu. Linkedin falan bunlar boş işler. Kaç tane müşterim oldu bu Linkedinde ki profillerindeki referanslarına ve CV lerine güvenip yazılımcıların bilgisizliğinden ağlayarak benden yardım isteyen. WAF servisi yaptırıyor arkadaş ama yazılımcının nginx de 1 gram bilgisi yok profilinde ise nginx i böyle bilirim şöyle içinden geçerim böyle hoplatırım diye yazmış. Şimdi siz bu insanların profillerine bakıp mı bana yorumda bulunuyorsunuz ? Sektörün içinde olmak bu mu ? Bir de bana mesleki açıdan öz eleştiri yapın diyorsunuz. Asıl saygısızlığı siz yapıyorsunuz. Yazılım sektöründe her türlü işte çalıştım bu alanda sadece patronlar kazanıyor. Hiç bir sosyal hayatın olmuyor ve sürekli seni rahatsız ediyorlar. Sana al bu yazılımı yap diye proje veriyor gidiyor müşteriye de senin telefon numaranı veriyor sürekli senle iletişim kuruyor. Böyle çalışacaksam freelance çalışırım daha mantıklı. Kölelik resmen bu. Sektörün içinde birisi olarak söylüyorum. Türkiye'de yazılım alanında insanların bilinçlenmesi için bir 10 yıl daha var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Daredevil

@reodentreomantik

Asıl siz saygısızlık yapıyorsunuz hocam. Ben size sağdan soldan duyduklarımı yazmıyorum bizzat sektörün içinden yazıyorum. Siz de sektörün içine girseydiniz eğer bilirdiniz yazılım sektörünün nasıl olduğunu. Linkedin falan bunlar boş işler. Kaç tane müşterim oldu bu Linkedinde ki profillerindeki referanslarına ve CV lerine güvenip yazılımcıların bilgisizliğinden ağlayarak benden yardım isteyen. WAF servisi yaptırıyor arkadaş ama yazılımcının nginx de 1 gram bilgisi yok profilinde ise nginx i böyle bilirim şöyle içinden geçerim böyle hoplatırım diye yazmış. Şimdi siz bu insanların profillerine bakıp mı bana yorumda bulunuyorsunuz ? Sektörün içinde olmak bu mu ? Bir de bana mesleki açıdan öz eleştiri yapın diyorsunuz. Asıl saygısızlığı siz yapıyorsunuz. Yazılım sektöründe her türlü işte çalıştım bu alanda sadece patronlar kazanıyor. Hiç bir sosyal hayatın olmuyor ve sürekli seni rahatsız ediyorlar. Sana al bu yazılımı yap diye proje veriyor gidiyor müşteriye de senin telefon numaranı veriyor sürekli senle iletişim kuruyor. Böyle çalışacaksam freelance çalışırım daha mantıklı. Kölelik resmen bu. Sektörün içinde birisi olarak söylüyorum. Türkiye'de yazılım alanında insanların bilinçlenmesi için bir 10 yıl daha var.

Ben sağdan soldan duyduklarımı yazmıyorum son sınıfım sektörün içine girmek üzereyim.

Sizin en baştan hatanız yazılım sektöründe her alanda çalıştım. Spesifik bir alan belirlemeniz lazım siz az ondan az bundan öğrenip hiçbir alanın senioru olamamışsınız.

Arkadaşım geçen yıl mezun olur olmaz İstanbulda Front End developer olarak 8 bin TL maaş ile işe başladı.Öncesinde part time iş denemeleri vardı + Github hesabında clone projeleri vardı. Instagram clone Twitter clone vs.

Ben kimseye kopyala yapıştır yazılımcısı demiyorum saygısızlığı yapan sizsiniz. Hatta bu saygısızlığında ötesinde çekememezlik madem siz bu kadar iyisiniz siz niye 10-15 bin TL maaşla çalışmıyorsunuz.

Sektörde senior developer çok yakın bir abim var süreklide iletişimdeyim. Backend .net developer şuan 15 bin TL maaş alıyor 2 yılda da bir iş değiştiriyor çokta memnun hatta şuan remote olarak çalışıyor.

Kurumsalda tecübeli analist bir tanıdığım var oda aynı şekilde 15 bin Tl civarı maaş alıyor.

Kurumsal yerlerin verdiği maaşlar bu şekilde. Yazılımcılar dünyanın her yerinde çok kazanıyor.

Yazılım dünyasında 3 yıl tecrüben var ve 10 binden az maaş alıyorsan mesleki anlamda bir öz eleştiri yapman gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 27 Eylül 2021; 21:59:59 >

• reodentreomantik R kullanıcısına yanıt

valla bizim buradaki hayvanlılıkla sizin oradaki çok farklı biz de inekleri suni tohumlama olayı çok azdır. ve inekler de her yıl doğuruyor,kısır kalan çok nadir. bizde her şey organik olduğu için de yüksek fiyata satabiliyoruz.

diyorsun ki 200lt sütü kime satacansın, benim 200lt sütle ne işim olur.

günde 30lt sütü satsan zaten fazlasıyla yetiyor bir aileyi geçindirmek için.

30x7=210tl de ayda 210x30=6300tl . hadi bunun 3000tl si yem ve ilaç mastafı falan olsun. köy yerinde 3000tl neyine yetmiyor.

• takip

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

valla bizim buradaki hayvanlılıkla sizin oradaki çok farklı biz de inekleri suni tohumlama olayı çok azdır. ve inekler de her yıl doğuruyor,kısır kalan çok nadir. bizde her şey organik olduğu için de yüksek fiyata satabiliyoruz.

diyorsun ki 200lt sütü kime satacansın, benim 200lt sütle ne işim olur.

günde 30lt sütü satsan zaten fazlasıyla yetiyor bir aileyi geçindirmek için.

30x7=210tl de ayda 210x30=6300tl . hadi bunun 3000tl si yem ve ilaç mastafı falan olsun. köy yerinde 3000tl neyine yetmiyor.

Neyse biz sizinle ortak bir noktada bulaşamayız boşverin hayırlı akşamlar diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

Ben sağdan soldan duyduklarımı yazmıyorum son sınıfım sektörün içine girmek üzereyim.

Sizin en baştan hatanız yazılım sektöründe her alanda çalıştım. Spesifik bir alan belirlemeniz lazım siz az ondan az bundan öğrenip hiçbir alanın senioru olamamışsınız.

Arkadaşım geçen yıl mezun olur olmaz İstanbulda Front End developer olarak 8 bin TL maaş ile işe başladı.Öncesinde part time iş denemeleri vardı + Github hesabında clone projeleri vardı. Instagram clone Twitter clone vs.

Ben kimseye kopyala yapıştır yazılımcısı demiyorum saygısızlığı yapan sizsiniz. Hatta bu saygısızlığında ötesinde çekememezlik madem siz bu kadar iyisiniz siz niye 10-15 bin TL maaşla çalışmıyorsunuz.

Sektörde senior developer çok yakın bir abim var süreklide iletişimdeyim. Backend .net developer şuan 15 bin TL maaş alıyor 2 yılda da bir iş değiştiriyor çokta memnun hatta şuan remote olarak çalışıyor.

Kurumsalda tecübeli analist bir tanıdığım var oda aynı şekilde 15 bin Tl civarı maaş alıyor.

Kurumsal yerlerin verdiği maaşlar bu şekilde. Yazılımcılar dünyanın her yerinde çok kazanıyor.

Yazılım dünyasında 3 yıl tecrüben var ve 10 binden az maaş alıyorsan mesleki anlamda bir öz eleştiri yapman gerekiyor.

Alıntıları Göster

Size linkedin boş iş diyip linkedin profilimi göndermem sizce de biraz mantıksız olmaz mı ? Egoların yarıştırıldığı milletin önüne geçmek için yalandan bilgiler eklediği bir platform ile işim olmaz.

2 kelime öğrenmişsiniz fullstack backend frontend vs. Şimdi ben bunlardan birisini söylediğimde benim bilgimi tescillemiş mi olacaksınız ? Söyleyeyim madem bazı projelerde tasarım olmadığı için sadece back-end lik yapıyorum. Bazı projelerde ise tasarım ile birlikte sunulacağı için fullstack olarak çalışıyorum. Şimdi bu sihirli sözcükleri söylediğimde tescillemiş mi oldunuz bilgimi ?

Yazılım sektöründe her alanda çalıştığımı belirtmişim siz bunu yazılım dili olarak algıladıysanız gerçekten yazdıklarımı okumuyorsunuz. Başta söylemişim zaten bir yazılımcı her alanda iyi olamaz saçma diye. Yazılım başka Yazılım sektörü başka. Bu ikisini öncelikle bir ayırın. Sektör dediğiniz kategori olur. Yazılım dediğiniz ise dil olur. Örnek veriyorum; A Firması sadece marketlerde kullanılan bir yazılımı vardır. B firmasının sadece web de kullanılan bir yazılımı vardır. Bunların geliştirilmesini ister. Yani yazılım sektörü burada yazılım dili olarak değil kendi yazılımını geliştiren ve müşterilerden proje alarak proje yapan olarak ikiye ayrılıyor. Ben bu sektörlerinde hepsinde de çalıştım. Anladınız mı gene bilmiyorum ama anlatmak istedim.

Açıkçası sizin benden özür dileyip dilememeniz de umurumda değil. Siz kendi kafanızda bir şeyler kurmuşsunuz. Çok muhatap oldum sizin gibi insanlar ile. Bende ilk başladığımda sizin gibiydim. Anlıyorum yani.

• reodentreomantik R kullanıcısına yanıt

bence siz hayvancılığı çok verimsiz ve masraflı yapıyorsunuz o yüzden size göre yapılmayacak iş.

inek çok süt versin diye bir sürü yem yediriyorsunuz evet inek çok sütte veriyor ama sütü çok ucuza sattığınız için zarar ediyorsunuz.

biz ise yem yedirmiyoruz çok az süt alıyoruz ama 3 kat pahalıya satıyoruz.

yani bizim kar marjımız çok yüksek.

• Siz hala olaya maaş ile bakıyorsunuz. O yüzden anlaşamam ben sizinle. Sizi kafa teyzeler gibi maaşa odaklanmış. Bu 10 bin tl alıyorsa çok iyi bu 5 bin tl alıyorsa çok kötü diye. O yüzden polemiğe girmeye değmez sizinle.

• 30bini cukka attın cebe ama külli masrafları saymadın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Siz hala olaya maaş ile bakıyorsunuz. O yüzden anlaşamam ben sizinle. Sizi kafa teyzeler gibi maaşa odaklanmış. Bu 10 bin tl alıyorsa çok iyi bu 5 bin tl alıyorsa çok kötü diye. O yüzden polemiğe girmeye değmez sizinle.

Valla herkes kendi meslek hayatını yaşar.Benim çevrem mezun olan bazı arkadaşlarım maaşlar bu şekilde benimde büyük ihtimal o tarz olacak.

LınkedIN falan işim olmaz demişsiniz ya o zaman düşük paralara çalışmaya devam edersiniz ben daha okulum bitmeden iyi bir profilim olduğu için iş teklifi aldım sonrasında insan kaynakları ile telefon üzerinden görüşme yaptık

Boşverin size de hayırlı akşamlar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 27 Eylül 2021; 22:17:43 >
  • @reodentreomantik

Son olarak bir şey daha söyleyip senle tartışmayı sonlandırmak istiyorum. Biraz da haklısın diyerek egonu da okşayayım belki anlarsın yazdıklarımdan.

Senin çevren hep maaşlı çalışan bireylerden oluşuyor. Ben girişimci bir insanım. 20 yaşımda 100.000 TL de batırdım bundan 1 yıl sonra aldığım 1 proje ile bu zararı direkt telafi de ettim. Yani siz insanları maaşlarına göre derecelendiriyorsanız eğer çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Umarım kısa zamanda bu hatanızdan dönersiniz.

Selametle.

• Korkusuz Daredevil kullanıcısına yanıt

ben sizi destekliyorum. bu ülkede zaten birine hayallerinizi anlatırsanız hemen negatif yorum yapanlar çok olur. hatta en büyük eleştriyi en yakınlarınız yapar.

destek olan kişi sayısı ya yoktur ya da çok çok azdır.

bunu en iyi anlatan video bu

Onedioyoutube
    Onedio Youtube Kanalına Abone Ol: http://bit.ly/OnedioYouTube Onedio Yemek Kanalına Abone Ol: https://www.youtube.com/onedioyemek
    https://www.youtube.com/watch?v=NazoQhoW29o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

30bini cukka attın cebe ama külli masrafları saymadın

Hocam kabataslak bir hesap yaptım. Masrafları koymadım tabi ki. Patozuydu, İşçisiydi, Kurutmasıydı vs tabi bir sürü masraf gerekiyor. 10 bin tl masraf olsun 20 bin tl de iyi para hocam. En geç 1 haftada toplarsın fındığı kurutması falanda maximum 3 hafta sürsün diyelim 1 ayda eline 20.000 tl geçmiş olacak. Benim için bedava para hocam.

• Ben de geleyim mi lan ne olur. Hem yalnız başına canın sıkılmaz, hem her işte yardımcı olurum hem biraz para da var sermaye yapar başka işlere de gireriz. Çok ciddiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ozbey08

Eyvallah hocam gerçekten nadir insanlardan birisiniz. 4 kere iş kurup batmış birisi olarak hala pes etmedim. Kafamı dinleyip projelerime odaklanıp büyük bir yazılım şirketi açmak var hayalimde. Kafanın dinlenmesi gerçekten çok önemli bir detay. Bunu bildiğimden ve köy hayatını da hiç tecrübe etmediğimden böyle bir girişimde bulundum. Bakalım hayırlısı olsun hocam. Teşekkürler desteğiniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Ben de geleyim mi lan ne olur. Hem yalnız başına canın sıkılmaz, hem her işte yardımcı olurum hem biraz para da var sermaye yapar başka işlere de gireriz. Çok ciddiyim

aman hocam ne yaptınız ben tek başıma yaşamak için kaçıyorum zaten  

• Çok mantıklı seçim olmuş, büyükşehir de yaşayan çoğu insanın moral bozuk piskolojisi sağlam değil.

Kimseye muhtaç olmadan geçinecek bir kazancın varsa en kralı sensin gerisi yalan dolan.

• quote:

aman hocam ne yaptınız ben tek başıma yaşamak için kaçıyorum zaten  

Alıntıları Göster

Konuşmayız, takılırız öyle etkileşime girmeden. Bahçede düşsen kalsan tutup kaldıracak biri lazım, ben de geleyim ne olur beni de al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.