Şimdi Ara

Kotaku: Playstation 4.5 Geliyor + 4K Çözünürlük Sunacak (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
549
Cevap
8
Favori
10.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: C-İ-E_SN

4K ayağına daha donanımlı cihaz sürecekler piyasaya 4K işin bahanesi.Daha 1080p 60 fps oyun oynatamayan yeni jenerasyon konsollar var ortada büyük rezillik. Oyun firmaları gücünüz bukadar deyip oyunlarını konsollarda mecburen downgrade yapıyorlar buda Sony ve Microsoft'un hoşuna gitmiyor.

Baştan şu konsolu güçlü yap 10 sene gidecek şekilde yap koy 2500 tl fiyat olsun bitsin enazından 10 sene arkamıza bakmayız deriz. 2-3 yılda bir konsol değiştireceksek işimiz var demektir.

Kardes kesinlikle haklısın, ps4 1500 tl yerine böyle 2000 tl falan olsaydi kesinlikle rahat rahat en az 1080p 30 fps‘de 7 yıl falan giderdi...ama şimdi bazi oyunlar 1080p çalışmakta bile güçlük çekiyor..Konsolu millet bu pc işleriyle uğraşmamak için alıyor ama şu rezalete bak..Ben ps4'e harcadığım parayla pc'mi güçlendirseydim,5 yıl rahatlıkla oyunlari 1080p 30-60 fps arası yüksek grafiklerde oynardım..Şu uncharted 4 gelsin satmayan şerefsiz evladıdır,ama bizde şans yokki sattiktan 2 hafta sonra gow 4'ü duyururlar bu seferde pişman ederler..O zamana kadar yapacaklari sistem belli olur herhalde ps 4.5'mu çıkarırlar,ps5'mi anlarız.Bakalım konsol artık konsolluktan çıkacakmı,bu alet artık zengin oyuncağı haline geldi. Herşeyi para..........

• quote:

Orjinalden alıntı: T A R K A N

yazmaya kalksam konu bitmez konsollar oyunculuğu öldürüyor ya da öldürüyor demeyeyim de köleleştiriyor. bütün oyunların tüm cihazlara çıkması lazım. ama firmaların da kazanması lazım ama kazandıkları yetmez öteki cihazların açığını örtmek için kaymağa bandırılmış kazığı millete dürtüyorlar. xbox one aldım, playstation 4 de aldım ama bunlar son aldığım konsol olacak, bilgisayar en azından bağımsız.

300-350 dolara satılan ve oyunlarda hilesiz, stabil ve eşit şartlarda online oyun keyfi veren komple sistemler mi oyunculuğu köleleştiriyor? Peki 3-4 bin liralık ekran kartlarıyla bilmem kaç çekirdekli bilgisayar donanımı üreticileri konsollardan kaç gömlek üstün oyunlar vaadediyor? Aynı grafik motoruyla yapılıyor oyunlar ve üst düzey bilgisayar kullanıcılarının steam'daki oranı %3 filan oranında. Oyunlar downgrade yiyorsa bil ki konsollardan çok orta düzeyde yüz milyonlarca bilgisayar sahibinin oluşudur. Kutulu oyunlarda bilgisayardan 10 kat fazla satışı yapan oyun firmaları sence hangi platformun gönlünü daha hoş tutmak ister?
    Sen herhangi bir konsol firmasında yönetici olsan, yüzlerce personel ve milyon dolarlar harcayarak geliştirdiğin özel oyunları rakiplerinin konsoluna veya bilgisayarda %95'i torrentçi yüz milyonlarca kullanıcıya oynamaları için onay verir miydin? Kusura bakma ama öyle bir dünya yok! Microsoft zaten bilgisayar tabanlı bir firma ve 2-3 milyar dolar yatırımın karşılığını konsolunda alamadığı için evine dönüp birkaç milyonda bilgisayarda oyunlar satılsın diye umutlanmış olan bir firma.

• Exclusive to playstation 4.5 lara hazır olun :D
  • Yahu bu konsol fanları ne istiyorlar ?

bu konsol 2017'de çıksa zaten ps 4'den 4 yıl sonra çıkmış olacak ne bekliyorsunuz bir konsolu ömür boyumu kullanmak istiyorsunuz ?
  • Konsol hazırlıkları yeni başladıysa piyasaya çıkması 4-5 seneyi bulur. Daha bir çok baba oyunu görmedik ps4de. Ps4 bu kadar satmışken bu oyuncu kitlesini hiçe sayamazlar. Ben daha ps4ü 3 ay önce aldım az yavaş olun:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: eskhioyuncu

Insanlar kafayi yemis! Daha hala Xbox yapti bunu gözümde bitti,Sony bunu yapti bitti de ben NX'e gecerim vb...birakin bu laflari yahu.Bütün firmalar artik bu yolda o zaman oyun oynamayi birakacaksin.Teknoloji almis basini gidiyor,konsollarin sonunun bu olucagi daha ilk x86 mimarisini secmelerinden belliydi.4K konsolda yalan diyen arkadaslar neye dayaniyor? PS4'ün güc tüketimi 28nm iken yeni cikacak olan Zen+Polaris 14nm güc tüketimi sunuyor buda su demek ki PS4 den en az iki kat güclü donanimi ayni degerde veya daha güc tüketimi ile calisacak.Arti olarak konsollarda kullanilan cok düsük seviye API'ler ile 4K hayal falan degil.Arti adamlar VR'a giris yaptilar,neyle yapican bunu PS4 de el mahkum donanim güncellemesi gelecek.Yeni cikan cihaz bu PS4'ün oyunlarini sorunsuz sekilde oynuycak ve eskiye oyun gelmeye son gaz gelmeye devam edecek.Tebrik ederim Sony'i.Adamlar gayet de caga ayak uyduruyorlar.Cok akillica bir hamle.

Özel diyerek 2 yıl boyunca sevinip başkalarına hava attığın oyunlar bilgisayara da duyurulunca bildiğin travma geçirmişsin :D Şaka bir yana; sen ve senin gibiler böyle derse, çağa ayak uyduruyorlar dediğin firmalar yeni model çıktıktan 2 yıl sonrada çağa ayak uydurmaya devam edip daha yeni model duyururlar. 4K'yı bayağı küçümsemişsin, keşke konsollar çıkmadan önce yapımcılarda böyle küçümseyip destek verselerdi değil mi? En azından söylediklerini yutmak zorunda kalmazlardı.

• neresi aynı? biri misal 100 dolara güncelleme veriyor. diğeri, artık senin cihaz eskidi 400 dolara yenisini verelim ya da eski grafiklerle oyna diyor? nasıl iş?

quote:

Orjinalden alıntı: Adventure.

Kardeşim bu yeni bir konsol falan değil söylentilere göre bildiğin ara model gibi birşey. Sony'nin olayı Ms'in konsolu güncelleyeceğiz demesi ile aynı biri atıyorum ekstra donanımlar ile destekliyor diğeride direk konsolu komple çıkarıyor arada bir fark yok aynı mokun lacivert rengi muhabbeti.

Sony'de eğer ki 3 yılda bir konsolu yenileyecekse zaten Ms'in dediği olay ile aynısı olur sadece izledikleri yollar farklı. Sene sonu çıkmasından bahsediliyor.

Sony'den gelecek cevap herşeyi netleştirecektir.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Yıl olmuş 2016, hala konsol kullanan var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS3 gibi olur(1080p destekli,oyunlar 720p). PS4 menu,video oynatıcı 4K destekler,Oyunlar şuanki Ps4 ile aynı çıkar,sadece vr oyunları günümüz grafiklerine yükseltilir,adıda Ps4 vr edition olur.

• Alan gerizekalıdır.Allah aşkına söyleyin bu nesil kaç tane oyun çıktı bir PS3 zamanına bakın bir PS4 zamanına.Açıkça Sony'ye güvenip alan gerizekalıdır.Makinenin 30 FPS sabit verememesini falan geçiyorum bak,neredeyse her çıkan oyun sorunlu çıktı kodumun konsolunda.Adamlar 3 yıl önce konsolu çıkartırken söz verdikleri oyunu daha önümüzdeki ay çıkartacaklar bknz:Uncharted 4...Sonuna kadar PC bundan sonra.Konsollara zırnık koklatmam 1 kere yaparlar o hatayı.

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: T A R K A N

yazmaya kalksam konu bitmez konsollar oyunculuğu öldürüyor ya da öldürüyor demeyeyim de köleleştiriyor. bütün oyunların tüm cihazlara çıkması lazım. ama firmaların da kazanması lazım ama kazandıkları yetmez öteki cihazların açığını örtmek için kaymağa bandırılmış kazığı millete dürtüyorlar. xbox one aldım, playstation 4 de aldım ama bunlar son aldığım konsol olacak, bilgisayar en azından bağımsız.</blockquote>

300-350 dolara satılan ve oyunlarda hilesiz, stabil ve eşit şartlarda online oyun keyfi veren komple sistemler mi oyunculuğu köleleştiriyor? Peki 3-4 bin liralık ekran kartlarıyla bilmem kaç çekirdekli bilgisayar donanımı üreticileri konsollardan kaç gömlek üstün oyunlar vaadediyor? Aynı grafik motoruyla yapılıyor oyunlar ve üst düzey bilgisayar kullanıcılarının steam'daki oranı %3 filan oranında. Oyunlar downgrade yiyorsa bil ki konsollardan çok orta düzeyde yüz milyonlarca bilgisayar sahibinin oluşudur. Kutulu oyunlarda bilgisayardan 10 kat fazla satışı yapan oyun firmaları sence hangi platformun gönlünü daha hoş tutmak ister?
    Sen herhangi bir konsol firmasında yönetici olsan, yüzlerce personel ve milyon dolarlar harcayarak geliştirdiğin özel oyunları rakiplerinin konsoluna veya bilgisayarda %95'i torrentçi yüz milyonlarca kullanıcıya oynamaları için onay verir miydin? Kusura bakma ama öyle bir dünya yok! Microsoft zaten bilgisayar tabanlı bir firma ve 2-3 milyar dolar yatırımın karşılığını konsolunda alamadığı için evine dönüp birkaç milyonda bilgisayarda oyunlar satılsın diye umutlanmış olan bir firma.

Torrent falan o işler eskide kaldı artık kimse korsan oyun oynayamıyor PC'de...Konsola stabil falan demişsin gülmeden edemedim yahu nesi stabil konsolun kaç kere oyun çöktüğünü bilirim PS4'de birkaç kerede xbox one'da başıma geldi.Oyunların PC'ye optimizasyon özürlü çıkmasının tek sebebi konsollardır.Herkes PC kullanamaz biraz bilgi gerektiriyor ama konsolu 5 yaşındaki çocuk bile kullanabilir zaten kullanıyorda.Konsollar çok satıyor diye konsollar iyidir konsollar süperdir demek anlamına gelmez.Konsolların şu anki hali rezil durumda bunu sende çok iyi biliyorsun.Oyunların orasını burasını kırpa kırpa ortada leş gibi oyunlar dolanıyor her çıkan oyun Downgrade yemiş oluyor sebebi tamamen konsollardır.Adamlar kolay para kazanmak varken neden uğraşsın ki.Çok nadir birkaç oyun firması dışında PC'ye vakit ayırıp oyun geliştiren yok,direk konsoldan port edip rahat ediyorlar çünkü tembeller.

• Kullanıcılara seçenek sunmalılar eski konsolunu getir üzerine farkı ver yeni konsolu götür şeklinde olabilir. ya da eski konsolu upgrade edilebilir şekilde parça değişimi yapmaya izin verilmeli. onun dışında eski konsolu bırak yenisini al diye bir politika uygularlarsa eski müşterilerinin çoğunu kaybederler. şöyle düşünelim müşterinin hiç bu konulardan bilgisi yok 1500 - 1800 aralığında şu an kullandığımız konsolu satın aldı 1 ay sonra 4,5 denilen konsolun çıktığını öğrenince hali ne olur. hadi biz ilk çıktığı gün ps4 ü aldık ömrünün bittiği gün alan ne olacak. iade edemez belki 4,5 i 2500tl ye satacaklar adam şunu söyler keşke bir ay daha bekleseydim yenisini alsaydım. eski kitleye bir güzellik yapmaları lazım. ama bu upgrade olayı cidden beni konsol işinden soğuttu xbox tarafını zaten sildim bir daha xbox almam one son konsolum olmuş oldu ex oyun için aldık adamlar pc ye çıkarıyor ex oyunları onun işi bitti benim için bir de upgrade olaylarına girdiler zaten sildim kafamdan. şimdi sony nin açıklamaları önemli benim için. çıkap artık teknolojinin hızı yanında konsollar geride kalıyor 8-9 sene gitmiyor bu ömrü 6 seneye indirdik derler anlarım ama biz araziye göre vites değiştiririz 2 senede bir upgrade konsol çıkarırız derlerse benim için ps olayı biter. ama dediğim gibi eski kullanıcıya bir yol gösterirlerse sorun olmaz. eldeki konsolu alıp fark verip upgrade olayı olursa olabilir. eski konsolu aldın 2 sene sonra yenisini de al eskisi eskide kaldı derlerse eyvallah deriz.

• Su haber basliklari altinda gercek hesabindan yazamayacagi seyleri BsC Misafir hesabindan yazan arkadaslar beni epey gulduruyorlar.

MS'ten sonra Sony'de boyle bir hamle yaparsa hic sasirmam,

• 2013 2019 arasi ps4 yili olmali.. ama ps4 yapilan hata yapilmamali.. yani 300 400 dolar olacak diye ucuz yapilmamali.. 999 dolar olarak en ust seviye ciksin hersene uretim maliyetleri dustukce 100 200 dolar asagi cekilerek insin.. 4 ile 6 sene arasinda en son fiyati 299 dolar olunca yeni nesile gecilsin..
    Her sene alt seviye cikarsa 399 dolar olacak diye durmadan yetmiyor yetmiyor diyenler olur..

• Gerçekten 4K/60 fps stabil görüntü veren bir konsol kesinlikle 2000 tl nin üzerinde bir fiyata çıkar. yani ne güzel işte zaten 30 fps bize az geliyor bu iyi haber diyenler şu an 1500 tl bandında satılan ps4 fiyatına yeni konsolu da aynı fiyata alacaklarını sanmasınlar. Bana biraz ilk çıkardıkları ilk konsolu genel kitleye upgrade konsolu elite kitleye satma stratejisi gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Outlaw Torn

Su haber basliklari altinda gercek hesabindan yazamayacagi seyleri BsC Misafir hesabindan yazan arkadaslar beni epey gulduruyorlar.

MS'ten sonra Sony'de boyle bir hamle yaparsa hic sasirmam,

Engellenme sayisina bakip keyiflerinin bozulmasini istemiyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nihayet konsollar PC'ye evrimleşiyor. Oyun grafik teknolojileri artık daha hızlı gelişecek.

• İyiki satmışım PS4'ü.
  • Benim merak ettiğim bu konsol kullanan akadaşların zaten pc si var, istedikleri gibi video fotoğraf, ses ediitliyorlar mılar, yoksa bu tarz işlerle işleri mi yok
  • PS4'ü alan 30 milyon kişi gidip bir daha bu konsolu mu alacak? Microsoft ve Sony cidden ya bizi kazıklamaya çalışıyor ya da çok yanlış düşünüyor. Donanım değiştirmeler, yeni konsol çıkarmalar. Ben bu konsolu PC'de parça değiştirmemek için aldım, ama daha masraflı çıktım. Bence böyle hamlelerden sonra herkes PC'ye geçer 83'te ki oyun krizinin bir yenisi sadece konsollar için yaşanır ve hiç bir türlü kurtarılamaz. Nintendo'nun eline büyük fırsat geçti. Bu fırsatı NX ile iyi değerlendirecek gibi. Haydi bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.