Şimdi Ara

Koşu bantları (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
4
Favori
110.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 700 e Dunlop New Z8 buldum 2. el. Nasıldır bu cihaz ? Fiyat ?
  • Yukarııı
  • 2. EL ALMA DERİM. ARIZA ÇIKARSA SIKINTI OLUR. SIFIR AL,KAFAN RAHAT OLSUN. VOİT DERİM.
  • sanırım bianchi markasını bu grubun içinden ayırt etmek lazım, çünkü hiç bir bianchi marka koşu bandı made in china değil, Taiwan üretimi taiwan la çin malı

arasındaki farkı izah etmeye de gerek yok sanırım, çünkü sadece ağırık değerlerine bile baksanız farkı gösteriyor (bianchi için 2 h bir koşu bandı yaklaşık 80

kg iken, diğer çin mallar (dynamic, altis dunlop vs) aynı standarları veren ürünün ağırlığı en fazla 50 kg, ee tabii bu da zamanlar gacır gucu ses yapmalarına

neden oluyor, çünkü zayıf iskelet var,

bianchi lere göz atarsanız ne dediğimi daha iyi anlarsınız sanırım

http://www.kosubandim.com/kategori/otomatik-egimli-kosu-bantlari.aspx?brnd=Bianchi

• sportek de taiwan malı.
  • 2,5 senedir Goodman kullanıyorum, tık demedi. Neredeyse üzerinde yürüdüğüm kauçuk band erimek üzere yani o derece yoğun kullanılan bir cihaz. Tepe tepe kullandığım bir cihaz, altına evde kullanılmayan bir halıyı 3 katlayıp koydum, tam altına oturdu. Üzerinde 10km/saat hızla koşsam bile alta kata ses gitmiyor. Voit'in yan ürünü felan diyorlar ama Çin malı. Her Çin malınıda kötülemek doğru değil artık kaliteyi artırıyorlar...
  • dunlop t9 um var 1.5 yil oldu memnunum ama gicirdamaya baslado
  • Bu arada, yerim dar koşu bandını nereye koyacağım diyenler için, yeni bi ürün çıktı fiyatı da gayet makul seviyelerde,

cihaz kalnanınca 27 cm genişliğine düşüyor ister gardropun yanına sokun ister yatağın altına, kurulumu taşıması da son derece kolay,

fit and smart T-MAX

http://www.kosubandim.com/urun/fit-and-smart-t-max-kosu-bandi.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaYaLeT__

Bu arada, yerim dar koşu bandını nereye koyacağım diyenler için, yeni bi ürün çıktı fiyatı da gayet makul seviyelerde,

cihaz kalnanınca 27 cm genişliğine düşüyor ister gardropun yanına sokun ister yatağın altına, kurulumu taşıması da son derece kolay,

fit and smart T-MAX

http://www.kosubandim.com/urun/fit-and-smart-t-max-kosu-bandi.aspx

Hocam, koşu bandı gardrobun yanına veya yatağın altına girdi mi o iş biter. Bir gün çıkarırsın, iki gün çıkarırsın ama üçüncü gün çıkarmak istemezsin. Koşu bandı hazır konumda beklecek seni yoksa bir kenarda unutulur.
    Oturma odasında tv nin önüne koymuşum hatta yürürken giydiğim ayakkabı bile üzerinde hazır durur, giyer yürürüm.

• Dunlopun hangi modeli hatırlamıyorum ama 130Kg kapasiteli, 2,5 Hp, otomatik eğimli 43 cm koşu alanı genişliği olan modelini Carrefour' da 1099TL' den satıyorlar.
    Nasıl?
    Bu araca koşu bandının beygir gücünü kiloya göre mi seçmeli? Bunun bir cetveli varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Dunlopun hangi modeli hatırlamıyorum ama 130Kg kapasiteli, 2,5 Hp, otomatik eğimli 43 cm koşu alanı genişliği olan modelini Carrefour' da 1099TL' den satıyorlar.
    Nasıl?
    Bu araca koşu bandının beygir gücünü kiloya göre mi seçmeli? Bunun bir cetveli varmıdır?

Hocam koşu bantlarında beygir işi tam bir muamma. Bazı markalar sürekli 2,5 beygir diyor ama bunların bir kısmı tanınmış markaların ( Voit vb ) 1,5 beygirinden daha düşük çıkıyor.

Üç yıldan daha uzun bir süredir Goodman 1200 ERA koşu bandı kullanıyorum ( otomatik eğim yok ) önüne monteli bel masaj aletide mevcut. Kılavuzunda 2,5 beygir olduğunu söylüyor. Çok memnunum ve daha bir sorun çıkarmadı. Öyle alıpta ayda yılda kullananlardan değiliz, ailecek kullanıyoruz. Ailenin en ağırı olarak 100 kiloyum ve bugüne kadar bir sıkıntı yaratmadı. HB'de kampanya vardı 700.-TL'ye almıştım hatta yanında AB rocket gibi promosyonuda vardı.

Dunlop'ta iyi markalardan biri. 130 kg kapasiteli olması ürünün uzun ömürlü kullanılacağını gösterir. Düzenli olarak bantın altına silikon sprey kullanırsanız yıllarca sorun yaşamadan kullanırsınız. Ev tipi koşu bantlarında 40-45 cm arasında değişiyor bu genişlik yeterli geliyor. Genelde ön tarafa takılı olan bel masaj aletli olanlardan almaya bakın, çok faydalı. Eşim çok kullanıyor.

Benimkinin fiyatına bakayım dedim ama artık sanırım satılmıyor.

• Ben 120 kiloyum o yüzden sıradan koşu bantları beni çekemez.
    2 yıl önce evime ağırlık istasyonu aldım. Ama sadece 2 hareket çalışıp bırakıyorum. Alacağım koşu bandı da ayı akıbete uğrar diye korkuyorum.
  • quote:

Ben 120 kiloyum o yüzden sıradan koşu bantları beni çekemez.
    2 yıl önce evime ağırlık istasyonu aldım. Ama sadece 2 hareket çalışıp bırakıyorum. Alacağım koşu bandı da ayı akıbete uğrar diye korkuyorum.

Dostum sizin o zaman sağlam bir koşu bandına ihtiyacınız var. Eğer alıp kullanmayı düşünüyorsanız paraya kıyıp Voit alacaksınız.

Size nacizane bir tavsiyede bulunmak isterim;

İlk önce bir heves koşu bandı aldım ama sanmayın iki kullanıp bir kenara bıraktım. Bizim aile kadar aldığı koşu bandının parasını çıkaran olmamıştır. Halende çok randımanlı şekilde kullanırız. Koşu bandından iki sene sonra kürek aleti aldım. Size koşu bandı yerine küreği tavsiye ederim.

Koşu bandını ilk 6 ay boyunca haftada en az 5 gün sıklıkta günde 45 - 60 dakika arası kullandım fakat diz kapaklarımda ağrılar olmaya başladı. Bunu araştırdım; koşu bantlarında karşılaşılan bir durummuş. Sonra küreğe döndüm. Şimdiki aklım olsa hiç koşu bandına yönelmezdim direk olarak kürek alırdım.

Her sabah ve akşam 10'ar dakikalık kürek çekmek müthiş fark yaratıyor, denemenizi tavsiye ederim. Ben her sabah ve her akşam 12 dakika içinde 250 kez kürek çekiyorum, tavsiye ederim. Ayrıca kürek daha ekonomik. Yürüyüşü yolda yapın, band üzerinde zamanla diz kapaklarında ağrı yapıyor. Unutmayın her sabah ve akşam 10'ar dakika ( yada 250 şer kere ) Selamlar...

• Menisküsüm var, bu da koşu bandından vazgeçmem demek...
  • quote:

Menisküsüm var, bu da koşu bandından vazgeçmem demek...

Kürek çekmeye engeliniz yoksa kürek sporu koşu bandından daha iyi bir seçim olacaktır.
  • Selamlar, voit ve dynamic koşu bantlarını linklediğim sitelerden sorunsuzca satın alabilirsiniz. incelemenizi öneririm..

www.voitbayi.com
    www.voitfitness.com
    www.dynamicfitness.com.tr

• pek çok spor merkezi finspor marka diye bir şey kullanıyor..herkes evine alıyor bir hevesle ama kimsenin uzun soluklu sürekli kullanacağını sanmıyorum,internetten ikinci el satın alabilirsiniz bence daha uygun olur
  • arkadaşlar araştırmalarım sonucu 2 üründe kararsız kaldım:

http://www.kosubandim.com/urun/bianchi-run-fit-2250-tvli-kosu-bandi.aspx

http://www.kosubandim.com/urun/bianchi-run-fit-2500-kosu-bandi.aspx

ikisi arasındaki benim açımdan önemli olan tek fark eğim.birisinde 12 birisinde 15 eğim var.şimdi tecrübeli arkadaşlara bunu sormak istiyorum.ben spor salonunda da koşubandını eğimli kullanırdım ve eğim benim için çok önemli.bu 12 15 arasındaki eğim farkı nasıldır.12 eğim yeterli olurmu yoksa 15 e mi yöneleyim.

bi soruda bu koşubandım sitesi nasıldır alışverişi burdan yaparsam sorun olmaz herhalde, her zaman netten alışveriş yaparken tedirgin olmuşumdur.bu siteden almak istememin nedeni yanında mekik aleti hediye veriyorlar:)

teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

arkadaşlar araştırmalarım sonucu 2 üründe kararsız kaldım:

ikisi arasındaki benim açımdan önemli olan tek fark eğim.birisinde 12 birisinde 15 eğim var.şimdi tecrübeli arkadaşlara bunu sormak istiyorum.ben spor salonunda da koşubandını eğimli kullanırdım ve eğim benim için çok önemli.bu 12 15 arasındaki eğim farkı nasıldır.12 eğim yeterli olurmu yoksa 15 e mi yöneleyim.

bi soruda bu koşubandım sitesi nasıldır alışverişi burdan yaparsam sorun olmaz herhalde, her zaman netten alışveriş yaparken tedirgin olmuşumdur.bu siteden almak istememin nedeni yanında mekik aleti hediye veriyorlar:)

teşekkürler.

Aletler gerçekten güzelmiş.

Dikkatimi çeken kısım yürüme bandının genişliği oldu 48 cm ve uzunluğu 138 cm. Bence gayet tatminkar bir yürüme bandı genişliği çünkü benimki 40 cm ama bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. TV olması keyfe keder bir tercih ancak yürüme bandıydayken bir şeyle uğramak gerekiyor. Benim bandın karşısında tv var ve eğer sevdiğim bir programa denk gelirsem bir saat sıkılmadan yürüyebiliyorum. Eğer imkanınız varsa yürüme bandını tv nin karşısına koyarsanız tasarruf yapmış olursunuz.

Fiyat sizi sarsmayacaksa güzel bir alet ffakat eğim konusunda pek bilgim yok. Benimkinde eğim ancak ön tarafın altına 3 cm lik bir yükselti koydum, yani manuel eğimli hale hale getirdim

Sıkı bir yatırım yapacaksınız bu yüzden bir iki ayda sıkılıp kullanmama ihtimalinizide göz ardı etmeyin. Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

arkadaşlar araştırmalarım sonucu 2 üründe kararsız kaldım:

teşekkürler.

Aletler gerçekten güzelmiş.

Dikkatimi çeken kısım yürüme bandının genişliği oldu 48 cm ve uzunluğu 138 cm. Bence gayet tatminkar bir yürüme bandı genişliği çünkü benimki 40 cm ama bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. TV olması keyfe keder bir tercih ancak yürüme bandıydayken bir şeyle uğramak gerekiyor. Benim bandın karşısında tv var ve eğer sevdiğim bir programa denk gelirsem bir saat sıkılmadan yürüyebiliyorum. Eğer imkanınız varsa yürüme bandını tv nin karşısına koyarsanız tasarruf yapmış olursunuz.

Fiyat sizi sarsmayacaksa güzel bir alet ffakat eğim konusunda pek bilgim yok. Benimkinde eğim ancak ön tarafın altına 3 cm lik bir yükselti koydum, yani manuel eğimli hale hale getirdim

Sıkı bir yatırım yapacaksınız bu yüzden bir iki ayda sıkılıp kullanmama ihtimalinizide göz ardı etmeyin. Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

tv li olması benim için zerre önemli değil.spor salonunda da , normal evde bile tv seyreden birisi değilim tv yi sevmiyorum.hem koşubandında bişey izlersem başım dönüyor.ben mp3 çalarımı takarım rock metal müzik eşliğinde sporumu yaparım:)

tv linin 100 lira fazla parası var.ama bunu seçmemin esas 2 nedeni bant genişliği daha fazla (51x142 cm) ve 150 kg taşıma kapasitesi var.buda motoru bana daha çok dayanacakmış gibi geliyor (110 kiloyum:).ama eksisi %12 eğim var.

tv siz olan 100 lira daha ucuz.ama bant genişliği daha az (48x138 cm), ve taşıma kapasitesi 130 kg.ama en büyük artısı eğim %15.

yani tv sinde ya da 100 liralık farkında değilim.eğer 15 eğim daha fark ettirecekse tv siz olanı, eğer 12 eğim de yeterse, taşıma kapasitesi ve bant genişliği de daha önemli faktörlerse tv li olanından alacağım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.