Şimdi Ara

Korsan Taksi (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
873
Cevap
16
Favori
142.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1- hız sınırlarını hiç tanımayan ışık trafik emniyet şeridi dinlemeyen ona buna küfreden hareket yapan sigara içen arabesk çalan bir sürücü ( tabiri caizse ölümüne giden bi adam ) + içi leş gibi olmuş tamponlar dağınık 5 kuruş etmez bi araba + fahiş fiyatlar para üstü vermemeler yolu uzatmalar parayı değiştirmeler

2- gayet şık giyimli efendi kurallara uyan bir sürücü son model üst sınıf bir araç full time açık klima ( araç o kadar temizki binmeye kıyamıyorsunuz ) hoş sohbet + gayet cüzi bi fiyat

buyrun seçim sizin kim korsan ? ......
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Havalimanı taksi rakip istemiyor kendisine. Istanbul'da HAVAŞ'ın Anadolu yakası servislerini iptal ettirttiler bir şekilde. Karşıya geçecek vatandaş eli mahkum bunlara binmek zorunda kalıyor. Bir an önce gidip gelmek ve tekrar sıra kapmak için yollarda neler yaptıklarını da anlatmaya gerek yok.
    Halkalı'da oturduğum dönemde de, birkaç yıl öncesinin parasıyla en az 15-16 ytl yazmasına rağmen yine de mutlu olmuyordu adamlar.
    Surat yapıyorlardı yakın mesafe diye.
    E5'i TEM'e bağlayani geçenlerde sel basan Basın Ekspress yolunda da 160-170 yaptıkları da olmuştur.

Şimdi bu adamlar mı gelip haktan hukuktan bahsedecek, korsana karşıyız diyecek? Sadece arabaya takılan plaka ile esnaf olunmuyor.
    kusura bakmasınlar.

Hislerime kibar bicimde tercuman olmussun.
    Ben cok daha agır konusurdum da
    özet olarak destekliyorum.
    Boyle adamlara mustehak.!(Geneli böyle oldugu icin söylüyorum, arada çok sevdiğim çok mantıklı çok akıllı çok hoşsohbet taksici abiler de oldu)

• Gerçek taksiciler bir şekilde denetlenmediği veya iç denetim oluşturmadıkları sürece korsana devam.
    Geçen aracımı servise götürdüm, dönerken bindiğim taksici çok efendiydi ve güzel kullanıyordu.
    Aracı almaya giderken bindiğim ise itin tekiydi.
    Araç pis, içerisi sigara kokuyor, tip desen at hırsızı...
  • bende şöförlü kiralık araç hizmeti almak istiyorum sarıyer tophane arası her gün

özele msjla telefon atarsanız çok sevinirim

not: sade vatandaşım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bod

quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Havalimanı taksi rakip istemiyor kendisine. Istanbul'da HAVAŞ'ın Anadolu yakası servislerini iptal ettirttiler bir şekilde. Karşıya geçecek vatandaş eli mahkum bunlara binmek zorunda kalıyor. Bir an önce gidip gelmek ve tekrar sıra kapmak için yollarda neler yaptıklarını da anlatmaya gerek yok.
    Halkalı'da oturduğum dönemde de, birkaç yıl öncesinin parasıyla en az 15-16 ytl yazmasına rağmen yine de mutlu olmuyordu adamlar.
    Surat yapıyorlardı yakın mesafe diye.
    E5'i TEM'e bağlayani geçenlerde sel basan Basın Ekspress yolunda da 160-170 yaptıkları da olmuştur.

Şimdi bu adamlar mı gelip haktan hukuktan bahsedecek, korsana karşıyız diyecek? Sadece arabaya takılan plaka ile esnaf olunmuyor.
    kusura bakmasınlar.

Hislerime kibar bicimde tercuman olmussun.
    Ben cok daha agır konusurdum da
    özet olarak destekliyorum.
    Boyle adamlara mustehak.!(Geneli böyle oldugu icin söylüyorum, arada çok sevdiğim çok mantıklı çok akıllı çok hoşsohbet taksici abiler de oldu)

ataturk havalimanındaki taksicilerin hepsi de aynı bulunmaz hint kumaşı sanki kendileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 26 Nisan 2011; 1:47:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

............... Üstelik vergi olayında "KORSAN TAKSİ VERGİ VERMİYOR" denmiş ama sarı taksilerin gelir bildirimini gerçekten tam olarak yaptıklarını hiç sanmıyorum.................

Sarı taksiye binen kişilerin kaç tanesi fiş aldıysa ona göre gelir bildirilir.. Daha azını bildirmemiz mümkün değil, daha çoğunu bildirene de enayi derler.. Siz olsanız siz de bildirmezsiniz, açık konuşalım..

Ayrıca sarı taksinin tek gideri gelir vergisi değildir, bu başlıkta daha önce tek tek saydım, vergi devede kulak.. Devletin ve belediyenin elleri hep taksilerin yakasında emin olun.. Polis bile taksiyi yakaladı mı hususi araçtan çok daha fazla yolar..
  • Slm Arkadaşlar. istanbulda işe başlayalı 3 hafta oldu. bir aksilik çıkmazsa inşallah bundan sonra istanbulluyum. ümraniyede ikamet ediyorum. bu civarda korsan taksi bulmak istiyorum. hatta abone olmak. ama hiç bir fikrim yok. gördüğüm kadarıyla yakalanmamak için tel vs verilmiyor. ama bilen birileri pm aracılığla bir yol yordam gösterebilir mi.?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

............... Üstelik vergi olayında "KORSAN TAKSİ VERGİ VERMİYOR" denmiş ama sarı taksilerin gelir bildirimini gerçekten tam olarak yaptıklarını hiç sanmıyorum.................

Sarı taksiye binen kişilerin kaç tanesi fiş aldıysa ona göre gelir bildirilir.. Daha azını bildirmemiz mümkün değil, daha çoğunu bildirene de enayi derler.. Siz olsanız siz de bildirmezsiniz, açık konuşalım..

Arkadaşım sarı taksilerde yazar kasa var da bizim mi haberimiz yok? Fişi neyle kesip verecek Allahını seversen neyden bahsediyorsun. Ben hiçbir takside fiş kesilmesi ya da müşterinin fiş istemesi gibi bir durum görmedim. Eğer fiş sayısına göre gelir bildiriyorlarsa sanırım hiçbir şey bildirmiyorlar da diyebiliriz.

Durak taksileri fiş bulundurmak zorunda. Taksiye bindiğinizde fiş isteyiniz o zaman haberiniz olur. Fiş için elektronik cihaz olmasına gerek yok. El ile de fiş kesilebiliyor

• quote:

Arkadaşım sarı taksilerde yazar kasa var da bizim mi haberimiz yok? Fişi neyle kesip verecek Allahını seversen neyden bahsediyorsun. Ben hiçbir takside fiş kesilmesi ya da müşterinin fiş istemesi gibi bir durum görmedim. Eğer fiş sayısına göre gelir bildiriyorlarsa sanırım hiçbir şey bildirmiyorlar da diyebiliriz.

Siz almadığınız için kimsenin fiş almadığını sanabilirsiniz.. Bu çok normal..
    Alan çok var, özellikle işyerleri tarafından gönderilen insanlar "şu kadar tuttu" deyip muhasebeden yol parasını alabilmek için fiş almak zorunda..
    Yazarkasa (şimdilik) yok.. Fişler koçandan kesilip veriliyor, elle yazılıyor, üzerine de taksinin plakasını ve vergi numarasını içeren kaşe vuruluyor..
    Koçanlar da seri numaraları sayesinde şöförler odasının ve maliyenin takibindedir..

• Neden uyarsın? Salak mı?
    Fişe ihtiyacı olan zaten alır.. Marketlerde kasiyerin zorla uzattığı fişi bile insanlar almıyor, taksici neden istemeyen kişilere zorla fiş versin? Üstelik arkasında trafik kuyruk olmuşken..

Bakın mesela insanlar benzindeki vergiden şikayetçi, mümkün olsa da bir yerde vergisiz benzin satılsa millet biribirini çiğner..
    Taksici niye fazla vergi vermek için durup dururken kaşınsın? Zaten masrafı hususi otolardan ve korsan taksilerden kat kat fazla.. Attığı her adım vergi ve masraflarla dolu..
    Zorunlu trafik sigortası bile 1.400 TL haberiniz var mı?
    Peki korsan taksilerinki kaç para?
    Belediyeden her yıl ruhsatname alıp haraç veryor mu korsanlar?
    Muhasebeci parası veriyor mu?

Daha aklıma gelmeyen bir sürü masraf ve zorluk var..
    Mesela sizin plakanız düşse şubeye gidip hemen yenisini bastırırsınız, taksiler öyle değil, istanbuldaki üç bölgeyi dolaşıp onaylattırmak gerekiyor..
    para yolmak için her gün yeni bir uygulama çıkartılıyor haberiniz yok..
    bi sticker için bi mühür için bi bilmemne için dünyanın sırasını beklersiniz, dünyanın parasını verirsiniz, kuyruklarda perişan olursunuz..

Korsan taksinin nesi var ki? Beş paralık bi arabaya üç kuruş mazot koyup para basıyor herifler.. Bırakın o kadar hürmet olsun..

• quote:

Neden uyarsın? Salak mı?
    Fişe ihtiyacı olan zaten alır.. Marketlerde kasiyerin zorla uzattığı fişi bile insanlar almıyor, taksici neden istemeyen kişilere zorla fiş versin? Üstelik arkasında trafik kuyruk olmuşken..

Bakın mesela insanlar benzindeki vergiden şikayetçi, mümkün olsa da bir yerde vergisiz benzin satılsa millet biribirini çiğner..
    Taksici niye fazla vergi vermek için durup dururken kaşınsın? Zaten masrafı hususi otolardan ve korsan taksilerden kat kat fazla.. Attığı her adım vergi ve masraflarla dolu..
    Zorunlu trafik sigortası bile 1.400 TL haberiniz var mı?
    Peki korsan taksilerinki kaç para?
    Belediyeden her yıl ruhsatname alıp haraç veryor mu korsanlar?
    Muhasebeci parası veriyor mu?

Daha aklıma gelmeyen bir sürü masraf ve zorluk var..
    Mesela sizin plakanız düşse şubeye gidip hemen yenisini bastırırsınız, taksiler öyle değil, istanbuldaki üç bölgeyi dolaşıp onaylattırmak gerekiyor..
    para yolmak için her gün yeni bir uygulama çıkartılıyor haberiniz yok..
    bi sticker için bi mühür için bi bilmemne için dünyanın sırasını beklersiniz, dünyanın parasını verirsiniz, kuyruklarda perişan olursunuz..

Korsan taksinin nesi var ki? Beş paralık bi arabaya üç kuruş mazot koyup para basıyor herifler.. Bırakın o kadar hürmet olsun..

sayin djoz;

ben saglik sektorunde calisirim.. islerimin %80'i devlete fatura keserek gerceklesir.. kalan %20'lik kisima da fis keser kenara koyarim alsinlar almasinlar.. ben simdi salak miyim.. ben ozel tasitimi kullanirim, ama taksi gecmisim de cok iyi anilarla dolu degil.. o yuzden saga sola camur atilmadan once bir kendisine bakmali.. o bahsettiginiz kayip plaka mevzuu mesela.. sizin aranizdan cikan kendini akilli sanan bir kac adam mukerrer plaka kullanmasa sizi boyle ugrastirirlar miydi?

kendi meslegim icin de ileri geri konusanlara cok kizardim.. ama ne kadar dallama varsa benim meslegimi yapiyor, bunu farkettigimden beri kimseye kizmiyorum.. gecen gun bir koftecide ikram kasesinin icinde agri kesiciler gordum, seker gibi koymuslar isteyen aliyor.. eskiden olsa cingar cikarirdim, hic sesimi cikarmadim.. midem agriyor diyen vatandas alsin icsin oradan, kendini temize havale etsin bana ne.....

(bu arada mide agrisina agri kesici alinmaz sevgili arkadaslar.. butun agri kesiciler midenize dokunabilir hatta delebilir.. benden soylemesi :))

• haftada 1-2 gece yedikule'den taksim'e gidiyorum ve gece 2-3 gibi dönüyorum. bu bölgede çalışan varsa mesaj atabilir misiniz?
    ps: polis de değilim taksici de :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstkurt -- 28 Nisan 2011; 16:54:03 >
  • Sarıya selam korsana devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

sayin djoz;

ben saglik sektorunde calisirim.. islerimin %80'i devlete fatura keserek gerceklesir.. kalan %20'lik kisima da fis keser kenara koyarim alsinlar almasinlar.. ben simdi salak miyim.. ben ozel tasitimi kullanirim, ama taksi gecmisim de cok iyi anilarla dolu degil.. o yuzden saga sola camur atilmadan once bir kendisine bakmali.. o bahsettiginiz kayip plaka mevzuu mesela.. sizin aranizdan cikan kendini akilli sanan bir kac adam mukerrer plaka kullanmasa sizi boyle ugrastirirlar miydi?

Öncelikle mantıklı izahınız için teşekkür ederim..
    Evet vergisini eksiksiz verenleri salak yerine koyan talihsiz bir cümle kurmuşum özür diliyorum..
    Lakin ödediğimiz vergileri cebe indirip bizi salak yerine koyanların da bu cümleyi kurmamda etkisi olduğunu belirtmek isterim..

Sarı taksi şöförlerinin davranışları konusunda her türlü eleştiriyi kabul ederim, ben de memnun değilim çoğundan..

Tek zoruma giden şey taksilere verilen paranın tümünün (hiç masrafsız) direkt "kar"mış gibi görülmesidir ve rekabete kafadan 10-0 galip başlayan korsanlarla kıyaslanmasıdır..

• quote:

Neden uyarsın? Salak mı?

Taksici niye fazla vergi vermek için durup dururken kaşınsın?

hah işte tam biz de bunu diyorduk zaten. bal gibi vergi kaçırdığınızı inkar ediyorsunuz;

peki o zaman insanlar "korsan daha ucuz" dediklerinde kendinizi savunmak için ne diye korsanın ucuz olmasını kayıt dışı olmasına ve vergi vermemesine bağlıyorsunuz? siz de vermiyorsunuz vergiyi onlar da. taksicilerin bir sürü masrafı var kısmına geleceksiniz yine. resmi ticarinin yapıp da korsanın yapmadığı ne masraflar var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

quote:

Neden uyarsın? Salak mı?

Taksici niye fazla vergi vermek için durup dururken kaşınsın?

hah işte tam biz de bunu diyorduk zaten. bal gibi vergi kaçırdığınızı inkar ediyorsunuz;

peki o zaman insanlar "korsan daha ucuz" dediklerinde kendinizi savunmak için ne diye korsanın ucuz olmasını kayıt dışı olmasına ve vergi vermemesine bağlıyorsunuz? siz de vermiyorsunuz vergiyi onlar da. taksicilerin bir sürü masrafı var kısmına geleceksiniz yine. resmi ticarinin yapıp da korsanın yapmadığı ne masraflar var?

Biz vergi veriyoruz arkadaşım..

Aynı şeyleri tekrar tekrar yazdırıyorsunuz bana,
    -korsanın muhasebe masrafı yok bizde var
    -korsanın şöförler odası aidatı yok bizde var (bu yıl 300 lirayı geçmiştir sanırım)
    -korsan gelir vergisi vermez, biz sandığınızdan çok daha fazla veriyoruz
    -korsan kdv vermez biz yakın zamana kadar veriyorduk
    -korsandan kimse src belgesi istemez bizden isterler
    -korsana çalışma ruhsatı gerekmez bizde 300 liradır
    -korsanın sigortası 300 lirayken bizimki 1.400 liradır
    -korsanın hologram alma gibi bir derdi yoktur, bizde olmazsa aracı bağlarlar,
    -korsanda muayene süresi 2 yıldır, bizde 1 yıldır
    -korsanda gaspçı riski yoktur, bizde vardır,
    -korsan gece aracını sokağa koyar, bizde taksimetre çalınma riskinden dolayı otopark masrafı vardır, her otoparka da güvenemezsiniz.
    -korsan kaza yaparsa araç yapılana kadar müşteriye başka araçla gider, bizde ise başka araçla çıkmak mümkün değildir, tamir süresi boyunca o arabadan ekmek yiyenler aç kalır..
    -korsan fiyatını kafasına göre ayarlar, bizde tarife ucuz olunca karlılığı azalır, pahalı olunca millet binmez, taksimetreye 10 kuruş zam gelse işler kesilir hemen..
    -korsan telefonla çağırıldığı için boş km yapmaz, biz durağa bağlı olsak durak parası öderiz, ortalıkta dolaşsak boş km yaptığımızdan dolayı karı deveye yükleriz.

Ve en önemli kısmına gelelim..

biz bu işi yapma hakkı600.000 lirasını bağlayarak satın almış insanlarız..
    Korsan kaç parasını bağlamış acaba söyler misiniz?
    Ben söyleyeyim, ikinci el bir C sınıfı araç alarak 25.000 lirasını bağlamıştır..

Birinin satınaldığı hakka bedavadan ortak olmak, birinin satınaldığı arsaya bedavadan gecekondu dikmekle aynı şeydir..

Ben 600.000 liramın karşılığını alamayacaksam ve insanların mantıksız yorumlarına ve haksız eleştirilerine maruz kalacaksam bu işi yapmam..

ve netekim yapmıyorum zaten..

sadece eski bir taksi sahibi olarak o insanların ne şartlarda bu işi yaptığını bildiğim için elimden geldiğince savunmaya ve haklıyı haksızı göz önüne sermeye çalışıyorum..

Şu anda ben de hiç sermaye bağlamadan, hiç masraf etmeden, hiç vergi vermeden, halihazırda bulunan 2010 model arabamla korsan taksicilik yapabilirim..
    Çok tatlı para kazanırım..
    Ama yapmam..
    İnsanların satınaldığı hakka beleş gecekondu dikmem..
    Vergi konusundaki hassasiyetinizin aynısını kul hakkı konusunda da göstermenizi tavsiye ederim..

• sevgili arkadaslar;

djoz isimli sahisi tanimam.. ama kendisinin bu kadar dil dokmesi bana sanki bir sey anlatiyor.. yukarida yazmistim, meslek hayatimin basinda bana yapilan muameleler ve onyargilar cok sinirimi bozmustu.. sonradan farkettim ki ben isimi duzgun yapmaya calisan biri olarak kelaynak statusundeyim ve herkesi de kendim gibi saniyorum.. dolayisiyla bazi sahtekarliklari engellemek icin uygulanan onlemlere ne gerek var diye bagrinirken aklima bile gelmeyen seytanliklarla isler cevrildigini ogrendim ve hak verdim.. mesela meslegimle ilgili cikan bir haberde, yorum yazanlar herkes benim meslegimi yapanlari ense yapanlar olarak gorup bir müşkülata oh olsun derken ben de sn djoz gibi yirtiniyordum.. sanirim sn djoz da isini iyi yapmaya calisan biriydi, isini namusu olarak gormeyen insan bu kadar dil dokmez diye tahmin ediyorum..

ama bu bir gercegi degistirmiyor.. meslek ayirt etmeden konusuyorum; her meslegi iyi yapan oldugundan cok kotu yapan insanlar var.. ve meslegini iyi yapmaya calisan kisiler yuzde 20 maksimumdur.. egitimli kesimden tutun sanayiideki ustalara kadar bu boyle.. toplumsal yapidan midir, egitimden midir bilemiyorum..

• CemUsUs mantıklı yaklaşımınızdan dolayı teşekkür ederim.
  • bu sarı taksici arkadaşlar kendi kafanıza göre araçlarınıza avm isimleri yazdırıp 10 15 araba korsan durak açınca ne yapmış oluyorsunuz. üstelik o avm lerin önünden başka sarı ticariye binen müşteriyi arabadan indirdiğinizide gördüm. birde oraya yanaşan normal araçlara bile kafa tutuyorsunuz. bana bile tuttularda aldılar ağızlarının payını. isteyen kadir hasın önüne gelsin görsün korsan taksi durağındaki yasal) sarı taksi yamyamlarını (dürüst taksici esnafı alınmasın)
    yağmurda müşteri seçip, yakın mesafe almayan taksiciler yediğiniz çanağa s**ıp korsana ağlamayın

ek olarak sabahları bahçelievlerden mköye bazen durağa yanaşıp insanlara soruyorum metrobüse gelen varsa buyrun diyorum ama millet garipsiyor. araba boş gideceğine götüreyim işte parada almıyoz ama insan güvenemiyo işte. arada binende oluyo. sonuçta şirket araç verene kadar 2-3 sene bende otobüslerde o yolu gittim geldim. herkes böyle yapsa aslında trafik derdide kalmaz. arabada tek başıma giderken yeminle üzülüyorum o durakta bekleşenlere. tek şartım sigara içmesinler yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekiz -- 30 Nisan 2011; 0:42:12 >

• konuyu açanın eline sağlık ama taksicilik işini artık herkes yapıyor sarı korsan olmayan taksicilikten bahsediyorum bence bunun bir sınırlaması olması lazım her önüne geleni taksici yapmamak lazım saç sakal birbirine girmiş elinde sigara sol camdan aşağı çıkmış arabalar hurda olmuş böyle taksiyede binmek istemeyiz bence ben korsan takside belirli başlı insanların yaptığı haliyle söylüyorum bir sıkıntı yaşamadım ha haksızlık varmı illaki var ama buna izinde veren malasef taksciler
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.