Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31413142314331443145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-796ACDCCD

Mecbur herkes falan olmayacak.Öyle şey mi olur? Al,aşının zorunlu tutulmak istediği ülkeden haber:

Başbakan Scott Morrison, Avustralyalıların yüzde 95’ine zorunlu aşı yapmayı hedeflediklerini açıklamasının ardından gelen yoğun tepkiler üzerine geri adım attı ve aşının zorunlu olmayacağını duyurmak durumunda kaldı.

Alıntıları Göster
    Hes kodu olacak aşı olmayanlar seyahat edemeyecek mesela kısıtlamalar olacak zorunluluk bu yönden yada belli yerlere giremicek aşı kartı olmayanlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarından itibaren hem pozitik vaka sayısını hem de hasta sayısını açıklamalılar
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    anayasa'yı tuvalet kağıdı olarak mı kullanacağız peki? çünkü anayasa'ya aykırı yazdıkların.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Yarından itibaren hem pozitik vaka sayısını hem de hasta sayısını açıklamalılar
    Sanmam.Çok büyük tepki var sosyal medyada ama öyle bir şey yapmazlar

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    Test yaptırıp hasta olanı evine karantinaya gönderiyorlar. Hasta kişiler eve girmeden önce markete gidip, karantina dönemi için alışveriş yapıyor. Sonra karantina için evine çekiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-796ACDCCD

Sanmam.Çok büyük tepki var sosyal medyada ama öyle bir şey yapmazlar

Alıntıları Göster
    Bende sanmıyorum lakin son 1 aydır turizm döneminin bitmesiyle eski yasakların geri geleceğin dair halk arasında bir söylenti gezip duruyordu. Bakan her pozitif vakayı saymıyoruz diyerek biraz bunun önünü açtı gibi. Fox haberde çıkan belgeyide her türlü yalanlayabilirdi diye düşünüyorum yalan dese 4-5 saat konuşulur unutulur giderdi. Bu sefer fena sıkıştılar bakalım ne olacak.

• baranel B kullanıcısına yanıt
    virüs, markete gittiklerinde "hadi hadi acele edin, bak alışverişinizi yapın diye bulaştırıcılığımı bekletiyorum, hadi ağbicim, hadi ya" mı diyormuş ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 1 Ekim 2020; 0:30:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Yarından itibaren hem pozitik vaka sayısını hem de hasta sayısını açıklamalılar
    millet sakız gibi aynı şeyi söylüyor, vaka sayısı kaç.

Biri de merak etmiyor bu hastalığın öldürücülüğü nedir? Gerçekten griple aynı mı değil mi? Eğer griple aynı ise biz neyin kafasını yaşıyoruz diyen yok.

Çünkü aylarca beynimize sadece bu işlendi : VAKA VAKA VAKA

Ne koyun milletiz.
    İnsanımız bencil ve düşüncesiz bir et yığını malesef. Pozitif olmadan önce rahat davranıyorlar boşver geçin bu ayakları modunda herkes.

Virüsü aldıktan sonra da battı balık yan gider nasılsa başkasına bulaşsa ne olur bulaşmasa bana ne anasını satayım hanım koş dalalım markete. Öksüre öksüre hapşıra hapşıra geziyorlar işte.

Hes kodu her yerde zorunlu olmalı artık ve elektronik kelepçe ile takip yapılmalı. Bu dünya yansa ... olmaz rehavetindeki insanlar başka bir şeyden anlamıyor.
  • "Türk Tabipleri Birliği, "Koronavirüs testi her pozitif çıkan hasta değildir" vurgusu yapan ve günlük tabloda 'hasta' sayısının verildiğini ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardıdan, "6 aydır bunu söylüyorduk. Süreci şeffaf yürütmediniz. Gerçekleri gizlediniz. Salgının yayılmasına engel olmadınız" açıklamasını yaptı. "

• quote:

Orijinalden alıntı: C.Rodriguez

Pozitif olup belirti göstermeyenleri hastadan saymıyormuşuz.
    Adamın hasta olup olmamasından çok bulaştırması önemli zaten diğerleri için.Banane belirti gösterip göstermediği . Şaka gibi ülke
    Ayyuka çıkınca güzel kıvırdılar. Buradaki bazı kişiler niye güvenmiyorsun diyenlere ; al şimdi güven.
    Hasta sayılmıyorsa öldüğünde coronadan ölmüş sayılmaz. Adamlar sayıları düşük tutmak için kendince bir algoritma oluşturmuş.
  • Bu iş sağlık bakanın istifasıyla sonuçlanır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı dirayeti vatandaşlarımızdan da bekliyorum, hem boşa milli servet gidecek. Şahsen ben de Elon MUSK ile aynı fikirdeyim. Yani risk grubunda değilim, 65 yaş üstü değilim, çoçuk değilim.

Ayrıca

Yıl sonu dolar tahmini ne olur?

ve de;

Bu virüs laboratuvar yapımı iddiaları gerçekse Sars-Cov-3 veya başka bir biyolojik saldırı olabilir hatta yapanlar artık belli olacağından taraflar 3. dünya savaşını başlatabilir. Hatta ekonomiler pert büyük buhran benzeri yani zaten bu pandemi sonrası bile 3. dünya savaşı çıkabilir.

Hatta

3. dünya savaşı doğudan çıkabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 1 Ekim 2020; 0:10:9 >
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    Ne bu şimdi tasma taksınlar olsun bitsin...

Pet Shop hayvanı gibi aşıları tamam mı? diye sorsunlar
  • Gönüllü esaretten ve kölelikten bahsetmiş..."Tamam sahip" deriz artık
  • Domuz gribi aşısı çok zaman geçmeden(1yıl) çıkmıştı sanırım ve tek doz yeterli oluyordu diye biliyorum(gerçi onun için bana aşı kartı vermişlerdi emin değilim). Sonradan bir sorun da çıkmadı ama aşıyı olduğumda çocuktum. Bu sefer aşı olur muyum bilmiyorum ama nedense aşının çıkması uzak bir ihtimal gibi gelmiyor.
    Psikolojin iyice bozulmuş...
  • nucro kullanıcısına yanıt
    Deadwood kullanıcısına yanıt
    Yahu gerçek vaka açıklanandan çok daha fazla ise demek ki öldürücülüğü çok düşükmüş ve çok abartıymış açıklama yurt dışı ile uyumlu. Zaten defalarca kere burada yazdık yabancı uzmanların da görüşü ta ne zamandan bu yöndeydi.
  • benim anlamadığım şey madem bu günlük açıklanan 1300 1400 veya 1500 gibi rakamlar vaka değil hasta sayısıysa ağır hasta sayısı nasıl bu oranda artmıyor ? yani bu adamlar hastaneye yatıyosa zaten ağır durumda değilmi ? çünkü zaten kendileri aldıkları kararla nefes darlığı yutkunma zorluğu vs gibi ağır durumda olanların sadece hastaneye yatması prosedürünü getirmedilermi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 1 Ekim 2020; 0:22:14 >
  • 
Sayfa: önceki 31413142314331443145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.