Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yesil+

https://edition.cnn.com/videos/world/2020/01/28/intv-amanpour-thomas-inglesby-coronavirus.cnn

Çin de ve diğer ülkelerde hastalık farklı seyrediyormuş deniyor. Çin de daha ağır geçiyormuş. Acaba gerçekten Çin'e karşı bir saldırı mı bu virüs ? Konu hakkında bilgili biri değilim ama sonuçta her ırkın farklı bir alt yapısı vardır. Bunlar kullanılarak özel bir virüs mü geliştirildi?
    Belki o ülkenin vatandaşları daha iyi besleniyordur, bağışıklığı kuvvetlidir.
    Avrupa'dan Çin'e yolculuk yapan biri muhtemelen çoğu Çinliden iyidir bu konuda diye düşünüyorum.
    Bol protein alın bağışıklık sistemi için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MERT* kullanıcısına yanıt
    Olurda Çin tatili bittikten sonra da bu durum aynen devam ederse, ülkemizde imalat sanayi sipariş patlaması yaşayabilir.
    Eğer yerli firmalar birbirlerini kırmadan süreci yönetebilirse, Avrupa'da güzel bir enflasyon olur yazarken düşündüm de iç piyasaya mal vermez bizimkiler, bu enflasyon bize de girer

Buna sevinilir mi, üzülünür mü bilemedim.

• Sakarya'da son bir haftada sözde grip nedeniyle 10 kişi ölmüş,şimdi okudum haberi, bilen var mı veya duyan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk defa duyuyorum. Bana pek doğru gelmiyor. Fakat böyle bir şey olmuş olsa bile duymamamız normal.
    Eğer virüs ülkemizde varsa bile panik olmaması ve de ceplerine zarar gelmesin diye bunu açıklamazlar zaten. Otoritelerin bu gibi durumlarda istisnasız can alıcı hatası budur.
  • Pantherus IV kullanıcısına yanıt
    Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrOpen -- 29 Ocak 2020; 23:49:24 >

• Ya şimdi ben aliexpressten çanta almıştım teslim almasam mi ? Birde ordan gelen ürünler kontrolden geçiyor mu ?

• Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    Taşıyıcı olmadan 2 saat yaşıyor diye okudum pek sanmıyorum bir şey olacağını yolda süre geçiyor ama açmadan bekletin bir gün olmadı

• Kardeşim eğitim için 4-5 aylığına Tayvan'a gidiyor. Sizce gitmeli mi? Tehlikeli mi siz olsanız gider miydiniz?
  • Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

• Düşürseniz 1.000.000.000 Çinli ölüyor, yine 400.000.000 kalır.
    Bu Hintli ve Çinliler nasıl bu kadar çoğarmışlar insanın aklı almıyor.

• dysquest kullanıcısına yanıt
    Erteleme imkanı varsa ertelesin ne olacağı belli olmaz. Allah korusun oralarda şu an çok yaygın vaziyette.

Sağlık Bakanı şüphe duydugumuz hiçbir vakada virüs çıkmadı standart üst solunum yolu enfeksiyonu dedi. İyi bir haber.

Çin'e tüm uçuşlar durdurulmalı bence gelenler de geri çevrilmeli sınırdan. Ek önlemler artırılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patren

Düşürseniz 1.000.000.000 Çinli ölüyor, yine 400.000.000 kalır.
    Bu Hintli ve Çinliler nasıl bu kadar çoğarmışlar insanın aklı almıyor.
    Surilere bakınca anlıyor insan. Baksana, çat pat çata pat pata da çat çata da pat oldu sana 10 çocuk. Adamlar savaştan kaçarken bol bol s**işiyorlar.

**:"ev"

• #Çin'deki üretimlerine salgın nedeniyle ara veren otomobil firmaları ⛔ #coronoavirus

🚘General Motors
    🚘Nissan
    🚘Renault
    🚘PSA Grup
    🚘Honda
    🚘Toyota
    🚘---------⏳⌛

• arkadaşım bana kolye hediye edecekti, cok güzel 1 tane buldu bana da gösterdi hatta beğendim ama aliexpress den..

virüs sebebiyle almak istemiyor kargodan geçer mi bu virüs?
  • Çin mutfağı aslında çok geniştir, İstanbulda ağırladigim cinliler birçok yiyeceği tanıdık buldular. Tabi böcek köpek işlerini sorduğumda Çin'in sadece belli bölgelerinde olduğunu söylediler. Honkong Shanghai Beijingde benzer kültürün olduğunu düşünmüyorum.

• Ölü sayısı 170'e yükselmiş, doğrulanan vaka sayısı ise Dünya genelinde 7251. Ve tüm bunlar sadece 10 gün içinde olan şeyler.
  • LeTeina kullanıcısına yanıt
    tabikide her yer aynı değilki şehir yasantısı ile kırsal orman veya kasaba tarzı yıyeccek içecek hatta giyecekler bile farklılık gosterır illaki

• Çin baya bir itibar kaybı yaşadı bunu düzeltmeleri çok zor olacak

Ekonomik etkileri bile aşırı yavaşlatıcak Çini

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.