Şimdi Ara

Konsollarda ''Tüplü TV'' Daha İyi Grafik Veriyor... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
0
Favori
18.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dalga mı geçiyonuz...yok siyah beyaz tv de daha güzel..... töbe töbe
  • bu level ne yapsa gerer
  • yine şöyle örnek vereyim halo3 -cod 4 pes 2008 gibi oyunlar tuplu tv de acayip iyi kaltede gosteriyor..ama bir lcd monitor yada lcd tv ile yanyana koyarsanız arada yine ucurum oluyor...
  • Tüplü tvde sadece splinter cell: double agentı daha çok beğenmiştim bunun nedenide monitörümün kontrastının yetersiz olması ve gölgelerdeki detayların kaybolmasıydı tüplü tvde gece vakti oynayınca bu detaylar net belli oluyordu ama görüntü genel olarak lcdye göre çöp denilebilecek seviyedeydi
  • Beyler durun tartışmaya son noktayı koyuyorum Şimdi ben zamanında SONY tüplü tv aldım ve eve geldim ! hani derler ya çarşıdanm aldım 1 tane eve geldim 1000 tane diye Benim tüplü tv'de MADE IN JAPAN ! bu arada en son kaçak gelen tv'yi ben kaptım doğubankta neyse benim TV inanmazsınız ama resmen HEADY READY çıktı ! ps3 baladım 720p ve 1080i desteği var şu an odamda olan sony bravia 1080p lcd 32 " ! size soylim Tüplü sony HD tv daha iyi gösteriyor !
    bir lcd hareketli görüntülerde en kötüdür bunu bilmeyenler öğrensin plasma daha iyidir en kral lcd daha yaklaşamadı plasmaya ! maç izleyenler anlar ne dediğimi ama lcd'nin de kendine göre görüntü canlılığı var ki kralı yaklaşamaz ! ama şu an bende dünyanın en iyi görüntüsünü veren TÜPLÜ HD SONY var ne şanslıyım sadece japonyada olan bişey bu CRT dedin mi bide CRT SONY ise ve HD ise orda herkes dursun

• walla bende direk yazı yazsanız bile okuyamam çünkü tüplü tv'im en küçük boyda artık 7" mi bilemiyorum...benim için en kötü hd tv bile iyidir ama tüplülerin iyi olacağını sanmıyorum yani internette bazı araştırmalar yaptım ve kesinlikle yeni nesil konsollarda lcd tv ler çok daha iyi ps2 de fln arada pek bir fark yok ama yeni nesilde çok fark görüldü
  • Ya bu konunun bu kadar uzaması bile çok garip geldi bana...Yani saçma bir mantık diyecem o bile az kalır, nerde görülmüş böyle birşey. Dünyada başka bi tane daha forumda böyle bi başlık var mıdır acaba? Başlığı açan arkadaş Level'da böyle bi yazı gördüm diye tutturmuş e gördüysen gördün biz şimdi kabul mu edecez bunu. Yani tüplü TV tarih oldu yok artık konsol dünyasında, HD konsolu olan kimse tüplü tv'de oynamıyor ya LCD monitörü var ya da HDTV'si sen çıkmış tüplü tv daha iyi diosun...Sana katılıyorum dostum ama gülmekten katılıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Weycell 61

Ya bu konunun bu kadar uzaması bile çok garip geldi bana...Yani saçma bir mantık diyecem o bile az kalır, nerde görülmüş böyle birşey. Dünyada başka bi tane daha forumda böyle bi başlık var mıdır acaba? Başlığı açan arkadaş Level'da böyle bi yazı gördüm diye tutturmuş e gördüysen gördün biz şimdi kabul mu edecez bunu. Yani tüplü TV tarih oldu yok artık konsol dünyasında, HD konsolu olan kimse tüplü tv'de oynamıyor ya LCD monitörü var ya da HDTV'si sen çıkmış tüplü tv daha iyi diosun...Sana katılıyorum dostum ama gülmekten katılıyorum.

Hocam sen benim yazımı okumadın galiba bi oku Tüplü dediğiniz buharla çalışmıyor ! Tüplü tv'nin piyasadan kalkma noktasına gelmesinin sebebi sadece ağırlığı ve yer kaplaması ayrıca tüp ömrünü 5 yıl olmasıdır ! ama diyorum bende Tüplü HDTV var tokat manyağı yapar lcd'yi ! yahu bende bravia 1080p var 32" ama tüplü SONY hd tv'im çok daha iyi diyorum laf anlatamıyorum ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdload -- 2 Eylül 2008; 18:08:43 >

• elinizdeki kosolun çözünürlük ayarını 576p ye ayarlayın biraz oynayın, sonrada tüplü tv ye compoment kablo ile bağlayın oynayın.
    hangisi bariz üstün görün (lcd diyeceğimi sanmayın, tüplü daha iyi)

hd ve sd yi karşılaştırmamış adamlar,
    lcd ve tüplü tv yi karşılaştırmışlar.
    lcd, crt den daha iyi görüntü veriyor diye kabul görmüş bi yanlışı burda haykırmayın. donanımhabere yakışmıyor böyle bilgisiz fikir yürütmeler.
    normal bi sd tv yayınını geniş ekran bi tüplü tv de, sonra geniş ekran bi lcd de izleyin aradaki farkı görün. crt tv lerin ekranlarının yapısı yüzünden çok ufak şeyler (özellikle yazılar) gözükmüyor. ama büyük nesnelerde bu sorun yok.
    lcd lerin daha iyi oluğu noktalar şunlarki, hala geliştirilen bi teknoloji ve bu yüzden renk açısından kontrast açısından daha gelişmiş, çözünürlük olayıda zaten en büyük avantajı.
    çözünürlük avantajı olmadığında tüplü tv lere göre eksikleri daha belirgin ortaya çıkıyor. bunu göremeyecek kadar kör olmayın.
    hd yayın yapmayan bi kanalda, lcd bi tv ile futbol maçı izlerken bu fark kolayca anlaşılıyor. bunu yapmışsınızdır heralde hala, lcd > crt demeyin.
    doğrusu şu; hd > sd
    lcd tv ler sabit görüntüleri daha net gösterebilir ama hareketli nesnelerde resmen blur etkisi yapıyor. tepkime süresi nispeten daha az olan tv ler zaten el yakıyor, aynı durum yenileme hızı içinde geçerli.

• @multeci

Bilgisiz fikir yürüten yok birincisi daha düzgün konuş.

İkincisi sd yayında zaten lcd tv daha iyi olamaz çünkü hd yayında daha iyi, sende geçip karşımıza 576p'de tüplü tv daha iyi deme heralde daha iyi olacak kendi çözünürlüğüne uygun çünkü...Ama 720p'ye sıra gelince iş tamamen değişir tüplü tv kalmaz ortada felan.

@hdload

Tüplü HDTV ayrı konu ona bişi dediğim yok yani lafım sana değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Ben pc de 1080p very high 8xaa 18xaf tercih ederim.

artık konsol sahipleri low mu, medium mu kavgası yapmaktan vazgeçsinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 2 Eylül 2008; 18:15:45 >
  • quote:

@multeci

Bilgisiz fikir yürüten yok birincisi daha düzgün konuş.

İkincisi sd yayında zaten lcd tv daha iyi olamaz çünkü hd yayında daha iyi, sende geçip karşımıza 576p'de tüplü tv daha iyi deme heralde daha iyi olacak kendi çözünürlüğüne uygun çünkü...Ama 720p'ye sıra gelince iş tamamen değişir tüplü tv kalmaz ortada felan.

@hdload

Tüplü HDTV ayrı konu ona bişi dediğim yok yani lafım sana değil.

lcd lerin görüntüsü crt den daha iyi deniyorsa burda bilgi eksikliği vardır. hangisi daha pahalıysa her yönden o daha iyidir mantığı vardır.
    crt flat monitörler, aynı büyüklükteki lcd monitörlerden her halukarda daha iyi görüntü verir (çok eski değilse). yenileme hızı açısındanda da daha üstündür, tepkime süresini katmaya gerek yok ki lcd lerdeki en berbat olay bu.
    arkadaşın verdiği örnek de güzel sadece lcd ler hd desteğine sahip değilki.
    siz sadece olaya çözünürlük desteği açısından bakıyorsunuz. lcd lerin dezavantajlarınıda görmeniz lazım.

• Eğer tüplü ve lcd aynı çözünürlükte çalışsalar,tüplü ezici üstünlük sağlar.Bir ara hdready 720p geniş ekran tüplü televizyonlarda satılıyordu
    tutunamadı piyasadan çekildi.

not:yalnız bu televizyonlar için geçerlidir.monitörlerde artık lcd vazgeçilmezim oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 2 Eylül 2008; 18:45:59 >
  • hadi ordan
    arkadaş zaten resimleri koymuş hd daha iyi görüntü veriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: FRAPS

Ben pc de 1080p very high 8xaa 18xaf tercih ederim.

Eminim Crysis'i falanda oynuyorsundur, hatta Far Cry 2 yide 1080p de 8xaa, 16xAF de açacaksın zatende o yüzden tercih ediyorsun.
  • sunu önceden söyleseydiniz keşke bu kadar adam boşuna aldı lcd' leri
  • quote:

Ya bu konunun bu kadar uzaması bile çok garip geldi bana...Yani saçma bir mantık diyecem o bile az kalır, nerde görülmüş böyle birşey. Dünyada başka bi tane daha forumda böyle bi başlık var mıdır acaba? Başlığı açan arkadaş Level'da böyle bi yazı gördüm diye tutturmuş e gördüysen gördün biz şimdi kabul mu edecez bunu. Yani tüplü TV tarih oldu yok artık konsol dünyasında, HD konsolu olan kimse tüplü tv'de oynamıyor ya LCD monitörü var ya da HDTV'si sen çıkmış tüplü tv daha iyi diosun...Sana katılıyorum dostum ama gülmekten katılıyorum.

Arkadasım Bir de Yönetici Olucaksın Hay nerden açtım sizi bilgilendirende kabahat böyle bir konu var diye girmek yorum yazmak zorunda değilsin bunu sen benden daha cok biliyor olmalısın sadece dergide alan bölümü taşıdım bir şey diyeceksen git oraya söyle kapatın konuyu sizin gibilerle insan gibi birşey konusulmaz

Diyorlardı DH nin Cıvığı Cıktı Diye Kanıtlanmıs Oldu Ego Tatminlerine İyi Günler ...... Artık Ne Yaparsanızda Yapın Cok İyi İnsanlar Var Harcamayın Kendinize İyi Bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 2 Eylül 2008; 19:04:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Miex

quote:

Eminim Crysis'i falanda oynuyorsundur, hatta Far Cry 2 yide 1080p de 8xaa, 16xAF de açacaksın zatende o yüzden tercih ediyorsun.

ne insanlar var ya

• quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

quote:

quote:

ne insanlar var ya

Öyle işte, adam sanki her oyunu PC de full detay açıp 16xaa 16xaf yapıyomuş gibi gelmiş buraya konuşuyor.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

quote:

quote:

ne insanlar var ya

Öyle işte, adam sanki her oyunu PC de full detay açıp 16xaa 16xaf yapıyomuş gibi gelmiş buraya konuşuyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.