Şimdi Ara

Konsollarda HDMI kablo önemi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ps5 ya da Xbox series serilinde gelen HDMI kabloların kalitleri ne ölçüde iyidir sizce

Geçen Oled TV aldığımda gelen servis çalışanı arkadaş baya bilgiliydi ve bana dediği eğer daha iyi bir görüntü almak istiyorsan HDMI kablosunuda degistirmen gerekmen gerektiğini söyledi.

Bu konu da detay bilgi verebilecek ya da farkı hisseden oldu mu

• Öyle bir şey yok. HDMI kablolar dijitaldir. O sebeple bütün kablolar birebir aynı kalitede görüntü verir.

Kabloya göre değişme olayı eski analog kablolarda oluyordu. Component, Composite, VGA gibi. O olay DVI, HDMI ve Display Port gibi dijital standartlarla bitti.

Önemli olan kablonun versiyonu. 4K@120 gibi özellikler HDMI 2.1 kablo gerektirir. PS5 ve SX'le gelen kablolar zaten 2.1 olduğu için bir problem yok.
  • kaliteli ve marka kablo al kardeşim ben çin malı şaaşalı renklı desenli kablo aldım 2.1 yazıyordu ama fos dandik çıktı

belkin 2.1 aldım hem kaliteli hemde çok iyi bir kablo

• fener1980 kullanıcısına yanıt

Ugreen ve Paugge de iyi. En F/P olanı Ugreen. Ben Ugreen 3 metre olanı kullanıyorum. PC'de falan da denedim. Sorunsuz ve kaliteli.

Tabi uzun kablo gerektiği için almıştım. PS5'le gelen kablodan, uzunluk dışında farkı yok.

• piyasada PS ile gelen kablolardan daha kalitelisini bulamazsın.

kablo kalitesi görüntü kalitesini etkilemez. sorun çıkartmazlar, kolya kolay bozulmazlar

f/p olarak ugreen tavsiye ederim. 4K/120hz için hdmi 2.1 olması gerekiyor

• Paugge
  • ebenama kullanıcısına yanıt

Evet. Kablo malzemesinin kaliteli olması ve HDMI 2.1'i tam 48 gbps vermesi için en az Ugreen almak lazım.

PS5 max 32 Gbps çıkış verse de, almışken tam alınmalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.