Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Ok teşekkürler, brülör için bir şey yapmaya gerek var mı?
    o da temizlenecek premix eşanjörün içinde

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Uriel

Günaydın. İzmir Aliağa 110m2, zemin kat, yalitimsiz, 4 cephe açık zemin kat ve 10 metre petek boyu koyulacak müstakil daireye yeni doğalgaz bağlanacak. Teklif kağıdına Bosch Condense 2000 kombi yazılmış. Bu topicte ve internette araştırdığımda yarı yoğuşmalı bir kombi olduğunu gördüm. Sizde fiyatından ötürü tavsiye ediyorsunuz. Condense 2300 premix yoğuşmalı kombi ile arasında 1000₺ var. Sizce tercih edilmeli mi? Veya başka bir tavsiyeniz var mı? 11000 tl fiyat verilmiş ve petekler dd plus. Metal tam geçişli set ve oksijen bariyerli boru kullanmalarınıda ayrıca tavsiye edeceğim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    günaydın
    yarı yoğ kombiler ile f/p premix yoğ kombilerin çoğu nerdeyse aynı fiyat diliminde satılıyor birçok modelde böyle hatta bazı modellerde yarı yoğ kombiler daha pahalıya satıldığı bile oluyor çok saçma bir fiyatlandırma politikası ayrıca birçok yarı yoğ modelde malzemeden kısıyorlar ya hidroblok grubu plastik oluyor veya plakalı eşanjör olmuyor
    bu yüzden yarı yoğ modellerde birkaç model öneriyorum bosch condens 2000'de plakalı eşanjör yok
    arada 1000lira fiyat var bence değer her anlamda 2300 daha iyi, 2300 alamazsanız 2200 ve 2500 de olur
    kağıt üstünde bosch condens 2300 > bosch condens 2200 > bosch condens 2500
    hepsi condens 2000'e göre daha iyi tercih olur
    ev yalıtımsız olduğu için peteklerin çoğuna danfoss termostatik vanalar öneririm bosch kombi alacağınız için ister kablolu bosch cr 10 veya bosch cr50 veya kablosuz o.t istiyorsanız bosch tr36rf veya tr24rf öneririm
    kablolu oda termostatı bağlarsanız o.t bağlayacağınız odada termostatik vana olmasın
    kablosuz o.t taktıracaksanız vericiyi mobil olarak evin içinde bir yere sabitlemeden kullanılabilir
    metal tam geçişli vana ve oksijen bariyerli boru bence de isteyin ama büyük ihtimalle yokuşa sürebilirler
    esnaf plastik kombi bağlantı seti+en ucuz oksijen bariyersiz pprc/pex borular kullanır
    pprc boru ile tesisat yaptıracaksanız boruların çapı 32mm ve 25mm olsun kombiden itibaren hattı 32mm ile başlatın son birkaç petekte çapı 25mm'e düşürün branşmanlar 20mm olacak

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Aradığım buydu, çok teşekkürler, cihazın yabancısı olunca başta bir tedirginlik oluyor haliyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Bu tesisatçılar evi kombinin değil peteğin ısıttığını öğrenemedi gittiler, yalıtımsız 119 m2 daireye (daha aşağıdaki mesajınızda alanlar net 119 m2 çıkıyor) 8 m petek önermek nasıl bir hesap mantığı anlamıyorum. 24 KW kombi değil 11 m petek 15 m petek bile çevirir, benim evde 11,5 m petek var buderus gb 012 pompa kademesi 1 de çalıştırıyorum 22 m uzaktaki 1,80 lik petek bile sirkülasyon sorunu yaşamıyor. Tesisatçıların yaptığı yanlış şu; eskiden merkezi sistemlerde petek hesabı 90 derece üzerinden yapılırdı ve 1 m petek 2,3 KW kadar ısı transfer edebilirdi. Şimdi ise kombiler yoğuşmalı ve kazan sıcaklığının 55 dereceyi geçmemesi gerekiyor, 55 derecede 1 m petek ise sadece 900 W ısı transferi yapabiliyor. Bu nedenle 11 m petek metrajından vazgeçmeyin, parsıyla değil mi? az petek koyup ısınamamaktan veya yoğuşmalı kombi alıp 70 derecede çalıştırıp yoğuşmadan faydalanamamaktan iyidir.
    ...birçok soruya cevap verebilecek çok güzel bir açıklama olmuş..

• SELAMIN ALEYKÜM HAYIRLI CUMALAR. Balıkesirde 100m2, en üst kat, yalitimsiz, 4 cephe açık daireye yeni doğalgaz bağlanacak. Teklif kağıdı

bu kağıttakilerden neyleri değiştirmem gerekiyor. Veya yeni bir öneri kağıdı varmı?

Veya başka bir tavsiyeniz var mı? 11500 tl fiyat verilmiş. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Evin kabaca planı ve odaların m2 ve petek ölçüleri.

Çok teşekkürler. Harikasınız...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okmatrix O kullanıcısına yanıt
    a.s
    evinizde ısı kaybı çok fazla, bence tasarruf için mutlaka yapmanız gerekenler var

1) kombiyi balkonda değil mümkünse evin içine monte edin, balkonda kombi demek yakıtın artması demektir
    bunu yapamıyorsanız kombi dolabının içine staforlarla yalıtım uygulayın ve kombinin altındaki 4 boruyu da duvara gömdürün sıva altı olsun o zaman kayıpları minimuma indirirsiniz.

2) daikin vz ve airfel digifel premix aynı kombidir, vz 1000 hatta 1500lira daha pahalıya satılır bence vz almayın airfel alın birebir aynı cihaz, konudaki tablolara bakabilirsiniz,kombinin içi de birebir aynı
    https://forum.donanimhaber.com/daikin-premix-vz-1-6-modulasyon--137194523#137194523

3)siemens kablolu oda termostatı eğer elle çevirmeli manuel oda termostatıysa kabul etmeyin,mekaniktir hassasiyeti 1c,konforunuz kaçar hassasiyeti en az 0.5c dijital oda termostatı alın kablolu, kablosuz da olabilir

4) petek markası eca yerine demirdöküm plus öneririm. hatve genişliği 33mm değil 25mm dir yani daha sık kanallıdır ısıl gücü daha yüksektir

5) kalorifer tesisatı yapılacaksa oksijen bariyersiz cam elyaflı pprc boru kabul etmeyin, ortadan folyolu pprc boru isteyin dizayn oksi plus gibi, fırat,kalde,pilsa markalarının ortadan folyolu pprc si de olur, gaz tesisatı GFS olur

6) 20m2 odalarda 160 değil de 180cm petek isteyin, petek metrajı bazı odalarda az
    oda termostatını koridorda, petek varsa buraya monte edin
    salon+küçük oda+yatak odası+mutfağa danfoss termostatik vanalar taktırın bu kısım önemli yalıtımsız ısı kayıplarının olduğu evlerde termostatik vanalar daha önemlidir ısıyı bu şekilde kontrol edersiniz
    oda termostatı ise mevsim geçişlerinde kombiyi aç kapa görevi görür.
    kombinin altına plastik kombi bağlantı seti istemeyin, metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler isteyin,sirkülasyon artsın

• @disintegration kurmay yarbayım fondital kombiler hakkında bilginiz var mı
    Fondital delfis kc 28kw hakkında yorum ve bilgi alabilirmiyim müstakil (130+130) iki katlı dubleks evde takılı

• umitalkanoglu U kullanıcısına yanıt
    hiç görmedim kağıt üstünde inceledim güzel kombi ama markası ülkemizde yeni , bunun 5 yıl 10 yıl sonrası var.yerli üretim her zaman avantajdır.

• Merhabalar hocam. Konunun tam yeri burasi degil sanirim ama sizin ve diger arkadaslarin tecrubelerine guvenerek sormak istedim. Kombim icin akim regulatoru almak istiyordum ancak 500V ve 1000V modeller var, sizce hangisini almaliyim. Bir de onerebileceginiz bir marka var mi. Tesekkurler.
  • Graig74 G kullanıcısına yanıt

• KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] benimkiside böyle üstad sorun olmaz..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler, o zaman 500V lik fotodaki urun yeterli olacaktir. Fiyat olarak da en makulu oydu. Tekrar tesekkurler.
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam merakimi mazur gorun birsey sormak istiyorum. Kombinizin altina gorunen, metal gorunumlu aparat nedir, ne ise yarar. Magnaclean degil diger taraftakini soruyorum. Gorunce merak ettim. Tesekkurler, iyi gunler.
  • Graig74 G kullanıcısına yanıt
    O basit metal süzgeç sadece gerçek işi magnaclean yapıyor öncesinde takılan bir parça olduğu için sökmedim kaldı ..:))

• _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler :))

• vaillant çamur ayrıştırıcı, vaillant yoğuşmalı kombilerde kullanılması zorunludur
    oksijen bariyersiz tesisatlarda oluşan yapay çamuru ayrıştırır haznesinde tutar

• Arkadaşlar merhaba. Mutfak ve duş için kombi alacağım. Önerebileceğiniz bir model var mı? Fiyat 2 bin lira civarı düşünüyorum.

• TinyAngel kullanıcısına yanıt
    2000 liraya kombi yok. sıcak su için doğalgazlı hermetik şofben alabilirsiniz, baymak bh 13 ve demirdöküm c 350f 14lt öneririm

• 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.