Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (729. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bu gün warmhaus enerwaplus modeli ile wt-rf03 oda termostatını 9 ay karta taksitli olarak toplamda 3800tlye aldım. Kafamda 5000-6000 gibi rakamlar dolaşıyordu sayenizde gayet ucuza aynı hizmeti sunacak kombiyi almış olduk. Tekrardan teşekkürler. Her daim işiniz rast gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişey merak ediyorum kombi çalışırken su basıncı yükselmesi normal mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    normal, sıcak su genleşir

• Skassas S kullanıcısına yanıt
    çok iyi bir kombinasyonu çok uygun fiyata mal ettiniz hayırlı olsun

• oguz269 kullanıcısına yanıt
    a.s
    petek metrajınız bence kötü değil sadece koridor/holdeki peteğin uzunluğunu yazmadınız
    bence yalıtımsız evde oda termostatını monte edeceğiniz oda hariç kalan peteklerin hepsine danfoss termostatik vanalar taktırın yalıtımsız evde termo vanalar çok işe yarar
    oda termostatını ise kışın yaşam odanız neresiyse oraya monte edin veya koridorda petek varsa buraya da o.t olur kalan peteklere termo vanalar
    kombiyi de bu konunun ilk sayfasındaki premix yoğ kombilerin hepsini öneririm bütçe ve isteğinize göre seçin kapasite olarak 24kW yeter
    kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vanalar öneririm

• askndnz A kullanıcısına yanıt
    bence 1 peteğe deneme amaçlı ısıtaç takın deneyin öyle karar verin bence işe yarar kesin çözüm olur

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Birde hocam anneme biri demiş ki peteklerinizi 300-500₺ arasına temizliyoruz ve %50 varan tasarruf sağlıyorsunuz bu bana inandırıcı gelmedi ve max %10 tasarruf sağlancağını tahmin ediyorum.

Zaten kiracı olduğumuz için pek gerekli bi işlem olarak düşünmüyorum nerden baksan kışın 1,2 aylık gaz parasına tekabül ediyor sonuçta,sizin görüşünüzü merak ettim?

• radko kullanıcısına yanıt
    Tasarruf konusunda millet uçuyor, hemde alçaktan degil, yüksekten, sadece petek temizliği ile bu kadar tasarruf edilmesi size mantıklı geliyor mu?

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Banada hiç mantıklı gelmiyor.

• Arkadaşlar bir sorun var yardımcı olabilir misiniz ?
    Bluetooth versiyonlu Demirdöküm neva kombi de kablosuz kumandayı makinaya bir türlü tanıtamiyorum geçen sene yaptığım tanıtma işlemi bu sefer olmuyor turuncu sabit yanan ışığı bir türlü uzun basarak yanıp sönme pozisyonuna alamıyorum var mıdır bir yardımcı olabilecek arkadaşımız

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Peteğin giriş ve çıkışından (T) İle ek hat alınacak
    Hocam merhaba haftalardır araştırıyorum mesajınıza denk geldim sorunum şu odamdan balkonuma ek radyatör yaptırmak istiyorum odamdaki petek ölçüsü 400x1000 odamdaki duvar kırılıp balkonuma t ile ayrılarak hat çekilcek ben buraya maksimum kaç metrelik radyatör takabilirim 40cm yüksekliği olcak bir de boru öneriniz nedir teşekkür ederim. Bu arada merkezi sistem.

Hocam merhaba haftalardır araştırıyorum mesajınıza denk geldim sorunum şu odamdan balkonuma ek radyatör yaptırmak istiyorum odamdaki petek ölçüsü 400x1000 odamdaki duvar kırılıp balkonuma t ile ayrılarak hat çekilcek ben buraya maksimum kaç metrelik radyatör takabilirim 40cm yüksekliği olcak bir de boru öneriniz nedir teşekkür ederim. Bu arada merkezi sistem.

• muratkiris M kullanıcısına yanıt
    Petek takılacak yerin M2 sini belirtirseniz yardımcı olurlar

• Hocam cam balkon olduğu için bilemiyorum nasıl olur ama 13-14 m2 yalıtım yok takılacak en büyük peteği takmak istiyorum termostatik vana taksam olur mu acaba bana kalsa 3000x400 takmak isterim ama t ile ayrılacağı için merkezi sistem gücü yetermi bilemedim ilginize teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkiris -- 3 Aralık 2019; 9:38:13 >
    400x3000 radyatörü merkezi sistem suyu çevirir mi emin değilim ama neden bu kadar büyük radyatör taktırmak istiyorsunuz 14m2 alan için 180cm pkkp 60, panel radyatör alıp çapraz bağlatabilirsiniz girişine de termostatik vana takılabilir
    Hocam arkadaşım daha yalıtımlı bir balkona 2.4m ye 40cm lik taktı keşke biraz daha büyük taksam diyodu ben de en az 2.4 takıyım diyorum ama odamdan paralel bağlantı alacağı için su dönmez diyr düşünüyorum sonuçta direnç gibi su en kısaen düşük dirençli yolu tercih edip ordan su hiç geçmez yada daha doğrusu çok az geçer diye korkuyorum.60 dediğiniz yüksekliği ise kurtarmıyor malesef 40 olması gerekiyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkiris -- 3 Aralık 2019; 10:27:13 >
    merkezi sistem olduğu için net konuşamıyorum ama kombi olsaydı mevcut petek metrajına ilaveten en fazla şu kadar petek ekleyebilirsin derdim arkadaşın aynı apartmandaysa aynı merkezi sistemden faydalanıyorsa onun evindeki petek metrajına göre sende hareket edebilirsin
  • Hocam merkezi sistemin basıncı daha yüksek değil mi? Peki kombi olduğunu varsaysak t ile paralel alınarak en fazla kaç mm petek kullanablirim yüksekliğin 40cm olduğunu düşünerek teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar. Yardımcı olursanız sevinirim.cok acil seçmem lazım ikisi arasında kaldım.simdiden teşekkür ederim. Airfel digifel premix 24 kW mi yoksa ECA proteus premix 24 kW mi ( 100 M2 net , 6 metre petek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkutgul -- 3 Aralık 2019; 15:38:11 >
    24kW bir kombi toplamda 60cm yükseklik pkkp için konuşuyorum ortalama 11-12mt petekteki suyu çevirir tabi bu ortalama bir rakam evin yalıtımı tesisat durumuna göre değişir ,merkezi sistemin basıncı farklıdır ve daha güçlüdür ama görmeden yorum yapmak zor benim tahminim sizin balkona çok rahatlıkla büyük petek takılır ama gönül rahatlığıyla evet diyemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.