Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (726. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Kassady kullanıcısına yanıt
    binada yalıtım var mı? ev kaçıncı kat? hangi şehirdesin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

binada yalıtım var mı? ev kaçıncı kat? hangi şehirdesin?
    İstanbul üsküdar 4. kat güney cephe yalıtım var.
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    5-6 yıllık idare etmelik cihaz yazmışsınız ama alacağınız en ucuz kombi rahatlıkla 10 yıl dayanır
    konvansiyonel kombiler piyasadan kaldırıldı, yarı ve tam yoğ kombiler var artık
    fiyatlandırmada iki tür kombi birbirinin içine girdiği için birçok modelde artık fiyat farkları 300-200lira bandında geriledi hatta bazı markaların tam yoğ kombileri, bazı markaların yarı yoğ kombilerinden daha uygun fiyata satılıyor
    örnek vermek gerekirse: yarı yoğ bir kombi olan viessmann vitodens 50T 3500liraya satılırken
    teknolojik ve komponent kalitesi olarak daha iyi kombiler olan baymak lambert lpy,warmhaus ewa,airfel digifel premix daha ucuza veya aynı fiyatta satılabiliyor

en ucuz sorunsuz kombi istiyorsanız 3000liraya yarı yoğ kombi olarak 5 yıl garantili airfel digifel condense,3 yıl garantili baymak luna avant var
    f/p premix yoğ kombi olarak: 3100-3900liraya baymak lambert lpy,warmhaus priwa,eca proteus premix,warmhaus ewa,airfel digifel premix,bosch condens 2500,buderus gb22i,bosch condens 2200 öneririm
    nitromix eski bir model bazı teknik özelliklerini hala geliştiremedi yazdığım modeller daha donanımlıdır

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • disintegration hocam bu kombi satan ve takan arkadaşlar neden plastik vana ve filtre takmakta diretiyorlar.Adam ben takmam diye illa diretiyor.Takması daha kolay mı daha ucuz mu?Sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayaz77 -- 28 Kasım 2019; 12:21:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu oda termostatı dediği ürün her kombiye bağlanabiliyormu? Nasıl bağlanıyor? Arçelik dgk 25 yp Yogusmali aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam merhabalar, 110 m2 3+1 dairede kullanıdğım kombi bozuldu değişecek. Yeni kombi için için bayiden fiyat aldım montaj dahil fiyatlarla internetteki sadece kombi fiyatları (montaj haric) arasında 1000TL fark ediyor. Bu normal mi ? ferroli divocondense 3650 montaj dahil. DD nitroncondense 3850 Viessman 50T 4350. Fiyat aldım kredikartına. Bir kombinin montaj + gaz açtırma maliyetleri nedir ortalama ? Son olarak kombiyi internetten alsam bile servis gelip takmıyor mu ?
  • Ayaz77 kullanıcısına yanıt
    plastik kombi bağlantı setleri ucuz+yaygın tabii caihilikte var
    kombi üreticileri kendi resmi youtube sayfalarında metal/pirinç tam geçişli vana+filtreler kullanıyorlar
    hiç onlardan da mı feyz almıyorlar kombi üreticileri bilmiyor da esnaf takımı mı herşeyi biliyor

işte örnek videolar hepsi kombi üreticisi hepsi tam geçişli vana filtre kullanıyor, plastik yok

BOSCH

ECA

AİRFEL

BUDERUS

BAYMAK

• _P1_ _ kullanıcısına yanıt
    merhaba
    yerel esnaf ile internet arasında maalesef fiyat farkı olabiliyor
    bazı yetkili servisler ücret karşılığı montaj yaparken bazıları montaj yapmıyor
    bölgenizdeki servislere sormanız lazım. fiyat alırken kredi kartına da komisyon alıyorlar o zaman da fiyat artıyor
    kombi montajı 300lira, tadilat projesi 500lira civarıdır
    ama sizde eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi takılacaksa kombi değişim formu yeterli olabilir tabii hangi şehirdesiniz bu da önemli artık birçok şehirde kombi değişim formu yeterli olabiliyor bunu bölgenizdeki gaz dağıtım şirketine sorabilirsiniz
    yazdığınız 3 kombide yarı yoğ,ferroli 4 yıl önce batmıştı sonra yeniden toparlandılar
    nitron condense alınabilir ama onun da hidrblok grubu pirinç değil plastiktir haberiniz olsun
    vitodens 50T 4350 lira yüksek fiyat sonuçta bu kombi yarı yoğ bu paraya en kral premix yoğ kombi alınıyor

yarı yoğ kombi olarak şu sıralar airfel digifel condense var 5 yıl garantili, ve 3 yıl garantili baymak luna avant
    bunlarda da fiyat alın 3 eşanjörlü ve hidrrblok gurpları sarı pirinçtir, dayanıklıdır
    veya internetten kombi alın ama montajı da halletmeniz lazım internetten 3100-3200 liraya premix yoğ kombiler var daha kaliteli örneğin: warmhaus ewa ve baymak lambert lpy...gibi

• ARCadaS A kullanıcısına yanıt
    kuru kontak on-off yani aç kapa her oda termostatı her kombiyr bağlanıyor
    sizin kombi baymak duo tec ile aynı sanırım

baymak duo tec konusunu ben açtım ilk sayfada baymak duo tec oda termostatı bağlantı resimlerini eklemiştim bağlanacak klemensi resimlerde işaretledim
    oda termostatından gelen kablonun iki ucunu kombinin anakartında belirtilen yer bağlanın
    bağlamadan önce kombinin sigortasını kapatın,kablo olarak 2x0.75mm kablo kullanın
    işlemden sonra kombiyi kış modu yani kalorifer moduna alın artık açma kapama işlemleri oda termostatından yapabilirsiniz
    yaz kış bu şekilde kullanacaksınız

baymak duo tec konusu
    https://forum.donanimhaber.com/baymak-duo-tec-kullanicilari--122589545

• Peki kablosuz olanlardan alsak verimli olurmu?

• ARCadaS A kullanıcısına yanıt
    evet verimli olur yeter ki bilinen marka model olsun piyasada çok sayıda kablosuz oda termostatı var
  • ideal kombi bakımı, ama servisler bu videodakilerin 10/1'ini yaparlar 10 dakikada şipşak üstünkörü temizlik

Önceki kombimize bakımı ve ufak tefek tamiatı kendim yapıyordum (3 yollu revizyonu, pompa değişimi, ntc sensör değişimi vs), bakım bu video ile neredeyse aynı şekilde yapıyordum. 20 yıl kullandık, söküldüğünde hala sorunsuz çalışır durumdaydı. Şu anki kombimiz Baymak Duotec, bakım için baca fanı temizliği dışında neler yapmam gerekiyor?
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    videodakileri uygulayabilirsen iyi bir bakım yapmış olursun senin kombide fark olarak premix eşanjör var, genleşme tankının havasına bakılırsa, plakalı eşanjörün kireçlenme durumuna da bakılırsa ideal bakım olur

Hiç unutmam bi servis sıcak su ve petek sıcaklığını ayarladı dışını sildi bakım demişti la dedim bune

Ok teşekkürler, brülör için bir şey yapmaya gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

evet verimli olur yeter ki bilinen marka model olsun piyasada çok sayıda kablosuz oda termostatı var
    Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ediyorum.
    Az evvel petek temizliği (ilaçsız) yaptırdım. Kombiyede profesyonel şekilde yogusma gideri taktırdım.
    Kombiyi geçen gün aldım,henüz gelmedi.O arada Arçelik oda termostatı alacağım.
    Haftaya montaj işlemi de bitmiş olur. Kombi arçelik dgk 25 yp.

Tekrar Teşekkürler dostum.

• Günaydın. İzmir Aliağa 110m2, zemin kat, yalitimsiz, 4 cephe açık zemin kat ve 10 metre petek boyu koyulacak müstakil daireye yeni doğalgaz bağlanacak. Teklif kağıdına Bosch Condense 2000 kombi yazılmış. Bu topicte ve internette araştırdığımda yarı yoğuşmalı bir kombi olduğunu gördüm. Sizde fiyatından ötürü tavsiye ediyorsunuz. Condense 2300 premix yoğuşmalı kombi ile arasında 1000₺ var. Sizce tercih edilmeli mi? Veya başka bir tavsiyeniz var mı? 11000 tl fiyat verilmiş ve petekler dd plus. Metal tam geçişli set ve oksijen bariyerli boru kullanmalarınıda ayrıca tavsiye edeceğim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.