Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (672. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

bu konunun ilk sayfasında kombileri derledim bütçeniz az ise yarı yoğ kombi alabilirsiniz tam yoğ kombilerde başlangıç fiyatları baymak lambert lpy,warmhaus priwa,dd atromix,airfel digifel premix. oda termostatı ve termostatik vanalar da kullanmanızı öneririm
    hocam adamın elinde uygun fiyat olarak BAYMAK DUOTEC COMPACT ve Ariston Cares Premium 24kw var adam ariston önerdi ama satıcı güven vermiyor siz ne dersiniz?
  • Arkadaşlar merhaba.
    Toki 3+1 de kalıyorum. Binamız kömürlüydü doğalgaza geçiyoruz. Tesisat hazırlandı şimdi işin en zor yanına geldik. asgari ücretle çalışırken uygun ama sorunsuz kombi bulabilirmiyim. 4500 tavan fiyatım. herkese iyi forumlar.
  • yerdavader kullanıcısına yanıt
    ariston cares premium piyasadan kaldırıldı ayrıca ariston'da zaman zaman yedek parçada serviste sıkıntı yaşanabiliyor
    baymak duo tec compact öneririm pişman olmazsın kaliteli cihazdır
  • s_mail S kullanıcısına yanıt
    bu konunun ilk sayfasında derlediğim kombilerin hepsi sorunsuzdur dip fiyatlar montaj hariç 2700-2800liraya (internette) bulunabiliyor
  • quote:

ariston cares premium piyasadan kaldırıldı ayrıca ariston'da zaman zaman yedek parçada serviste sıkıntı yaşanabiliyor
    sagolun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerdavader

sagolun hocam

Alıntıları Göster
    Merhaba baymak duo tech compact a nakit ne istiyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu konunun ilk sayfasında derlediğim kombilerin hepsi sorunsuzdur dip fiyatlar montaj hariç 2700-2800liraya (internette) bulunabiliyor
    Merhaba baymak duotech compact icin intherm mrl 300 mi yoksa baymak idee oda termostatıni tercih etmeliyim sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: sozdal

Merhaba baymak duo tech compact a nakit ne istiyolar

Alıntıları Göster
    4bin
  • quote:

hocam birde Buderus Logamax Plus Gb012 seceneği eklendi baymak duo tec compact mı bu mu? sizce hangisi
  • sozdal S kullanıcısına yanıt
    baymak idee oda termostatı modülasyonludur daha avantajlıdır ama baymak duo tec compact ile uyumlu mu bunu önce müşteri hizmetlerine sorun ben uyumlu diye biliyorum ama uygulamada görmedim,sorumluluk almak istemem, teyit ettirmeden taktırmayın uyumlu ise kombiniz oda sıcaklığına göre modülasyon yapar
    on-off oda termostatı olarak intherm mrl 300 olur
  • yerdavader kullanıcısına yanıt
    tabii bi baymak duo tec compact tercih edin çünkü premix teknolojili tam yoğ bir kombidir
    buderus gb12 ise 3 eşanjörlü yarı yoğ bir cihazdır
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

• quote:

baymak idee oda termostatı modülasyonludur daha avantajlıdır ama baymak duo tec compact ile uyumlu mu bunu önce müşteri hizmetlerine sorun ben uyumlu diye biliyorum ama uygulamada görmedim,sorumluluk almak istemem, teyit ettirmeden taktırmayın uyumlu ise kombiniz oda sıcaklığına göre modülasyon yapar
    on-off oda termostatı olarak intherm mrl 300 olur
    Sorularımla ilgilendiğiniz icin tesekkurler

• @disintegration hocam ECA Proteus premix 24kw, Bosch Condense 2300i ve Buderus Logamax GB062 arasında kalmış durumdayım. Uzun süreli kullanım için komponent kalitelerini de düşündüğünüzde hangisi tercih edilmelidir?
  • Arkadaşlar üstadlar selamlar yardiminiza ihtiyacım var
    Kendi evime geçtim mutaahhit evin içine doğalgaz tesisatı yapmış oksijen bariyer felan yok cam elyaf boru koymuş 32 mm lik baslangic yeri sonlara doğru 25 mm olacak şekilde .Bina sıfır yer İskenderun ev dubleks kombi yeri balkonda.iskenderun kışın çok soğuk olmuyor ama yine de Ocak ve Şubat ayı soğuk geçiyor
    Altta 30 M2 bir salon 15 M2 bir oda 20 M2 mutfak var üstte ise 30 M2 bir salon daha ve 15 M2 iki oda var ve ayrıca alt ve üst katta 5 er M2 lik iki banyo var buraya hangi kombi ve ekipmanları almalıyız acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 24 Ağustos 2019; 14:41:33 >
  • apaçireisi kullanıcısına yanıt
    3 kombinin de komponentleri kalitelidir o konuda sıkıntı yok
    kağıt üstünde condens 2300 ağır basar: geniş modülasyon aralığı + 28kW sıcak su gücü + modülasyonlu oda termostatı +kompakt boyutlar

• quatrros kullanıcısına yanıt
    teorik olarak 24kW kapasite yetse se dubleks kat faktöründen dolayı 28kW civarı kapasite alınabilir
    ayrıca oda termostatı ve termostatik vanalar kullanın
    alt katta 15m2 oda, mutfak,üst katta 2 odaya termostatik vanalar
    yaşam odasına da iyi bir oda termostatı kablolu veya kablosuz
    kombinin altına da plastik kombi bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vana ile filtreler
    önereceğim cihazlar
    28kW baymak duo tec,28kW eca proteus premix,28kW dd atromix,30kW airfel digifel premix(siyah yeni kasa),32kW warmhaus priwa,30kW eca confeo premix

• Merhaba,bu aralar kombi taktıracağım Antalya merkez'de yaşıyorum evim yeni ve 3 cepheli güneş alıyor sürekli 85 m2 2+1 evim var.4 petek 60'lık 1 havlupan olacak tesisatta.Kombi konusunda karar veremedim.Görüştüğüm firmalar tam yoğuşmalı Vaillant 236 5/3 ,viessman 50T, buderus ,bosch 2500w önerdi ve 10.000 10.500 arası fiyat çıkardı.Demirdöküm atromix öneren bi firma vaillant'la belirttiğim modelin neredeyse aynı olduğunu iddaa etti ve 7000 bandında bi fiyata montaj dahil yapabiliriz dedi.Ben keşif için kimseyi çağırmadım önce kendim firmaları keşmefedeyim sonra çağırırım dedim ama fiyatlar fikerler çok değişken.Esnek daire içi tesisat düşündüm sonra çok gerekli görmedim ama tavsiye edermisiniz?.Peteklerin ve vanaların markası ne tavsiye edersiniz.Oda termostatı gereklimidir?Çok karıştırdım süreçleri fikirlerinize ihtiyacım var Antalya çok soğuk bi kışı olmayan bi yer bilirsiniz evde küçük 1 klima ile ısıtıyordum ama doğalgaz gelince konfor açısından taktırmaya karar verdim.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler dilerim

• MiracBT M kullanıcısına yanıt
    petekleri küçük taktırmayın kabaca 10m2'ye 100cm olacak şekilde hesap edin. kombiye uzaklık+çift cephe durumlarında %10-20 arttırılabilir
    sadece oda termostatı değil termostatik vanalar da bence gerekli
    yaşam odasına iyi bir oda termostatı,yatak odaları ve mutfağa da danfoss termostatik vanalar
    doğalgaz tesisatı esnek gerek yok. petek markası: dd plus, vanalar: eca rv3, termostatik vanalar: danfoss ras-c, kombinin altına plastik bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler
    bence pahalı kombi almayın, yerli üretim yarı veya tam yoğ kombi bütçeniz neye yeterse dd atromix olur
    baymak duo tec compact,eca proteus premix,eca scot,airfel digifel premix, bosch condens 2500, bosch condens 2300,warmhaus priwa bence bunlardan birini alın
    yarı yoğ kombi olarak:
    bosch condens 2000,baymak luna avant 24fx,baymak lambert attivo 24fx,airfel digifel condense,dd nitron condense

• merhaba,

izmirde yaşıyorum 90m2 3 tarafı açık yalıtımlı binada oturmaktayım. Kullanmakta olduğum beretta kombi su kaçırma problemi yaşadığı, firmanın kendi servisi olmadığı ve gelen harici servislerde sorunu çözemediği için değiştirme kararı aldım.

bosch condens 2300 düşünüyorum ama bölgemdeki satıcılarda yok. Bosch 2200 veya diğer modelleri işimi görür mü yoksa internetten 2300 siparişi mi vermeliyim?

Ayrıca elimdeki kombiyi satma şansım olur mu hurdacıya mı vereyim?
  • 
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.