J

Yarbay
14 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 203 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Ps5 te oyun oynamak için aldığım bir tv hakkında izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle pes 2021 oyununda çok kötü bir refresh değeri aldığım için ürüne iade talebi açtım o yüzden örnek görüntü alamadım maalesef. İade tamamen benim oyun özelinde beklentimle alakalı genel tv izleme ve hatta film izleme için giriş seviyesinde karşılığını veren bir tv.


SES


Üründe sanal surround var açınca sesin yayıldığını hissediyorsunuz. Sesle ilgili detaylı ayarlarda var ama sanki bir işe yaramıyor. Hazır ayarlarını değiştirdikçe sesin değiştiğini fark ediyorsunuz ama hep bir yapaylık var. Sesi 1 de kullanmam ile 10 da kullanmam arasında fark yok gibi. Başarısız veya kötü değil ama beni çok tatmin etmedi. Bu durum ana odada atmos destekli philips kullanmamdan kaynaklı olabilir. 10/6


GÖRÜNTÜ


Kağıt üzerinde hdr olsada gözle görünen bir fark yok. Hdr ve sdr görüntüsü aynı. Hdr için alacaklar kesinlikle uzak dursun. Net bilgi bulamadım ama ürünün VA panel olduğunu düşünüyorum, yan açıdan inanılmaz puslanma oluyor renkler kaçıyor. Yan açı görüş kalitesi çok kötü zaten ayaklarda tv nin sağa-sola dönüşüne izin vermiyor. Benim için en önemli konu olan gereksiz arkaplan aydınlatması problemi yok. Arka ışık oldukça homojen kendi renk ayarları başarılı. Buradada ince ayarlar açık olmasına rağmen kendi istediğiniz etkiyi tv den alamıyorsunuz. Parlaklığı 50 den 20 ye indirene kadar hiç fark olmuyor mesela. Dediğim gibi kendi ayarlı renk profilleri genel tv ve film izleyicisi için yeterli ben detaylarla ilgilendim.Tek sıkıntım 60hz gibi değil local diming testinde bile akıcılık yoktu pes onarken yazılar bir birine girdi hemen topladım tv yi :). 10/7SMART ÖZELLİĞİ VE DİĞER ŞEYLER


Smart özelliğini hiç kullanamadım servis en son güncelleme kasma yaptı bu hafta internete bağlama demişti o yüzden hiç deneyemedim. Kumanda başarılı hem ergonomik hem küçük boyutlarda hemde medya kontrol dahil gerekli tüm tuşlar üzerinde.


Servis on numara beş yıldız ürünün ilk kargo sürecinden kurulum anına kadar hem bilgilendirme hemde profesyonellik mükemmel. Servis tek başına tercih nedeni.


Kanal geçişleri dahli uydu standartında 2-3 sn buluyor. Menü fena değil ama kanal düzenlemesi tek tek o olayı hiç beğenmedim.Genel olarak 3449 a aldığım için f/p ürünü diyebilirim ama benim beklentime uymadı. Servis hizmeti dolayısı ile önerebileceğim bir tv giriş segmentinde genel puanım 10/7

Ürünü amazon üzerinden aldım ekranda ışık sızması probleminden dolayı iade ettim ama çok kısa 1 günlük izlenimlerimi aktarmak istedim. Fırsat bulduğumda örnek videoda ekleyeceğim.

Ürünün genel kalitesini özellikle ayak bölümünün sağlamlığını beğendim bu seviyede çok daha ucuz plastikler kullanıldığına şahit olmuştum.

SES

Üründen çok güçlü bir ses çıkışı alınıyor, kaliteli bir ses midir bilemem ama beni daha önceki dijitsu gibi rahatsız etmedi 10 dan yukarı çıkma gereği duymadım. Ekolayzır ayarı tırışkadan değil tonlamalarda ayara göre bariz değişiklik hissediliyor. 10/8

GÖRÜNTÜ

Üründe siyah ekranda belli olan büyük beyaz bir sorun vardı genel olarak problemli bir ürün olduğunu düşünmüyorum ama genede arızalı bir panel ve bu kapsamda kalitede düşüş olmuş olabilir. Öncelikle benim için sorun olmasada ürün değişikliğine gitmeme neden olacak bir arka ışık sıkıntısı vardı. Bu durum ışığın yeterli homojen dağılmamasından veya kalitesi ile alakalıydı sanırım oda sürekli aydınlık. Gün ışığı varken dahi tv den çıkan ışık duvara vurabiliyor ve arka ışık ayarı yok. Bu durum beni rahatsız eden bir durum gözlerimi dahi rahatsız etti. Onun dışında renkler ve siyahlar beklenenden iyi performanstaydı ama arka ışık özellikle tlc nin renklerinde reklama girerken falan çok rahatsız etti. ps5 için almıştım hdr belkide bundan dolayı çok rahatsız etti, sinema ayarları bana çok karanlık gelmesine rağmen onu kendime göre düzenleyip kullandım. Ps5 ve 4k filmlerde donma yırtılma bulutlanma gibi bir sorun yaşatmadı bütçeye göre beklentimi karşıladı.Genede kusur bulmak için baktığımdanda olabilir arada ghost screen durumlarına hızlı dönüşlerde denk geldim. Anlık ve kalıcı değildi ama olmadı diyemem. 10/6


SMART ÖZELLİĞİ VE DİĞER ŞEYLER

Tv deki vestel işletim sistemini beğendim. Netflix youtube prime video kumandadan tek tuşla ve hızlı bir şekilde açılıyor. Netflix 4k gösteriyor bazı tv lerde android dahi olsa 4k lisansı olmadığı için göstermiyormuş bunda öyle bir durum yok. Android olmadığı için uygulama desteği kısıtlı tabi ama paralı tüm platformların uygulaması var. Netflix e youtube androiddeki görüntü ve işleyişe sahip.

Kanal geçişleri dahli uydu standartında 2-3 sn buluyor. Menü ilk başta zor geldi ama sade ve alışalabilir. Hdmi 1 hdr destekli ama diğer hdmi lar için ayarlardan işlem gerektiriyor aklınızda olsun. Hdmi 2 ye ps5 taktiğımda 4k hdr desteklemiyor uyarısı almıştım ama ayarlardan gelişmiş alınca düzeldi bu bilgiye tv deki kılavuzdan ulaştım buda güzeldi. İlginçtir tv de bis key girişi var.


Genel olarak kötü bir tv değil ama benim beklentime uymadı. Benim görüşüm 3000tl yi aşmaması gereken bir tv hadi bu piyasada 3500tl olsun an itibari ile 3900tl lik fiyatını hak etmediğini düşünüyorum genel puanım 10/6


https://www.youtube.com/watch?v=wKQnFzvWOos&feature=youtu.beTOSHİBA 43 UL3B63DT

mevcutta asus n serisi yaklaşık on yıllık bir laptop kullanıyorum ssd ve 6gb ram e update ettim gündelik kullanımda fazlası ile işe yarıyor ama 4k video kayıt yapan bir aksiyon kamera aldım ve pc 4k kayıtları oynatmıyor(dona dona gidiyor) Böyle olunca editte yapamıyorum. Oyun çok düşünmediğim için apple m1 işlemcili cihazlar düşündüm ama hafıza 256gb çok az geldi gözüme bu kapsamda bir kaç sorum ve dizüstü tavsiyesine ihtiyacım var.


1) apple a elimdeki harici hdd den dosya atabilir miyim?

2) cities skyline - fm gibi oyunlar oynarım pc de playstation asıl oyun aracım. Apple veya huawei matebook 13 bu oyunları açar mı?

Öncelikle kendim internette yeterli bilgi bulamadığım için babanneme bu tv yi almışken genel bilgi olması amacı ile bu yazıyı yazıyorum. Tv bende olmadığı için gelecek sorulara yanıt vermem mümkün olmayacaktır.

Malzeme kalitesi ve genel ürün hakkında;

Ürün awox firmasının yan ürünü belkide şuan üretimi durmuş olabilir sitesi yok. Giriş seviyesi sırf tv ayını izlemek için uygun bir tv. Piyasadaki bir çok ürün gibi full hd adı altında çakma hd ready panel değil tam full hd panel gördüğüm kadarıyla. Malzeme kalitesi benzer seviyede incelediğim dijitsudan daha iyi ayak tasarımı ergonomik olmuş ama kullanılan işletim sistemi menüler falan birebir aynı.

Görüntü ve ses;

Tv nin görüntüsü kanal geçiş hızı gayet iyi playstation falan denemedim ama 3 hdmi olması kullanışlı ve panel gerçek FHD olduğu için rahatlıkla oyun oynatacaktır. Renkle film izleyicisi için çok vasat ayarlarla bişey elde etmek mümkün olmayacaktır(kumandadan farklı modlara geçtim hiçbir fark hissetmedim) Hoparlörler tv nin altına yerleştirilmiş bas-tiz gibi bir beklenti olmasın bildiğin kötü ve net değil lakin yaşlılar duyma zorluğu olanlar için gayet yüksek çıkıyor. Ana tv im philips olduğu için ses beni hiiç tatmin etmez ama standart kullanıcı sorun yaşamaz.

Son olarak çok kısa bir süre babanneme vermeden kanal kurulumu ve çalışır durumdamı kontrol için açtığımdan multi medya deneme şansım olmadı. Uydu kanalları kendinden yüklü geldi ek arama yapmadım. Kumandası ucuz plastik ama tuş takımı güzel. Kısacası giriş seviyesi için yeterli aslında 1000-1200 bandında olması gereken bir ürün ama piyasa malum. Haftasonu kurulum esnasında çektiğim videodan fikir olması için bir kaç dakikalık video eklerim. Marka olarak dijitsudan çok daha güven verdi ve içime sinen bir ürün oldu.

Telefox 40TD4000FHD İncelemem

Telefox 40TD4000FHD İncelemem

https://www.youtube.com/watch?v=5qWvkgw8rd8&feature=youtu.be

şikayetvar sitesinde zaten detaylar mevcut kısaca özetlemek gerekirse mayısta aldığım ürün 2. taksidini ödedikten sonra temmuzda renk hatası ve defolu olarak teslim edildi 15 gün içerisinde değişeceği söylendi ama şuan 1 ay oldu değişim bekliyorum. Müşteri hizmetleri açmıyor bayi(izmir karabağlarda cadde üzerindeki nil-se mobilya) ile uğraşmak ayrıca bunalttı. Ben bir hata ettim şikayetleri göz ardı edip büyük sandığım 5 para etmez bellonadan ürün aldım pişman oldum siz almayın.

Emektar lg tv nin ekranında dikey siyah gölgelenmeler oluştu. Malum kasım ve aralıkta elektronikte indirimler oluyor o döneme kadar takip amaçlı va panel tv önerilerinizi istiyorum 50-55" boyutunu geçmeyi düşünmüyorum ama tüm tekliflere açığım. Ayrıca yurtdışı sitelerde panel olarak filtre oluyor ama çoğu Türkiyede satışta değil. Türkiyedeki ürünleri panel olarak filtreleyebileceğim bildiğiniz bir site var mı?
yaklaşık 3 hafta önce indirimde iken escape plan collection oyununu tr psn den almıştım 3-4 gün kadar oynadım sonra oyun hdd hatası verip açılmadı sildim tekrar yükledim hala aynı. Şimdi fark ettimki indirim bitince bu hata çıktı. Kütüphanede escape plan lisans olarak var. Psn e girdiğimde escape plan collectionda bir 89tl birde ücretsiz seçenek çıkıyor. Ücretsizi seçtiğimde işlem hatası alıyorum. Daha önce başına böyle birşey gelen var mı bu konuda kimden destek almam gerekir sony e ulaşmak telefonla mümkün değil gibi.
Geçen gün ps4 açtığımda harici hd deki daha önce oynadığım oyunu açarken hata verdi. Sonra ps4 kapatmaya çalıştığımda bir türlü kapanmadı fişi çekmek zorunda kaldım. Tekrar açtığımda aynı oyunu gene açmadı ama farklı bir oyunu açıyor. Ps4 forumda hdd hatası formatlanmalı vs diyor ama harici olduğu için ps4 kurtarma ekranında bu hdd ye işlem yapamam. Belli bir bölümü bozulmuş olabilir mi harici hdd nin? 1.3TB lik oyun çöpe gitmesin durduk yere ondan korkuyorum.
Geçen hafta dijitsu 40" modelini indirimle teknosa dan aldım bu ara çok sık bim,metro vs vs firmaların ürün katoloğuna girdiği için kendi çapımda inceleme yapayım istedim.

Öncelikle internette ve kutu üzerinde yer alan bilgiler anladığım kadarıyla yazılımsal geliştirme sonucu elde edilen teknik bilgiler. Kitapçıktan çıkan teknik bilgi tablosunu yazıya ekleyeceğim.

KURULUM VE SERVİS

Kurulum ücretli. Müşteri hizmetlerine ulaşması tam bir sorun. Teknosa sbh+ diye bir firmaya orasıda trident diye bir firmaya yönlendirdi. Sitesi çalışmadığı için teknik servis direk numarasını bulmak problem. Uzun uğraşlar sonucu bayiye ulaştım mesafeye bağlı ücret talep edebiliyor. İzmir gaziemir servisi anlayışlı bir insan kendisinin ürünün kırık çıkması(ki benim kasa oturmamış çıktı) gibi durumlarda en çok etkisi olduğunu geri kalan durumlarda fatura yeterli olacağını söyledi.

GARANTİ

Kitapçıktada ürünün 2 yıl garantili olduğu kaşe veya fatura olmazsa fabrika çıkış tarihinin baz alınacağı yazılmış. Ben servis çağırmayıp kendim açtım. Çerçeve tam oturmamış panelden ışık sızmaları vardı çağırmadığım için pişman olmuştum neyseki elle çok kolay bir şekilde oturdu şuan sıkıntı yok. Tavsiyem 50tl civarı ücret istenirse risk almayın servis kursun.

TASARIM KALİTE

Öncelikle kumandasından paneline kadar üründe kaliteli malzeme yok. Hepsi 2. hatta 3. sınıf plastik. Tasarım olarak ayaklar güven veriyor, çerçeve biraz kalın denebilir. Malzeme kaliteside dahil bu fiyata bu ürün. Benim için göze hoş gelmesi önemli benim gözümü yoran canımı sıkan bir durumu yok. Fiyat performans olarak sınıfını geçer bence.

GENEL

Teknik olarak ürün hd ready panele(1368x768) full hd çözünürlülükte. Kutuda hem sarı renkli 1080p hemde hd ready panel ibaresi var. Hd ready panel yazısını görünce iade edecektim ama bu fiyatlı ürünlerin hepsinde yapılan bir çakallık bu sanırım. Bilindik güvenilir markaların 40-43" full hd modelleri ile arasında 600tl civarı fark var.Benzer panel problemini awox veya axen için forumda biri daha yazmış. İnternette biraz araştırdığımda full hd kalite kaybı yaşasamda alabileceğime kanaat getirip ürünü kurdum.

Üründe 3 değil 2 hdmı girişi var. Kanallar ve cihaz kendince yüklü geldi arama yapmam yada kurulum yapmam gerekmedi.Cı+ girişi var demiş epey ama Cı girişi var dsmart modül cı+ protocol 16 hatası verdi izleyemedim. Sanırım Cı yükletmem lazımmış modüle uğraşmadım şuan kullanmayacağım için.

Hdmi 1 yuvası arc destekli ses sitemi kullanıcak olan için güzel bir durum olmuş alırken bilgim yoktu. Ses kalitesi maalesef kötü ayarları değiştirsen bile büyük bir etkisi olmuyor. Film için oldukça yetersiz.

Görüntü kalitesine gelince. Hd ready panele kafayı taktığım için ps4 ten netflix açıp çözünürlüğe baktım 1080 görüyor. Video çıkış özellikleri gene 1920x1080 gösteriyor. Pes oynadım 2m mesafeden bakmama rağmen piksel veya göze hoş gelmeyen kasma vs gibi bir duruma rastlamadım. Youtube üzerinden full hd test açtığımda arkadaki ışık noktası beyaz testlerinde kabak gibi ortaya çıkıyor. Genel olarak kontrast yok sürekli sona kadar açık arka ışık(samsunglarda öyle bir ayar var). Siyah derinliği kesinlikle beklemeyin. Bu durum tv izlerken oyun oynarken falan göze batmıyor. Testlerde ekran komple tek renk olunca fark ediliyor o yüzden korkulacak birşey değil. Ben kusur aradığım için gördüm sıradan kullanıcı fark etmeyebilir.

Usb denemedim multimedia özelliği konusunda bir fikrim yok o yüzden. Genel olarak bu fiyata alınacak bir ürün olmakla birlikte 1000tl ve altında almanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Ben 1099tl ye aldım ve kurun dahada yükseleceğini düşündüğümden cazip geldi. Çok kullanmayacağım bir yerde 2-3 ay günde 2-3 saatlik tv ve ps4 kullanımı için bana yeterli geleceğini düşünüyorum.


dijitsu tv inceleme
Malum sırf hd olsun diye alınan axen sunny modelleri vardı sonra awox bu gruba eklendi. Şimdi bakıyorum fiyatları gereksiz şekilde yükselmiş.1100-1200 bandı 40" tv 1300-1400 e çıkmış ki ben 1000 altına düşmesini bekliyordum.

şimdi dijitsu diye bir marka çıkmış gene atmaca gruba mı ait bilmiyorum kullanan oldu mu hiç bu tv yi?
Hakkında
Konum: İzmir
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
xiaomi
Oyun Platformu
ps4
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Mesaj Sayısı: 2.395
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.579
İkinci El Bölümü Mesajları: 166
Konularının görüntülenme sayısı: 45.564 (Bu ay: 1.523)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 581 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.