Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (671. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: delgado5445 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arastirmlarim, cevremden duyumlar sonucu son zamanlarda Baymak duotec compact kombiyi oneren cok, neden. ? Bir zamanlar buderus cok oneriliyordu . Baymak nasil oldu da birden boyle one gecti ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sozdal S kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec compact öneririm. küçük boyutlarda teknik özellikleri iyidir komponentleri kalitelidir

• sos07 S kullanıcısına yanıt
    baymak'ın öne geçtiği yok baymak duo tec ve piyasaya yeni çıkan duo tec compact baymak'ın en çok satan kombileri
    eca,bosch,airfel,dd marka bazında baymak ile beraber en çok satış yapan markalar buderus ise bosch ile kardeş markadır tam yoğ buderus gb62 ve yarı yoğ buderus gb12 de en çok satan modelleri.

• üstadım slm. viessmann vitodens 100 w 26kw kombinin özellikleri hakkında ki görüşleriniz nelerdir. anladığım kadarıyla eski ve yeni versiyonları var. modülasyon özelliği, min.ışıl gücü ve sıcaksu konforu hakkındaki bilgiler açıklamanmaya muhtaç benim için.net alanı 150 metre kare olan üç cephesi açık (kuzey doğu batı dış duvarlar arasında eps varmış diyorlar) bir evde oturuyorum .salon mutfak ve antre birleşik. kapıları var ama devamlı açık tutuyoruz . 7.30 mt uzunluğunda petek var .salona oda termostatı diğer odalara termostatik vana koymayı düşünüyorum . bu kış salon bölümünün ısınma durumuna göre ilave petek koymayı düşünebilirim.kombi ve sistem konusunda yorumunuz ne olur .şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
  • jogaboga kullanıcısına yanıt
    ısıtılacak net alan 150m2 ise 26kW yetersiz gelebilir 28kW 30kW almak daha mantıklı
    ayrıca bu kadar büyük evde 7.30mt petek çok az. acaba m2 de bir yanlışlık olması genellikle 150m2 denir duvarda duvara ölçünce 20 hatta 30 40m2 daha az çıkar
    vitodens 100w komponentleri kaliteli ama fiyatına göre sunduğu özellikler bence az ayrıca yedek parçaları nispeten pahalı

• disintegration kullanıcısına yanıt
    ölçüleri tekrar gözden geçiririm .site olarak birkaç firmadan teklif alındı hepsi 24 kw önerdi .ben ve bir kaç arkadaş tereddüt edip ne olur ne olmaz diye 26 kw ya yöneldik. vitodens 100 W nin yerine başka cihaz öneriniz olur mu?
  • jogaboga kullanıcısına yanıt
    cihaz önerileri için bu konunun ilk sayfasına bakmanızı öneririm

• İyi günler bizim ev kırşehirde müstakil her tarafı açık ama yalıtımlı çatıda izocam var mutfak balkonlu ve kuzeye bakıyor yatak odası kuzey doğu, banyo doğu, 3 oda ise güneye bakıyor ortada koridor var ev 120 m2 evde valiant protec hermetik kombi ve 8 mt alarko marka petek var kombi mutfakta ve içeride şimdi biz ısınanadığımızdan eve yeni kombi almak istiyoruz öneriniz ne olur ve petek uzunluğu yeter mi kışın salonda oturmuyoruz orası petekler kapalı yardımcı olursanız sevinirim

• Demirdöküm Nitron Condense P24KW ve airfel digifel cendense 24kw bu iki kombi arasında kaldım hangisini tercih edilirse daha iyi olur kıyaslayabilirmisiniz.
  • gkhan3440 G kullanıcısına yanıt
    evi kombi değil petekler ısınır. kombi çalışıyorsa suyu peteklere pompalıyorsa muhtemelen evdeki petek metajınız eksik
    petek metrajını arttırın peteklerin çoğuna danfoss termostatik vanalar taktırın
    yaşam odasına da kaliteli bir oda termostatı taktırın
    kombi önerileri için bu konunun ilk sayfasına bakabilirsiniz
    bence peteklerden başlayın, kombiyi değiştirmek çözüm değil

• isaser İ kullanıcısına yanıt
    kıyaslanacak pek birşey yok, 3 eşanjörlü, hidroblok grubu pirinç olan , yarı yoğ kombiler. ikiside alınabilir kayda değer fark yok airfel 3 yıl dd 2 yıl garanti,bence bölgenizdeki servisleri araştırın

Haklisiniz evdeki petek uzunluğu banada yetersiz geldi bizim peteklerin eni 50cm pencere aşağıda olduğundan. Peteklerin ara çubuklarıda sık değil sık olan nasıl olur? Petekleri kaç mt yapmak gerekir? Kombi önerilerinde de aklıma warmhaus enerva var ama annem kullanacağı için düz mantık olmalı fazla detaydan anlamaz önerileriniz benim için önemli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    kaç m2 odada kaç cm petek var koridor,hol,mutfak,banyo dahil yazmanız lazım
    warmhaus enewa olur priwa da aynı modeldir sadece lcd ekran ve düğmeleri farklıdır. priwa modelini kullanmak daha basittir ama bu göreceli bir konu bölgenizde warmhaus bayisi varsa kombileri inceleyebilirsiniz
    warmhaus kombiler çok kalitelidir ve teknik özellikleri gelişmiştir
    Hocam
    Mutfak 12m2-100cm petek
    Koridor(lavabo dahil) 12m2 - 100cm
    Ytk od. 10m2 - 100cm petek
    Banyo 6m2 - 50cm petek
    1. Oda 10 m2 - 100cm petek
    Yaşam odası 11m2 - 150cm petek
    Salon(hiç kullamadık) 15m2 - 200cm petek bulunuyor. Dışcephede yalıtım olmasına rağmen ısınılmıyor. Petek aralıklarındaki çubuklar sık değil. Misafirliğe gittiğim bazı evler sık çubuklu. Bunun etkisi olabilir mi? Bizim peteklerin eni pencere aşağıda olduğundan 50cm oldu normali 60 heralde. Petekler alarko marka
    Sizce bu yeterli mi bi de kombi kaç kw olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhan3440 -- 21 Ağustos 2019; 11:44:8 >
    petek aralıkları çubuklar sık değil derken? anlamadım resim ekleyebilirmisin?

peteklerin yüksekliği standart 60cm değil de 50cm ise sıkıntı.
    komşuda görmüştüm suyun dolandığı aralıklar var ya onlardan bahsediyorum. Resimde belki anlatabilmisimdir.
    Evet 50cm eni var o zaman da bunu düşünememiştim ne yapmamız gerek uzatmak mantıklı mi olur? Birde petekleri o zaman hep alttan bağladılar vanalar altta

• 125 m2 ev için az yakan :) uygun fiyatlı öneriniz var mı?
    hatve genişliğinden söz ediyorsun. 25mm ve 33mm
    hatve genişliğinden çok petek yüksekliği daha önemli 60cm petek yerine 50cm yüksekliğindeki petek daha az ısıtır
    sizde sorun petek metrajı
    100cm petek olan odada peteği 130 hatta 140cm'e çıkartın
    petek alttan bağlanmış olabilir bu bağlantıyı çapraza çevirtin ve termostatik vanalar bağlatın
    özellikle oturma odası,yatak odası, ve koridorda petekleri büyütün
    mutfak şart değil yemek pişiyor
    oda termostatı da lazım oturma odası veya koridora oda term bağlatın
    oda term olan yerde termostatik vana olmasın
    dediğim gibi kombi çalışıyorsa kombiyi değiştirmeyin.o paraya daha büyük petekler alın

Teşekkür ederim hocam dediklerinize uyacağım kombi hermetik olunca bizimkiler iyi değil demeye başladılar o yüzden suçu kombiye atıyorlar yoğuşmalı değil diye

• yerdavader kullanıcısına yanıt
    bu konunun ilk sayfasında kombileri derledim bütçeniz az ise yarı yoğ kombi alabilirsiniz tam yoğ kombilerde başlangıç fiyatları baymak lambert lpy,warmhaus priwa,dd atromix,airfel digifel premix. oda termostatı ve termostatik vanalar da kullanmanızı öneririm

• 
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.