Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (1024. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10221023102410251026
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pelet senin ilacın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • danfoss haricinde eca gibi trv markaları önermiyorum en iyisi danfoss'tur. danfoss termostatik vanalar gazlı ve sıvılı olmak üzere ikiye ayrılır. 150liradan daha pahalıya satılanlar zaten gazlı

sıvılı danfoss lar 70-80 lira,siyah ve beyaz olarak satılanlar sıvılı ve aynısıdır fark yok

resimdeki gibi yandan ölçtüğün zaman en az 15cm mesafe varsa yatay köşe sıvılı danfoss termostatik vana alabilirsin

bazı peteklerde bu mesafe de yoksa petek yandan duvarın dibindeyse köşe tip danfoss sıvılı danfoss alabilirsin

renk önemli değil siyah veya beyaz sıvı sensörlü danfoss olur

alt katta yazdığın bütün peteklere danfoss trv ler taktır ve ayarını cosa ile beraber ayarla. arada derece olarak fazla fark olmasın

buna dikkat et alt kattaki petekler, trv'ler tarafından kısılacak. üst katta cosa'yı petek olan bir odaya monte edin ve bu petek her zaman açık olacak ve termostatik vana olmayacak. çünkü cosa'nın doğru ölçüm yapması gerekiyor

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]www.termostatikvana.com
    Danfoss Yatayköşe Termostatik Radyatör Vanası 013G5023+013G0143
    https://www.termostatikvana.com/urun/danfoss-yataykose-termostatik-radyator-vanasi-ras-c-013g5023-ra-fn-013g0143

köşe tip danfoss istiyorsan bu şekilde olacak, trv'nin kafası sana doğru bakacak, danfoss logosu görünecek

• Hocam merhaba, ECA Calora 24 kW 2008/9 üretimi analog göstergeli hermetik kombim var, herhangi bir arızası yok ama tasarruf için tam yoğuşmalı premixle degistirsem faturada ortalama yüzde kaç fark eder? Teşekkürler
    @disintegration

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oligark O kullanıcısına yanıt

Abicimmm tasarruf istiyorsan oda ternostati takicak keyfine bakicaksin yoğuşmali kombiler öyle faturana %50-60 tasarruf saglamaz tasarrufun krali oda termostat dir..Evinde isi kaybi yoksa diş yalitimin varsa işte o zaman faturana %30-40 yansiyabilir kisacasi 500 geliyorsa 350-400 gelir konumuna ev durumuna göre değişir

• disintegration kullanıcısına yanıt

Merhaba, yardımlarınız için çok teşekkürler, benim de tripleks yazlığım var , toplam 130 mt net alanı var, üçüncü kata tesisat döşetmek istemiyorum çünkü tek oda var yalıtımı az ve hemen hiç kullanmıyorum, orta katta sadece yatak odaları var bu sebeple az konforlu olsun yeter sadece uyumaya çıkacağız geceleri diyoruz, yaşam alanımız 50 mt karelik salon-mutfak ortak zemin kat, orta katta tek banyo var. Tavsiyeniz üzerine demirdöküm plus petek, eca Proteus premix 24 kW kombi, danfoss tr ve eca uyumlu tavsiye edebileceğiniz bir termostat alacağım. Danfortları zemin kata ve orta kattaki 3 odadan 2sine takıp, orta katta kalan tek odaya termostat takmam gerekiyor anlattığınız kadarıyla. Sorum şu: ben ilk iki katın eşit derece ısınmasını değil, en alt kattan başlayarak üste doğru kademeli azalan bir ısıtma istiyorum, hatta bu sebeple orta katta %20 küçük petek kullanıp, üçüncü katı tesisatsız bırakmak istiyorum. Bu durumda da danfortları ve termostatı dediğiniz şekilde mi bağlamam gerekir? Yoksa zemin kata termostatı ve orta kata danfortları bağlatıp, üçüncü katı yükselen havanın ısıtmasına mı bırakmam uygun olur, şimdiden çok teşekkürler.

Sadece yoğuşmalı kombinin yoğuşma verimi nedeniyle oluşan tasarruf %10 civarını geçemez, asıl tasarrufu yalıtım ve otomasyon sistemleri yapar, yani oda termostati ve termostatik radyatör vanası kullanacaksınız, yalıtım yoksa yalıtım yaptıracaksanız, pencereleri kontrol edeceksiniz, hava kaçağı olmasın diye.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

% veremem ama faturalarda mucize yaratmaz

Tasarrufta mucize istiyorsan yaşam odasında iyi bir on/off oda termostatı kullanın, yaşam odasının peteği her zaman açık olacak

yatak odaları ve mutfakta danfoss termostatik vanalar kullanın ve oda termostı ile termostatik vanaların ayarını ya aynı derecede kullanın veya oda termostatı yarım ile 1c yukarda olabilir.

Doğru kullanımda faturalarda farkı görürsün

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • taylanh1 T kullanıcısına yanıt

Merhaba

Kombi zemin kattaysa, danfoss termostatik vanaları alt kattaki peteklere monte edin. zemin kat önce ısınacağından trv'ler petekleri kısacak. Kapalı devre tesisat suyu üst katlara kanalize olacak

Oda termostatını orta kata monte edin ama bu odanın peteği küçük olmasın doğru ölçüm yapması gerekiyor

Zaten siz istemeseniz de alt kat, orta kata göre daha konforlu ısınacak

Sizde zaten bunu istiyorsunuz. Tam tersini isteseydiniz orta kattaki odaların peteklerini büyütürdünüz

Özetlemek gerekirse konumuzu okumuşsunuz ve doğru bir uygulama yapacaksınız

Eca kombi için eca markaları kablosuz on off oda termostatı öneririm kendi sitesinde var biri general diğeri honeywell tabanlıdır

Bir de honeywell t3r kablosuz on off oda termostatı öneririm pahalıdır ama iyidir

daha ucuza general markalasının kablosuz oda term olur

• hocam selamlar Konyanı Ilgın İlçesindeyim.nasipse yeni evime geçiçem.Kombi ihtiyacm var.Milyon tane marka m,lyon tane seçenek var.

Tesisat için 1200 1500 arası fiyat biçiyorlar.(Proje kablo ıvır zıvır için) Toplam bütcem zorlayarak 10000 tl olur.ama oralara varmak istemiyorum.

Bulunduğum bölgede Viessmann, bosch , buderus ve vaillant marka kombiler çogunlukta. demirdöküm ecea gibi markalar ya hiç yok yada kimse tercih etmiyor.

bürüt 145 m2 ev -alttan ısıtma- 24 kwa üstü 28 veya 30 kwa olabilmek kaydıyla genel olarak marka model öneriniz var mıdır?

@disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 23 Eylül 2021; 11:21:44 >
  • lyldz kullanıcısına yanıt

merhaba

yerden ısıtma tesisatında oksijen bariyerli boru mu kullanıldı oksijen bariyersiz mi? bu konu kombiden daha önemli

eğer oksijen bariyersiz pex borular kullanıldıysa TORTU TUTUCU VE HAVA AYIRICI kullanmanız lazım

yoksa 3-5 yıl içinde tesisata yoğun şekilde taze oksijen girecek. tesisatta yapay çamur oluşacak ve borular tıkanacak

haliyle ısınma kaliteniz düşecek ve oksijen emiliminden dolayı kombinin parçaları, en başta ana eşanjör olmak üzere zarar görecek. pompa bozulabilir fan bozulabilir ama en büyük zararı premix eşanjör görecek muhtemelen delinecek

videodaki gibi hava ayırıcı ve tortu tutucu taktırın SPİROVENT VE CALEFFİ gibi markaları öneririm

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]gökdeniz TOPRAKyoutube
    05077304829
    https://www.youtube.com/watch?v=JNPnr-VlecI

kombiye gelecek olursak,brüt 145m2 evde 24kW kapasite yeterli

yazdığınız markalardan bosch condens 2500,bosch condens 2200, ve buderus logamax plus gb062 öncelikle öneririm

bosch condens 2200, 24kw şu sıralar 5 yıl garantili, bence 2200i modelini öncelikle düşünün

vaillant eco tec intro 24/28, viessmann vitodens 50w 24kW bu modeller de olabilir

ama bosch condens 2200i bence daha ön planda

siz eca,baymak..vs yazmadığınız için bu modellerden yazmıyorum yoksa öncelikle bu modelleri öneriyorum kombilerin içlerinde plastik aksam daha az olan modellerdir

tortu tutucu ve hava ayırıcı şu şekilde oluyor

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• oksijen bariyerli boru kullanılmış hocam ben bilmiyordum bunu.yada gerekli birşey miydi şimdi yazdıklarınızdan öğrendim.

son yazdığınıza cevap vermek istiyorum.inanın çevremizde buşunduğum İlçeyi kastediyorum neredeyse yılın 6 ayı soğuktur buralar.kimse eca demirdöküm baymak kulaanmıyor.en büyük problemi %100 bundan emin olmamakla birlikte yetkili servisleri bu civarda yada yakın civarda bulunmuyor.insanlar illa sorun çıkınca hemen yardım alabileceği bir servis istiyor.örneğin vaillant viessman şu an aktif servis var ve ürünleri çok satıulıyor.sırf bu servis yüzünden.

ECa ve byamak önerinizi alabilirim.bosch ve buderus listeme ekledim.daha öncelikli ve daha iyise o markalara ait modelleri de yazarsanız sevinirim.

24 kwa yeterli olacak mıdır?toplamda 4 katlı bir apartman ben birinci kattayım.genelde daha yüksek kwalar satılmak isteniyor.

@disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 23 Eylül 2021; 11:42:19 >

borular oksijen bariyerli ise yazdıklarım sizin için önemli değil. bir başkası okursa o faydalanır siz tortu tutucu ve hava ayırıcı taktırmanıza gerek yok

sizin için baktım Baymak'ın Ilgın'da servisi yok Akşehir'de görünüyor. servisin Ilgın'da olması önemli

eğer eca,baymak,dd gibi markaların servisi bölgenizde yoksa zaten bu markaları almayın

kombi bozulursa başka ilçeden servis gelecek bu sıkıntı yaratabilir

eğer Ilgın'da bosch/buderus servisi varsa yazdığım modelleri alın

ama neden 28kW kombi satmak istiyorlar anlamadım. eviniz brüt 145m2

balkonlar gibi ısıtılmayacak net alanlar çıktığında ısıtılacak net alan kaç m2 kalıyor. birinci kattasınız alt ve üstünüzde daire var mı? bina kaç yıllık binada yalıtım var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

borular oksijen bariyerli ise yazdıklarım sizin için önemli değil. bir başkası okursa o faydalanır siz tortu tutucu ve hava ayırıcı taktırmanıza gerek yok

sizin için baktım Baymak'ın Ilgın'da servisi yok Akşehir'de görünüyor. servisin Ilgın'da olması önemli

eğer eca,baymak,dd gibi markaların servisi bölgenizde yoksa zaten bu markaları almayın

kombi bozulursa başka ilçeden servis gelecek bu sıkıntı yaratabilir

eğer Ilgın'da bosch/buderus servisi varsa yazdığım modelleri alın

ama neden 28kW kombi satmak istiyorlar anlamadım. eviniz brüt 145m2

balkonlar gibi ısıtılmayacak net alanlar çıktığında ısıtılacak net alan kaç m2 kalıyor. birinci kattasınız alt ve üstünüzde daire var mı? bina kaç yıllık binada yalıtım var mı?

değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

Hocam bina sıfır şu an :) kasım ayında teslim edilecek.yalıtım her tarafında var.

net kullanım alanı 132 metrekare olarak hatırlıyorum projesinde böyleydi.

daha üst kwa almanın bana artısı nedir eksisi nedir?sanırım en büyük eksisi kombiye verteceğim para sanırım.

son kez bunuda cevaplarsanız sevinirim.

ha genel bir yaklaşım bu bunuda söylemeliyim.24 kwa ürünler neredeyse burada hiç satılmıyor.hep daha üstü daha büyüğü için yönlendiriyorlar.teknik personelde böyle hiç anlamayan satıcı da böyle KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] 

132m2 ara kat ve sıfır mantolamalı bir evde 24kW yeter

28-30kW kombi alırsanız mevsim geçişlerinde kombi fazlaca dinlenme moduna geçebilir.yakıt olarak çok bişey farketmez çünkü artık premix yoğ kombiler çok geniş aralıkta modülasyon yapıyor + evinizde yalıtımlı

kombi rahatlıkla kapasitesini düşürür özellikle bosch ve buderus kombiler için diyorum

28-30kW'nın tek avantajı musluk sıcak su gücü de aynı güçte 28-30kW oluyor

ama 24kW buderus gb062,vaillant eco tec intro 24/28,viessmann vitodens 50-w alırsanız

bu modellerin musluk sıcak su gücü de 28-30kW'tır

yani kombinin kalorifer devresi 24kW ama musluk sıcak su gücü 28-30kW civarı

gb062= 24/30

eco tec intro = 24/28

vitodens 50w= 24/29

olarak geçer. birincisi kalorifer gücü ikincisi musluk sıcak su gücü

yani 28-30kW kalorifer gücündeki bir kombinin ürettiği musluk sıcak su gücünü üretebiliyor bu modeller

30kW kombi almanın hiçbir avantajı kalmıyor

28-30kW buderus,bosch,vaillant,viessmann gibi markaların kombilerini alırsanız 12000-13000lirayı gözden çıkarmanız lazım. baymak,eca,airfel gibi markaların 24kW kombileri 4500-5000liraya satılıyor ve komponent kalitesi olarak aşağı kalır yanı yok. vaillant...vs markaya para veriliyor maalesef

Ilgın'da yanlış işler yapılıyor

örneğin eviniz çatı katı, net 140-150m2 ve her tarafı açık yalıtımsız bir daire olsaydı hadi 28 veya 30kW kapasite alın derdim ama evinizde ısı kaybı olmayacak 24kW rahatlıkla yeter

Hocam cevap için teşekkürler, ancak birşeyi anlayamıyorum, neden termostatlı vanalar alt katta kalıyor, ben üst katın ısısını kısmak istiyorum. Gelen 6 kombici de termostatlı vana da , oda termostatı da villanın içinde merdiven boşluğu olduğu için hiçbir işe yaramaz dedi, ayrıca elyaflı kompozit boru kullanıyoruz, alüminyum folyo kaplı boru sorun çıkarır 10 yıldır kullanılmıyor dediler, kombi altına da plastik var sadece hem pas yapmaz daha sağlam diyorlar. Ben sizi dikkate alıcam ama Tekirdağ Marmara Ereğlisi civarı yapacak adam bulabilir miyim ve fiyat ne olur bilmem. Bu arada disintegration cure un çok sevdiğim bir albümüdür, bilmem nickle alakası var mı.

Yalıtımın iyiyse gayette işe yarar. 3 katlı villada hem merdiven boşluğum hem de salon üstünde galeri boşluğum var. Oda termostatı + TRV ile gayet güzel ısındım ve çokta fazla fatura ödemedim .

eve gelen 6 kombici çok boş yapmış, marmara ereğlisi,şarköy gibi yazlık yerlerde bilgi düzeyi yerlerde dolanıyor

şarköy'e de geldim bazı tesisatları gördüm

villa'da termostatik vana ve oda termostatı kullanmayacaksan bu aparatları nerede kullanacaksın boş yapan kombiciler ısıyı nasıl kontrol edeceğinizi anlattılar mı bari?

kombi alt katta ve suyu ilk pompalayacağı yerler alt kattaki peteklerdir bu petekler hemen ısınacağı için, termostatik vanalarla bu petekleri kısmak gerekecek.

petekler kısılınca ısınamamış üst kattaki petekler daha iyi sirküle olacak

ortadan folyolu pprc borular piyasada mevcut ve oksijen bariyerlidir ayrıca daha az şekil değiştirir. kompozit borular oksijen bariyersizdir ve yılan gibi şekilden şekilde girer

metal/pirinç tam geçişli vana ve filtrelerin iç çapı çok daha geniştir. yurtdışında avrupa'da yaygın olarak kullanılıyor

avrupa'da plastik alt set yok. avrupalılar bizden daha mı az biliyor

marmara ereğlisinde yaptırabilirmisiniz bilmiyorum sonuçta anadolu'da ücra bir yerde değilsiniz. istanbulun'un dibindesiniz

ortadan folyolu pprc boru heryerde bulunur.silivri,çatalca'da kesin vardır

kelebek kollu vana ve metal filtre ise değil istanbul, bölgenizdeki nalburlarda bile bulunur

evet nickim cure'un disintegration albümü ile ilgilidir.15 yıldır bu konulardayım ilk tahmin eden siz oldunuz kutlarım:)

:)) Benim için zor olmadı anlamak, ben disintegration ı görür görmez anladım, kader ortaklığı diyelim, faith albümü de iyidir. Neyse konuyu dağıtmayayım daha fazla.

• arkadaslar evi degisince buderus gb62 orada kaldi buradaki kombide atin beni denizlere modunda son donemde banyo suyunu dalgalandiriyor. tavsiye edebilecegiz ortalama ve üstü bir kombi varmi acaba misal baymak duo tech

bosch 2200 2300 vs mi tavsiye edersiniz. buderusda tuketim sanki biraz fazla gibiydi birde banyo suyu 40 altina inmiyordu o nedenle onu eliyorum.

• Vaillant ecoTec Pro 286 5-3(24kw 1:5 modülasyon oranı) kombiye oda termostati için iki seçeneğim var hangisini neden seçmeliyim artısı eksisi ne olur rica etsem yardımcı olur musunuz??İkiside aynı fiyat.Mecbur iksisinden birisi olucak..

Vrt50 (Modülasyonlu kablolu)
    Vrt35F (On-Off kablosuz)

Kullanılacak ev 20 yıllık yaklaşık 80-90m2 ve 1.katda..Radyatör uzunluğu 9.6 metre, 3 tanesinde termostatik vana var..Radyatörler Demirdöküm plus..Binada yalıtım yok ama birkaç seneye yapılma ihtimali var..Pencereler Pimapen ama comfor cam değil..3 cepheli Kuzey-dogu- güney..Salon mutfak bir(Amerikan mutfak)..Zamanımızın çoğu salonda ve salona açılan 2 balkonda geçiyor.Balkonlardada radyatör var..

@disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocbro -- 23 Eylül 2021; 22:48:14 >

• 
Sayfa: önceki 10221023102410251026
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.