Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (1026. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.146
Cevap
529
Favori
1.261.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10241025102610271028
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anladım , teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt

yetkili servislerin %90'ı doğru dürüst bakım bile yapmaz. bir kombiye ilk 3-4yıl bakım gereksiz

• Cevaplarınız için teşekkür ederim. Evim yalıtımlı, Bosch tr36rf on off termostat var, odalarda Danfoss termostatik vana mevcut sanırım kombiyi değiştirmenin çok bir artısı olmayacak bozulana kadar devam edelim. @kir-pi, @SEHZADE63, @disintegration

Bu sene doğalgaza çok zam geleceğinden bahsediyorlar Allah hepimizin yardımcısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Merhaba görmüştüm dolcevita ve lambert serilerinin hepsi 5 yıl garanti olmuş

https://www.baymak.com.tr/kombi?filters=2664,2675|2664,2677|

hocam tam duotec e karar kilmisken bu haber geldi simdi bu dolce vita ile duotec arasinda kalsak hangisi alinir zira dolce vita biraz daha uygun fiyat olarak yoksa hic bir fark yok dolce vita garantisde cok onu al dermisiniz.

• gzegen kullanıcısına yanıt

Aynı kombi, gerisini sen düşün

• oligark O kullanıcısına yanıt

Şu zamanda oda termostatı ve termostatik vanalar kullanmak şart oğlu şart. Yoksa kış sezonu bitmez

• peki hocam mevcut olani degisme sebebim banyo suyu dalgalanmasi baymakda duotec yada dolcevitada olurmu bu zira trendyol yorumlarda biri su dalgalaniyor diye yazmis.

Ağzı olan konuşuyor

• quote:

Ağzı olan konuşuyor

ilginiz icin tesekkurler 4268 tl ye baymak dpy 24fi aldim 5 yil garanti var fiyatida doutec den daha uygun gibi diye. bakalim memnun kalırım inşallah. buna modülasyonlu odada termostati ne önerirsiniz.

Baymak idee oda termostatı öneririm modülasyonludur

• Merhaba size de danışarak Vaillant EcoTec Intro 18/24 kombi aldık. Sıcak suyu birkaç saniye içinde musluklara vermesinden memnunuz falan dünkü Kocaeli soğuğunda gece test etmek istedik fakat radyatörlerin altı bu kombide de ısınmıyor. Bunun problemi kombi de değilse ne olabilir? Radyatörlere sıcak su üstten girip soğuk su alttan çıkıyor aynı eksende altlı üstlü olarak.

• goku_saian G kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Kombi montajından önce tesisat ve radyatör temizliği yaptırdınız mı?

Bir usta değilim lakin takip ettiğim, okuduğum, videolardan izlediğim kadarıyla; radyatörlerin verimsiz ısınmasındaki sıkıntı, tesisat + radyatörlerdeki çamurlaşma ve manyetit, radyatör bağlantı şekilleri, sistemdeki hava gibi nedenler olarak karşıma çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 25 Eylül 2021; 18:38:23 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

eve gelen 6 kombici çok boş yapmış, marmara ereğlisi,şarköy gibi yazlık yerlerde bilgi düzeyi yerlerde dolanıyor

şarköy'e de geldim bazı tesisatları gördüm

villa'da termostatik vana ve oda termostatı kullanmayacaksan bu aparatları nerede kullanacaksın boş yapan kombiciler ısıyı nasıl kontrol edeceğinizi anlattılar mı bari?

kombi alt katta ve suyu ilk pompalayacağı yerler alt kattaki peteklerdir bu petekler hemen ısınacağı için, termostatik vanalarla bu petekleri kısmak gerekecek.

petekler kısılınca ısınamamış üst kattaki petekler daha iyi sirküle olacak

ortadan folyolu pprc borular piyasada mevcut ve oksijen bariyerlidir ayrıca daha az şekil değiştirir. kompozit borular oksijen bariyersizdir ve yılan gibi şekilden şekilde girer

metal/pirinç tam geçişli vana ve filtrelerin iç çapı çok daha geniştir. yurtdışında avrupa'da yaygın olarak kullanılıyor

avrupa'da plastik alt set yok. avrupalılar bizden daha mı az biliyor

marmara ereğlisinde yaptırabilirmisiniz bilmiyorum sonuçta anadolu'da ücra bir yerde değilsiniz. istanbulun'un dibindesiniz

ortadan folyolu pprc boru heryerde bulunur.silivri,çatalca'da kesin vardır

kelebek kollu vana ve metal filtre ise değil istanbul, bölgenizdeki nalburlarda bile bulunur

evet nickim cure'un disintegration albümü ile ilgilidir.15 yıldır bu konulardayım ilk tahmin eden siz oldunuz kutlarım:)

Ankara için bugün 2 kombi tesisatçısı ile konuştum, borularda kompozit kullanıyoruz dediler. Folyolu kullanır mısınız diye sorunca yok dedi biz folyolu ile iş yapmayız sadece kompozit dediler.

Piyasada bir standart oluşmuş, plastik vanalar+ plastik filtreler + kompozit boru.

Heralde folyolu borunun işçiliği biraz daha zor ki yanına bile yaklaşmayız tavrında tutumlar var. Alıştıkları sistem dışına çıkınca error veriyor bir çok usta. Bakalım yapabilecek birilerini bulabilecek miyiz...

Kompozit boru sistemi kesin olarak bozar mı uzun vadede? Kompozit boru kullanılacaksa bakım önerileri var mı ya da içine katkı vs. konulması gibi?

• tr5454 T kullanıcısına yanıt

Türkiye kombili bireysel ısınmaya geçtiğinden beri bu durum böyle 12 yıl önce bu forumda da aynı şeyleri yazıyordum 12 yılda değişen birşey olmadı

Kompozit pprc boru daha ucuzdur. Ortadan folyolu pprc borular daha pahalıdır fiyat farkı çok fazla değil

Eskiden sıva üstü tesisatı 20mm yani yarım parmak pprc boru ile yaparlarda en uzak petekler ısınmazdı

Şimdi gelişme var 25mm pprc çapla tesisat yapanlar yaygınlaşmaya başladı

Ustaların %80'i oksijen bariyerden anlamazlar

Kombinin ana eşanjörü 6 7yıl sonra delindiğinde suçu kombiye atıyorlar. Kimsenin aklına tesisata giren taze oksijen dolayı oluşan emilim gelmiyor

• Ustam;

Folyosuz, oksijen bariyersiz tesisatlara nasıl oluyorda oksijen, hava girip yapay çamurlaşma oluşturuyor?

• Arkadaşlar kiraladığımız eve yoğuşmalı kombi taktıracağız. Ancak bu konulardan hiç anlamıyorum. Sadece 24kw'lık olacağını biliyorum. Bana basit, sorun çıkarmayan ve sık bakım gerektirmeyen bir ürün önerebilir misiniz? Doğrusu foruma baktım ama herkesin üzerinde anlaştığı bir model bulamadım.

• Dilocrom kullanıcısına yanıt

sorunuzu anlamadım her türlü oksijen bariyersiz tesisata taze oksijen girer ve içerdeki miktara göre çamurlaşma oluşturur

ister yerden ısıtma olsun ister oksijen bariyersiz pex boru ile mobil sistem olsun ister folyosuz kompozit pprc borularla olsun yerden ısıtmada çamurlaşma miktarı daha fazla oluyor tek fark bu

• odaneolaki O kullanıcısına yanıt

forumda herkesin anlaştığı kombi modeli olamaz belli başlı 10-15 model var. yetkili servislerin bulunduğu bölge ve talep ihtiyaç beklentiye göre arkadaşlar seçim yapıyor, bazı arkadaşlar illaki pahalı kombi istiyor bazıları illaki yabancı marka istiyor. kimisi de f/p istiyor.herkesin ihtiyacı farklı

fiyatı uygun sorunsuz malzeme kalitesi iyi kombi istiyorsanız bulunduğunuz bölgede baymak servisi varsa 4100-4300 lira civarında baymak dolcevita dpy compact veya baymak lambert lpy compact öneririm.aynı serilerin baymak dolcevita dpy ve lambert lpy serileri de olur

bir de warmhaus ewa öneririm ama servisi baymak kadar yaygın değil.

paslanmaz çelik premix eşanjör,pirinç hidroblok grubu,yüksek modülasyon gibi avantajları var

önerdiğim bu modellerin hepsi warmhaus ewa dahil 5 yıl garantilidir kampanya vardır

kombilerin içinde plastik aksam az, arıza oranı riski az, tabii bu işler biraz da şans işi

alacağınız kombiye zaten ilk 5 yıl bakım gerekmiyor eğer tesisatınız aşırı derecede kirli çamurlu değilse

https://www.hepsiburada.com/baymak-lambert-lpy-24-kw-yogusmali-kombi-baca-dahil-pm-evbaylamlpy24fi?gclsrc=aw.ds&&wt_gl=cpc.6807.dsa.elk.ev-elektronigi-mda-isitma-ve-sogutma&isFashion=true&gclid=Cj0KCQjwkbuKBhDRARIsAALysV6aXz9OJhJQy9wFSrm1eBjHVLDBUOXOGQZ3KvmpJW_QFVBITcb_hO8aAoxTEALw_wcB

www.cimri.com
    Baymak Dolce Vita DPY 24 Fi Premix Yoğuşmalı Kombi Fiyatları
    https://www.cimri.com/kombiler/en-ucuz-baymak-dolce-vita-dpy-24-fi-premix-yogusmali-kombi-fiyatlari,654738501

akakce.com
    Warmhaus Ewa 24 Premix Hermetik Yoğuşmalı Kombi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-warmhaus-ewa-24-premix-hermetik-fiyati,536602389.html
    akakce.com
    Baymak Dolcevita DPY 24 Hermetik Yoğuşmalı Kombi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-dolcevita-dpy-24-hermetik-fiyati,584027802.html

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Yani oksijen bariyersiz sistemlere nasıl oluyorda taze oksijen girebiliyor? Hangi durumlarda vb gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 25 Eylül 2021; 20:54:58 >
  • 1 yıla yakındır Buderus Logamax Plus GB062 kullanıyorum. Performansı çok iyi. Çok sessiz. Epey de kaliteli.

• 
Sayfa: önceki 10241025102610271028
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.