Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.287
Cevap
16
Favori
377.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yakamoz32

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

arkadaşlar slmlar konuyu şuan icin baştan sona okuyamadım yinede ilk fırsatta bakıcam ama bana bi tavsiyede bulunabilirmisiniz acaba 1000-1300 tl aralığında f/p bi kombi varmı alabileceğimiz..

yaşadığınız bölgede ferroli,bosch ve immergas servisleri varsa eğer

ferroli fer easy öneririm tam bir fiyat performans kombisidir
    kesinlikle öneririm
    1200liraya
    %30-%100 geniş modülasyon aralığında
    ferroli patentli bitermik eşanjörlü:sıcak su konforu mükemmel ve kesintisizdir.
    “kireç oluşumunu engelleyen sistemi” sayesinde tek eşanjörlü kombilerde olan kireçlenme sorunu bu kombide olmaz..
    1 dakikada 13,7 litre sıcak su hazırlar
    3tam modülasyon yapar: tesisat suyuna göre+kullanım suyuna göre+oda sıcaklığına göre(modülasyonlu termostatla)
    bazı markalar gibi garanti uzatma için ek ücret ödemeden direkt:.....5yıl garanti

1100 lira:

bosch classic plus
    immergas eolo star

cevap için çok tşk ederim,öncelikli olarak öneriniz ferroli den yana ben de tam bosh classıc plus modeline bakıyordum yanılz birde demirdöküm nitron modeli tavsiye edilmiş bilginiz varmı acaba bu kombi hakkında?

dd nitron fan modülasyonlu,piyasada tutulmuş eski bir modeldir,kombinin üstünde program saati vardır
    çift eşanjörlü bir kombidir

• petekten su dökülüyormuş gibi ses geliyor hava mı var acaba içinde,?
  • yani dd nitron da alınabilirmi diyorsunuz?
  • quote:

yani dd nitron da alınabilirmi diyorsunuz?

evet alınabilir
    sonuçta sorunsuz verimli bir kombi
    ama ben olsam ferroli fer easy alırdım
    daha donanımlı bir kombi
    özelliklerini size yazdım
    para ve tercih sizin...
  • Seçeneklerimi gözden geçirdim. Öncelikle sitede sözü edilen kombibank ve kombiizmir siteleri acaba güvenilir siteler mi? Çünkü fiyatları benzer firmalara göre çok daha düşük. Ayrıca bu firmalarda taksit imkanımız söz konusu mu bununla ilgili bilginiz var mı?

Seçeneklerime gelince, fiyatlarına göre: Bosch Condense 2000, Bosch Classic Plus, Demirdöküm Nitron, Buderus GB012, Ferroli Fer Easy ya da ECA Confeo Plus' dan birini taktırmayı düşünüyorum.

Bunlar içerisinde fiyat performansı en iyi olan, en verimli cihaz hangisidir acaba. Tekrar edeyim evde tesisat var sadece kombi takılacak ve ayırabileceğim bütçe 2000-2500 TL arası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabindranath

Seçeneklerimi gözden geçirdim. Öncelikle sitede sözü edilen kombibank ve kombiizmir siteleri acaba güvenilir siteler mi? Çünkü fiyatları benzer firmalara göre çok daha düşük. Ayrıca bu firmalarda taksit imkanımız söz konusu mu bununla ilgili bilginiz var mı?

Seçeneklerime gelince, fiyatlarına göre: Bosch Condense 2000, Bosch Classic Plus, Demirdöküm Nitron, Buderus GB012, Ferroli Fer Easy ya da ECA Confeo Plus' dan birini taktırmayı düşünüyorum.

Bunlar içerisinde fiyat performansı en iyi olan, en verimli cihaz hangisidir acaba. Tekrar edeyim evde tesisat var sadece kombi takılacak ve ayırabileceğim bütçe 2000-2500 TL arası.

bosch condense ve buderus gb012: condense yoğuşmalı
    ferroli fer easy: bitemik eşanjörlü,sıcak su verimi 3 yıldız, 3 tam modülasyon yapar, 5 yıl garanti
    bosch classic plus: bitermik eşanjörlü,sıcak su verimi 2 yıldız, 2 tam modülasyon yapar
    demirdöküm nitron: çift eşanjörlü, sıcak su verimi 3 yıldız, fan modülasyonlu
    eca confeo plus: çift eşanjörlü sıcak su verimi 3 yıldız

birbirinden çok ama çok farklı kombiler düşünüyorsunuz
    en verimlileri tabii ki condense yoğuşmalılar
    sonra ferroli fer easy
    sonra eca ve demirdöküm
    sonra bosch classic plus

şu anda kombi sezonundayız.piyasada fiyatlar çok uçuk. haziran ayında herşeyi daha ucuza yaptırılıyor
    her 2 siteyi bilmiyorum.telefonda değil yerinde gidip bayilerini görmek daha iyi
    ben olsaydım öyle yapardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 4 Aralık 2011; 12:59:37 >

• arkadaslar herkese kolay gelsin benim sorum veya sorunum yeni bir eve tasınıyorum evin içinde petek tesisatı var ama petek ve kombisi yok

evin özellikleri ev kocaeli gebzede kuzey/ batı cepheli yeni yapılmıs mantolama yok brüt 100 m2 ters duplex kapıdan girince direk mutfağa giriyosun 19 m2 yanında salon 23 m2 mtfaktan aşağı inen merdiven var aşağıda yatak odası 10m2 yanında banyo 3,5m2 oturma odası 17m2 holde yaklasık 3,5 m2 petek yeri yok
    yani
    mutfak 19m2 (bir duvarı kuzeye bakıyo diğer duvarlar kapalı )
    salon 23m2 (kuzey ve batıya bakıyor diğer duvar mutfak ve komsu daire)
    y.odası 10m2 (bir duvarı kuzeye bakıyo diğer duvarlar kapalı)
    banyo+wc 3,5m2 (bir duvarı kuzeye bakıyo diğer duvarlar kapalı)
    o.odası 17m2 (kuzey ve batıya bakıyor diğer duvar banyo ve komsu daire kuzeye bakan duvarda bir cam ve bahçeye acılan kapı batıda 1cam var)
    koridor 3.5 m2

şimdi ilk önceliğim d.d plus radyatör almak eğer yoksa ona en yakın petek ne olabilir ama ısı hesaplarına göre petekleri kaçlık almalıyım ısı kaybım ne olur kombi yeri mutfakta 4 tane boru vardı yanılmıyosam galiba mobil sistem değil radyotörlerin arkasına izopan koymalımıyım ve başka dikkat etmem gerekenler

yoğuşmalımı hermatık kombi mi zaten karmakarısığım bütcem 1,700- 1,800 tl falan bu evde kazan sıcaklığı düşük tutarak ısınabilirmiyim kombinin yoğusma yapması için min. kac metre petek olmalı salonu normalde kısın hiç kullnmıyoruz o yüzden kullanmıyacam oda termostadını mutfağa koymayı düşünüyorum çünkü o.odası alt katta en sonda yani kombiye en uzak yerde

kombi + modülasyonlu kablolu uygun fiyatlı oda termstadı kombide aradıgım özellikler f/p verimli 3 tam modilasyon modülasyon aralığı yüksek ve kademeli değilde kesintisiz modülasyon min. güçte tüketim ve sessizlik çok şey mi istiyorum :) biraz uzun oldu ama cevaplarsanız coook rahatlayacam 2 haftadır kafam karman çorman neredeyse 24 saat bunları düşünüyorum....

kafamda bir kaç model var ama mesala

hermatik : ferroli doicondese-- bosch classic plus--- eca confeo plus--- ferroli ferasy---ariston genus
    yoğusmalı : ferrli domicondese--- bosch condese --- ariston clas premium--ariston genus premium eca confeo premix-- bosch clasic condese

aklımda gidip gelen kombiler bunlar ama kombide aradıgım özellikler f/p verimli 3 tam modilasyon modülasyon aralğı yüksek ve kesintisiz modülasyon min. güçte tüketim ve sessizlik tam olarak hangi modellerde var yada önerebileceniz baska bir model kombi

• quote:

Orijinalden alıntı: erdew39

arkadaslar herkese kolay gelsin benim sorum veya sorunum yeni bir eve tasınıyorum evin içinde petek tesisatı var ama petek ve kombisi yok

evin özellikleri ev kocaeli gebzede kuzey/ batı cepheli yeni yapılmıs mantolama yok brüt 100 m2 ters duplex kapıdan girince direk mutfağa giriyosun 19 m2 yanında salon 23 m2 mtfaktan aşağı inen merdiven var aşağıda yatak odası 10m2 yanında banyo 3,5m2 oturma odası 17m2 holde yaklasık 3,5 m2 petek yeri yok
    yani
    mutfak 19m2 (bir duvarı kuzeye bakıyo diğer duvarlar kapalı )
    salon 23m2 (kuzey ve batıya bakıyor diğer duvar mutfak ve komsu daire)
    y.odası 10m2 (bir duvarı kuzeye bakıyo diğer duvarlar kapalı)
    banyo+wc 3,5m2 (bir duvarı kuzeye bakıyo diğer duvarlar kapalı)
    o.odası 17m2 (kuzey ve batıya bakıyor diğer duvar banyo ve komsu daire kuzeye bakan duvarda bir cam ve bahçeye acılan kapı batıda 1cam var)
    koridor 3.5 m2

şimdi ilk önceliğim d.d plus radyatör almak eğer yoksa ona en yakın petek ne olabilir ama ısı hesaplarına göre petekleri kaçlık almalıyım ısı kaybım ne olur kombi yeri mutfakta 4 tane boru vardı yanılmıyosam galiba mobil sistem değil radyotörlerin arkasına izopan koymalımıyım ve başka dikkat etmem gerekenler

yoğuşmalımı hermatık kombi mi zaten karmakarısığım bütcem 1,700- 1,800 tl falan bu evde kazan sıcaklığı düşük tutarak ısınabilirmiyim kombinin yoğusma yapması için min. kac metre petek olmalı salonu normalde kısın hiç kullnmıyoruz o yüzden kullanmıyacam oda termostadını mutfağa koymayı düşünüyorum çünkü o.odası alt katta en sonda yani kombiye en uzak yerde

kombi + modülasyonlu kablolu uygun fiyatlı oda termstadı kombide aradıgım özellikler f/p verimli 3 tam modilasyon modülasyon aralığı yüksek ve kademeli değilde kesintisiz modülasyon min. güçte tüketim ve sessizlik çok şey mi istiyorum :) biraz uzun oldu ama cevaplarsanız coook rahatlayacam 2 haftadır kafam karman çorman neredeyse 24 saat bunları düşünüyorum....

kafamda bir kaç model var ama mesala

hermatik : ferroli doicondese-- bosch classic plus--- eca confeo plus--- ferroli ferasy---ariston genus
    yoğusmalı : ferrli domicondese--- bosch condese --- ariston clas premium--ariston genus premium eca confeo premix-- bosch clasic condese

aklımda gidip gelen kombiler bunlar ama kombide aradıgım özellikler f/p verimli 3 tam modilasyon modülasyon aralğı yüksek ve kesintisiz modülasyon min. güçte tüketim ve sessizlik tam olarak hangi modellerde var yada önerebileceniz baska bir model kombi

forumu iyi okduğunuz belli oluyor
    yazdığınız m2 lerden 76m2 cıkıyor
    petek markası. demirdöküm plus önceliğiniz olsun,en iyisi dd plus tır.diğer petekler göre %10-15 daha fazla ısı verir
    diğer seçenekler: baymak lux,vairad,eca,ferroli
    ısıpan öneririm.
    yazdığınız kombilerin hepsi 3 tam modülasyon yapar

konvansiyonel kombilerde
    ferroli fer easy öncelikle öneririm
    yoğuşmalı kombide:ariston clas premium,eca confeo premix ve bosch classic condense

yoğuşmalı kombi alırsanız petek boyunu normalden %10-15 veya ısı kaybına bağlı olarak %20 daha fazla uzun tutun

petek boyları için biz ortalama petek boyu yazarız
    ama bence ısı kayıpları için bir mühendislik firmasından hizmet alın

• cevabınız için teşekkürler yeni eve tasınacam biraz arastırayım dedim ama bu kadar derin bir konu olduğu hiç aklıma gelmedi bir girdim şimdi çıkmaya calısıyorum :) forumun her sayfasında yeni bişey öğreniyorum notlar tutuyorum anlamaya calısıyorum mühendislik firmasına ve tesisatcı gelmeden önce hazır olmaya calıyorum cevaplarınızla eminimki onlarla karsılastığımda hazır olacam.. :)
  • quote:

cevabınız için teşekkürler yeni eve tasınacam biraz arastırayım dedim ama bu kadar derin bir konu olduğu hiç aklıma gelmedi bir girdim şimdi çıkmaya calısıyorum :) forumun her sayfasında yeni bişey öğreniyorum notlar tutuyorum anlamaya calısıyorum mühendislik firmasına ve tesisatcı gelmeden önce hazır olmaya calıyorum cevaplarınızla eminimki onlarla karsılastığımda hazır olacam.. :)

mühendislik firmasından tam petek ölçüsü alabilirsiniz
    sonucta burdan yazı ile yazıyoruz.evinize gelme olanağımız yok
    ben odanıza 120cm yeter derim belki de 80cm yeterli gelecektir
    siz temel olarak şunu bilin
    yoğuşmalı kombi alırsanız,evde ölçülen petek boyundan biraz daha fazla petek boyunu uzun tutmanız gerekir
    mesela evinize 5mt petek yeterliyse,siz yoğuşmalı kombi alırsanız 6 veya 7 metre toplamda petek kullanın
    yoğuşmalı kombi düşük kazan sıcaklığı ister.bir kış boyunca 55c ve altında ısınabilirseniz evinizde yoğuşmalı kombi olur

size önerdiğim yoğuşmalı kombiler premix yoğuşmalıdır. %20 civarında her ay daha az fatura ödersiniz emin olun

normal kombilerden ferroli fer easy yi öncelikle öneririm..

ferroli patentli bitermik eşanjörlü:

“kireç oluşumunu engelleyen sistemi” sayesinde tek eşanjörlü kombilerde olan kireçlenme sorunu bu kombide olmaz..

3tam modülasyon yapar: tesisat suyuna göre+kullanım suyuna göre+oda sıcaklığına göre(modülasyonlu termostatla)
    sirkülasyon pompası 3 kademelidir.her türlü tesisata uyum sağlar.evdeki son peteğe kadar sıcak suyu rahat basar
    ferroli kombiler 5 yıl garantilidir
    bu kombiyi çevremde önermediğim kimse kalmadı
    tam bir f/p kombisi. parası çok olmayana ama verimli+donanımlı bir kombi almak isteyene ideal
    aslında ferroli domitech öneririm ama euro nun yükselişinden dolayı fiyatı gereksizce arttı
    ama domitech ve fer easy aynı özelliklerde. fer easy de düğmeler analog
    domitech te lcd ekran ve dokunmatik tuşlar var.diğer kalan teknik özellikler aynı
    evinize kombi firmalarını çağırdığınızda

etki altında kalmayın
    kombinizi seçtiyseniz taviz vermeyin
    yönlendirmelere açık olmayın.bazıları yalan söyleyebilir.tecrübeyle sabittir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 4 Aralık 2011; 20:09:12 >

• quote:

quote:

cevabınız için teşekkürler yeni eve tasınacam biraz arastırayım dedim ama bu kadar derin bir konu olduğu hiç aklıma gelmedi bir girdim şimdi çıkmaya calısıyorum :) forumun her sayfasında yeni bişey öğreniyorum notlar tutuyorum anlamaya calısıyorum mühendislik firmasına ve tesisatcı gelmeden önce hazır olmaya calıyorum cevaplarınızla eminimki onlarla karsılastığımda hazır olacam.. :)

yoğuşmalı kombi alırsanız,evde ölçülen petek boyundan biraz daha fazla petek boyunu uzun tutmanız gerekir
    mesela evinize 5mt petek yeterliyse,siz yoğuşmalı kombi alırsanız 6 veya 7 metre toplamda petek kullanın
    yoğuşmalı kombi düşük kazan sıcaklığı ister.bir kış boyunca 55c ve altında ısınabilirseniz evinizde yoğuşmalı kombi olur

size önerdiğim yoğuşmalı kombiler premix yoğuşmalıdır. %20 civarında her ay daha az fatura ödersiniz emin olun

sirkülasyon pompası 3 kademelidir.her türlü tesisata uyum sağlar.evdeki son peteğe kadar sıcak suyu rahat basar
    tam bir f/p kombisi. parası çok olmayana ama verimli+donanımlı bir kombi almak isteyene ideal
    aslında ferroli domitech öneririm ama euro nun yükselişinden dolayı fiyatı gereksizce arttı
    domitech te lcd ekran ve dokunmatik tuşlar var.diğer kalan teknik özellikler aynı

etki altında kalmayın

galiba hemen hemen her aradıgım özellik ferroli fer easy de var peki modülasypnlu oda termostadı için siz olsanız mutfaga kablolu mu koyardınız yoksa asagıdaki oturma odasına kablosuzmu en mantıklısı hangisi olurdu

• quote:

quote:

quote:

etki altında kalmayın

galiba hemen hemen her aradıgım özellik ferroli fer easy de var peki modülasypnlu oda termostadı için siz olsanız mutfaga kablolu mu koyardınız yoksa asagıdaki oturma odasına kablosuzmu en mantıklısı hangisi olurdu

kablosuz oda termostatları
    çevredeki baz istasyonlarından
    evdeki telsiz telefondan
    evdeki wireless modemden....vb etkenlerden etkileniyor
    size önerim
    ferroli fer easy alırsanız
    ferroli nin kendi özel modülasyon termostatı olan romeo yu alın. kablolu olanını

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ferroli-Romeo-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-0--10133

ferroli fer easy,oda sıcaklığında modülasyon yapar
    mutfak kombiye yakınsa ve hemen ısınıyorsa termostatı buraya koymayın
    termostatlar için en uygun yerler
    koridor
    kombiye uzak geç ısınan bir oda
    çabuk ısınmıyorsa oturma odası

kombiye yakın bir odaya termostat monte ettirmeyin

• Merhaba,

Bizim ev 140 metrekare, bir aile kalmakta. 9 kalorifer peteği var, 7 metrekare yapıyor boyutu. Kombimiz bozuldu, şu an için bir kombi düünüyoruz 1000-1500 lira arası. Hem su ısıtma hem ev ısıtması için. Yardımcı olurasnız marka, mode ve nedrden alırnması konusunda sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

Merhaba,

Bizim ev 140 metrekare, bir aile kalmakta. 9 kalorifer peteği var, 7 metrekare yapıyor boyutu. Kombimiz bozuldu, şu an için bir kombi düünüyoruz 1000-1500 lira arası. Hem su ısıtma hem ev ısıtması için. Yardımcı olurasnız marka, mode ve nedrden alırnması konusunda sevinirim..

hangi şehirdesiniz?

• hangi şehirdesiniz?

İstanbuldanım.
  • quote:

Merhaba,

1000-1500 lira

bitermik eşanjörlü:
    ferroli fer easy: 1200lira
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=FERROL%DD%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=292&urun=FERROL%DD%20FEREASY%2020.000

bosch classic plus. 1150 lira
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=BOSCH%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=237&urun=BOSCH%20CLASS%DDC%20PLUS%2020.000

immergas eolo star: 950lira
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=%DDMMERGAS%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=240&urun=%DDMMERGAS%20EOLO%20STAR%2020.000

çift eşanjörlü:

baymak brötje
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=BAYMAK%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=306&urun=BAYMAK%20BR%D6TJE%20EXT%2020,000

vaillant 202-3-5
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=VA%DDLLANT%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=293&urun=VA%DDLLANT%20202/5%20%20PLUS%2017000

demirdöküm nitron
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=DEM%DDRD%D6K%DCM%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=297&urun=D.D%D6K%DCM%20N%DDTRON%2020.000

premix yoğuşmalı:
    premix yoğuşmalı alırsanız faturalarda %20 civarında tasarruf olur

ariston clas premium

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=AR%DDSTON%20YO%D0U%DEMALI%20%20KOMB%DD&marka=&urid=107&urun=AR%DDSTON%20CLAS%20YO%D0.20.000

demirdöküm nitromix
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=DEM%DDRD%D6K%DCM%20YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DD&marka=&urid=497&urun=DemirD%F6k%FCm%20Nitromix%20P%2024

• quote:

quote:

Merhaba,

1000-1500 lira

bitermik eşanjörlü:
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=FERROL%DD%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=292&urun=FERROL%DD%20FEREASY%2020.000

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=BOSCH%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=237&urun=BOSCH%20CLASS%DDC%20PLUS%2020.000

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=%DDMMERGAS%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=240&urun=%DDMMERGAS%20EOLO%20STAR%2020.000

çift eşanjörlü:

baymak brötje
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=BAYMAK%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=306&urun=BAYMAK%20BR%D6TJE%20EXT%2020,000

vaillant 202-3-5
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=VA%DDLLANT%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=293&urun=VA%DDLLANT%20202/5%20%20PLUS%2017000

demirdöküm nitron
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=DEM%DDRD%D6K%DCM%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=297&urun=D.D%D6K%DCM%20N%DDTRON%2020.000

premix yoğuşmalı:

ariston clas premium

http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=AR%DDSTON%20YO%D0U%DEMALI%20%20KOMB%DD&marka=&urid=107&urun=AR%DDSTON%20CLAS%20YO%D0.20.000

demirdöküm nitromix
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DDLER&altkat=DEM%DDRD%D6K%DCM%20YO%D0U%DEMALI%20KOMB%DD&marka=&urid=497&urun=DemirD%F6k%FCm%20Nitromix%20P%2024

Bitermik eşanşörlü çift eşanşörlü ne gibi farkı var? VErdiğiniz site güvenilir mi, daha önce aldınız mı ordan?

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

1000-1500 lira

bitermik eşanjörlü:

çift eşanjörlü:

baymak brötje

vaillant 202-3-5

demirdöküm nitron

premix yoğuşmalı:

ariston clas premium

demirdöküm nitromix

Bitermik eşanşörlü çift eşanşörlü ne gibi farkı var? VErdiğiniz site güvenilir mi, daha önce aldınız mı ordan?

ben fiyat için o siteyi yazdım
    aklınızda bulunsun diye,dışardan alırsanız karşılaştırma yaparsınız
    güven konusunda birşey diyemem
    Bitermik eşanjörlü sistemlerde hem kullanma suyu hem de merkezi ısıtma suyu ısıtılır. Bunun içinde iki ayrı su girişi ve çıkışı vardır .
    Çift eşanjörlü sistemlerde sadece merkezi ısıtma suyu ısıtılır, bu nedenle tek bir su girişi ve çıkışı vardır. Bu tür cihazlarda kullanma suyu ikinci bir eşanjörde ısıtılır.

• quote:

Bitermik eşanjörlü sistemlerde hem kullanma suyu hem de merkezi ısıtma suyu ısıtılır. Bunun içinde iki ayrı su girişi ve çıkışı vardır .
    Çift eşanjörlü sistemlerde sadece merkezi ısıtma suyu ısıtılır, bu nedenle tek bir su girişi ve çıkışı vardır. Bu tür cihazlarda kullanma suyu ikinci bir eşanjörde ısıtılır.

Bir de bazı sitelerde 7 yıl garanti filan diyor, mesela BAymakta. Ama diğer markalarda 2-3 yıl, bu önemsiz birşey mi sizce?

Bitermikle çift eşanjöryazdınız da farkını, bitermik olması avantaj mıdır? Bizim şu anki 2 giriş çıkış var, Auer eski bir model. Borular uyma durumu da olabilir bitermiğe. Sanırım farkları, kullanma suyunun ısınma süresi?

• quote:

quote:

Bir de bazı sitelerde 7 yıl garanti filan diyor, mesela BAymakta. Ama diğer markalarda 2-3 yıl, bu önemsiz birşey mi sizce?

Bitermikle çift eşanjöryazdınız da farkını, bitermik olması avantaj mıdır? Bizim şu anki 2 giriş çıkış var, Auer eski bir model. Borular uyma durumu da olabilir bitermiğe. Sanırım farkları, kullanma suyunun ısınma süresi?

ucuz model kombilerde çift eşanjör dezavantaj
    5-6yıl sonra 3 yollu vana bozuluyor.bu parça da pahalı
    ucuz kombilerde bitermik eşanjörlü kombi avantaj.çünkü bitermik eşanjörlü kombilerde 3 yollu vana yok
    baymakta garantiyi bilmiyorum.
    baymakı aramanız gerekecek

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.