Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: tunç1

buderus gb012 ile eca confeo premix s 24 arasında kaldım hangisini tercih edeyim sizce, eca'daYakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.33 m³/h , buderus 'da Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.75 m³/h bu tercih sebebi olabilir mi. evim 127 m2 7 metre petek var

buderus gb12 : düz yoğuşmalı (condens yoğuşmalı)

eca confeo premix ise premix yoğuşmalı ,bu kombide premix eşanjör ve modülasyonlu fan var

premix yoğuşmalı kombiler önhava karışımlı yeni nesil yoğuşmalı kombiler

tabii ki eca confeo premix tercih edin. biri düz yoğuşmalı öteki premix yoğuşmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: tunç1

buderus gb012 ile eca confeo premix s 24 arasında kaldım hangisini tercih edeyim sizce, eca'daYakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.33 m³/h , buderus 'da Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.75 m³/h bu tercih sebebi olabilir mi. evim 127 m2 7 metre petek var

buderus gb12 : düz yoğuşmalı (condens yoğuşmalı)

eca confeo premix ise premix yoğuşmalı ,bu kombide premix eşanjör ve modülasyonlu fan var

premix yoğuşmalı kombiler önhava karışımlı yeni nesil yoğuşmalı kombiler

tabii ki eca confeo premix tercih edin. biri düz yoğuşmalı öteki premix yoğuşmalı

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kendr_li

Yoğuşmalı kombiyi mutfaga koymayı düşünüyorum, yoğuşma gideri için mutfak gideri ve bulaşık makinası gideri var ama gider borusuna kombinin uzaklıgı 4 metre civarı su tesisatıda tam bu giderin yanından çekilecegi için oraya kadar kalebodurlar kırılacak. Şimdi bu yoguşma gideride kırılan kalebodurların altından gidip gidere verilme üzere bir 40 cm yukarı çıkarılsa sorun olur mu? ve ya giderin oldugu duvar kırılarak gidere zemin seviyesinden ek yaparak yoguşma giderini vermek mümkün olan birşeymidir?yani gider borusu delinip felan ek yapılabilir mi? cevaplarınız için teşekkürler

ÖNEMLİİİİİİİİİİİİİİİ!!!!!!!!!!!!Yoğuşma gideri yapılırken yoğuşma suyu akışını etkilemeden ve yoğuşma boruları boyunca içinde su birikmeyecek şekilde yaptırmalısınız. 40 cm değil 1 cm dahi yukarı hareket verilemez. Akış hep aşağı doğru olmalıdır. Yoğuşmalı kombilerin içerisinde çamaşır veya bulaşık makinelerindeki gibi bir atık su tahliye motoru bulunmaz. Bu tür sistemler için yoğuşma tahliye pompası kullanılmalıdır. Yoğuşma suyunun boru içinde birikmesi zamanla yoğuşma suyunun cihaz içine dolmasına ve yanmanın kapanmasına neden olacaktır. Bu olay kış aylarında don korumasınında devre dışı kalmasına neden olacağından cihazında donmaya bağlı oluşacak hasarlar garanti kapsamında işlem görmesine neden olur. Yoğuşma suyu gidere kadar içinde suyu birikmeyecek şekilde akışkanlığı sağlanmalıdır.

• Arkadaşlar bana biri yardım etsin allah rızası için kafam bulandıkça bulandı. Şuandaki evim dublex 3+1
    1-) 2 adet 35m2 oda
    2-) 2adet 25 m2 oda
    3-) 3 adet banyo
    4-) alt ve üst kat toplam 18 m2 koridor
    5-) 30 m2 mutfak var.

ev kuzey ve batı cepheli orta düzey yalıtım var sizce bu eve nasıl bir kombi almalıyım 2500TL ye kadar para ayırabilirim... yardımlarınızı bekliyorum. Evim çerkezköyde yani soğuk bir memleketteyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanaksoy -- 24 Temmuz 2012; 0:26:10 >
  • Yalova'da güneybatı cepheli, 105 metrekare kullanım alanı olan, duvarları ytong, mantolama yapılmış evime premix yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum. Evde salon 28 metrekare, hol 15 metrekare, mutfak 12 metrekare, yatak odası 15 metrekare, diğer odalardan biri 12 metrekare, diğeri 10 metrekare, banyo 5 metrekare, ebeveyn banyosu 2 metrekare, balkon 6 metrekaredir. Evin petekleri henüz takılmadı. Yükseklik 2,7 metre. Toplam petek uzunluğu kaç metre olmalıdır? Tavsiye edeceğiniz kombi hangisidir? Ferroli Econcept Tech ve Baymak Falke Condense kombilerinden hangisini önerirsiniz? 2200-2300 TL'ye kadar bu iki kombi haricinde önereceğiniz daha iyi bir kombi var mı? İlgilenirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.
  • netten eca confeo premix S 24 siparişi verdim, S olmayanı göndermişler. premix ile premix s arasındaki fark nedir acaba hangisi daha iyidir
  • KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (GÜNCEL SAYFA)

http://forum.donanimhaber.com/m_63447066/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.