Şimdi Ara

Kombi ve Tesisat Öneri-eski- (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.288
Cevap
16
Favori
377.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ucuz model kombilerde çift eşanjör dezavantaj
    5-6yıl sonra 3 yollu vana bozuluyor.bu parça da pahalı
    ucuz kombilerde bitermik eşanjörlü kombi avantaj.çünkü bitermik eşanjörlü kombilerde 3 yollu vana yok
    baymakta garantiyi bilmiyorum.
    baymakı aramanız gerekecek

Teşekkür ederim vetdiğiniz bilgiler için. Yoğuşmalı kombi olarak verdiğiniz DEmirdökümde, Premix eşanjör sistemi geçiyor. Yoğuşmalı kombilerde çift ya da bitermmik eşanşör yok sanırım? Bir de bazı markaların yedek parçaları bulunmuyor burda ya da pahalı oluyor üretilmediği için, o konuda bilginiz var mı bozulduğunda sıkıntı çekmeyelim diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyid Battal Gazi -- 5 Aralık 2011; 18:00:59 >
  • Şu konuda da bilginiz varsa sevinirim; garanti kapsamındayken bakım parası alınıyor mu bazı markalarda?
  • Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

Orijinalden alıntı: disintegration

ucuz model kombilerde çift eşanjör dezavantaj
    5-6yıl sonra 3 yollu vana bozuluyor.bu parça da pahalı
    ucuz kombilerde bitermik eşanjörlü kombi avantaj.çünkü bitermik eşanjörlü kombilerde 3 yollu vana yok
    baymakta garantiyi bilmiyorum.
    baymakı aramanız gerekecek

Bir de bazı markaların yedek parçaları bulunmuyor burda ya da pahalı oluyor üretilmediği için, o konuda bilginiz var mı bozulduğunda sıkıntı çekmeyelim diye?

her marka 10 yıl yedek parça bulundurmak zorunda
    yasal zorunluluk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 5 Aralık 2011; 19:02:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

Şu konuda da bilginiz varsa sevinirim; garanti kapsamındayken bakım parası alınıyor mu bazı markalarda?

Garantisi 5 veya 7 yıllık olan kombilerden alacaksınız. Böylece en az 80-100 TL civarı olan bakım parasından yırtacaksınız değilmi.

Tabi ki yok öyle bir şey. Bakımlar tabi ki ayrıca paralı. Marka bazında kampanya yapılırsa istisna kaideyi bozmaz. Örn. Vaillant dedi ki bana 2 yıl olan garantinizi 3 yıl daha uzatıp 5 yıla çıkaralım Artı birde 3 bakım yapalım uzatılan bu dönem için sizde bize 400 EURO verin dedi. Hadi len oradan dedim.

Maalesef bakımlar için ayrıca para vereceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yumyan

quote:

Şu konuda da bilginiz varsa sevinirim; garanti kapsamındayken bakım parası alınıyor mu bazı markalarda?

Garantisi 5 veya 7 yıllık olan kombilerden alacaksınız. Böylece en az 80-100 TL civarı olan bakım parasından yırtacaksınız değilmi.

Tabi ki yok öyle bir şey. Bakımlar tabi ki ayrıca paralı. Marka bazında kampanya yapılırsa istisna kaideyi bozmaz. Örn. Vaillant dedi ki bana 2 yıl olan garantinizi 3 yıl daha uzatıp 5 yıla çıkaralım Artı birde 3 bakım yapalım uzatılan bu dönem için sizde bize 400 EURO verin dedi. Hadi len oradan dedim.

vaillant
    400 euro gibi paralar istemeye devam ederse gözümüzden düşmeye devam eder

ferroli kombime 3 ay önce bakım yaptırdım 55 lira tuttu
    üstelik kombim (beş) 5 yıl garantili

5 yıl için de para vermedim
    bazı markalarda olduğu gibi

• quote:

quote:

quote:

vaillant

Haklısınız Sn,disintegration

Bir sıkıntı olduğunda vaillant'ın servis şartları diğer bir çok markaya göre ağır. Ama şu da bir gerçek ki yakın çevremde 3 arkadaşım vaillant kullanıcısı ve 8-10 yıldır neredeyse hiç bakım yaptırmadan hiç bir sorun ile karşılaşmadan kombi kullanıyorlar. Vailant'ı seçmemdeki 4 ana sebep;

1- Marka güveni
    2- Yakın çevremden edindiğim izlenim
    3- Tesisat işim de olduğu için bunu ciddi anlamda hesaplı yaptırdığım firmanın Vaillant satıyor olması.
    4- En önemlilerden biri de vaillant aldıktan sonra forumumuzun bu sayfalarını ziyaret etmiş olmamdır.

Saygılar, iyi forumlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

vaillant

Haklısınız Sn,disintegration

Bir sıkıntı olduğunda vaillant'ın servis şartları diğer bir çok markaya göre ağır. Ama şu da bir gerçek ki yakın çevremde 3 arkadaşım vaillant kullanıcısı ve 8-10 yıldır neredeyse hiç bakım yaptırmadan hiç bir sorun ile karşılaşmadan kombi kullanıyorlar. Vailant'ı seçmemdeki 4 ana sebep;

1- Marka güveni
    2- Yakın çevremden edindiğim izlenim
    3- Tesisat işim de olduğu için bunu ciddi anlamda hesaplı yaptırdığım firmanın Vaillant satıyor olması.
    4- En önemlilerden biri de vaillant aldıktan sonra forumumuzun bu sayfalarını ziyaret etmiş olmamdır.

Saygılar, iyi forumlar.

geçen yıl kendime kombi alırken seçenekler içinde vaillant 202-3-5 modeli de vardı. diğer seçenekler ferroli domitech ve ferroli fer easy ydi
    2 yıl garanti bana az geldi
    vaillant alacaksam +3 uzatayım dedim
    doğalgazcı arkadaş bana +3 yıl için 360 veya 400lira istendiğini söyleyince o anda vaillant tan vazgeçtim
    bu fiyatlar geçen yılın fiyatlarıydı
    bu yıl ne kadar allah bilir

marka güvenirliği göreceli bir kavramdır

bir marka, müşterisini yolunacak kaz olarak görmemeli
    bu benim düşüncem
    iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 6 Aralık 2011; 15:33:00 >

• Diğer bildiğniiz markaların bakım ücretleri, garnti uzatma süreleri hakkında bilginiz var mı ne kadar filan?
  • Hayırlı Akşamlar,
    Adana'dan yaşıyorum. Evim TOKİ konutları, Isı yalıtımı oldukça iyi sayılır. Pencereler Çift cam. Evim 9 katlı binanın 6.katı. Güney-Kuzey cepheli, sabahtan akşama kadar mutfak ve salonum kesintisiz güneş alıyor.

Petek boyları 60 cm
    Toplam Petek uzunluğu: 3,5 m(Baymak marka 6 cm eninde tek ızgaralı)

Bürüt 146, Net:100metre civarı
    Salon: 28m2
    mutfak: 13 m2
    oda: 12m2
    oda:13m2
    banyo:6 m2
    tuvalet: 3m2

ECA Confeo Plus almaya niyetlendim ancak Suyumuzun aşırı kireçli olması, ve Güneş enerjisi gibi bir sıcak su kaynağımın olması(Malum kış mevsimi olmasına rağmen 2 haftadır güneş enerjisinden akan suya doğrudan elimizi tutmamız mümkün değil.) Üç tam modülasyon yapması,üç kademeli sirkülasyon pompasının olması, FERROLİ'nin öne çıkmasına neden oldu.

FERROLİ domitech ve fer easy
    Güneş Enerji Sistemleri ile Entegre Çalışma imkanı ve Yakıt Tasarrufu
    Domitech kombiler, güneş enerji sistemlerine çok kolay bağlanabilecek ve çalıştırabilecek şekilde tasarlanmıştır.
    Domitech kombilerin güneş enerji sistemleri ile çalışma özelliği sayesinde, entegre sistem çözümleri elde edilmekte,
    böylelikle enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Yukarıdaki özellik bana önemli bir avantaj sağlar mı? Yoksa birlikte kullanımı soruna yol açar mı?
    Garanti süresi 5 yıl deniliyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda 3+2 dedi.Yani +2 için ek ücret talep ediliyor.Yoksa ben mi yanlış anladım?
    Son olarak Adana'da 2 servis mevcut. Bu durum serviste bir sorun olur mu?

SAYGILAR...

• quote:

Orijinalden alıntı: murat2408

Hayırlı Akşamlar,
    Adana'dan yaşıyorum. Evim TOKİ konutları, Isı yalıtımı oldukça iyi sayılır. Pencereler Çift cam. Evim 9 katlı binanın 6.katı. Güney-Kuzey cepheli, sabahtan akşama kadar mutfak ve salonum kesintisiz güneş alıyor.

Petek boyları 60 cm
    Toplam Petek uzunluğu: 3,5 m(Baymak marka 6 cm eninde tek ızgaralı)

Bürüt 146, Net:100metre civarı
    Salon: 28m2
    mutfak: 13 m2
    oda: 12m2
    banyo:6 m2
    tuvalet: 3m2

ECA Confeo Plus almaya niyetlendim ancak Suyumuzun aşırı kireçli olması, ve Güneş enerjisi gibi bir sıcak su kaynağımın olması(Malum kış mevsimi olmasına rağmen 2 haftadır güneş enerjisinden akan suya doğrudan elimizi tutmamız mümkün değil.) Üç tam modülasyon yapması,üç kademeli sirkülasyon pompasının olması, FERROLİ'nin öne çıkmasına neden oldu.

FERROLİ domitech ve fer easy
    Güneş Enerji Sistemleri ile Entegre Çalışma imkanı ve Yakıt Tasarrufu
    Domitech kombiler, güneş enerji sistemlerine çok kolay bağlanabilecek ve çalıştırabilecek şekilde tasarlanmıştır.
    Domitech kombilerin güneş enerji sistemleri ile çalışma özelliği sayesinde, entegre sistem çözümleri elde edilmekte,
    böylelikle enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Yukarıdaki özellik bana önemli bir avantaj sağlar mı? Yoksa birlikte kullanımı soruna yol açar mı?
    Garanti süresi 5 yıl deniliyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda 3+2 dedi.Yani +2 için ek ücret talep ediliyor.Yoksa ben mi yanlış anladım?
    Son olarak Adana'da 2 servis mevcut. Bu durum serviste bir sorun olur mu?

SAYGILAR...

ferroli kombiler 5 yıl garanti
    ferroli bayisi size +2 garanti kaşesini ücretsiz vermesini isteyiniz
    bütün ferroli bayileri öyle yapar
    servis olayı görecelidir
    izmirde güneş enerjisi sistemiyle domitech kullanan tanıdıklarım var.bir sorun olsaydı duyardım

• Sayın disintegration
    İlgi ve alakanız için teşekürler...
  • quote:

Sayın disintegration

bişey değil
    şunu söyliyeyim
    ferroli domitech veya ferroli fer easy gerçekten çok iyi bir tercih
    kendim geçen yıl bu 2 kombiden birini alacaktım son anda vazgeçtim ikisinin yoğuşmalı versiyonunu aldım
    hayırlı olsun
  • quote:

quote:

Sayın disintegration

bişey değil
    şunu söyliyeyim
    kendim geçen yıl bu 2 kombiden birini alacaktım son anda vazgeçtim ikisinin yoğuşmalı versiyonunu aldım
    hayırlı olsun

Arıza filan oldu mu hiç,bakım yaptırdınız mı acba, ne kadardı olduysa?
  • quote:

quote:

quote:

Sayın disintegration

bişey değil
    şunu söyliyeyim
    hayırlı olsun

Arıza filan oldu mu hiç,bakım yaptırdınız mı acba, ne kadardı olduysa?

ferroli de kombi bakım 55 lira
    3 ay önce yaptırdım

• Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Başımıza bir konuda soru işareti olsa forum sitelerinden hiç bir bilgimizin olmadığı alandan bile olsa insanların öneri ve tecrübelerinden faydalanıyoruz, çok da faydasını görüyoruz. Konu başlığını uzun uzadıya okumaya çalıştım ve son olarak sorumu sormaya karar verdim.

İzmitte (bina kuzey güney cepheli ve çift yola cephe köşe parsel, ön odalar gün boyu arka odalar ya sabah ya akşam güneş alır vaziyette) brüt 130m2 net 106 m2 gibi 4 katlı bir bina yaptırıyorum, tabi bina hali hazırda inşaat halinde ve bir kaç aya tesisat işleri yapılmaya başlanır.

Sizler eğer böyle bir inşaat yaptırıyor olsaydınız ne gibi uygulamalar yaptırırdınız? Hangi püf noktalara dikkat ederdiniz?

Ben tüm yorumlarınızı okuduktan sonra yorumlardan kombi seçimimi Ferroli demiconende den yana , peteklerde ise demirdöküm plus olarak karar kıldım.

Yorumlarınız benim için çıkar ilişkisi olan doğalgaz firmasından daha önemlidir ve sizlere göre karar vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozcantekin

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Başımıza bir konuda soru işareti olsa forum sitelerinden hiç bir bilgimizin olmadığı alandan bile olsa insanların öneri ve tecrübelerinden faydalanıyoruz, çok da faydasını görüyoruz. Konu başlığını uzun uzadıya okumaya çalıştım ve son olarak sorumu sormaya karar verdim.

İzmitte (bina kuzey güney cepheli ve çift yola cephe köşe parsel, ön odalar gün boyu arka odalar ya sabah ya akşam güneş alır vaziyette) brüt 130m2 net 106 m2 gibi 4 katlı bir bina yaptırıyorum, tabi bina hali hazırda inşaat halinde ve bir kaç aya tesisat işleri yapılmaya başlanır.

Sizler eğer böyle bir inşaat yaptırıyor olsaydınız ne gibi uygulamalar yaptırırdınız? Hangi püf noktalara dikkat ederdiniz?

Ben tüm yorumlarınızı okuduktan sonra yorumlardan kombi seçimimi Ferroli demiconende den yana , peteklerde ise demirdöküm plus olarak karar kıldım.

Yorumlarınız benim için çıkar ilişkisi olan doğalgaz firmasından daha önemlidir ve sizlere göre karar vereceğim.

Zemin, en üst ve hatta kısmen altı açıksa 1. kattaki daire petek boylarının biraz fazla olması gerekir. Firmalarla görüşürken buna dikkat edin. DD Plus radyatörler iyi tercih.
    Borular oksijen bariyerli olsun. Dizayn oksijen bariyerli boruyu tercih edebilirsiniz.
    Az kullanılan yada sıcak olabilecek odalar için termostatik vana düşünebilirsiniz.
    Ferroli Domicondense 24 kW(1.850 TL) , Bosch Condense 2000W (1.470 TL) ile Buderus GB012 (1.850 TL) gibi condense (yarım) yoğuşmalı iyi bir kombidir. Ancak fiyatları bence pahalıdır. Bu fiyatın 400 TL altına Ariston Clas Premium 24 kW remix (tam) yoğuşmalı kombi de düşünebilirsiniz. Hatta aynı fiyata premix yoğuşmalı Bosch Classic Condense 22 kW alabilirsiniz. Üstelik oda termosttaı 120 TL civarı.
    Kombi konusunda İst. ANadolu yakasında size çok yakın aşağıdaki Siteden kombileri alabilirsiniz. Hatta onların bulacağı firamyla çalışabilirsiniz. Site güvenilir ve peşin fiyatları çok uygundur. Toplu alırsanız daha uygun fiyat da olabilir.
    Ariston premix 1.450 TL
    Bosch Premix 1.810 TL

• quote:

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

ben evimde ferroli domicondense kullanıyorum
    bütün özellikleriyle mükemmel bir kombidir emin olun
    gerek performansı ve verimiyle mükemmel..

benim kombim:

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

Kombi ve Tesisat Öneri-eski-

olaya f/p fayda+verim+sorunsuzluk açısında bakacak olursak

premix yoğuşmalı bir kombi almak daha mantıklı olacaktır

yalnız şu var

premix yoğuşma ile condense yoğuşma arasında muazzam fark yoktur..

bunu ben değil sedbuk söylüyor

http://www.homeheatingguide.co.uk/efficiency-tables.php?model=016291

ferroli domicondense %88 verimli çıkıyor

premix yoğuşmalılar %90 verimli çıkıyor

arada %2 fark var o kadar

ama ne olursa olsun daha yeni teknoloji oldugu için premix yoğuşma birincil tercih olarak tercih edilmelidir

• Arkadaşlar kombi seçiminde modeli yanlış yazdım diye düşünüyorum Ferroli Domitech diyecektim sizce nasıl ( 1350 tl civarı heralde ), Domicondence yoğuşmalı, benim m2 birez düşük o yüzden yoğuşmalı düşünmemeliyim.
  • quote:

Arkadaşlar kombi seçiminde modeli yanlış yazdım diye düşünüyorum Ferroli Domitech diyecektim sizce nasıl ( 1350 tl civarı heralde ), Domicondence yoğuşmalı, benim m2 birez düşük o yüzden yoğuşmalı düşünmemeliyim.

domitech fiyatına göre mükemmel bir kombi

%30-%100 geniş modülasyon aralığında

ferroli patentli bitermik eşanjörlü:sıcak su konforu mükemmel ve kesintisizdir.

“kireç oluşumunu engelleyen sistemi” sayesinde tek eşanjörlü kombilerde olan kireçlenme sorunu bu kombide olmaz..

1 dakikada 13,7 litre sıcak su hazırlar

3tam modülasyon yapar: tesisat suyuna göre+kullanım suyuna göre+oda sıcaklığına göre(modülasyonlu termostatla)

5yıl garanti

200 lira daha ucuza aynı özelliklerde ferroli fer easy var

ferroli fer easy de düğmeler çevirmeli
    domitech te düğmeler dokunmatik o kadar
    her iki kombide aynı

eviniz net kaç m2? benim ev net 85 m2 ve condense yoğuşmalı ferroli domicondense kombi taktırdım

m2 önemli değil..

• Brüt 130 m2 net de 106m2 kadar, kendi binamız olacağı için bütün tesisat toplu olarak yaptırılıp toplu olarak satınalması yapılacak, bunlara ek olarak ferrolinin güneş enerjisinden sıcak suyu kullanabilme özelliği bulunuyor, belki bu yolla alternatif bir kazanç da sağlanabilir diye düşünüyorum. Malum enerji fiyatları sürekli artıyor, ülkemiziznde doğalgaz kaynakları olmadığı için hem ülkeye hem cebe kazanç olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.