Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (706. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 58 mustafa

Gerekeni yapmış olduklarını düşünüyorum birşeyler gözden kaçmış olabilir tekrar çagırıp durumu anlatın olay sadece ilk yanmadamı oluyor yoksa yanarken arada yapıyormu
    Sadece ilk alev almada oluyor. Bazen 10 ateşlemede 1 kere bazen üst üste 2 kere gibi düzensiz.

Görüşler için teşekkür ederim.
  • Merhabalar bizim demirdöküm neva kombi var evimizde ancak yüksek ihtimalle anakartı bozuldu 8.8 hatası verip kendini resetliyor suyu açtığımızda şimdi ben bu kartı söküp tamire göndereceğim, az çok anlıyorum elektronikten ancak bu kartın üzerindeki tüm soketleri çıkardıktan sonra sağ tarafında 2 adet soket kalıyor ama bunlar kart ile bütünleşik sanırım ya da lehimlemişler, bu kalan son 2 kabloyu nasıl çıkaracağımı bir türlü bulamadım. Var mıdır daha önce bu kartı söken bu aletten?
  • sarı ve beyaz kablodan bahsediyorsan, sıkı olabilir zorlarsan çıkar veya alttan kontrol kalemi ile kasdır. biri 6,3mm diğeri 4mm karışmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 6 Haziran 2020; 23:4:57 >
  • Arkadaşlar kombim Demirdöküm Aden.

Bundan birkaç ay evvel arızalandı 70 ışığı yanıp sönüyordu. Pretostat ve fan motorunun sağlam olduğunu anladıktan sorna anakart a odaklandım. Ve anakartta fan motoru rölesinin arızalandığını tespit ettim. Röleyi değiştirdim ve sorun düzeldi.

Şimdi bununla alakalı mıdır bilmem bir haftadır sıcak su kullanımında birkaç dakika musluk açık kalınca kombi sönüyor ve 20-30 Saniye yine 70 ışığı yanıp sönüyor. Ardından kombi yine ateşliyor. Bu sebeple su 2dk sıcak akıyor, 2dk soğuk.

İnanın kombiden soğudum yaa. Sorun ne olabilir lütfen yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Command.com kullanıcısına yanıt
    Baca çok uzun değilse yine karttan kaynaklı olabilir. 70 arızası verdiğinde. Fan sesi gelmiyorsa karttan kaynaklıdır

• Akşama ölçü aletini alıp girişeceğim bakalım.
  • Ferroli domicompact f24d kombim var dünden beri F5 hatası verip ne peteği ısıtıyor ne de sıcak su veriyor. Bugün kombici çağırdım geldi ve sorun prosestat ta dedi. Bu prosestat bende 2 yıl değişmişti bu kadar kolay bozulan bişey mi? Bide tamirci benden 500 TL istedi bende kazıklanacağımı düşündüğümden yaptırmadım. Ben değiştirmeyi düşünüyorum bizdeki hermatik biraz uzun bunun için hassas prosestat gerekliymiş bunun değerleri nedir. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

• ECA Proteus Plus kombi su basıncı haftada 1 kez 1,5 bardan 0 a düşüyor ve su basmak zorunda kalıyorum arızalı mı .
    ve oturduğum evde kiracıyım 9 ay önce taşındım en son bakımı 2016 da yapılmış bu durumda çıkan masrafı ben mi ev sahibi mi ödemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajapai -- 9 Haziran 2020; 22:47:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fbm333 kullanıcısına yanıt
    O fiyata tamir eden usta iş yapmasın bir zahmet forumda Ebu abdillah usta var isterseniz ondan destek isteyin o size hizmet sağlasın müsaitse.

• Teşekkürler şimdilik aklımda bulunsun fanı söktüm temizledim ve yerine taktım şimdilik çalışıyor eğer sorun devam ederse eski prosestatı tamacam oda olmazsa gerçekten işi iyi bilen birine yapışacak.

• ajapai kullanıcısına yanıt
    tesisatta kaçak var veya genleşme tankı deyişecek delik
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Baca çok uzun değilse yine karttan kaynaklı olabilir. 70 arızası verdiğinde. Fan sesi gelmiyorsa karttan kaynaklıdır
    Kombiyi açtım. Fan dönüyor ancak pretostat atmıyor. Ne zamanlki pretostat atıyor 70 ışığı sönüp kombi ateşleniyor. Birkaç dakina sonra ise pretostat kontağı yine bırakıyor.
    Öncelikle pretostat ı kontol ettim. Gayet sağlam duruyor, Ağzımla hafifçe çeksem bile kontakları tık tık gayet sağlıklı tepkiler veriyor. Bu durumda fan yeterli emişi sağlayamıyor diye düşündüm.
    Fan motorunu söktüm, temizledim taktım bir değişiklik olmadı. Fan motoru kilitlenmemişti, çok rahat elle bile dönüyor.
    2 olasılık var aklımda

ilki fan çıkışındaki metal ara bir boru var baca ile arada, bu borudaki contalar sıcaktan kavrulmuş ve dökülmüş buradan kaçak yapıyor ve emişi etkiliyor olabilir. Aynı zamanda fan motorunun yanma odası ile öpüştüğü yerde conta olması gerekmezmi? Metal metale yapışmış. Bu dediğim yerlere montajda 300 dereceye dayanan özel silikon sıkmayı düşünüyorum.

İkincisi ise motorun rulmanlarını değiştireceğim. Bir sıkıntı varmış gibi durmasa da motor yeterli devre çıkamadığından emiş olmuyor olabilir.

Bakalım sonucu paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Command.com -- 11 Haziran 2020; 8:46:30 >

• Command.com kullanıcısına yanıt
    Fan emiş de mi basınç dami

• Sorun çok şükür çözüldü. Dediğim gibi 70 hatası fan emiş motorunun yeterli devri sağlayamamasından kaynaklanıyormuş. Elle kontrol ettiğimde takılma yoktu oysaki. Dönmesi yada elle sorun yok gibi gözükmesi sorun olmadığı anlamına gelmiyor. Pretostat sağlamsa, motor dönüyor ama 70 ışığı yanıyorsa fan motoruna odaklanın.

Bu fan motoru o kadar basit bir yapıya sahip ki, az biraz elinizden iş geliyorsa sakın ola gidip sıfırını almayın, yada tamirine bir ton para vermeyin. Resimlerde gösterdiğim 2 adet rulmanı değiştirmeniz motoru neredeyse sıfırlıyor. Motorda sargı yanmazsa bozulacak başka hiçbiryer yok. Tamirini yapıyoruz diyenlerin değiştirdiği tek parçalar bu rulmanlar ve maliyeti 5er TL den 10TL. Açmışken emişi sağlayan pervaneyi de yıkayın, motor oldu size sıfır....

Taktım sorun kalmadı. Maşallah kombi yeni gibi oldu sesi de azaldı ve kararlı düzgün çalışıyor artık.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Command.com -- 13 Haziran 2020; 8:33:36 >

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    yok hocam sadece kaloriferdeyken yapıyor cihaz baya bir sarsılarak yanıyor
  • Baymak Quasar 24Fi kombim var. Sıcak suyu actigimda, kombinin tum led leri yaniyor ve atesleme yapmiyor.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Bu forumda onceden paylasilmis benzer bir ariza gordum, akis salterini degistirmesi tavsiye edilmis. Ben de yeni akis salteri alip degistirdim ama ayni sorun devam ediyor.

Kombinin arizasi ne olabilir ?
  • Fan çalışıyormu

• 58 mustafa 5 kullanıcısına yanıt
    sicak suyu actigimda fan calismiyor.
  • unlu123 U kullanıcısına yanıt
    Cihazın sigortadan itibaren faz ile nötr kablolarının yerini değiştirin.

Sigorta varsa cihazın mavi kablosunu sigortaya kahverengi kablosunu nötre bağlayın.

Eğer ucunda fiş varsa prize ters çevirip takarak deneyin.

Baymak kombiler de arıza olduğu zaman öncelikle bu işlemin yapılması lazım.

• ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Kombinin kendi sigortasi var. Asagidaki fotoda, kombinin kontrol panel 'ine sigortadan gelen kabloyu ve baglantilarini isaretledim.

Isaretli yerdeki mavi ve kahverengi kablolari mi yer degistirecegim ?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • 
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.