Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (813. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.253
Cevap
313
Favori
1.446.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 809810811812813
Sayfaya Git
Git
Giriş

hocam cesaret edip kombi içerisini açtım sigortaları falan kontrol ettim. oralarda herhangi bir sorun yoktu fakat

dünyanın en garip şeyine rastladım. 3 adet ateşleme var (buji) biliyorsunuz, bunların en sağındakinin altında bujiyi sabitleyen vidanın başı kırılmış/kopmuş. bu kombi daha önce hiç açılmadı, hiç ellenmedi. nasıl kırıldıgına koptuğuna dair hiç bir iz yok muhtemelen fabrikasyon kırıktı ve bu buji bir yerden sonra saldı kendini.

bujinin ateşleme kısmı brülore temas ettiğini fark ettim ve muhtemelen bu sorun yaratıyor dedim ve tekrardan sabitleyip çalıştırdım sorun çözüldü.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

aklıma gelip fotograf çekmedim ama şemayı bulup size bölgeyi gösterdim.

herkese fikir, bilgi olsun.

sağlıcakla kalın.

• Yüksek voltajdan ötürü dd nitromix kombim arıza yaptı.ertesi gün ben evde yokken servis çağırdım.Gelen servis anakart arızalı olduğunu ve anakart değişmesi gerektiğini söyleyip 7200tl fiyat verdiler.bende tamirine bakayım olmazsa o zaman değişirim değip 650tl servis ücretini verip gönderdim.Eve geldiğimde sigortanın patladığını ve varistöründe yandığını gördüm 2 sini değiştim fakat yine kombide hareket olmadı.Babamda aynı kombi var o gece onun kombide arıza yapmıstı onunda aynı parçaları değiştim onu ki çalıştı.
    Sonra 2 anakartı yanyana koyunca gördümki benim anakarttaki 2 tane aleminyum kapasitörü kırmışlar,kıran da Gebze Uzuner soğutma dd yetkili servisi.
    Neyse gerekli yerlere şikayette bulundum fakat kapasitörleri değişmeme rağmen şöyle bir sıkıntı var.Kombi sıcak suyu açmazsan peteklerde sorunsuz çalısıyor ,sıcak suyu daha önce hep 45 derecede kullanırdık gayet iyiydi banyo bulaşık için şimdi ise cok daha ılık veriyor suyu ve belirli bir zaman sonra da kombi hataya geçiyor ,resetleyince bir zaman daha gidiyor.Babamın anakartı takımca hiçbir sorun yok.Sorun eminim anakartta ve bir parçasında ama hangi parçasında bilemiyorum.sıcak suyu 60 lara alınca bu sefer 45 50 derecelerde ısıtıyor suyu fakat yine bir zaman sonra tekrar hataya geçiyor.Sorun rolelerdemi yoksa başka parçada mı ? Anakartın resmini ekliyorum.  KOMBİ ARIZALARI BURAYA  KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• ByÇINAR kullanıcısına yanıt

gerçekten yüksek voltaj varsa eneji dağıtım şirketi öder. o şekilde çok fatura kesdim, ama önce dağıtım şirketiyle konuşup orda öyle bi olayın olduğunu teyit/tasdik etmek lazım/lazımdı. senin istediğin/beklediğin şekilde tamir mümkün değil. kopan yolların maskesini/yapıştıdığın şeyi kaldırıp yolları kontrol et, genelde böyle çoçuklar işlemci ayaklarını tornavida tahrib eder. sorunuz çözülmezse 2. el anakart eski iadeli 2500tl kargo dahil.

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Saolun bugun çözdüm 4 kondansöte zarar vermişler 2 sini tespit etmiştim 2 sinide bugun fark ettim.  KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, yardımcı olur musunuz?

https://forum.donanimhaber.com/baymak-baxi-sicak-su-dalgalanmasi-ntc-degisdi-duzelmedi--158427860#158428493

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Merhabalar hocam bende bosch 2500 condence kombi var kış girişinde barı 1.5 yaptım ve bugün petek ayarını kapattım bar hafif 1.5 altına düşmüş alttaki mavi vanadan su basmak istedim vana çok sertleşmiş dönmedi sonra uğraştım döndü ama yalama olmuş boşta dönüyor servisi aradım vananın blokla birlikte değişeceğini söylediler bende özel servis çağırdım geldiler kombinin içini açtılar sadece vanayı değiştirdiler açmışken eşanjörü söktüler içine porçöz koyup temizlediler 2 kış geçirdim buna rağmen fazla kireçlenme olmamış bu işlemi iki kez tekrar ettiler sonra parçalar yerine takıldı kombiye su basıldı (1.5 bar) çalıştırıldı deneme amaçlı petekler açıldı herşey normal çalışıyor sonra menüden petekleri kapattık musluk 45° ayarlı musluktan sıcak su kullanıldıktan sonra kombi ateşleme yapıyor (bu esnada bar hafif düşüyor ateşleme kesilince yerine geliyor) derece 38 lerden yavaş yavaş yükseliyor 45 e gelince ateşleme kesiliyor ve akabinde derece 45 den direk 58 lere çıkıyor belli bir süre sonra derece tekrar 40 lı sayılara düşüyor ve bar gün içinde 1 buçuğun milim altına inmiş bu normal mi ben doğalgaza geçeli iki yıl oldu daha öncedemi böyleydi hiç bakmamıştım yoksa bakımdan sonramı böyle oldu acaba bu arada kombinin çalışması normal ekranda arıza işareti yok teşekkürler

• deryadeniz907 D kullanıcısına yanıt

Petek vanalarını kapatma, zaten su kaçağı varsa peteğin kendisinden değildir, hem vanayı kapatsan bile iki vanadan biri sızdırıyor olma ihtimali var, bu kapatma işi sana bişey kazandırmaz. basıncın bi miktar aşağı inmesinin sebebi basınç göstergesinin pompa emiş tarafında olduğundan pompa çalışınca basınç bi miktar aşağı iner. Condense 2500 kombilerde ekranda eco yazısı yoksa konfor aktiftir, yani kombi kullanım suyunu daha hızlı vermek için suyunu sıtır ve bekler, belli dereceye düşüp soğuyunca tekrar ateşler ve kombi içerisinde sıcak suyu hazır eder, bu özellik aşırı kireç yapar, 2 yılda kireçlenebilir. Kombi beklerken su tam soğumasa bile anlık musluğu açıp kapatsan bile kombi suyu konfor derecesine kadar ısıtır biraz daha soğumasını beklemez. Musluk resmine uzun süre basarsan eco yanar ve kombi sadece musluğu açınca çalışır. Hem enerjiden hemde parça ömründen tasarruf edilir, plastik blok yıllarca yüksek sıcaklıklarda beklemesi parça ömrünü azaltır ama sıcak suyu geç verir, çünkü ısıtmaya 20lerden başlayacak. Bu kombilerde ekranda görünen sıcaklık kullanım suyunu açınca ve konfor için ateşleme başlayınca ekranda kullanım suyu sensöründeki derece görünür alev sönünce kullanım suyunu ısıtan kalorifer sensörü derecesi görünür, Derecenin aniden yükselmesinin sebebi bu. Yavaş yavaş düşmeside pompa çalışmaya devam eder ve ısıyı iyice yayar ve derece yavaş yavaş eşitlenir, musluğu açığında drreceler eşit görünür ama alev sönünce fark artar. Basınç göstergesi 1 günlük değilde 2-3-5 günlük takip et

• sıcak su derecesini 35 yapıyorum yinede banyoya kaynar su veriyor.Vaillant kombi neresi arızalı kombinin.Hiçbir uyarı vermiyor

Tesisatçı gelip baktı hiçbir yerde kaçağa rastlanmadı kombi sıfır iki yıllık iki kış geçirildi hiç bakım yapılmadı tesisatçının dediği yetkili servisi çağır bakım yaptır büyük ihtimal Genleşme tankının havası azalmış ondan bar düşmesi yaşanır dedi zaten son iki haftadan beri bar seviyesi çok az düştü milim denecek kadar büyük ihtimal genleşme tankı havasıymış doğru mudur

• Merhabalar. Alpha Eco 28 kombi kullanıyorum. Kombide basınç yükselmesi sorununu 1 haftadır gözlemliyorum.Su basma vanasını açmadığım halde basınç 3-4 bar'ın üstüne çıkıyor.Arıza neden kaynaklanabilir.Ankarada özel servis öneriniz var mı?

• Merhaba, bu sabah ECA Calora Premix HM DG ERP 08.08.2020 üretim tarihli kombim sıcak su vermemeye başladı. Su açıldığında ateşleme ibaresi çıkmadığı gibi musluk suyu ikonu da yanıp sönmüyordu. Peteklerin ısınması ve çalışmasında herhangi bi problem olmadığı halde bu problem devam ettiği için teknik servis çağırdım ve tamiri gerçekleştirdiler ve bana bu problemin bu model kombilerde kronik olduğunu söylediler. Ancak beklemediğim şey aldıkları ücret idi; 3250 TL (500 işçilik). 2750 TL parça parasına gitmesi bana garip geldiği için sizlerin bilgisine de danışmak istedim çünkü internette yedek parça sayfalarına baktığımda bu kadar pahalı olabilecek parçalar kombimde değiştirdikleri parçalar değil ve tüm parçalar ortalama 100-900 bandında. Elimdeki tek bilgi bıraktıkları garanti belgesine yazdıkları parça isimleri; Okuyucu ve Basınç Şalteri. Tecrübeniz sayesinde tabiri caizse kazıklanıp kazıklanmadığım ve başka birine kontrol ettirip ettirmemem gerektiği ile ilgili fikir verebilir misiniz? Şimdiden ayıracağınız zaman için teşekkür ederim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• @ebu abdillah cevap yok mu

• Merhaba. Ariston marka kombi kullanıyorum. Kombiden sanki araba tekler bibi titititi sesler geliyor. Bazen bu ses tiiiiii diye uzuyor daha şiddetli oluyor. Sebebi ne olabilir? Bir de kendi suyunu açmadığım halde suyu çok artmış ve su akitmis.
    Çok para tutar mı? Servis yalnız arıza tespiti için 300 350 tl para istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linkoln2732 -- 27 Nisan 2024; 15:57:16 >
  • 
Sayfa: önceki 809810811812813
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.