Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (707. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 705706707708709
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam kart üstünde değil sigorta kutusu ya da prizden yer değiştireceksiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Tamam, kahverengi ve mavi kablolari yer degistirdim. Sonra, sicak suyu acinca, yine ayni sorun oldu.
  • unlu123 U kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman servis desteği almanız gerekiyor muhtemelen elektronik kart arızalı olabilir.

• bosch condens 2000 su damlatıyor Bu parça çatlakmı yoksa burdabir conta mı arkadaşlar bu parçanın adı nedir?

• emrahim54 kullanıcısına yanıt
    kronik olarak ordan basınçtan çatlıyor le boru isö, deyişşince düzelir
    kronik sorun, genelde boru çatlıyor. değişmesi lazım. L boru
  • quote:

Orijinalden alıntı: unlu123

Kombinin kendi sigortasi var. Asagidaki fotoda, kombinin kontrol panel 'ine sigortadan gelen kabloyu ve baglantilarini isaretledim.

Isaretli yerdeki mavi ve kahverengi kablolari mi yer degistirecegim ?

faz nötr bağlantısını eski haline getir. yoksa arıza düzelince alev yok arızası vermeye başlayacak. musluğu açınca bütün ledlerin yanması kullanım suyu sensör arızasından kaynaklanır.

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Boru fiyatı ne kadardır ? Ve şuanlık damlama haricinde bir sıkıntı yaparmı ustam
    Parçayı Buldum ama değiştirmesi zormudur Bu cihaz kardeşimin bende demirdöküm var her şeyini söküp takıyorum ama bu cihaz hakkında bilgim yok tarif edebilirmisiniz sökülmesi rica etsem ustam şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahim54 -- 24 Haziran 2020; 10:50:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

kronik olarak ordan basınçtan çatlıyor le boru isö, deyişşince düzelir
    Evet kronikmiş ustam biraz araştırınca anlamış oldum değişimi zormudur ben parçayı buldum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    elinde geliyorsa kolay
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Ustan elimden gelirde bense demirdöküm var her tarafını söküp takarım bu kardeşimin platik parçada anahrarlık birşey yok o yüzden sökemedim görsende bulamadım hiç biryerde tarif etme şansınız olurmu rica etsem şimdiden teşekkürler

• selam, bizim kombide basınç her gün düşüyor ve su sıcaklıklığı 45e ayarlı olduğu halde 80e kadar çıkıyor
    kombici geldi baktı, hava bastı gazı kıstı düzeldi,ama yine aynısı oluyor
  • ornitolog kullanıcısına yanıt
    marka model nedir
  • Ferroli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornitolog -- 26 Haziran 2020; 13:19:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamun aleyküm üstatlar,

12 yıllık bosch classic plus kombimin su basıncı kendiliğinden yükseliyor ve tahliyeden su damlatıyor muhtemel arızaları ne olabilir sizce..

Not: fazla suyu emniyet vakasından boşaltığımda sıcak su geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaya hakan K kullanıcısına yanıt
    aleykumusselam
    yüksek ihtimal ana eşanjör delinmesi(bitermik eşanjör). zor bi ihtimal doldurma musluğunun arızalanması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 29 Haziran 2020; 0:10:1 >
  • Kolay gelsin.

Bugün elektrikler kesildi. 4-5 saat yoktu elektrikler geldiğinde kombi hiç görüntü vermiyor. ekran bomboş R tuşuna uzunca basıyorum resetlemeye çalışıyorum hiç bişi etki etmiyor. Ama ocak çalışıyor.

Sorun ne olabilir ?
  • Mishakal kullanıcısına yanıt
    Eğer kombinin ekranında görüntü yok ve bağlı olduğu sigortaya enerji geliyorsa ana kart cam sigortası patlamıştır ya da ana kart arızalanmıştır.

Kombinin garantisi varsa muhtemelen garantiye girmez.

Güven duyacağınız bir servisten teknik destek almanız yararınıza olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Eğer kombinin ekranında görüntü yok ve bağlı olduğu sigortaya enerji geliyorsa ana kart cam sigortası patlamıştır ya da ana kart arızalanmıştır.

Kombinin garantisi varsa muhtemelen garantiye girmez.

Güven duyacağınız bir servisten teknik destek almanız yararınıza olacaktır.
    Hocam evden çıktığımda kombi sadece sıcak su için açıktı.

Eve geldim elektrikler yoktu yatıp uyudum 1 saat önce felan geldi sayılır.

Geldiğinde baktım sıcak su gelmiyor kombiye baktım ekranda hiç bişi yazmıyor hiç bir ışık yanmıyor evin girişindeki sigorta baktım atmış onu kaldırdım yine baktım yine aynı hiç bişi değişmedi.

ama ocak felan çalışıyor.

Yüksek ihtimal garantisi yoktur kiracıyım ben evde tam bilmiyorum

Dediğin gibi cam sigorta veya ana kart arızası varsa kaça yaparlar ?

teşekkürler.

Kombi baymak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mishakal -- 29 Haziran 2020; 0:53:24 >

• Mishakal kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman iş değişir o sigorta elektronik kart kaynaklı değilde pompa, gaz valfi ya da fan kaynaklı atar sana pm gönderdim oradan yanıt verirsen net açıklamayı yaparım yaşadığın ile göre de kaç liraya mal olacağını aşağı yukarı öğrenmiş olursun.

Yüksek ihtimal kart arızalı ama diğer belirttiğim parçalar yüzünden de olabilir.

• 
Sayfa: önceki 705706707708709
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.