Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (704. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.248
Cevap
313
Favori
1.445.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 702703704705706
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizde Eca proteus premix 24kw kombi var. Kombiyi ekim ayında aldım. E01 hatası veriyor. Reset yapıyorum. Birkaç defa çıt sesi geldikten sonra tekrar hata veriyor. Gaz vanaları açık kontrol ettim. Sorun ne olabilir? Kombi yeni ve garantili.
  • bilg_ogr B kullanıcısına yanıt
    Servisi çağır ama sürekli hata vermiyorsa onlar geldiğindede hata vermezse bişey yok deyip giderler ama yinede bi dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Ferroli 3 ledli kombi kullaniyorum 9 yillik kombi. Bu seneye kadar gayet guzel calisti ama bu sene birkac kere ariza verdi, su an sorun kombiden petekleri kapatinca sicak su da gidiyor ancak petekleri acinca gaz yanmaya basliyor ve biraz sonra sicak su da geliyor eger petekleti kapatirsam sicak su da bir sure sonra soguyor sorun ne olabilir acaba ? Kış sezonu sorun olmuyordu da havalar simdi isindi sicak su gelecek diye ev bosuna gereksiz yere isiniyor
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Resimdeki haliyle kesinlikle sicak su gelmiyor illaki petekleri de acmam gerekiyor 40 veya 50 getirmem gerekiyor .

• impressM İ kullanıcısına yanıt
    kalorifer konumunda dinlenmeye geçtiği anda deneyiniz. eğer dinlenme modunda ikende çalışmıyorsa akış şalteri arızalı, eğer dinlenme modunda çalışıyorsa kart arızalı
  • Hocam dinlenme modu dedigimiz gaz kesildiginde mi ? Gaz kesildiginde petekler bir sicakliga ulastiginda dinlenmeye gecince sicak su da soguyor.
    Tesekkurler

• impressM İ kullanıcısına yanıt
    akış şalteri bozuk
  • Tesekkurler hocam, sagolun.

• Arkadaşlar Ariston Genus One kombim 1,5 yıl oldu alalı bir ara baca yerinden çıkmıştı arıza verip duruyordu farketmemiştim buradan saolsun arkadaşlar uyarmıştı sorunu çözmüştük. Şimdi ise 504 alev kopması hatası veriyor günde 3-4 defa resetleyince düzeliyor ama biraz zaman geçince yine aynı hatayı veriyor. Bu 504 ile ilgili hiçbir şey bulamadım internette nedir nasıl çözülür.

Bir kullanıcı şikayetvara yazmış benim yaşadığımı ve baya uğraşmış görünüyor genel tamirci deneme yanılma ile ne kadar parça varsa değişmiş öyle anlaşmışlar ama sorunu nasıl çözdü kişi bilgilerine ulaşamadığım için soramadım. Kombide kronik sorun yok gibi basit bir sorun gibi geliyor bana yaşayan bilen varsa yardımcı olabilir mi tamirci çağırmadan yapabileceğim bir şey ise denemiş olurum. Kombide dikkatimi çeken uzatma borusundan su damlıyor sürekli bununla ilgili birşey midir. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim...

• erdinç61 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Bu arıza bazı modellerde kronik genelde baca Eki ya da baca ile alakalı çıkıyor.

Bazen diferansiyel ya da hortumlar ile alakalı da bu sorun ile karşılaşılıyor.

Maalesef bakıldığı zaman net bir şey görülemezse deneme yanılma ile bakılması lazım ana eşanjör ya da brulör içerisinde zamanla oluşan amyant tanecikleri bile bu hata kodunun ortaya çıkmasına sebep olabiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Merhaba hocam,

Bu arıza bazı modellerde kronik genelde baca Eki ya da baca ile alakalı çıkıyor.

Bazen diferansiyel ya da hortumlar ile alakalı da bu sorun ile karşılaşılıyor.

Maalesef bakıldığı zaman net bir şey görülemezse deneme yanılma ile bakılması lazım ana eşanjör ya da brulör içerisinde zamanla oluşan amyant tanecikleri bile bu hata kodunun ortaya çıkmasına sebep olabiliyor.
    Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Ttamirci çağıracağım bakalım anlayabilirler mi Malum biliyorsunuz ya bazı tamirciler çok beceriksiz ya da kasıtlı para almak için farklı sebepler sunabiliyor. Bu yüzden bakalım tamirciler ne der ona göre size dönüş yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • taydin66 T kullanıcısına yanıt
    O kombi u42 yada u52 dir 3 yollu vana olan bi model değildir. O şekilde su tek eşanjörlü kombiden alınır. Komşunun kombisi bozulmuş

• İyi günler bir sorum olacaktı kombinin markası ariston bu üzerinde ateş olan kırmızı simge yanıyor şuan da daha önce reset artık düzeldi şuan tekrar yanıyor ne yapmak gerekir acaba? Çok oynamak istemiyorum patlar felan dönüş yapan olursa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

rulmanın temizliği bakımı olmaz, eğer rulmanlardan ses geliyorsa değişmesi gerekir, fan motorunun tamirini pek kimse yapmaz. bazı modellerin tamiri çok zordur. sıfır alın bence
    Abi sizle daha önce konuşmuştuk kombi Alarko Harmony suan yaz modunda sıcak su açınca genelde hemen ateşliyor geliyor ama bazen de 3-4 denemesinde ateşliyor ama bunu çok ender yapıyor sizi çağırmak istıyorum ancak bakıyorum bu sefer de düzelmiş kafayı yiycem dengesiz zamanlarda ateşleme yapmıyor

• Merhaba arkadaşlar Buderus Logomax U052 -28 k Kombide 3 aydır su damlatma sıkıntısı çıktı. Petekleri veya sıcak suyu ısıtıyor. Onlarda bir sorun yok. Göstergede 2 ve altında olması gereken bar değeri 3 ve üstüne çıkıyor akabinde su damlatıyor .

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Paylaştığım fotoğrafdaki kombi su vanası resimde görüldüğü gibi kapalı olursa gösterge yükselmiyor, su damlatmıyor .
    Bizde sıcak su kullanacağımız zaman vanayı açıp işimizi halledip tekrar vanayı kapatıyoruz. Geçici bir çözüm olarak işimizi görüyor.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Ben acaba kombiye su verdiğimiz küçük musluk su kaçırıyor olabilir diye onu değiştirdim . Ama sıkıntı oradan değilmiş . Sorun nerede olabilir . Hangi parçayı almam lazım . Biraz eli yatkın biriyimdir yapabileceğim birşey midir?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 18 Mayıs 2020; 20:7:41 >

• Baxı kullanıcısına yanıt
    ana eşanjör delinmiş 1000tlye yakın fiyatı var musluk kaçırması zor ihtimal
  • ultraslanonur kullanıcısına yanıt
    sinirlerinizi bozuncaya kadar kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

sinirlerinizi bozuncaya kadar kullanın
    Abi hatırlarsın sana video da göndermiştim ama kafasına göre yapıyor bunu günde 5 kere sıcak su açınca 1-2 sinde yapıyor nedenini çözemedik

• ultraslanonur kullanıcısına yanıt
    hatırlıyorum. kart arızalı demiştim.
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Yapmayın ya o kadar mı kötü 🙁 napalim o zaman servisi çağırıp insaflı bir fiyat çıkarmalarını umacağız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi günler ariston marka kombi kullanıyorum fakat üzerinde ateş işareti olan kırmızı ışık yanıyor resetledim bir kaç defa düzeldi fakat çok tekrarlıyor bu kırmızı ışık olayı ne yapabilirim acaba?

• 
Sayfa: önceki 702703704705706
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.