Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
14.161
Cevap
276
Favori
1.196.745
Tıklama
Giriş
    562 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

neyse tamam yarın fanı falan temizlesin gerekirse fanı değiştirsin prosestatı pompayı ntc gaz valfi 3 yollu vana anakartı falan kombideki herşeyi değiştirsin düzelmeyecek yarın yine aynı soruyu soracaksın
    Hocam işte tam anlamadım sizin tavsiyenizi. O yüzden sordum. Ne yapılmalı. Yani yıllık bakımla işi kurtarır mıyız. Sizin tavsiyeniz tam olarak nedir anlamadığım için soruyorum. Akşam akşam başınızı ağrıttım valla kusura bakmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

herhangibi parça üzerine yoğunlaşmayın sadece normal yıllık bakımda yapılması gerekenler yapılsın düzelir inşallah
    |
    |
    Juan - Juan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

herhangibi parça üzerine yoğunlaşmayın sadece normal yıllık bakımda yapılması gerekenler yapılsın düzelir inşallah
    Tamamdır hocam yarın yaptırayım. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. İyi geceler

|
    |
    kombi ayarlarım düşük olmasına rağmen petekler aşırı ısınıyor. daha önce bu şekilde değildi. peteklerden kıstığımda ılık bir şekilde oluyordu. şu anda yançok sıcak ya da soğuk oluyor. geçenlerde basınç aşırı yükselmişti.havasını alıp normale çevirdiler ondan sonra bu şekilde oldu. servis geldi baktı bir sorun yok tüm petekleri çalıştırmıyorsunuz tek petek çalıştırdığınız için oluyor dedi. bana pek mantıklı gelmedi.

ARO. teşekkürler
    |
    |
    58 mustafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

marka model nedir. tek petek çalıştırmak bişey değiştirmez, pompa tek peteğe su bastığından dolayı pompa ve petekte uğultu olur sesten başka zararı yoktur
    |
    |
    melihaga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

çevirmeli bi modelse çevirme potu bozulmuştur eğer yoksa ntc bozuktur. çevirmeli ayarlı ise ve kombi 5-8 yıldan eski ise olur yoksa daha genç kombiler bu şekilde pek bozulmaz bakmadan bişey demek zor. ama ntc bozuksa tespiti kolay olabilir. derece kombi yandığında veya söndüğünde normalde derece bir bir veya arada iki derece düşer eğer ntc bozuksa aniden 3-5-10 derece farklı şekilde olur ve petek sıcaklığı ile kombinin ekranında görünen anlık sıcaklık tutmaz. ayar düğmeli modelse ondaki bozuklukta şöyle olur. ekran ışığı sadece derece ayarladığında yanar eğer düğmeyi çevirmediğin halde ekrandaki ışık yanarken rakamlar karışıyorsa bundandır
    |
    |
    kombi markası warmhaus yoğuşmalı kombi. servis geldi baktı herhangi bir sorun yok dedi. fakat dün banyo suyu aşırı sıcaktı ve basınçlıydı. peteklerde baya sıcak yanıyor. daha önce böyle değildi. bir ara aşırı basınç yükseldi basıncı almak için sıcak su tarafından boşaltım yaptılar. simsiyah su çıktı. hatta 1-2 gün yüksek su basıncında kaldı. 3 bara yakın basınç olmuştu. acaba bu 2-3 gün basınclı kalması kombiyi bozar mı? içerdeki kirli su gidince ısıtma kalitesi artmış olabilir mi? kombi 1.5 senelik sıfır binaya montajlı.

Sen yardımcı olmazsan kimse sana yardımcı olamaz. Basınçla falan alakası yok.
    Ekrandaki görünen sıcaklıkla petek sıcaklığı uyuşuyormu.
    Petek sıcaklığı kaç dereceye ayarlı.
    Kullanım suyu kaç dereceye ayarlı.
    Petek yandığında ayarladığın derenin kaç derece fazlasına çıkıyor.
    Minumum petek ayar sıcaklığı ekranda kaç derece ayarlanabiliyor

|
    |

Bu kadar basit. Ekrandaki görünen sıcaklıkla petek sıcaklığı uyuşmuyorsa kalorifer sensörü arızalıdır. Kullanım suyuna gelince 50 derece ayarlamışsın. Eğer soğuk su ile ılıştırmazsan tabi sıcak olur normal banyo suyu maximum 43-45 derecedir

|
    |
    Baymak idee kombi kullanıyoruz. Kombi ateşleme yaparken çok ses yapıyor bakımı geçen hafta yapıldı. Ters ruzgar da var. 40 derecenin üstüne çıkmıyor. Kış şartları çok çetin burada. Atık gaz tahliyesinden de su damlıyor sürekli olarak. Tam hafta sonu. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu daha inçe ?

Metal Gear Solid 4 | Battlefield 3
  • Teğmen
    187 Mesaj
    Herkeze merhabalar yardimci olabilirseniz sevinirim kombi olarak demirdöküm nitro modelini kullanmaktayım kombide bir süredir sıcak suyu ısıtma problemi vardı. Ve Peteklerede sıcak su gidiyormuş Demirdöküm servisten geldiler ve eşanjör ün patladığıni söylediler fiyat olarakta 1200 tl gibi bir meblağ istediler piyasa şartlarına göre fiyatı pahalımıdır? Başka servislerlede gorüşmelimiyim.

Kombi nitron galiba. Eşanjör delikse (plakalı eşanjör) basınç yükselir ve SOL taraftan su akıtır. Bu ya musluktan yada eşanjörden olabilir, test edilince belli olur. Kullanım suyunun ısınmamasıda sensör turbin veya 3 yolludanda olma ihtimali olabilir. Eğer musluk suyu soğuyup ısınma şeklinde oluyorsa o da eşanjör kireçlenmiştir ondan olur ama fiyat çok çok uçuk bi fiyat. Eşanjör değişimi ve kullanım suyundaki problemle beraber maximum 500-600 dahada düşebilir. Muslukta arızalı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 9 Şubat 2020; 21:7:10 >
    |
    |
    Alonedark_01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bacadan su damlatması ilk montajda bacanın eğiminin yanlış olmasından kaynaklı. Ters rüzgardan bu tarz kombilerde bişey farkedeceğini sanmam. Derecenin yükselmemesi, kombinin yerden ısıtma modunda olmasından kaynaklı olabilşr veya başka bişey olabilir. Bu kombide arıza tespit ekranı ve bilgi ekranı olmaması işi zorlaştırıyor(arıza tespiti ledin sinyal şeklinde yanmasından belli oluyor ama o bile zor tespiti) ses yapmasına gelince burdan bişey demek zor, sesin kaynağının tespiti şart
    |
    |
    Voilet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eğer daha önce soruldu ise kusura bakmayın. 689 sayfayı okumaya gözüm yemedi.

Benim sorum ben de viessmann vitopend 100 kombi var. Bazı ustular geldiklerinde kombideki suyu vanalarla oynayarak mutfakdaki çeşmenin sıcak su kısmından boşaltıyorlar. Bu kombide tahliye musluğu yok. Bunu tam olarak nasıl yaptıkalrını bilen var mı. Kombinin suyunu tamamen boşaltıp tekrar doldurmak istiyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Airfel Digifel premix kombim Hata kodum - C1 56

C1 56= Hatalı besleme voltajı: Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir. durum servislik resetledinse
    |
    |
    ali.kose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hiç bir anlamı,yararı ,manası olmaz sisteme hava yaptırırsın iyiismi kullan
    |
    |
    Photon77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

hiç bir anlamı,yararı ,manası olmaz sisteme hava yaptırırsın iyiismi kullan
    Öncelikle daha önce bir ustaya yaptırmıştım aynı işlemi yararı oluyor. Onu söyleyeyim. Ben daha önce ne yazık ki sistemi ilaç ile temizletmiştim. Emin değilim ama ondan sanırım sistem çok çabuk kirleniyor. Yakın zamanda komple temizlik yaptırmama rağmen kirden kombi arızaya geçmişti. Bir usta böyle yaparak kombinin içindeki birikmiş kiri mutfağın musluğundan atmıştı. Sistem kendine gelip tekrar çalışmıştı. Gene kombi az ısıtır oldu tekrar böyle bir işlem istiyor. İki ayda bir bunun için usta çağırmak yerine kendim öğreneyim dedim. Bir de filtreyi temizleyeceğim. Bir daha da komple sistem temizliği yaptırmayı düşünmüyorum. Çünkü her seferinde bir şeyleri döküp bozuyorlar.
    |
    |

Reklamlar
Sohbet
bankalar.org
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.