Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (689. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen yardımcı olmazsan kimse sana yardımcı olamaz. Basınçla falan alakası yok.
    Ekrandaki görünen sıcaklıkla petek sıcaklığı uyuşuyormu.
    Petek sıcaklığı kaç dereceye ayarlı.
    Kullanım suyu kaç dereceye ayarlı.
    Petek yandığında ayarladığın derenin kaç derece fazlasına çıkıyor.
    Minumum petek ayar sıcaklığı ekranda kaç derece ayarlanabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekranla petek uyuşmuyor. ekranda 45 derece duruyor, peteği ölçmedim ama el değmeyecek şekilde.kullanım suyu 50 derecede.petekle tahminin 20 derece fark var ekran arasında.

• Bu kadar basit. Ekrandaki görünen sıcaklıkla petek sıcaklığı uyuşmuyorsa kalorifer sensörü arızalıdır. Kullanım suyuna gelince 50 derece ayarlamışsın. Eğer soğuk su ile ılıştırmazsan tabi sıcak olur normal banyo suyu maximum 43-45 derecedir

• Baymak idee kombi kullanıyoruz. Kombi ateşleme yaparken çok ses yapıyor bakımı geçen hafta yapıldı. Ters ruzgar da var. 40 derecenin üstüne çıkmıyor. Kış şartları çok çetin burada. Atık gaz tahliyesinden de su damlıyor sürekli olarak. Tam hafta sonu. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu daha inçe ?

• Herkeze merhabalar yardimci olabilirseniz sevinirim kombi olarak demirdöküm nitro modelini kullanmaktayım kombide bir süredir sıcak suyu ısıtma problemi vardı. Ve Peteklerede sıcak su gidiyormuş Demirdöküm servisten geldiler ve eşanjör ün patladığıni söylediler fiyat olarakta 1200 tl gibi bir meblağ istediler piyasa şartlarına göre fiyatı pahalımıdır? Başka servislerlede gorüşmelimiyim.

• Alonedark_01 A kullanıcısına yanıt
    Kombi nitron galiba. Eşanjör delikse (plakalı eşanjör) basınç yükselir ve SOL taraftan su akıtır. Bu ya musluktan yada eşanjörden olabilir, test edilince belli olur. Kullanım suyunun ısınmamasıda sensör turbin veya 3 yolludanda olma ihtimali olabilir. Eğer musluk suyu soğuyup ısınma şeklinde oluyorsa o da eşanjör kireçlenmiştir ondan olur ama fiyat çok çok uçuk bi fiyat. Eşanjör değişimi ve kullanım suyundaki problemle beraber maximum 500-600 dahada düşebilir. Muslukta arızalı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 9 Şubat 2020; 21:7:10 >
  • Voilet kullanıcısına yanıt
    Bacadan su damlatması ilk montajda bacanın eğiminin yanlış olmasından kaynaklı. Ters rüzgardan bu tarz kombilerde bişey farkedeceğini sanmam. Derecenin yükselmemesi, kombinin yerden ısıtma modunda olmasından kaynaklı olabilşr veya başka bişey olabilir. Bu kombide arıza tespit ekranı ve bilgi ekranı olmaması işi zorlaştırıyor(arıza tespiti ledin sinyal şeklinde yanmasından belli oluyor ama o bile zor tespiti) ses yapmasına gelince burdan bişey demek zor, sesin kaynağının tespiti şart

• Merhaba Arkadaşlar,

Eğer daha önce soruldu ise kusura bakmayın. 689 sayfayı okumaya gözüm yemedi.

Benim sorum ben de viessmann vitopend 100 kombi var. Bazı ustular geldiklerinde kombideki suyu vanalarla oynayarak mutfakdaki çeşmenin sıcak su kısmından boşaltıyorlar. Bu kombide tahliye musluğu yok. Bunu tam olarak nasıl yaptıkalrını bilen var mı. Kombinin suyunu tamamen boşaltıp tekrar doldurmak istiyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • Arkadaslar dun gece itibari ile kombim ateşlemeyi kesti sorunu çözemedim.
    Airfel Digifel premix kombim Hata kodum - C1 56
  • ali.kose kullanıcısına yanıt
    C1 56= Hatalı besleme voltajı: Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir. durum servislik resetledinse
  • Photon77 kullanıcısına yanıt
    hiç bir anlamı,yararı ,manası olmaz sisteme hava yaptırırsın iyiismi kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

hiç bir anlamı,yararı ,manası olmaz sisteme hava yaptırırsın iyiismi kullan
    Öncelikle daha önce bir ustaya yaptırmıştım aynı işlemi yararı oluyor. Onu söyleyeyim. Ben daha önce ne yazık ki sistemi ilaç ile temizletmiştim. Emin değilim ama ondan sanırım sistem çok çabuk kirleniyor. Yakın zamanda komple temizlik yaptırmama rağmen kirden kombi arızaya geçmişti. Bir usta böyle yaparak kombinin içindeki birikmiş kiri mutfağın musluğundan atmıştı. Sistem kendine gelip tekrar çalışmıştı. Gene kombi az ısıtır oldu tekrar böyle bir işlem istiyor. İki ayda bir bunun için usta çağırmak yerine kendim öğreneyim dedim. Bir de filtreyi temizleyeceğim. Bir daha da komple sistem temizliği yaptırmayı düşünmüyorum. Çünkü her seferinde bir şeyleri döküp bozuyorlar.

• Arkadaşlar selam. Kapalı olan kombim donmuştu, bende internetten bakıp bir usta çağırdım. İşte söktü pompayı falan evin soğuk su girişi hariç ne varsa donmuştu. 2.30 saat falan balkonda soğukta uğraştı 2 tane siyah pul taktı kaynar su ve saç kurutma makinesiyle açtı buzu sorunum halloldu. 325 lira aldı benden bu fiyata ne diyorsunuz?
  • Merhaba arkadaşlar kullanmakta olduğum Demir döküm vinto kombin evvelde sıcak suyu misal 45c ayarladım diyelim 42c düştümü gazı ateşler 47c oldumu dururdu şimdi ise yine 47c oldumu duruyor ama ya 38 yada 40c ye düştümü geri ateşliyor bunun sebebi ne olabilir acaba .? Fikri olan varmı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şekilsiniz ya kullanıcısına yanıt
    yapılan işi sen görmüşsün zaten.Az mı cokmu karar verbilirsin.300 ü anladıkta 25 noluyo onu anlamadım .
  • tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    Senin kombinin 3 dakikada bir devreye girdiğini varsayalım. Eskiden hava sıcak iken 3 dakikada (40+5)47den 42 ye düşüyorsa, şimdi hava soğuyup veya filitrede az bi tıkanma artmışsa 3 dakikada 38- 40a düşer normal bişey. Filitre tıkandığının en büyük belirtisi budur. Dereceler arası fark arttıkça filitre tıkanmış demektir.

• Şekilsiniz ya kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ilk olarak ucuz atlatmıssın donan kombiye pek müdahale etmek istemeyiz zordur ne ile karşılasacagımız belli olmaz malıyeti ne olacagı da belli olmaz art niyetli biri olsa idi çok ucuk kaçak bir hesap çıkardı. Yetkili servisler makul bir kombi bakımına 150. 200 TL gibi ücret isterler yani kısacası donmuş bir kombiyi kurtarıp çalıştırdı isen 300 TL yüksek bir rakam sayılmaz

• Merhaba arkadaşlar Baykan Yıldız Plus marka bir kombim var 14 yıllık kombi su damlatıyor bazen fazla bazen az basınç 1.7 de iken sabaha kadar 1.3 e yada aşağıya düşüyor nedeni ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wero -- 16 Şubat 2020; 16:17:7 >
  • wero W kullanıcısına yanıt
    Merhaba tam olarak nereden su damlatıyor görsel paylaşabilir misiniz?

• ali.kose kullanıcısına yanıt
    Voltaj sorunu yaşıyorsunuz kombi voltaj regülatörü alarak kullanmanızı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.