Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (643. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap için teşekkür ederim.
  • Viessman Vitodents 100 arasıra yüksek patlama sesi geliyor. 5 senedir sorun yoktu. Yanma odasıyla ilgili sorun mu var?
  • Kiracı olarak girdiğim evde termodinamik şofben var. İlk kullandığımızda e2 hatası verip ötüp duruyordu. Kapatıp açınca düzeliyordu. Şimdi de e6 hatası veriyor. Kapatıp açınca düzeliyor. Bunun sebebi nedir acaba? Bazı yerlede okudum sıcak ve soğuk suyun aynı anda kullanılmaması gerektiği söyleniyor. Sıcak ve soğuk su aynı anda kullanıldığından mı e6 hatası alıyorum?
  • rikilem kullanıcısına yanıt
    min max ayarı bozulmuş olabilir veya brülör areşleme sistemine bakmak lazım
  • artyom25 kullanıcısına yanıt
    cihaz için üretimi olduğu için ne desek boş servisten başkası bakmaz herşey mümkün
  • artyom25 kullanıcısına yanıt
    e2 kronik kart arızası yüksek ihtimal. ateşleme elektrodu veya gaz valfi olma ihtimalide var ama genelde kart çıkar. e6 ntc arızası. dereceyi 42-43'e düşürürsen geçici çözüm olur
  • Demirdöküm atron kombi yaklaşık 3 yıldır kullanıyoruz. 2 gün önce F01 hatası verdi. Yüksek ısıymış galiba. 10 dk kadar sıcak su kullanımı olmuştu. Bugün servis geldi, kendini korumaya almış demiş ve 2 dk da ücreti alıp gitmiş.

Başıma ne gibi bir sorun açabilir? Anakart veya limitör gibi bir şey dedi telefonda ama tam da anlayamadım. Garanti uzatım şansım var 4 yıl 870 TL'ye. Bu riske karşı uzatıma gerek var mıdır? Yoksa parça değişimi bile gerekse çok daha ucuza mı halledilir?

Teşekkürler.
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    limit sensör atmış cihazın kronik sorunu çözümü yeni tip ile deyişim garantiye gelince gerek yok uzatmaya
  • Merhaba hocam, kalisto kombiye elektrik gitmiyor. Anakartında yanık var sanırım. Nasıl bir yol izlemeliyim? Kendim tamir edebilir miyim? KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• yanık kısmı burası galiba:

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • strategen kullanıcısına yanıt
    kartın kronik sorunu bu tamir ettir veya tamirli başka bul
  • Protherm lynx 24 modeli kombim var, F03 hatası veriyor(sıcak musluk suyunu açtığımda ateşleme yapıyor su ısınıyor fakat sonra ateşlemeyi kesip f03 arıza kodunu yakıyor aradan 5-20 saniye geçince tekrar ateşleme yapıyor)Basınç 1.6 bar yani normal. Kaloriferleri çalıştırdığımda ise petekleri güzelce ısıtıyor 2-3 dakika içinde ve sonra f03 arıza kodunu tekrardan veriyor. Sorunun kaynağı ve çözümü ne olabilir ? (eşanjör temizliği veyahut ntc değişimi aklıma ilk gelenler) Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

kartın kronik sorunu bu tamir ettir veya tamirli başka bul
    Teşekkürler hocam.

Bunu televizyoncular falan tamir edebilir mi?
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Bu değişim ne kadara mal olur?

Yetkili servis çağırıyorum ama onlar da anlamıyoruz diye genelde yüksek fiyattan yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    200 250 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

200 250 civarı
    Hocam kalipso kombi de petekler de ısınma sorunu yok ama kombi yaz modundayken sıcak suyu açtığımız da kombiden ses bile çıkmıyor, su HİÇ ısınmıyor. Açıp 3 yollu vananın motorunu sök tak yaptım (motor hareket ediyor) ama düzelmedi. Hata kodu vs de yok... Nedir sorun ben çözebilirmiyim ? Su debisinde sorun yok, sorun birden bire oldu... Ayrıca ekrandaki su ısısı da hiç değişmiyor. Kombi sıcak suyu açmamıza hiçbir tepki vermiyor :)
    Ek: ntc sensör etrafı bayağı oksitlenmiş durumda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpuli -- 24 Mayıs 2019; 9:48:5 >
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    Akış turbini, değiştirmek zordur. Gaz valfi plakalıeşanjör falan sökülmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: idkidc

Protherm lynx 24 modeli kombim var, F03 hatası veriyor(sıcak musluk suyunu açtığımda ateşleme yapıyor su ısınıyor fakat sonra ateşlemeyi kesip f03 arıza kodunu yakıyor aradan 5-20 saniye geçince tekrar ateşleme yapıyor)Basınç 1.6 bar yani normal. Kaloriferleri çalıştırdığımda ise petekleri güzelce ısıtıyor 2-3 dakika içinde ve sonra f03 arıza kodunu tekrardan veriyor. Sorunun kaynağı ve çözümü ne olabilir ? (eşanjör temizliği veyahut ntc değişimi aklıma ilk gelenler) Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Basonçla falan alakası yok, dönüş suyu sensör arızası

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Basonçla falan alakası yok, dönüş suyu sensör arızası

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim cevabınız için, yarın ntc sensör değişimi için servis çağıracağım. Bu işlem ile düzelme olmazsa başka nereden kaynaklı olabilir sorun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idkidc -- 25 Mayıs 2019; 4:24:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

Akış turbini, değiştirmek zordur. Gaz valfi plakalıeşanjör falan sökülmeli
    Akış trübünü arızasıymış değişti düzeldi hocam...
  • 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.