Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (641. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 639640641642643
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bazen kombi aşağıdaki gibi sürekli dur kalk yapıyor.
    Arızanın sebebini bilen tecrübe eden varsa yardımınızı rica ederim.

http://dhbr.co/bsJj

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rufuk

Merhaba, bazen kombi aşağıdaki gibi sürekli dur kalk yapıyor.
    Arızanın sebebini bilen tecrübe eden varsa yardımınızı rica ederim.

http://dhbr.co/bsJj
    bizim evde de aynı kombi (eca eurostar) var, yıllar önce bu arızayı verince usta çağırdık kart değişti sorun çözüldü ...
    kart değişimi dışında kartın tamiri de yapılabiliyor, yada önceden tamir edilmiş çıkma kart takma durumu da oluyor ...
  • rufuk R kullanıcısına yanıt
    kart arızası, yüke gelince besleme çöküyor
  • Cevap için teşekkürler, aslında her zaman yapmıyor, bazen hava değişimlerinde oluyor, kombinin petek ve sıcak su ısıtmasında sorun yok. Karttan olsa her zaman yapmaz mı?

Sanki tekrar çalışma aralığı çok düşük gibi, 4-5 derece aralıkla tekrar çalışıyor, örnek 50 derecede duruyor 45 derecede tekrar çalışıyor.

Kombinin üzerinde kardan adam işaretine benzer bir buton var (arıza butonunun solundaki kırmızı buton) buna basılı tutunca sürekli çalışıyor, bu tuşun ne işe yaradığını anlamadım.

Kartı nerede tamir ettirebilirim? Yada kartın üzerinde değişecek parça hangisi bilgisi olan var mı?

• Demirdöküm Nitromix
    İki gündür ekran kendikendine yanıp sönmeye başladı.
    Petek ısıtmasında ve sıcak su çalışmasında problem yok.
    Ustalardan neden kaynaklı olduğunun yorumunu bekliyorum.
    http://dhbr.co/bsKW

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteor68 -- 3 Nisan 2019; 15:0:40 >
  • meteor68 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba display ekran ve ana kart arasındaki iletişim kablosunu kontrol ettiniz mi yanlış hatırlamıyorsam nitromixte ekran ile ana kart ayrıydı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi günler herkese

Benim demirdöküm compact C275f hermetik şofbenimde ısıtma sorunu yaşıyorum. Suyu full açtığımda 32-33 derecede sabit kalıyor. Suyu kıstığımda 42 45 dereceyi görüyor. Ekranda herhangi bir hata kodu yok. Su full açıkken şofben sürekli çalışıyor ayarı 60 kadar açsam da 33 dereceyi geçmiyor, su sıcaklığında herhangi bir dalgalanma olmuyor sürekli ılık.
  • kupilya K kullanıcısına yanıt
    Merhaba Kupilya şofbenlerde Dt değeri +10 dur muhtemelen su basıncınız çok yüksek bu yüzden şofben Akış miktarı yüksek olduğu için suyu ısıtamıyor şofben altındaki soğuk su giriş vanasını bir miktar kısarak tekrar deneyebilir misiniz mekanik anlamda sorununuz olduğunu düşünmüyorum.

Edit:Test amaçlı uygulama yapınız eğer su ısınırsa su saatinizin olduğu yere basınç düşürücü takarak dengeleme sağlayabilirsiniz VANA KISIK ŞEKİLDE KULLANMANIZI TAVSİYE ETMİYORUM ZAMANLA KURU YANMA YAPARAK ANA EŞANJÖR DE SORUNLAR İLE KARŞILAŞABİLİRSİNİZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecaservisi -- 3 Nisan 2019; 17:53:21 >
  • Yalnız 2 ay öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu. Yani banyoda su ful açıkken suyu ılıştırmam gerekiyordu.
    Soğuk hava da suyu neredeyse hiç ısıtamayan şofbene denk geldim firmaların geneline göre açıkladığım zaman mevcut su basıncına bağlı olarak mevcut su sıcaklığının en fazla 35C üstüne tekabül edecek şekilde ürünleri dizayn ediyorlar su sıcaklığı 0C ise o ürün en fazla suyu 35C kadar ısıtır daha fazlası olmaz... Dt eklemeden tabi.

Su basıncı her zaman değişkendir siz sürekli 220V gerilim aldığınıza inanıyor musunuz? su da bu şekilde hatta sabah yüksek akşam genelde düşüktür basınçlar tıpkı gerilim gibi

• Ya anlatamadım yada anlamadınız 2 ay öncesi en soğuk havada bile suyu full açıkken bile çok sıcak oluyordu bir problem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Merhaba display ekran ve ana kart arasındaki iletişim kablosunu kontrol ettiniz mi yanlış hatırlamıyorsam nitromixte ekran ile ana kart ayrıydı
    Cevabınız için teşekürler. Kontrol edecem orasını.
  • Bilgisi olan varmıdır? Paylaşırsanız çok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

kart arızası, yüke gelince besleme çöküyor
    Cevap için teşekkürler, aslında her zaman yapmıyor, bazen hava değişimlerinde oluyor, kombinin petek ve sıcak su ısıtmasında sorun yok. Karttan olsa her zaman yapmaz mı?

Sanki tekrar çalışma aralığı çok düşük gibi, 4-5 derece aralıkla tekrar çalışıyor, örnek 50 derecede duruyor 45 derecede tekrar çalışıyor.

Kombinin üzerinde kardan adam işaretine benzer bir buton var (arıza butonunun solundaki kırmızı buton) buna basılı tutunca sürekli çalışıyor, bu tuşun ne işe yaradığını anlamadım.

Kartı nerede tamir ettirebilirim? Yada kartın üzerinde değişecek parça hangisi bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kupilya

İyi günler herkese

Benim demirdöküm compact C275f hermetik şofbenimde ısıtma sorunu yaşıyorum. Suyu full açtığımda 32-33 derecede sabit kalıyor. Suyu kıstığımda 42 45 dereceyi görüyor. Ekranda herhangi bir hata kodu yok. Su full açıkken şofben sürekli çalışıyor ayarı 60 kadar açsam da 33 dereceyi geçmiyor, su sıcaklığında herhangi bir dalgalanma olmuyor sürekli ılık.
    Problem ile ilgili bilgisi olan var mı?
    musluğu açınca dakikada kaç litre akıyor.
  • ottomanj O kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Sanırım sorunu buldum. Ben gaz valfi arıza yaptığı için gaz valfini değiştirmiştim. Ancak gelen gaz valfine taktıktan sonra basınç ayarı yapmamıştım. Ayarsız olduğu içinde ilk ateşleme esnasında sanırım ciddi bir patlama oluyor ve oda prosestatın doğru çalışmasını etkiliyor. Gaz valfinin ayarını yaptıktan sonra ateşleme nispeten daha az patlamalı olacağından sorun çözülecek idye düşünüyorum.
    Tahminin sizce doğru mudur.

İyi günler.
  • ottomanj O kullanıcısına yanıt
    Merhaba @ottomanj Gaz valfi ayarı öyle basit yapılacak bir işlem değil valfe manometre bağlanıp ince ayar yapılması gerekli siz gaz valfini sıfır mı satın aldınız çıkma mı satın aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

Merhaba @ottomanj Gaz valfi ayarı öyle basit yapılacak bir işlem değil valfe manometre bağlanıp ince ayar yapılması gerekli siz gaz valfini sıfır mı satın aldınız çıkma mı satın aldınız?
    Merhaba;

Ayar yapmak basit değil farkındayım iki aşamalı bir işlem, Min ve Max seviyeleri var. 0 - 10 mBar lık manometre ile gaz valfi üzerindeki ölçüm yeri gevşetiliyor, sonrasında o ölçüm yerine damar hortumu tarzında bir hortum ile manometre montajı yapılıyor. Sonrasında da sıcak su kısmından Max ayarı, bobin fişi çekilerekte Min ayarı yapılıyor. Sanırım bu şekilde olması gerekiyor.

Valfi sıfır aldım. Ayarlı geleceğini düşünmüştüm ama sanırım ayarsız ve alev boyu görebildiğim kadarıyla hep en yüksekte.

İyi günler.
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    kardeş yardımcı olmak babında amatör tüketicilere gaz ayarını anlatıyorsun yaşanacak yangın ve patlamaya aracı olursun bir bağlantı gevşek olsa yangın kaçınılmaz
  • 
Sayfa: önceki 639640641642643
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.